Jaký přebalovací pult? Kde koupete první 3 měsíce?

mikulka
13. kvě 2008

Ahoj holčiny,

jaký máte přebalovák? Máte zkušenost s kombinovaným přebalovákem s vaničkou, konkrétně s takovým, kde není odklápěcí ta horní deska, ale vanička jako by vyjede po straně? Já na takové typy koukala, ale připadá mi, že takové přebalováky mají přístup pouze ze strany, což je nepraktické.
Ještě uvažuju, že koupíme normální přebalovák a vaničku na podstavci, prodávají 80 či 90 cm výška. Dá se pak postavit kamkoli. Co myslíte?

A ještě jsem se chtěla zeptat, kde koupete v prvních 3 měsících? My máme minikoupelnu, takže přebalovák bude v ložnici a vaničku buď u něj, nebo ji pak přeneseme do obýváku.
A koupete denně? Samozřejmě bez mýdla, to budu dávat tak 1x týdně, ale koupání ve vaničce ještě nevím...

jandalinka
13. kvě 2008

mikulka:já řešila to samé,než se malá narodila.Chtěla jsem mít přebalovák v ložnici koupat ve vaničce,kterou dám do vany,ale nakonec jsem zjistila,že bych se musela předklánět do vany,což je nereálné,abych zvládla koupat a držet malou a potom přenášet malou z teplé koupelny do ložnice,..no prostě.Nakonec jsme koupili vaničku s přebalovákem dohromady.Taková,kde se vrchní přebalovací deska nazvedne a pod ní je vanička.I když koupelna není také nic moc velká,tak jsme se tam nějak poskládali.Sice na knop,ale zvládáme to. 😅 A můžu říct,že ťeď už malou ve vaničce pod přebalovákem nekoupem a koupem ve velké vaně(spolu s taťuldou).Vanička je malá a odhaduji,tak na prvníí 3měsíce.A někdy jsem měla,co dělat,abych zvedla horní desku,hm.Takže doporučuji vaničku,která se vysouvá.No a přebalovací vrchní část používám doteď, 😉 No koupali jsem první měsíc ob den,ale pak každý den,to je každýho věc.Možná teď přes léto,bych koupala každý den,pokud by se malé narodilo. 😉

mikulka
autor
13. kvě 2008

Jandalinko, a jak je udělaná ta horní deska, mně připadalo, že u těch kombinovaných je právě přistup k horní desce ne jako by čelem k šuplíkům, ale jen ze strany. Ale naživo jsem se ještě nebyla nikde dívat, jen na netu. Kdyby byl přístup jen ze strany, zdá se mi to dost blbý.

Mně se líbil tenhle typ přebalováku:
http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=40163#x

Ale právě že když se zaklopí, nemůže se k němu čelem?
Nám se do koupelny nevejde určitě.

Jinak se mi líbí tahle vana na podstavci, ale je dost drahá, tak se ještě poohlídnu:
http://www.ajuty.cz/shop/termovana-se-stojanem....

jandalinka
13. kvě 2008

Ta termovanička vypadá dobře.Ta první se mi zdá drahá už kvůli tomu,že opravdu je vanička malá a je to na krátkou dobu a pak ji nevyužiješ. ☹ A mě se sklápí doprava a v pohodě jsem mohla koupat,nezavazel horní sklopený díl.Tak dobře pořiď. 😉

mikulka
autor
13. kvě 2008

Tak to asi vyřešíme normálním přebalovákem a vaničkou zvlášť. Díky moc, jandalinko. 🙂
Holky, kolik tak stojí přebalováky? A nevíte, kde v Praze se na ně dá jít kouknout na živo, nejen na netu?

nikka.vo
13. kvě 2008

Mikulka, ty kombinované vaničky s přebalovákem jsou zbytečné podle mě. Za prvé se mi nezdají úplně stabilní, a druhak ho měla švagorvá a ty vaničky jsou celkem malé a stejně by si pak musela kupovat vaničku větší. Já chtěla přebalovák na komodě, ale pak jsem ustoupila. Koupila jsem si tu největší měkkou podložku, ze začátku jsem přebalovala na stole a pak na posteli 😉 Ušetříš a budeš peníze moc utratit za něco praktičtějšího 😵 😉 , nebo za oblečení pro malé

maakule
13. kvě 2008

Ahoj, já mám přebalovák vyrobený doma - desku na skříňku a na to jsme daly měkkou podložku - je to výhodné, protože mám spoustu místa na skladování věcí a hlavně jsme si mohla udělat pult vysoký, jak bylo třeba, jsem docela vysoká a většina pultů je nízkých. A vaničku máme zvlášť. Je to dost praktické, ale vanička už nám je malá, tak se nejspíš přesunem do velké. A koupem každý den, bez mýdla, malá vodu miluje a má to jako večerní režim před spaním. Prostě vykoupat, nakojit a spát. Ale jak už někdo psal, každé dítě je jiné a nemusí mít vodu rádo.

