Je opravdu kosmetika Johnson špatná?

janicka006
29. črc 2010

Od několika maminek,ale i od sestřičky v poradně jsem neslyšela dobré reference na kosmetiku Johnsonn - hodně dětem se prý po ní dělá vyrážka a tak....Máte také takovou zkušenost????

strouzek
29. črc 2010

jani taky jsem to četla, takkvůli toho jsem jí nešla koupit, ale stejně se nám jonson doma objevila protože jsem pár přípravků dostali, dlouho jsem se jí vyhýbala kvůli tomu ale teď už nám došli zásoby tak jsem sáhla po tom johnosonu a pohoda, ani pupínek 🙂 máme takovou tu pěnu do koupele fialovou na lepší spaní, pak takový to olivový mlíko na tělo a krém zadek a popravdě teď jak byli ty vedra tak se mi malá trošku oprudila v plíně a právě ten johnson krém na zadek jí to pěkně vyléčil(rybilka a nivea na zadek v tomto selhali)

jeudi
29. črc 2010

ano muj prvni syn se po ni osypal .není špatná ale doktorka říkala,že je určena pro starší děti

kjajule
29. črc 2010

Taky jsem se jí vyhýbala , ale přece jen jsme dostali taky nějaké přípravky...tak jsem zkusila a po třech dnech všecho letělo do koše...malej se osypal...
Neříkám že je to špatná kosmetika ale myslím že spíše pro straší děti...

bury
29. črc 2010

V porodnici používali Johnson a žádná reakce nebyla. Vrchní sestra to vychvalovala, ale dětský sestřičky říkaly, ať si to domů nekupujeme, že mají hrozně moc alergických reakcí.
Bude to jako s každou kosmetikou - někdo je spokojený, někdo jiný ne 😉

vercak.
29. črc 2010

@janicka006 Ahoj, já si teda na Johnsonn nemůžu stěžovat. Měli jsme jí i v porodnici a pak jsem jí používala doma, tu zelenou řadu a krásně voněla a malej se mi po ní nikdy neosypal. Naopak se mi osypal po Nivee.
není to tím, že by třahle kosmetika byla špatná, jen prostě každé miminko je jiné a má jinou pokožku. proto je tolik druhů kosmetiky. Všem miminkům nesedne jeden druh 😉 takže to chce vyzkoušet a uvidíš 😉 😉 😉

collette
29. črc 2010

Osypala jsem se po ní i já ☹ Nejhorší je, že se to osypání může objevit i až po několika týdnech užívání a maminky pak marně hledají, po čem to je. My používáme značku Penaten, který je také vyráběn společností Johnson&Johnson, ale je to značka dokupovaná, takže má jinou recepturu. S tou nemáme problémy vůbec žádné 🙂 Takže klasického Johnsona nikoli, Penaten ale vřele doporučuji!

ygreen
29. črc 2010

Asi jak pro koho. MOžná že ta nová řada Naturelle nemusí být špatná. Ja mám zkušenost s Hipp, Niveou, Bubchenem, Linolou, Sebamedem, Avonem, Oriflamem, a vše v pohodě.

brusinka.pusinka
29. črc 2010

J8 od začátku používám jen dětské mýdelko Nivea a dětský šampón Nivea,ale máme od Johnsona noční mléko o koupeli s levandulí a jednou týdně mažu a malá je ok 😉 Asi záleží na dítku a na řadě jakou používá 😉

peroli
29. črc 2010

já jí kdysi jednou dvakrát koupila pro sebe a byla v pohodě ale pak jsem někde slyšela že Johnson testuje na zvířatech a i kdÿž normálně na takový věci moc nedám tak jsem ji přestala kupovat úplně... ani nevím proč.. ale já ji i předtím kupovala vždycky jen tak jednou za dva roky takže žádná škoda

weri
29. črc 2010

Taky jsem to slyšela, ale nám nikdy nic neudělala 😉. Pro nejstaršího syna jsem po narození používala jedině Johnson.

