Je tu nějaký chlapeček s náušničkou?

hafik
22. kvě 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda je tu nějaký chlapeček s náušničkou? Popř. kdy jste je nechávali píchnout? A co reakce okolí?

sara333
16. zář 2008

wooow.. no to ma nenapadlo 🙂 nausnicka pre chlapceka, preco nie? mne sa to vidi zlatucke a este ked sa mu vycesu vlasky na kohutika taky maly rockerko bude z neho 😀 no, dam debatu s drahym, co on na to..mne sa to pozdava,aj ked ako ste spominali,ta moda je davno prec..ale urcite radsej nausnicka ako nejaky privesok na krk, to uz je aj nebezpecne.

binki
16. zář 2008

hele, odkud myslíš, že ty moudra mám? od osobního šamana? 😀

cartmanko
17. zář 2008

privesok na krk je nebezpecny a nausnicka nie? to sa mi zda divne. podla mna na babtka sperky nepatria.
ale dieta sa nevie branit a tak je babkou v rukach rodicov. a ked rodicia nerozmyslaju do buducnosti, ze raz mozno zo syna bude niekto kto sa za tu dierku bude ćitit neprijemne... a dierka v uchu nikdy nezarastie. zarastie tak, ze sa tade neprepcha nausnica ale poskodena chrupavka a priehlbina na kozi zostane. je to jednoducho nevratna zmena. ked chcete mat rokera pre jeden krat dajte mu kruzok otvaraci, alebo nalepovaci kamienok a zmyvatelne tetovacky. a nie na cely zivot. dalsim krokom uz fakt je len piercing obocia ako darcek od rodicov a na chrbat pekne vkusne tetovanie od babicky a dedka.
sa mi to nepaci. ale ak sa to niekomu paci tak je to samozrejme jeho vec.

haninka
17. zář 2008

chlapečkovi bych určitě ouška nepíchala..nebudu mít to srdce to udělat holčičce, ale chci ji ušetřit tu bolest v pozdějším věku, až z ní bude mít rozum..takhle na ní za chvíli zapomene..Spíš bych se radovala, že chlapeček to má o tohle jednodušší..a taky na chlapech mi přijde náušnice fakt hrozná (škoda, že ještě není ten blicí smajlík 😀 )

elitera
17. zář 2008

OMG, to mě ani nenapadlo, že by někdo klukům, když je netlačí "móda", nechal píchat uši... Já je nechci nechat píchat ani holčičce. I když přiznávám, že o bodě, který zlepšuje zrak tu čtu poprvé, pak se mi to jeví zajímavější (manžel je jak krtek a já na tom taky nejsem slavně).
Nicméně obecně souhlasím s názorem, že dítě není hračka. Pokud má někdo takovýhle touhy, tak ať si pořídí panenku, je to levnější.

zanett
17. zář 2008

binki 😀 ty jses dobra 🙂

haninko - ja osobne myslim, ze se to s tou bolesti (resp. pamatovanim bolesti) prehani. I kdybys ji dala nausnice, kdyz bude vetsi, tak pochybuju, ze si na tu bolest za tyden vzpomene (ja jsem si nevzpomnela uz za dve hodiny a jsem co se bolesti tyce fakt srab), navic pokud ji je nechas nastrelit (v jakemkoliv veku), tak o zadne bolesti nemuze byt ani rec (pri nastrelovani je to spis takovy tupy tlak nez bolest, ale trva to max. 1 vterinu, takze i kdyby z toho mela rozum, tak ji to neublizi)...

Elitera - co si pamatuju z mapy ucha na akupunkturu, tak stredem lalucku probihaji body spojene s okem/zrakem a prave tam se nejcasteji picha nausnice, tak prave proto ty 'povery' - ano, ja si opravdu myslim, ze to jsou povery, protoze krome me a moji sestry maji vsechny zeny co znam nausnice a ani jedna nema a nikdy nemela (co vim) problemy anebo naopak vyhody spojene s propichnutim ucha v konkretnim bodu..jsem realista a tohle je podle me holisticky vymysl 😝 (neco jineho by totiz bylo trvala stimulace konkretniho bodu...ale to jsme zase nekde jinde, ze)

skuli
17. zář 2008

Kluka nemám a kdybych měla určitě bych mu náušnici nedala ba ani nedovolila.Je to podle mě ženská záležitost,na klukovi to vypadá divně a zženštile.Píchání uší u holčiček je něco jiného.Každá holčička chce náušničky a cítí se asi divně když je nemá.Stejně si je pak v dospělosti pořídí.