lucky.lady
13. kvě 2008

Tak se taky připojím se zkušeností 😀 . Při prvním dítěti jsem byla celá hrrrr do nakupování a strašně se mi líbila bílá komoda s vaničkou a přebalovákem v jednom. Stála tuším 6.000,--. K přebalováku byl ale tak špatný přístup, že jsem ho nepoužila ani jednou a potom jsem přebalovala na posteli. Do vaničky jsme museli nosit vodu v kýblu z koupelny, takže taky dost složité... vzdali jsme to při třetím koupání. No a šuplíky v komodě byly tak malé, že se tam vešlo oblečení max. ve velikosti 74, takže brzy se to tam všechno nevešlo 😠 . Dopadlo to tak, že jsem po roce komodu prodala za sluších 4.500,-- .

kacka.va
13. kvě 2008

tak musím říct, že jsem ještě nepoužila ani přebalovací podložku, takže jsem ráda, že jsme přebalovák nekupovali 😉 . Úplně si vystačíme s papírovou podložkou, protože stejně přebalujeme kde nás napadne

kristi
13. kvě 2008

ja mela prebalovak na zakazku za 1500, tri police a byl dost vysokej a velkej, fakt super...mam ho schovany ve sklepe. Koupala jsem od zacatku ve velke vane

mikulka
autor
13. kvě 2008

Kristi, a to jste si ten přebalovák nechávali dělat jako u truhláře? Mohla bys mi dát kontakt do IP?

lenkazdenek
13. kvě 2008

Ahoj,my měly přebalovák s anatomicky tvarovanou vaničkou,koupaly jsme v něm do 3 měsíců a pak hr do velký vany-ona ta vanička je fakt dost malá a než ji člověk naplní a pak zase vypustí 😒
Ale přebalovák jako takovej si nemůžu vynachválit,sice malou už pár dní oblíkám na postely ,ale přebaluji pořád jen na přebalováku ,navíc sae u toho člověk nemusí hrbit někde nad postelí a když se mimčo počůrá tak jen omeješ a pohoda

mysulka
13. kvě 2008

Ahojky, tak u nás to funguje tak, že máme přebalovák na uzounké pračce a vaničku ve vaně 😀 Nemáme vanu zapuštěnou do podlahy, tak to pro nás není tak krkolomné. Máme jen ten největší přebalovák s tvrdou podložkou a nejv. vaničku (tesco asi 200,- Kč). Na místo je to super a mám tam vše po ruce.

niega
13. kvě 2008

Takže my máme, jako některé jiné maminky - přebalovací podložku na pračce a vaničku při koupání šoupnu do vany - těch pár minut sehnutá vydržím, navíc naše mimi kolem sebe dost cáká, takže tím předcházím i případnýmu uklouznutí.

minea
13. kvě 2008

U nás stejný model 🙂 - vanička ve vaně, přebalovací podložka na úzké pračce. Před porodem partner začal vyrábět jakousi sofistikovanou desku na vanu, abych se nemusela shýbat, ale nějak ji nikdy nedokončil 😀 . Nakonec mi to takhle vyhovuje.

niega
13. kvě 2008

Já myslím, že je i dost důležitý, kam se přebalovák umístí - my máme pračku/přebalovací podložku v rohu místnosti, takže miminku hrozí pád jen ze 2 stran, což se dá uhlídat. Naše mimi je totiž od dob, co se začalo přetáčet, děsně živý a furt odněkud odchází a snaží se přijít k úrazu 😝 .

zuzik03
13. kvě 2008

tak já mám přebalovací podložku (s tvrdou deskou) v ložnici na komodě a koupu ve vaničce, kterou dávám na zem v koupelně, takže u koupání dřepím (abych se nemusel předklánět přes velkou vanu, už tak mám v háji záda), po vytažení malou zabalím na pračce do ručníku a přenesu do ložnice 🙂 akorát tu vaničku pak sama nevyliju, jak je těžká, musí manžel 😅

majaaita
13. kvě 2008

Přebalovací podložku - velkou měkkou mám na dřevěné desce (made by manžel 🙂 na pračce v rohu koupelny, koupeme ve velké vaně. Ve vaničce jsme koupali první tři měsíce - v kuchyni, podložku jsme přitom měli na stole.

