Jaký opalovací krém pro novorozeně?

strapocka
27. kvě 2012

Za měsíc se mi má narodit maličká a přemýšlím, jaký opalovací krém ji pořídit. Vím že spf 50, ale může to být jakýkoliv pro děti, nebo je i něco speciálního pro novorozence? Děkuji za Vaše rady..

popellka
27. kvě 2012

Tak moje malá je koncem května a loni jsem žádný opalovák nepořizovala, protože jsem ju nenechávala na sluníčku, v kočárku byla pěkně schovaná a jinak jsme byly vždycky ve stínu - pod slunečníkem,.....letos jsem koupila Ladival 30 😉

saronka
27. kvě 2012

i když nejsou na slunci taky bych mazala a sama mažu malého 50tkou..ono to opaluje i ve stínu tak bych si to nedovolila nenamazat. Jelikož má dcera z loňska popáleninu na bříšku používám pro obě děti 50tku dětský opalovací krém, klasický pro děti.

jainy007
27. kvě 2012

My jsme mazali La Roche Possay s termalni vodou (myslim, ze se to tak pise), z lekarny, urcene pro deti, drahe jako...., ale stejne jsme do toho sli, OF 50, o nizsim u deti ani neuvazuji...

beta.m
27. kvě 2012

tuhle otázku taky právě řeším, koupit nebo nekoupit? 😖 Nechce se mi na miminko hned mazat krémy na opalování, ikdyž to nemusí být chemie tak se mi to prostě nepozdává 😖 Vím že ve stínu to opaluje taky ale v kočárku a pod slunečníkem snad ne

elfka11
27. kvě 2012

Mazala jsem do roka dceru...Bioderma-Photoderm Minéral 50 SPF a byla hodně na sluníčku a nikdy se nespálila... 😉

romca05
27. kvě 2012

Day long baby z lékárny, nevím jestli je to přímo na novorozence, ale na kojence určitě (syn je narozený v září, takže my jsme mazali až následující léto), faktor 30. Myslím, že dělají i 50, ale to mi přišlo zbytečný, protože kojence přímýmu sluníčku stejně nevystavuješ.

ivarei
27. kvě 2012

Za nás La Roche Possay, Bübchen nebo teď, když je dětem víc, ten z Lidlu - Cien a L'Oréal Solar.. Naopak nevyhovoval nám Eucerin a Daylong Adámkovi vadil (ale má po mně opravdu extrémně citlivou pokožku se sklonem k zarudnutí).
http://zena-in.cz/clanek/test-pozor-na-detske-o...
http://ekonomika.idnes.cz/vyberte-si-nejlepsi-o...

maminkazelvinka
27. kvě 2012

Baby daylong nám doporučila přímo dětská doktorka (my měli tedy v létě 5 měs.)ale byl ,super malý se nespálil a chytil pěknou barvičku🙂

luthien.k
27. kvě 2012

Žádný, novorozenec nemá co dělat na slunci, chránit ho raději volným lehkým bavlněným oblečením světlých barev, v kočárku boudičku, slunečník, ve stínu...

sheinka
27. kvě 2012

Já teda zatím nemazala ničím a ani to nemám v plánu. Malá je tmavý fototyp, a proto jí trocha toho sluníčka neuškodí. Navíc stejně 90% času bude ve stínu nebo pod slunečníkem. Myslím si, že matlat děti od mala pořád něčím pro ně není ani nic dobrého.

weri1
27. kvě 2012

bioderma 50+ kids ale teda začala jsem mazat až v roce....po narození né....

zako
27. kvě 2012

opaluje to a spaluje i ve stínu...pod slunečníkem 😉 takže bych alespon obličej namazala
my měli a máme pořád Daylong...měli jsme 50,teď máme 30 🙂

danaruj
27. kvě 2012

nedávno jsem slyšela velmi známou dermatoložku, která říkala, že malé děti nemají na sluníčko vůbec odhalené chodit. Takže radím stín a lehké oblečení, rozhodně nenechat někde hajat odmala jen namazané miminko 🙂 A filtr co nejsilnější.

mpavlinka
27. kvě 2012

Novorozeně bych vůbec nevystavovala sluníčku. Já jsem to s malou dodržovala do roka. Jinak jsem začínala mazat Daylong 30 pro mimča a teď jsme přešli na La Roche Posay 50 🙂

stavba
27. kvě 2012

nám bylo v lékárně řečeno, že pro děti do 1 roku "opalovací" krémy nejsou a doporučili mi Daylong spf 30, který ty paprsky jakoby odráží. Tak malé dítě nemá ještě na sluníčku co dělat, ale pro jistotu je třeba ho chránit, protože někdy na něj nějaký ten paprsek dopadne.

