Jakou používáte zubní pastu u dětí, co neumí ''plivat''?

mamkamarketa
15. čer 2011

ahoj.zajima me jakou pouzivate zubni pastu u deti,co ji polykaji.synovi je 2,5r a pastu polyka😔 snazim se ho ucit plivat ,ale jen prska 🙄
priznam se,ze se neoritentuju ktere pasty maji nizsi obsah floru,ktere ne.tak me zajima,jakou pastu pouzivate u batolat 🙂
diky za odpovedi 😉

alzbeta.hod
3. bře 2014

já používala perličku ale ve 2 letech ji našli 4 kazy a museli vrtat. Sestřenka pracuje u zubaře a doporučila mi Elmex. Od doby co ji máme tak malá nemá jediný kaz. A dělaj ji od prvních zoubků.

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sole46
3. říj 2014

Nejdřív jsme čistili bez pasty, po nějaké době syn odmítal čištění, pak jsem zkusila elmex a začal pastu jíst, jinou nechtěl, Znervózňovalo mě složení, zkusila jsem dětský zubní gel od weledy a na ten se chytnul. Pro mě je důležité, že je přírodní v bio kvalitě a výhodou je, když mu ukápně, tak protože nepění, tak nešpiní 🙂.

cabalkova
3. říj 2014

Welledu, je jednoznacne nejlepsi. 🙂

kakusei
12. pro 2014

Ahoj Markét, já mám skoro 11 měsíčního syna a vyrostly mu první zuby. Vřele doporučuji zubní pastu od Weledy. Díky bylinkám je možno jí polykat (což dělají všechny malé děti). Hlavně ale díky přírodním substancím dochází k odstranění plaku, což je super. Nevím, jak ty, ale já tedy s manuálním čištěním zubů bojuju🙂 Tahle pasta dětem chutná a dlouho vydrží🙂

sarkar
13. pro 2014

Źádnou 🙂 I jsem někde četla, že zubní pasta není k čištění vůbec důležitá a malá je zvyklá čistit si zoubky bez ní. Akorát u babičky dostává Perličku, ale musím říct, že si fakt nejsem jistá, jak často si tam ty zoubky čistí...(je jí 21m a sama si nevzpomene a mám takové podezření, že babička na to taky občas hodí bobek; radši se neptám a doma je to automaticky a zuby by si nejradši čistila při každém mytí rukou 😀).

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zlutapampeliska
9. únor 2015

Weleda 🙂 muzu jedine doporucit, polykat se muze bez problemu.

plenkacek
17. únor 2015

Když jsem měla kluky malé, o žádné úplně bez fluoridu jsem nevěděla, tak jsme zpočátku čistili bez pasty, poté s troškou o obsahu fluoridu 250ppm. Nyní mohu doporučit dětskou BIO pastu od Jack n Jill bez fluoridu.

tarra27
17. únor 2015

elmex

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danielarais
10. srp 2016

Používáme zubní gel od Weledy a zubní pastu Benjamínek od Nobilis Tilia. 😀

danielarais
10. srp 2016

Ještě podotýkám,že hlavně Benjamínek dětem dost chutná,takže je dobré ho schovat,aby dítko v nestřeženém okamžiku pastu nezbaštilo...

janawei
14. srp 2016

Dětský zubní gel od Weledy, přírodní, může se polknout. A je bez fluoridu.

laisobel
14. srp 2016

Za nas zatim nejlepe osvědčená BioRepair. Bez fluroidu, je vyborna.
Musíme cistit s pastou, male po vysokych horeckach hodne krvacely dasne a s pastou je to preci jen jemnejsi cisteni nez na sucho...

nelcaj
22. srp 2019

Holky, a máte zkušenost i s nějakou fakt přírodní a bez fluoridu? Malá má teď první zoubek, tak čím čistit.

lucikf
22. srp 2019

@nelcaj Čistím malému zuby Miminkovskou/dětskou pastou od Eurony. Je bez fluoridu.

linee
22. srp 2019

@nelcaj bez fluoridu je gel od weledy. Je opravdu skvely. Uprimne, ja pasty stridam. Jednak aby si dite nezvyklo na chut pouze jedne pasty a kazda pasta obsahuje neco jineho.

suromana
22. srp 2019

První zoubek se nemusí čistit pastou, stačí bez pasty a nemusíte řešit chemii. Nejdůležitější je mechanické odstranění plaku, tedy kartáček, technika a čas, pasta je jen zbytečný doplněk, má smysl až později, a to kvůli fluoridům, pokud používáte bezfluoridovou pastu, pak je to zbytečné vyhazování peněz, to raději kupte kvalitní kartáček.

beatkaluka
23. srp 2019

Já mám pro děti pastu Splat bez fluoridu a čistím prstovým kartáčkem.

lucy1994
23. srp 2019

@nelcaj Ahoj, od prvního zoubku používám zubní gel od Weledy, je přírodní a obsahuje i výtažky z měsíčku lékařského, který působí protizánětlivě 🙂 Ale stačí opravdu malá tečička na kartáček. Ani nevadí, když to všechno spolyká, můžeš ji pak dát jen vodu zapít, aby neměla divnou pachuť v pusince třeba 🙂 Je ale fakt, že pasta se používat nemusí, jde o správné čištění hlavně.