Po pravdě si neumím představit přebalovat mimo koupelnu nebo přístup k vodě - pokaždý malýmu myju zadek pod vodou, nebo aspoň žinkou namočenou ve vodě. Po ubrouscích se opruzuje. Ono i ten smrad, co z toho je 🙂

xsipm04
13. kvě 2008

Jojo, já jsem taky byla hrrrr do přebalováku, takže jsem si nechala od truhláře udělat takový nad pračku, stálo mě to 4.000 Kč a teď na něm využívám už delší dobu jen ty poličky. A taky jsem pochopila, že úplně nejlepší je koupit si měkkou přebalovací podložku a umísťovat jí střídavě na postel nebo na zem. Má to už tu výhodu, že na přebalovák, když si člověk něco zapomeně připravit, musí dítě vzít do náruče, dojít si pro to a zase se vrátit. Na podložce na zemi (nebo na posteli, pokud se dítě ještě nepřetáčí), si klidně dítě člověk nechá a odskočí si pro to, co potřebuje 😀

Jinak my koupali nejdřív v kyblíčku a je pravda, že manžel nadával, že se mu k němu blbě shýbá, ale stejně jsem koupala většinou já a kyblíček jestli vydržel první 2 měsíce, tak to bylo hodně a pak už jsme malou koupali rovnou v naší minivaně u sprcháče.

Do drahý vaničky je fakt zbytečný investovat, malý mimčo se doporučuje koupat 1-2x týdně a jen na chvilku viz http://www.weleda.cz/Bulletin/koupani.htm

A jojo, taky jsem malý aspoň na začátku myle zadeček pod vodou i po každým čůrání, ale když jsem třeba byla u našich, tak jsem si jí nosila zadeček zabalený do tetrapleny na podložku do pokoje a taky to šlo v pohodě 😉

listicka77
13. kvě 2008

Mám měkkou přebalovací podložku ležet na komodě a ani nevím, kolikrát jsem tam přebalovala... Jinak přebaluju všude jinde, převážně na gauči v obýváku. Bez jakékoliv podložky. Hejbající se mimčo je dle mého názoru nejlepší přebalovat na zemi, tam nemá tam spadnout. Když je pokakaná, odnesu ji do koupelny a umeju pod tekoucí vodou.
Koupeme zatím v kýblu, dávám ho do vany.
Takže já tyhle vymoženosti považuju za zbytečnost. A fakt si neumím představit, že bych nosila vodu do ložnice a pak zase zpátky.

nikitka26
13. kvě 2008

Ahoj Mikulko,
tak já mám komodu s přebalovacím pultem a jsem s ní moc spokojená, teď už na ní teda moc nepřebaluji, pač malej se hned otáčí na bříško, tak je pro nás oba pohodlnější a bezpečnější přebalovat na zemi. Já chtěla komodu hlavně kvůli úložnému prostoru a je fajn, že je všechno při ruce.
http://www.splavacek.cz/zbozi/104-scarlet-komod...
z toho splaváčka mám víc věcí,ten obchod mají manželé z České Lípy a suprově se s nima jednalo, jezdí se zbožím i do Prahy, tak mi tu komou po domluvě přivezli až domu a nestálo mě nic poštovné ani dovozné, moc je doporučuji.

Jinak jsem koupala první měsíc v umyvadle, pak ve vaničce, kterou jsem v koupelně postavila na dvě židle a asi ve 3 měsících jsme přešli do velké vany. Malého jsem si osušila na pračce a osušeného si ho přenesla do obýváku na přebalovák...to bylo v bytě. Teď v domečku si vždycky na koupání vezmu podložku z přebalováku do koupelny na zem. Z kraje jsem koupala ob den, pak denně kvůli režimu.

mobina
14. kvě 2008

Já jsem sehnala přebalovák z druhé ruky na internetovém bazaru. Máme ho v obýváku. Prozatím víc pokojů nemáme. Vaničku pokládám na stolek (našla jsem na půdě), který mám vedle přebalováku, tam i koupeme. Ale hned jak Ondra začne držet hlavičku, tak přesídlíme do velké vany. Jinak koupeme obden a používáme kosmetiku Seba Med.

tvarohacek
14. kvě 2008

tak my koupeme prozatím v obýváku, vaničku máme na zemi vedle postele, na které je přebalovací podložka, žádný pult nemáme, přijde mi to zbytečné, myslím že se využije jen chvíli, mimčo se začne otáčet, a pak je lepší přebalovat buď na posteli nebo na zemi. 🙂

mikulka
autor
14. kvě 2008

Já právě počítala s tím, že pult využiju na kojenecké věci a později, až dáme pryč tu horní desku, tak přebalovák přemístíme do dětského pokoje. Takže se využije i pak. Taky si říkám, že když budu chtít jen omýt zadeček, dám si na přebalovák lavorek s vodou, děcko omyju, osuším, namažu a obléknu a budu mít vše u ruky...

nikitko, díky za typ, vypadá to pěkně 😉 🙂

jitka83
17. kvě 2008

Ahoj, tak já obě děti koupala ve vaničce v koupelně. Nechala sem si od taťky udělat takovou dřevěnou mřížku přes vanu a na tu sem postavila vaničku. Tak se mi tam dobře lila voda a pak sem to jen převrhla a bylo vylito. A na pračce utírám i oblíkám a vše kolem toho. Já koupu každý den a i s mýdlem. Dávám toho trochu do vody.

