Jakou používáte zubní pastu u dětí, co neumí ''plivat''?

mamkamarketa
15. čer 2011

ahoj.zajima me jakou pouzivate zubni pastu u deti,co ji polykaji.synovi je 2,5r a pastu polyka😔 snazim se ho ucit plivat ,ale jen prska 🙄
priznam se,ze se neoritentuju ktere pasty maji nizsi obsah floru,ktere ne.tak me zajima,jakou pastu pouzivate u batolat 🙂
diky za odpovedi 😉

j.kriv
18. čer 2011

My máme zubní olej od Hádka, malá se těší na čištění a taky to bere jako mňam 🙂

tylinka
18. čer 2011

Elmex, máme přímo doporučeno od zubařky, když děti pastu polykají. Pak nám ještě doporučila Parexyl dětský (malinový), ale ta byla bez úspěchu.

zlteslniecko
18. čer 2011

aj my používame na umývanie zúbkov pastu Elmex...tá je najlepšia 🙂

vorllinka
18. čer 2011

Logodent - přímo z prodejny zubních potřeb 😉

xkacatkox
18. čer 2011

Elmex do 3 let

lu777
19. čer 2011

Odol 3dent - protože je na něm Krtek 😀
a jinak starší se naučil vyplivovat pořádně tak ve 2 a 3/4, takže vydržet... my tomu říkali pak fontána, udělej fontánu a to nějak pomohlo, asi si to uměl líp představit...

jinak je zajímavé jak moc je doporučovaný Elmex, jsem tuhle koukala na složení a nevidím tam rozdíl mezi těma pastama skoro vůbec 😕 jen teda třeba mezi těma přírodníma jako Weleda nebo nějaká bio pasta, to jo, ale jinak mezi těma klasickýma ne...
MM zas hrozně propaguje Listerine, tak jsem taky zkoukla rozdíl mezi Listerinem a mojí Stoma Paradentol ústní vodou a spíš mi z toho vychází líp ta Stoma Paradentol...
tak já nevím, nakolik je to marketink.....

sarihy
21. čer 2011

Elmex...Vyplivovat pastu se drahouš naučil ve 2,5l...

benjik
21. čer 2011

odol3dent nebo singal pro dětí do 6 let

zabinka88
23. čer 2011

dětský elmex 😉

lollaj
23. čer 2011

Elmex 🙂

sylvia_p
26. čer 2011

Taky používáme dětský Elmex 🙂

mirka952
30. čer 2011

@mamkamarketa ahoj, čo som počula od kamaratok je najlepší detský elmex 😀 😀 😀

jjjb
30. čer 2011

elmex 😀 😀 a plivat malej umí až moc, Nelča zase vůbec 😉

berynka
30. čer 2011

neumím si představit malé dítě, které by nespolklo pastu 😉 . Dcera používá Vademecum nebo Elmex. Určitě bych nedávala pasty, ve kterých je cukr 😝 ... myslím, že je to právě Perlička. Stačí si přečíst složení.

petruskaaa
4. črc 2011

Weleda zubní gel(stojí asi 150Kč) je právě pro děti co pastu neumějí vyplivnout.My ji měli jednou,teď používáme Elmex pro děti,přesto že pastu stále polykáme 🙂

n20
4. črc 2011

Ahoj,zrovna dnes jsem stála a koukala v Dmku na pasty a koupila jsem taky Elmex pro děti 🙂 no a očistili jsme první dva zoubky a malej to prostě spolknul,ale je toho malinkato 🙂

anta
7. črc 2011

Ahojky. Honzíkovi jsme čistili zoubky nejdřív růžovou pastou Perlička, co je prostě jednička 😀 , ale byla podle mého názoru příliš sladká a hároš by byl schopný si to celý vymáčknout do pusy a sníst 😀 😀 😀 Vyměnili jsme jí za Elmex 😉 🙂 Zdá se mi dobrý 🙂

miskadis
19. črc 2011

My jsme taky začínali s Perličkou , ale malá byla schopná sníst půlku tuby na posezení, aniž by jsme u toho zoubky vyčistili🙂. No a teď máme Elmex, ten jí asi moc nejede🙂, ale nechá si s ním zoubky vyčistit.

antarres
19. črc 2011

používáme teď Elmex, před tím jsme měli nějakou pastu z DMka a pak Signal pro děti

vendulka
19. črc 2011

my používáme lacalut do 4 let,taky zatím nepliveme...

andy80
19. črc 2011

Zubní pasta Perlička, to je prostě jednička. Doporučil nám jí zubař, dáváme od začátku. Teď už synovi kupuji Signal pro děti, je od šesti let. Začala jsem mu jí dávat v době, kdy mu vyrostli už dvě spodní dvojky, na ty už Perlička nestačí.

vapetka
19. črc 2011

Mi taky elmex synovi jsou 3 roky tak od začátku co měl zoubky.a spokojenost.

dilemma
24. črc 2011

pouzivaly jsme perlicku a presunuly jsme se na signal s ovocnou prichuti🙂

syll.
24. črc 2011

My používáme dětskou pastu Elmex, a malý si čistí zubíčky rád 🙂

weri1
24. črc 2011

tak nám paní zubařka řekla, že žádnou co obsahuje flor takže ani dětskou, ptž to právě polykají

jajinka27
24. črc 2011

my koupili pastu v obchodě s věcmi na zuby 🙂 je vyloženě polykací, jahodová 🙂)

verka12
1. srp 2011

Weri1, asi na tom něco je nám mudr. říkal že je důležitější technika a návyk v tomhle věku, než výběr pasty.

denousek
1. srp 2011

jahodovou perličku a ted mame nějaký detský odol s krtkem ,čisti si zuby taky před malím ukaz mu jak se to děla naučí se to vyplivnout 😉

jennyska
3. bře 2014

Ahoj @denousek @verka12 @jajinka27 @syll. @dilemma @vapetka @andy80 @vendulka @antarres @miskadis @petruskaaa @anta @n20 @berynka @jjjb @mirka952 @silvia_p @lollaj @zabinka88 @benjik @lu777 @vorllinka @xkacatkox @zlteslniecko @tyllinka @j.kriv @eloana @petkula @pablinka @laska.nezna.hranic @boobinka @deyana @hehena @smardik @petja @ladykiller @usounek25 @aaadus @jmisa @mili84 @marrakech @idoch @kocicinka @ammalie @mirisek81 @eriska @timbouctou @weri1 @sarihy @beponka @romana29 @bertica. @tercina @berenika39 @dana3262 @hasky24 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Fluór, který je obsažen v zubních pastách apod. řezu https://www.modrykonik.cz/fluor/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s čistěním svých a nebo dětských zubů, jaké pasty používáte, jaké se Vám neosvědčily, jaké používají Vaše děti, jak a kdy jste začaly dětem zoubky čistit apod. pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím a na MK hledají Vaše rady, tipy a doporučení, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

medvidek
3. bře 2014

Celá rodina jedeme v ELMEX pastě. Ve školce používají jahodovou Perličku, což se mi nelíbí, ale nic s tím nenadělám, chtějí asi ušetřit ☹ .