ivuska.h
29. črc 2010

Stačí se podívat na složení... Podle mě v dětské kosmetice nemají co dělat jakékoliv parfémy, vazelína a podobně. Nevidím důvod, proč na dítě něco takového patlat.

nykleka
29. črc 2010

Souhlasím s ivuska.h. Nechápu, proč dítě zatěžovat už od mala.... všechny tyto firmy na nás valí reklamu, abychom si myslely, že všechny tyto přípravky potřebujeme a že bez nich, naše dítě nebude spokojené.... 😠

j.kriv
29. črc 2010

Já ji dostala (normálně žádnou kosmetiku nepoužívám), tak jsem zkusila a vždycky se osypala, tak jsme vyzkoušely maximálně jednou a šlo to pryč a nikdy víc. Taky zastávám názor, že malé mimčo nepotřebuje kosmetiku, už vůbec ne parfémovanou, stačí voda, mimča mají svou vlastní vůni 🙂

kpetra
29. črc 2010

Ahoj
Taky jsme dostali koupel pro lepší spaní (fialová) a Matýsek se po ní osypal. Tak jsem ji schovala a zkusila použít, když byl větší a pak už v pohodě. Souhlasím, že je asi spíš pro větší děti. Miminka jsou hodně citlivá a asi jim nesedí. My jsme omývali jen vodou a mazali olejíčkem od Hippu. S tím jsem byla moc spokojená.

romana29
29. črc 2010

Od narození Johnson - do koupele i na tělíčko - doktorka nás velice chválila a ptala se, co používám za kosmetiku, že má malej tak krásnou pokožku 😉

miky
29. črc 2010

Ahoj my používáme už od narození (i v porodnici) od Johnsonu výrobky z řady naturals a bez problémů, žádná vyrážka nic.

klarka1
29. črc 2010

na Johnsona nedám dopustit, máme koupel, mýdlo, tělové mléko a spokejenost veliká 😉

mataharyy
29. črc 2010

Ahoj, já osobně neznám novorozeně které by se po ní neosypalo, ale u starších dětí už to prý není takové, to alespoň tvrdili doktoři, ale nemohu soudit v okolí jí už nikdo nepoužívá a u nás vede seba bed a penaten 😉 Ale asi taky hodně záleží na dítku a jeho snášenlivosti 😉

lidiab
29. črc 2010

Moje sestrenice a nejlepsi kamaradka zije v Americe, pracuje ve zdravotnictvi a od ni vim tohle - V USA pred nejakym casem probehla kampan proti Johnsnu, ze je pry velice skodlivy a obsahuje rakovinotvorne latky. Jedna se zejmena o formaldehyde a 1,4-dioxane. Je to ale zaroven nejprodavanejsi detska kosmetika. Otevreny dopis vyrobci nakonec podepsali skoro vsechny vedouci asociace pediatru, porodnich asistentek a matek v USA. Zaroven ale vyslo najevo ze Johnson's zdaleka neni jedinou kosmetikou ktera tyto latky obsahuje, tyka se to temer poloviny veskere kosmetiky na trhu.
Tady jsou vysledky testu - http://www.safecosmetics.org/article.php?id=426
Je videt ze Johnson's nevychazi zrovna nejhur, jsou tam pripravky s daleko vetsim obsahem tech latek, ale ta medialni kampan mirila prave na Johnson's. Asi protoze je nejpopularnejsi a pouziva se uz po generace. Po te afere dokonce zavedli nejaky vladni narizeni, ktere ma hlidat vyrobu detske kosmetiky a obsah skodlivych latek v ni.
Ja osobne by Johnson's kvuli tomu vsemu nikdy nekoupila 😒 kamaradky ho vsak pouzivaji a jsou spokojene, takze je tezko rict kde je pravda...

