Jaký přebalovací pult? Kde koupete první 3 měsíce?

mikulka
13. kvě 2008

Ahoj holčiny,

jaký máte přebalovák? Máte zkušenost s kombinovaným přebalovákem s vaničkou, konkrétně s takovým, kde není odklápěcí ta horní deska, ale vanička jako by vyjede po straně? Já na takové typy koukala, ale připadá mi, že takové přebalováky mají přístup pouze ze strany, což je nepraktické.
Ještě uvažuju, že koupíme normální přebalovák a vaničku na podstavci, prodávají 80 či 90 cm výška. Dá se pak postavit kamkoli. Co myslíte?

A ještě jsem se chtěla zeptat, kde koupete v prvních 3 měsících? My máme minikoupelnu, takže přebalovák bude v ložnici a vaničku buď u něj, nebo ji pak přeneseme do obýváku.
A koupete denně? Samozřejmě bez mýdla, to budu dávat tak 1x týdně, ale koupání ve vaničce ještě nevím...

mikulka
autor
26. kvě 2008

Jani, to jsi ěmla moc pěkné, i s těma kastlíkama na špinavé prádlo, to mě zaujalo. Jak vypadají? A za kolik je Ikea má? jak jsou velké?

jana.1
27. kvě 2008

mikul, kastlíky nejsou nic extra, obyč býlý plast. Mají to v dětském oddělení s postýlkama, dekama, hračkama atd. Mám dva. Když koupíš ten hlubší (větší), tak je v něm rovnou i ten menší. Ty menší ani nepoužívám. Šířku upnutí si nastavíš dle potřeby, je tam umělohmotný "šroub". Když nad tím přemýšlím, tak bych to nezvládla ani na tý posteli 😅 , ale evidentně to jde.. když to jde i ostatním. Záda nezáda - jednou jsem to zkusila na zemi a bylo to krkolomné, náročné na kolena, ty záda.. a tomín by mi asi okamžitě ulezl.. 😅 Ovšem když to jde ostatním, tak je to možná i o zvyk. Jak jsem psala, záleží na prostoru v bytě. Na přebalováku jsme furt, teď je mu 10, 5 měsíce. Nemůžu odběhnout, to je jasný. Ale on tam v pohodě leží a když blbne (a blbnout samozřejmě umí 😀 ), tak mu dám něco do ruky a je 😉 Všechno mám u sebe (oblečky, mastičky, plíny..). Jedině bych nešla do těch kombinací vanička, pult.. to je vratké, nic se tam nevejde a vzhledem k tomu blbnutí si to neumím představit. Navíc je to celkem drahé. Komoda se dá sehnat poměrně levně ve výprodeji, akci nebo i dle výrobce 😉
LÄTTSAM
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7010...

mikulka
autor
27. kvě 2008

Díky, Jani. Já bych atky chtěla mít vše po ruce, přebalování na posteli apod. mi připadá dost nepohodlné.
A přebalovák jsi kupvala kde? My se chceme jet podívat do Malvíka www.malvik.cz, tak snad tam mají i vystavené přebalováky.

poup
27. kvě 2008

Ahojky, my máme nachystané místo na přebalování na pračce...máme na ní přebalovací podložku a mužíček udělal ze dřeva zábrany a malou poličku na různé věci takže snad to bude v poho (viz. album) 🙂 ....Koupat plánujeme taky ob den (uvidíme podle počasí - přece jenom bude léto)....kopenou máme vaničku, kterou budem dávat asi do vany...

jana.1
29. kvě 2008

mikul, kde asi? 😅 v ikei 😀 byl ve slevě v tom kusovém výprodeji.. 🙂 má 3 šuplíky a jeden foch pod tou přebalovací deskou.. https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... Jo a zadeček od mokré vody otírám takovými plínkovými ubrousky (vypadá to jak plína, ale je to malý tak asi 30x30 cm). http://janule1.rajce.idnes.cz/(2_m_%2B)_13.9._-...
Já k němu teda lezu od nožiček, takže mu ty nožičky chytnu a zvednu od sebe.. Nevím, jaké by to bylo, kdybych stála bokem k pultu, to je jiný pohyb rukou.. nevím, jestli není namáhavější, je to možné.. Třeba jde o zvyk.. Akorát ta přebalovací podložka.. jeden čas mi vadilo, že proto, že je přizvedlá i u hlavičky, se mi tam tomín za chvíli nevešel, ale teď už mi je to totálně fuk, stejně se hemží.. Zas jsem ocenila, že když dělal mosty, neflákal se o dřevo.. 😀

mikulka
autor
29. kvě 2008

Jani, to je krásný přebalovák. A je dobrý, že se dá ta horní deska složit, pokud to dobře chápu. A kolik jste za něj dali ve výprodeji?
Já bych taky nechtěla pul, kde se k děcku přistupuje ze strany.

