Jaký opalovací krém pro novorozeně?

strapocka
27. kvě 2012

Za měsíc se mi má narodit maličká a přemýšlím, jaký opalovací krém ji pořídit. Vím že spf 50, ale může to být jakýkoliv pro děti, nebo je i něco speciálního pro novorozence? Děkuji za Vaše rady..

pejtho
28. kvě 2012

Já koupila na Mall.cz opalovák od Chicca SPF 50. Ale dceři je už 11 měsíců.
Jako malou jsem nemazala ničím, ale tyhle dětské krémy jsou snad všechny od 0+, tak je asi jedno, jaký vybereš 😉

blahova_andrea
28. kvě 2012

My máme BIODERMA Photoderm mineral SPF 50+, ale samozřejmě je Míša zásadně ve stínu! Sluníčko ale opaluje i ve stínu, tak natírám odhalené části.

kachen
28. kvě 2012

Mala se narodila loni v cervnu. Pouzivala jsem Biodermu. Nevypatlalta jsem skoro nic, protoze jsem se snazila slunicku vyhybat (to ovsem porad nejde, ze. Ven se obcas vylezt musi), stala dost penez a letos jsem ji musela skoro celou vyhodit 😒 . Skoda, ze me nenapadlo to, co @strihalka a nenabrala si vzorky v lekarne. Pouzivala bych ty, co maji mineralni filtry (snad jsem to napsala dobre 😉 )

elana
28. kvě 2012

syn se narodil loni v červnu, to jsem žádný nekupovala...novorozenec a malý kojenec se přes to první léto dal v pohodě udržet ve stínu, když se přejíždělo po sluníčku, otočila jsem rukojeť nebo mu hodila na nožky-hlavičku plenku. Teď už si ji samozřejmě okamžitě strhává, oblečený už je taky víc nalehko, takže se sluníčku ubránit nedá, mám koupenou Bioderma pro děti ve spreji, spokojenost maximální, krásně se roztírá, nenechává sebemenší skvrny, nelepí a byl v sadě s krémem po opalování, ten jsem zabrala já🙂.

beponka
28. kvě 2012

bioderma 50+

lukza
28. kvě 2012

daylong baby je pro děti do narození a bacha né každý je od narození hodně jsou až od roku a určitě mazat aji když držíš miminko ve stínu tak do kočárku ti vždy zasvítí a pro miminečko aji ta troška sluníčka je náročná takže za mně určitě mazat

lamarika
28. kvě 2012

žádný, novorozenci cca do půl roku by neměli být mazání žádným opalovákem. Může jim způsobit akorát exém nebo jiné kožní problémy. Syn se narodil v dubnu a opravdu se to dá bez opalováku zvládnout. Přes poledne v největších vedrech by ses stejně neměla zdržovat s novorozencem venku a pak už to je v pohodě. Ke všemu dnes už existují různé clony na kočárky s vysokým faktorem

levata
28. kvě 2012

určitě pokud chcete mazat, tak krém s minerálním filtrem, né chemickým - např. Dylong, Eucerin - je jich málo, ale v lékárně Vám poradí, myslím, že jsem zahlídla i jedene minerální v DM

romcovaklarka
28. kvě 2012

Malej je červnovej a loni jsem ho ničím nemazala, prostě na sluníčku nebyl, max. tak přejít z auta do domu apod. V kočárku pod slunečníkem a stejně jen po ránu nebo později odpoledne; přes největší vedra byl jen ve stínu. Myslím, že se to dá v pohodě zvládnout.

Jinak pro malé děti bych doporučila krém s 50 minerálním filtrem od Biodermy, ale používáme ho až letos.

jop
28. kvě 2012

ahoj, nás malý snáší jenom La Roche 50+ (zkoušela jsem dál jenom Bubchen a nějaký z DM). Jinak jsem ho do cca půl roku nemazala vůbec, protože je narozený v prosinci a ani na jaře jsem ho na sluníčko nedávala, přes boudu kočárku se mi neopálil a nechodili jsme přes poledne ven.

lenny12
28. čer 2013

Své děti taky mažu kvalitními krémy s SPF 50+, menší bych jim ani nedala. Večer je ještě pro jistotu namažu panthenolem od swisu, protože krásně zklidní jejich citlivou pokožku.

jija
28. čer 2013

Nám paní doktorka ve cvičení říkala, že jedině opalovací krém s minerálním filtrem, žádným chemickým. a taky od letoška je prý důležité dávat si pozor na to aby krém nebyl vyráběný pomocí nanatochnologií. Takový krém je lépe roztíratelný, takže se maminkám zdá že je lepší než vyrobený klasicky, ale v tomto případě, se mohou částice, které mají tvořit filtr akumulovat v lymfatických tkáních. Dávala nám doporučení na Eucerin, ale ten vyráběl bez nanotechnologií pouze do června, od června je v lékárnách krém vyrobený pomocí nanotechnologíí. Já jsem to naštěstí stihla koupit včas.
Taky říkala, že krémy s filtrem 50 většinou obsahují i chemické filtry, že minerálním filtrem toho není možné dosáhnout a když stejně dítě není vystavováno přímému slunci tak není až takový vysoký faktor nutný. Ten z eucerinu do mám já je akorát 25. ale ještě jsem malého nemazala, snažím se slunci vyhnout co to jde.