mmmk
29. črc 2010

Rodila jsem v Nemecku, v porodnici nepouzivali kosmetiku pro deti zadnou, doporucovali maximalne weledu, bilou radu bübchen nebo alverde. Idealne vsak zadnou kosmetiku nepouzivat, jen krem na zadek. Rikali, ze se mame vyhybat pripravku "typu Johnsons," ze to neni pro mimca idealni prave kvuli parfemaci a nejakym dalsim latkam. Pro vetsi deti cca od roka uz by to tak vadit nemelo.

kijonkova.k
29. črc 2010

Tak mně se malá osypala po Johnson's baby na dobré spaní. 😝 Chce to asi zkoušet,pro někoho špatné,pro někoho nejlepší.Ale šampon od JB používáme a v pohodě.
😉

luciferdik
29. črc 2010

My používáme Johnsons tekuté mýdlo, v takové té pumpovací lahvičce, od narození, už i v porodnici a žádný problém nikdy nebyl. Pak jsme měli taky mléko z té zelené řady a taky úplně bez problémů. A dostali jsme kosmetiku Hipp a po té se malý osypal. Prostě co není dobré pro jednoho, může být výtečné pro druhého, asi tak. Taky jsme měli Weledu, ta byla moc fajn, Sebamed a Alverde taky. Na prdku jsem používala většinou Rybilku.

Jinak k tomu Penatenu, já nakupuju často v Německu, takže jsem si tam kupovala to tekuté mýdlo Penaten místo Johnsons tady a četla jsem si složení, je na puntík stejné u obojího - Penaten i Johnsons, jedná se o ten přípravek na mytí top-to-toe, co se hodně používá v ČR i v porodnicích. Tolik k tomu, že se tu píše o tom, že Penaten je jiný. O dalších výrobcích nevím, ale tenhle vím určitě.

mehlo
30. črc 2010

ahoj tak mně se Petula po Johnsonu osypal po celým těle, tak všechno letělo z okna

nikola87
22. srp 2013

No, jak to tak čtu, asi se nikdo z vás nepozastavil nad tím, že je toto kosmetika vyráběná především z ropy 😒 A to je docela určitě nevhodné, jak pro dopělé tak už vůbec ne pro děti! Pro děti by měla být kosmetika z přírodních látek. Ne z ropy. Ta nechává na telé povlak, který jen tak nesmyjete, proto tuto kosmetiku lékaři nedoporučují. Na to pozor!

elastiq
27. srp 2013

Já jsem na obě dcery používala od narození Johnson´s koupel, také tělové mléko, později mléko z dětské řady Hipp a nikdy jsme neměli žádný problém, bude to asi opravdu individuální

tinka2011
27. srp 2013

My s Johnsnem naprostá spokojenost. Ale osypal se mi po sebamedu ☹ Neteř nemůže mít Johnson osypáve se po něm.

ebsian
27. srp 2013

Je opravdu špatná a malá byla celá červená ☹ Po ničem jiném z kosmetiky nebyla, jen po řadě johnsons na dobré spaní konkrétně.

ola84
27. srp 2013

@janicka006 Neřekla bych špatná, ale jestli myslíš pro úplné miminko, tak můj názor je, že pro dítě do roka fakt není třeba používat "voňavou" kosmetiku 😉 My používali jen malilinkou kapičku do koupele ( Niveu ) a místo krému čistou vazelínu u obou holek a super 😉
Ale jinak - vyzkoušej a uvidíš, za to nic nedáš...sestřičky a dr. mívají různé názory 🙂

yildiz
27. srp 2013

my od narozeni tedy pouzivame hodne Johnson - telovy krem, a ted i penu do koupele na dobre spani a hermankovy sampon na vlasy a vse v pohode zadna reakce u male nikdy nebyla ...ale kazde miminko asi snasi jine veci a co clovek to nazor ...je potreba vyzkouset a zjistit

loafeer
27. srp 2013

Ahoj, manželova teta je kosmetička a jako hodně se vyzná a dle složení mi ho na novoška nedoporučila, spíš až později....