mikulka
autor
29. kvě 2008

Jani, nevíš, jak se ten přebalovák jmenuje?

jana.1
29. kvě 2008

mikul, oni už ho bohužel asi nemají... ☹ udělali v té nábytkové sérii trochu jiný a ten právě má přístup ze strany 😒 pokud jde o nějaké bezpečí a přístup, tak je to dobré, z jedné strany máš zeď, z druhé jseš ty.. já tomáška na něm v ikei už několikrát v pohodě přebalovala (mají ho dole v přízemí v přabalovacím koutku - na zličíně). Nás stál asi 3000, ale pak, když ho rušili, tak byl snad ještě levnější.. Dá se to koupit tak od těch 2000 výš, tipuju... taky záleží na barvě, někdo chce světlý nábytek, tohle je tmavší.. Pultíky s oddělávatelnou horní deskou mají i jinde, ale ten můj je sklápěcí.. Zas je trochu horší přístup k tomu fochu a i k šuplíkům, protože ta deska trčí, ale fakt to není tragédie, nevnímám to.. 😉
http://www.ikea.com/ms/cs_CZ/rooms_ideas/childr...
je to leksvik
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/ro...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jana.1
29. kvě 2008

jo... a teď už to má i o šuplík míň 😒

jana.1
29. kvě 2008

leda z druhé ruky 😕 nijak poškozený to určitě nebude..

adriana1
29. kvě 2008

mikulko: my máme 2kk takže koupeme v obyváku. Vaničku mám na konferečným stole a přebalovák mám na jídeelním stole. Přebalovám mám stěma úchytkama je dělanej na stůl nebo může bejt i na postýlce. Myslím že sem za něj dávala550kč. Kupovala sem ho v praze lohkov je to velkosklad a nebo si to můžeš obědnat na netu.

mikulka
autor
29. kvě 2008

No jo, už mají jen přebalovák, kde je přístup z boku. To se mi zdá dost nepraktické, dítě se otáčí na jednu stranu za maminkou a vůbec je to takové nepohodlné. ALe ta barva přebalováku se mi moc líbí. Aspoň mám inspiraci, jaký shánět.

adriano, a na ten lohkov je nějaká web adresa? Kde v Pze to je?

petule.h
29. kvě 2008

dle mě jsou nej ty dřevěné, později se dají využít i jako úložný prostor a hlavně je prostorný a velký, takže ještě ho používám na 2-leté dítě...pěkné mají v Ikeii jak píše Jana.1

mikulka
autor
29. kvě 2008

Také myslím, že jsou nejhezčí ty dřevěné, které se pak dají využít jako komoda pro děcko. Jen jsem zvědavá, jestli najdu třeba právě v Ikee nějaký pult, kde není přístup ze strany, to se mi fakt nezdá praktické.

mikulka
autor
30. kvě 2008

Manžel nakonec asi tu vrchní desku udělá. Holky, jakou hloubku přebalováku máte?

Jani, jak hluboký je ten tvůj? My totiž možná koupíme ten z Ikeii, tedy komodu... Tak abych věděla, jak to má manžel udělt při přístupu normálně čelně k nožičkám...

jana.1
2. čer 2008

petul ........ 🙂 🙂
mikul, vnitřní rozměry bez bočnic jsou 74 * 75,5. Ale orientujte se podle přebalovací podložky, kterou na ten pult položíte. Většina je delších.. jestli si správně pamatuju, tak 80 cm. Jak jsem psala o té své podložce, tak si teď uvědomuji, že to, že je zkrácená o vyvýšený mantinel u hlavičky mi vadí i teď, jelikož Tomáškovi přečuhují nožičky a kope mě s nima do břicha 😅 a na některých místech je to teda nic moc 😕 Takže boční mantinely klidně ano, to není špatné, ale ať je to delší než mých 56 cm.. V prvních měsících děsně rychle vyrostou.. už ve 3 měsících se mi tam nevešel a to měl normální porodní délku 50 cm 😉

jana.1
2. čer 2008

i když mu hlavičku můžu na ten mantinel položit, tak to není ono 😉

mikulka
autor
2. čer 2008

Jani, a jak to 56 cm, když ten přebalovák má 75? To myslíš podložku bez toho vyvýšeného, že má jen 56? To by bylo sakra málo. A máš tu podložku jako na šířku přes celý přebalovák? Kam si pokládáš třeba lavorek s vodou na omytí zadečku?