ilci
24. kvě 2008

tak tohle řeším taky 😀
akorát máme tak malou koupelnu, že se nám tam pračka nevešla, takže není dítko kde osušit, jedině fakt na zemi

mikulka
autor
24. kvě 2008

Já koupelnu zavrhla úplně, tam to fakt nejde.
Zatím přemýšlíme, že přebalovák budeme mít kombinovaný jen s komodkou (tu pak dáme do dětského pokoje, až bude větší byt). A koupat budeme na stole v obýváku, kde máme jídelní stůl, nebo na zemi, a na stole před koupáním dětátko svlékneme. Ještě jsem uvažovala o vaničce na podstavci, ten se dělá i 103 cm, ale nevím, jak je stabilní, musíme se jít na to podívat.

jana.1
25. kvě 2008

Záleží, jaký má kdo byt/dům, kde má místnosti a jak jsou velké. Kombinované přebalováky ne.. Jsou vratké a malé. Miminko se za chvíli začne hýbat, přetáčet a co hůř.. dělat vrtule, zvedat se a jinak zlobit. Někdo má přebalovák v koupelně.. vyrobí si třeba desku nad pračku. My máme koupelnu a malou a pračku s horním plněním, takže tam to nejde, i když je tam hned voda. Já přebaluju v ložnici na komodě, místo tam mám. Je to dobré v tom, že malé miminko často kaká i v noci, v podstatě kaká každé kojení. Mám hned u sebe svojí postel, Tomšek postýlku, kojím tam a mám tam komodu s věcičkama.
Komoda má 3 šuplíky a jeden foch pod přealovací deskou, která se v mém případě dá pak sklopit a vypadá jako poličky (ostatní komody mají tu desku zpravidla odmontovatelnou). V šuplících mám věcičky, dřív i plíny, bryndáky, osušky, povlečení, drogérku... V tom fochu mám plíny, jednorázové podložky, sáčky do odpadkového koše, kuchyňské utěrky, padíky... Nahoře na desce mám měkkou přebalovací podložku (bez tvrdé desky uvnitř). Koupila jsem tu "úzkou" - jen na miminko, ne tu širokou přes celý přebalovák. Má zvýšené hrany. Vedle ní mám košík s Vigantolem, Bepanthenem, Rybilkou, nůžtičkami, lihem, olivovým olejíčkem, věci na odvedení pozornosti.. 😅 😉 atd..... Pak tam mám misku s vodou, kterou si vždycky donesu teplou. Nepoužívám totiž jednorázové vlhčené ubrousky. Na komodě mám ze strany ještě zavěšené Ikea závěsné plastové krabice, do kterých házím použité oblečky. Takže takhle to máme my.. 🙂 😉

jana.1
25. kvě 2008

Jo a koupali jsme dřív na jídelním stole v obýváku, vodu jsme tam nosili.. až vyrostl, zjistili jsme, že vanička, o které jsem myslela, že je dlouhá, není dlouhá (v prvním půlroce rostou děsně rychle) a taky začal kopat a cákat. Koupili jsme větší vaničku a začali koupat v koupelně ve vaně a osušovat na pračce. Takže vaničku doporučuji co nejdelší. Žádné koupací lehátko nepoužíváme, i když mám molitanové i umělohmotné a v porodnici bylo látkové (molitanové je dlouho nacuclé, u nás se dost práší.. přišlo mi to rychle špinavé a nečistitelné - jak houba na auto nebo tabuli 😀, umělohmotné je zas tvrdé.. Stačí nám ruce.. miminko se opře krčíčkem o předloktí a dlaní chytne pod ramínkem. Drží se perfektně, dá se s ním "plavat" (hýbat dopředu dozadu). Doporučuji napouštět plnou vaničku, ne jak se v chytrých knihách často píše - dva tři centimetry - nám Tomášek hned přestal při koupání v plné vaničce plakat. Teď už je velký, tak tam blbne, ale jako malý tam plakal.. v bříšku taky plaval ve vodě 😉

jana.1
25. kvě 2008

Teď je nám 10 měsíců, leze, chodí za ruce, ale přebaluju furt na přebalováku.. udržím ho nebo zabavím.. je to fakt v pohodě.. Mám z něj zničený záda 😀 na zemi bych nemohla 😖 😅

mirka755
25. kvě 2008

když byla dcerka miminko, koupala jsem jí ve vaničce-která byla na gauči. Přebalovací pult jsem vůbec nepoužívala, vždy na posteli. Teď je jí rok, plave ve vaně 😀 a pořebaluji ji na velké posteli v dětském pokoji