mircisek
28. čer 2013

Stoprocetně souhlasím s @jija. 50 bych rozhodně nemazala, zbytečně silné, se spoustou chemie a pro kůži to vůbec není zdravé (kde vezmou vitamín D?). Pro kůži dospělých, natož pro děti.
A na výrobky vyráběné nanotechnologií pozor obecně. Nikdo totiž neví, co to dělá s buněčnou strukturou. 😖

hojda
28. čer 2013

Žádný krém, novorozeně na slunce vůbec nepatří a děti do roka jsou extra citlivé.

ridley2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bubovo
14. čer 2014

No tak tyhle komentáře mě dokažou opravdu vytocit i mimka ve stínu by se měli mazat 🙂 opalovacím kremem myslim ze v lekarne urcite poradi 🙂 treba od biodermi jsou opalovaci krémy supr a chodit s miminkem venku spiš k veceru kdy jsou teploty uz mirnejsi a ochlazovat aby se miminko neprehralo zbytecne nenabalotat a urcite lehoucky kloboucek nebo cepicku na ochranu hlavicky 🙂

marecekavendulka
23. čer 2014

my máme sebamed.. 😉

impipi
23. čer 2014

Miminka se musí mazat i ve stínu, protože se slunce může odrážet.. Ale dle dnešního SAMA DOMA, kde byla hostem dětská paní dr., stačí mazat 15 až 20 faktor krémem, který je určen právě pro miminka.
Já osobně, když vím, že na prcka bude přes den "hodně" svítit sluníčko, snažím se toho vyvarovat, tak ho namažu 50, ale jinak mažu 20, protože ta 50 prostě nejde rozmazat....

meta123456789
18. kvě 2016

Já měla na holky od malička Biodermu SPF 50, je dražší, ale kvalitní. Pochopitelně, že děti by na sluníčku moc být neměly, do 1 roku vůbec...ale i tak je nutné je namazat i ve stínu

kamaxet
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miroslava_trckova
10. čer 2016

Ahoj, jsem alergik na Slunce (jsem typická zrzka s pihami a okamžitě se spálím, opalování pro mě nepřipadá v úvahu, bez krému v létě nevylezu ven) a za mě jedině Daylong baby. Nechápu, proč skončil v hodnocení D-testu tak špatně, když je speciálně vyvinut pro citlivou kůži a je dermatology všeobecně doporučován právě pro alergiky a lidi po rakovině kůže! Je sice pravda, že se hůř roztírá, ale rozhodně se nemusím bát, že mé dítě bude mít jakoukoliv reakci na opalovací krém a vím, že je chráněn!!!

ojo
10. čer 2016

syn je v květnu a nemazala jsem ničím, nevystavovala slunci, max. až tak po páté odpoledne...a přežili jsme to, na nejmladšího mám koupený krém s 30tkou faktor, dle mého to na naše podmínky stačí, kluci se nikdy nespálili, i když byli na slunci u bazénu třeba už od dvou hodin...50tku bych volila k moři

andy80
10. čer 2016

Vítězi Dtestu opalovacích krémů pro děti byly tyto krémy: Ladival OF50, Lidl/Cien OF50, Rossman OF50 a DM Kids Sonnenspray OF50, naopak zmiňovaný Daylong OF50 v testu zcela propadl. Mám květnovou dceru, v létě jsem mazala i ve stínu.

lajochova84
2. únor 2017

Tady to nemá cenu rozebírat. Co matka, to názor. přečtěte si názor lékaře. Do půl roka nemazat ničím, dítě nemá na slunci co delat. Lehké vrstvy světlého oblečení. tomu věřím já. Krémy jsou zbytečná chemie. A to nejsem žádná alternativní bio matka.

kackakastanka
2. únor 2017

@andy80 oni se proti tomu dtestu potom ohrazovali, byl udelan nejak zavadejicim zpusobem, nebo hodnotili nejaky nedulezity parametr a proto tam day long dopadl hure, uz si to presne nevybavim, asi by to slo dohledat, ale protoze nam byl day long doporucen a kupuji, tak jsem to sledovala a nebylo to tak, ze by day long pri vecnem pohledu na parametry dopadl spatne..

stuplakova
2. únor 2017

Četla jsem dobré recenze na opalovací krémy pro děti z Lidlu, kámošky je pro prcky používají a jsou spokojené, tak asi pořídím taky. kamoška měla myslím od Biodermy a malá se jí osypala, ale to je individuální.

lusynkova
2. únor 2017

Tak nedá mi to nepřispět - většina chemických opalovacích krémů brání vstřebávání vit. D. Já si opalovací olej vyrábím a mažu s ním dítko od prvních měsíců. A když budu chtít, můžu se ho i napít (i malý)...
Ale opravdu nikdy bych ho nenamazala opalovákem z obchodu.

wahu
2. únor 2017

Opalovacím krémem akorát zničíte přirozenou schopnost kůže reagovat na slunce. Miminko nemá na slunci co dělat. Syna mažu jedině mrkvovým olejem (SPF 40). Nikdy se nespálil..

kackakastanka
2. únor 2017

@wahu ok, ale prirozena schopnost moji kuze reagovat na slunce je funkcni asi prvnich deset minut, potom jaksi nefunguje a neprezila bych 🙂, tak presne nevim, jak to myslis..., kazdy ma preci jine mnozstvi pigmentu...

wahu
2. únor 2017

@kackakastanka třeba právě ten mrkvový nebo malinový olej (spf 50)