jana.1
3. čer 2008

jj, rovná plocha modré podložky. Růst miminek se zpomalí, když budou mít kolem (+ -) 70 cm. Já bych koupila jinou, ale jsem líná 😀 , dá se to přežít v klidu 😎 mističku mám nerezovou hned vedle té podložky.. mám věci vedle ní a nějaké ještě za hlavičkou... trochu je to vidět tady:
http://janule1.rajce.idnes.cz/(2_m_%2B)_13.9._-...
http://janule1.rajce.idnes.cz/Paseni_konicku/#2...
http://janule1.rajce.idnes.cz/_(3_m_%2B)_13.10.... (dřív jsem tu ikea krabici měla na postýlce, teď mám na každý straně přebalováku jednu)
Po straně mám košík a v něm:
- nůžky s kulatou špičkou (novorozenec má měkké nehtíky a samy se mu lámou)
- dřív kapičky sab simplex a baby calm na prdíky
- vigantol (vit. D) a Kanavit (vit. K)
- Rybilku, Bepanthen (na zadeček)
- dřív 60% líh na čištění pupíčku (hojí se po porodu)
- špachtle do uší, příp. buničité čtverečky na čištění nosíku
Dále tam mám
- olivový nebo slunečnicový olej na mazání tělíčka po koupání
- "plínkový ubrousek" a sušení zadečku
- kosmetické vatové tampónky, kuchyňské utěrky
- ve fochu mám jednorázové plíny, jednorázové přebalovací podložky, sáčky do odpadkového koše apod.
Pak jsem měla ještě takové věci jako Opthal, Opthalmoseptonex, odsávačku do nosu na vysavač i obyč., ale naštěstí jsem nevyužila.. uf uf. Pak je ještě dobrá odsávačka mléka nejlépe elektrická (medela swing, medela elektric, avent isis..) - hodně mléka, laktační krize, do zásoby pro případ nouze - mrazit lze např. ve skleničkác od přesnídávek - a pro případ, že mimčo hlídá někdo jiný.., čaje na podporu kojení (různé... dobré jsou bylinky např. jestřabina lékařská, plod fenyklu, kmínu, anýzu, řecké seno - pískavice) a homeopatika ricinus communis v ředění 5 CH)..
Látkové plíny jsem využila hlavně na začátku (ublinkávání, přikrývání, jako podložku a průběžně v kočárku proti slunci nebo v zimě jako izolaci boudy apod.)
Jinak jsem vídala i jiné komody, které měly tu přebalovací desku čelem (ne stranou) a dala se pak odmontovat.

mikulka
autor
3. čer 2008

Jani, moc moc díky. My už to máme trochu vymyšlené. Ještě nevíme jakou podložku, ségra má 80x71, tu by nám dala, ale nevím, jestli to nebude moc veké.

katula
7. čer 2008

Ahoj Pavlina05, zaujal me tvuj prebalovak. to mas komodu MALM s tremi supliky a na tom dodelavanou desku ze? 🙂 byla bys tak hodna a premerila mi tu prebalovaci desku? to byla asi na miru ze? kolik si za ni truhlar asi rekne? diky moc 🙂

binki
10. čer 2008

pult Ikea, vana z www.hastrmanek.cz

karot
12. čer 2008

Ahojky!
Tak my od návratu z porodnice koupeme v kuchyni(ve vaničce)na stole.Od přebalovacího pultu(mám ho udělaný jen ze složené deky,která je položená na prac.desce od kuch.linky.............máme jí dlouhou 9m 😅 )nás dělí květinouvá stěna,kterou musíme obcházet. 😖
Jinak mám vše při ruce.Dokud se mi dítě cachtá ve vaně,můžu v klidu vařit kaši na vařiči,............mám ho na dohled.Když ho usuším/obleču,dám ho do ohrádky a mezi tím mu připravím večeři.
Horší to je,když jsme mimo domov.Na to už sama nestačím. 😀

aponchie
12. čer 2008

ve vanicce ktera je ve velke vane asi par mesicu pak uz jen vana..ususim a zabalim na pracce na mekke osusce,nebo kdekoliv ..prebalovani na komode z ikei(2000tis ktera je na obleceni )nastavec ve vyprodeji za 250 da se odmontovat..nevyuzito ..spis minimalne ..prebalovani na gauci na sedacce na posteli na pracce na stole v kocare kdekoliv 🙂

eliotka
11. srp 2008

Ahoj holky,

máte prosím zkušenost s přebalovacím pultem, který má přístup ze strany? Jako že tam leží mimčo bokem?

Janoí, co je plínkový ubrousek? 😕 Máš moc hezkého klučíka, a pultík se mi taky líbí 🙂

kacka.va
12. srp 2008

mně se nejlíp přebaluje od nožiček

hanulinecka
13. srp 2008

Tak taky přispěji svoji troškou do mlýna 😀 😀

máme 2+1 a v koupelně sprchový kout a malou panelákovou koupelnu přebalovák jsme chtěla co nejlevnější a praktickej tak jsem koupila v ikee asi za 600 a mám vedle komodu se šuplíkama co jsem ji měli v bytě tkže praktické vše mám v kuchyni akoupu na stole pak jen malého přendám na přebalovák a tam mažu natírám atd...