Jakou používáte zubní pastu u dětí, co neumí ''plivat''?

mamkamarketa
15. čer 2011

ahoj.zajima me jakou pouzivate zubni pastu u deti,co ji polykaji.synovi je 2,5r a pastu polyka😔 snazim se ho ucit plivat ,ale jen prska 🙄
priznam se,ze se neoritentuju ktere pasty maji nizsi obsah floru,ktere ne.tak me zajima,jakou pastu pouzivate u batolat 🙂
diky za odpovedi 😉

timbouctou
15. čer 2011

Ahoj, nejlepší je koupit pastu v lékárně, většinou ti dají elmex pro děti do 6 let. Dáš jí jen maličko na kartáček a když ti to malej spolkne tak se mu nic nestane 🙂 a neboj, plivat se naučí, náš kluk se to naučil ve třech letech.

eriska
15. čer 2011

Ahojky, my zatím používáme jednou za dva dny gelím od weledy, ten se může i polykat, ale od roku a půl mi zubařka doporučila elmex pro děti

hasky24
15. čer 2011

ahoj Jíra také pastu zatím polyká dávám mu jí jen malinko na kartáček a používáme Elmex 🙂

mirisek81
15. čer 2011

Používáme Elmex. Vždy mu dávám na kartáček jen maličko, protože ji taky polyká. Plivat umí ale odmítá to, že prej mu pasta chutná a samozřejmě si nedá vymluvit, že se nepapá. 😒

dana3262
15. čer 2011

My Weledu, ale stejne je daleko dulezitejsi nez nejaka pasta manualni cisteni-coz neni casto jednoduchy 😅
Co jsem to jen mela za napad dat malymu kartacek do ruky!!? Do te doby si nechal cistit zuby a RAD!! Matka blazniva... 🙄

dadka2
15. čer 2011

Taky Elmexík, tam se s tím spolknutím počítá, neboj🙂

bertica.h
15. čer 2011

od pul roku elmex a jenom elmex 🙂 všichni.dospleý pro dospelé,elmeg gel,elemx ustni vodu a holky elmex s myškou

amallie
15. čer 2011

Elmex na mlecne zuby

berenika39
15. čer 2011

Obyčejnou Perličku s jahodou, jinou nechce, konzeravtivec. Vzhledem k tomu, co všechno a jak ochutná a sní, je ta slza pasty zanedbatelná 🙂

kocicinka
15. čer 2011

Gel od Weledy 🙂

idoch
15. čer 2011

my používáme dětskou jahodovo-malinovou pastu od lavera 😉

marrakech
16. čer 2011

Detsky Elmex a malemu naramne chutna. Vzdycky o ni kartacek jen lehce otru, nemyslim, ze tak minimalni mnozstvi muze skodit.

mili84
16. čer 2011

My používáme od roka Odol Perlička... Malý taky neplive, ale nemslím si, že tak malé množýství by mu při polknutí nějak ublížilo 😉 Kdžy si vzpomenu, jak jsme jako malí jedli pastu cíleně 😀 😀 😀

tercina
16. čer 2011

My také dětský Elmex 🙂

jmisa
16. čer 2011

Elmex

aaadus
16. čer 2011

Elmex, ale minulý týden jsem s ním byla poprvé u zubaře ten říkal, že mu můžu dát jakoukoliv dětskou zubní pastu 😉

usounek25
16. čer 2011

Taky Elmex

majatob
16. čer 2011

my taky Elmex, deti detskej, my normalni, mame ho doporucenej od nasi zubarky, ze je nejlepsi 🙂

ladykiler
16. čer 2011

Taky používáme elmex od prvních zoubku. Doktorka nám ho doporučila, dávat malinko o velikosti hrášku a pokud to polkne tak se nic neděje

petja
16. čer 2011

Welleda,Buccotherm,Lavera

smardik
16. čer 2011

používáme Elmex, na víkendy bývají u mých rodičů tak jim k nim koupili perličku ale kluci ji nechtějí, dám na kartáček a jak zjistí jaká je to pasta prostě si s ní zuby čistit nebudou, dám jim jejich Elmex a v pohodě si je vyčistí a nechají vyčistit takže u nás jen Elmex, i nám ho kupuju a spokojenost. i dr. nám Elmex doporučoval

boobinka
16. čer 2011

Elmex a taky pastu polyká 😒

hehena
16. čer 2011

Vademecum s příchutí jahoda. Elmex odmítá, takže jsem ráda, aspoň za tuhle, s tou má aspoň snahu si ty zuby čistit...

romana29
17. čer 2011

Tu, kterou si vybere - někdy jakási s krtečkem, jindy ta nejdražší, co v obchodě je 😀
I když plivat umí, stejně pastu "jí", no bóže 🙂

Minulý týden jsem byla nějaká zblblá a když jsem chystala na kartáčky pasty, dala jsem si omylem i na svůj Danečkovu pastu a musím říct, že vůbec zuby pořádně nevyčistí, je to hnus, takže asi tak 😀

deyana
17. čer 2011

My zatím čistíme bez pasty, ona malá teda ještě nemá ani 2roky, ale nějak moc ten princip nechápe, chvíli to dělá jako já (ukazuju), pak ji to přestane bavit a do kartáčku kouše 😀

laska.nezna.hranic
17. čer 2011

my taky bez pasty. jsem ráda, že alespoň tak, protože prcek měl období, kdy kartáček odmítal úplně. teď už si ho před spaním bere sám. já to pak ještě přejedu. než nějaké drhnutí těch jeho perliček mi jde spíš o to, aby si zvykl na pocit kartáčku v pusince, protože se mu z toho navalovalo. dva tři dny při pohledu na kartáček bulel, ale teď už pohoda. časem zavedu i pastu, ale pro začátek určitě nějakou, která "dobře chutná", aby si to zase nezošklivil. každopádně elmex u nás nefrčí a nestydím se za to 😀

pablinka
17. čer 2011

my jsme dávali malému nejdřív na doporučení zubařky Elmex, a to už od prvních zoubků, vzhledem k dispozicím v rodině (mám hodně velkou kazivost zubů, tak doktorka radila, ať pastu dáváme), ale asi za půl roku si přestal chtít čistit zuby, vůbec nechtěl kartáček, tak jsme pořídili Odol Perličku a od té doby je to "mňam mňam", taky ji neplive, ale to nevadí.

beponka
17. čer 2011

Elmex na doporučení dentální hygienistky. a taky polykáme.

petkula
17. čer 2011

zubní gel od Weledy - je s bylinkami.

eloana
18. čer 2011

jak tu pisi holky.... pouzivame Elmex a pastu polyka...
u dcery se pasta polykat nemela a davala jsme fluorove tablety.... u syna se tablety nedavaji,ale ma se davat 2x denne bobecek pasty, kterou si ma spolykat
elmex ma pry mnozstvi fluoru uvedene