majinka1981
27. kvě 2012

Já koupila 50 faktor od Sebamedu.

antarres
27. kvě 2012

Jednoznačně Daylong, mám 4 letou a 10ti měsíční...kupuji ho každým rokem.. Novorozeně na sluníčko nevystavovat, dětská primářka v nemocnici mi při propouštění z porodnice (v polovině srpna) řekla, že kůžička si musí zvykat, miminko by se spálilo.

carodkaa
27. kvě 2012

máme Biodermu 50,ale novorozeňátko bych sluníčku vůbec nevystavovala 😉

maja3.s
27. kvě 2012

Taky bych se bála nenamazat. Záměrně malou sluníčku nevystavuju, ale úplně vyhnout se tomu asi nedá. Chtěla jsem Daylong, ale po pročtení D-testu jsem zvolila Ladival 50+

strihalka
27. kvě 2012

Jen me fakt bavi, ze tu kazda vytvari odpovedi, ze dite nema na slunicku co delat.....myslim ale ze je toto kazdemu jasne, a vsichni vime, ze i ve stinu se da spalit.....proto jsem za kremikovat s ochrannym faktorem 50 na mineralni bazi...
Ja teda kremik nekupuji....na to malo co potrebuji malou natirat mi postaci vzorka....obehla jsem par lekaren a mam kremicky na celou sezonu 🙂 a bioderma

ja.na81
27. kvě 2012

Muj syn se narodil v pulce srpna, takze to jsem zadny krem neporizovala, az na to dalsi leto, v lekarne mi doporucili Sebamed 50... ale nejdriv jsem sla do jedne lekarny se jako informovat co a jak a tam mi pani rekla, ze do roka urcite nicim nemazat... me se to ale moc nezdalo, prece jen maly v te dobe uz sedel v kocarku, byl akcni, tak jsem myslela, ze aspon oblicejik by to mazat chtelo... tak jsem zasla jeste do lekarny o ulici dal a tam mi prodali ten Sebamed a pry ze ano ano urco mazat, ze ta pani v prvni lekarne nemela pravdu... tak si pak vyber, ze jo 😉

petruska_007
28. kvě 2012

Prodávájí i Daylong pro kojence,ale jak píše @luthien.k a @antarres,tak kojenec nemá na sluníčku vůbec být...

gucci
28. kvě 2012

Holky, mimina na sluníčka samozřejmě ne, ale i když jsou v kočárku nebo pod slunečníkem nebo prostě ve stínu, tak se mohou opálit, takže určitě mazat mazat mazat. Měla jsem Daylong, ale špatně se roztírá, super zkušenost mám s Biodermou 50 ve spreji.

llluckaaa
28. kvě 2012

Souhlasím, novorozeně nemá na sluníčku co dělat. Svým starším dětem teď mažu dětský 50 SPF od Vichy a jsem spokojená.

sandynka
28. kvě 2012

Zrovna jsem si nechávala odstranit znaménka a mluvila jsem s odborníkem na toto téma. Ten říkal, že malé děti do tří let mazat 50+, ale opravdu kvalitním, ne kdečím z drogerie. A mazat i když slunce přímo nesvítí, protože přes den tam UV záření je. Prý jak se takové malé dítě spálí, má riziko cca 30% kožní nemoci v životě. Takže já jen tlumočím jeho slova. Já mažu La Roche Possay 50+. Miminko sice chráníme, aby na něj svítilo, přesto bych ho stejně namazala. Určitě obličejík a popř. ručičky, kdyby mělo tričko ...

pampeliska1
28. kvě 2012

Je jasné, že nikdo nemíní novorozeně vystavovat na slunci, ale UV paprsky působí i ve stínu! Mám koupený Daylong 50 SPF (vyšší se už nevyrábí), ale docela blbě se roztírá..No uvidíme, jestli ještě nekoupím něco jiného.

pehaka
28. kvě 2012

Garnier SPF 50 a z DM s tím medvídkem - v D-testu jsou srovnatelné s Deylongem, který je považován za 1 na trhu!né vždy je předražený krém dobrý!!! ale já jsem své novorozeně nemazala, nikdy se neopaloval natož spálil..byl v kočárku pod slunečníkem 😉

fifca
28. kvě 2012

na stránkách chicca je opalovací krém ve slevě za 99,- tak ho máme odsud 🙂

eiram
28. kvě 2012

U novorozenců a mladších kojenců (asi do šesti měsíců věku) se nedoporučuje používat ani opalovací krémy. Starším dětem vybírejte krémy, které působí na takzvané fyzikální bázi. To znamená, že obsahují částice, které odrážejí sluneční paprsky. S výběrem opalovacího krému pro kojence a batole jistě poradí šikovný lékárník.

http://www.vasedeti.cz/zdravi/pece-o-dite/jak-p...