ilijanka
19. zář 2008

naušnica pre malého chlapca- to je proste choré, nemôžem si pomôcť

jankapo
19. zář 2008

😝

womenne
19. zář 2008

ahoj
tak mne osobne sa naušnica u chalanov pači ma aj moj manžel sama mu ich kupujem 😎 ale iba na jednom uchu na dvoch mi to pripada blbe
Ale u takych malych deti sa mi to nepači,skor by som počkala tak okolo 15 možno aj neskor.Je pravda že je to na rozhodnuti chlapca je možne že sa mu to nebude pačit napr.moj brat ju ma od 15rokov a moj švagor by si to vživote nedal nepači sa mu to.

sharko
23. únor 2010

Ešte nemám deti, ale mne osobne sa náušnička u chlapcov veľmi páči. Keď sa ožením a budeme mať chlapčeka tak mu k jeho siedmim narodeninám pôjdem dať prepichnúť ucho samozrejme k lekárovi, alebo odborníkovi, ktorý ma v tom dlhoročnú prax. Tetovanie to už sa mi nepáči. Keby syn chcel tetovanie tak by som ho odhovoril a vysvetlil by som mu, že náušnička je krajšia a aj po zdravotnej stránke je dobrá.

rimmel
23. únor 2010

😕 😀 😀

dnes je na konovi aka sranda 🙂

jaaty
23. únor 2010

Náušníčka do ucha malého chlapčeka nepatrí. Ak sa rozhodne v neskoršom veku, kedy je schopný posúdiť za a proti, tak nech sa páči. Dovtedy by som to neurobila. Je to len o tom, čo chce rodič a čo nemal alebo nemohol mať. Napr. on nemal možnosť hrať tenis, tak môj syn nech ho hraje. Môj osobný názor: nemám rada rodičov, ktorý nerešpektujú individualitu dieťa a tlačia ho do toho, čo ony nedokázali, nemali,.....

momin
23. únor 2010

Teda to snad ne?! 😕
At si to necha udelat sam az vyroste..ale takhle neee.... 😲 😲 😲 😲 😲

iinuska
23. únor 2010

Booooze, to uz ake temy tu su 😕 😕 😕

sherry28
23. únor 2010

já si myslím, že je úplně jedno jaké téma tu je 😉 spíš si tak řikám, proč jsem všichni chodíte, když jste proti? 😨 Myslím, že zakladatelka nechce znát váš názor, ale hledá někoho kdo má naušnici u svého syna 🙂 😀

beruska2x
23. únor 2010

sharko a muzes mi vysvetlit jak je po zdravotni strance dobra nausnice? 😕

myslim ze je to hloupost hlavne z praktickeho hlediska - deti blbnou, snadno se nausnickou nekde zachyti a rozerve si ucho, dokonce myslim ze do skolky by ji ani mit nesmel...

hlavne je to rozhodnuti jedince amel by to kddyztak udelat az bude mit svuj nazor a rozum...

k tomu nastrelovani - boli to a to nekolik dni a dost, to bych nedelala ani holkam ani klukum, to propichnuti u Dr je mnohem sertnejsi...

karolina11
23. únor 2010

Hafiku, taky bych počkala až se bude moci syn sám rozhodnout, zda naušnice chce nebo nechce. A nenechala bych mu píchnout ucho (nebo dokonce obě dvě uši) jen protože se mi to líbí. Pak tam bude mít do konce života dirky... ☹

brusinka.pusinka
23. únor 2010

Můj názor je ano můj teď už 15 letý synek ji má od 4 měsíců a pořád ji nosí, moc se my to líbilo a mu strašně slušela, samo teď ji má také a ne jednu ale trošku jiny styl 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a dcerce jsem je dala také. Prostě se my to moc líbí a jakožto že posloucháme doma rock hudbu tak to k nám i pasuje 😀 😀 😀 😀 😀

paola.o1
23. únor 2010

Ahoj, predavaju aj lepiace nausnicky, nemusis hned prepichovat ucho. Ja som v lete vyuzila aj nalepky na nechty🙂 lepila som ich sebe a aj maly dostal na usko a bolo to velmi zlate. aj babam co sa stretavame z kona sa to velmi pacilo a dalsi tyzden uz mali na usku nalepku aj ostatny chalani 🙂 a mojmu malemu nevadia ani siltovky a slnecne brile, no bol velmi zlaty s nauskou, siltovkou, frajerskymi brilami... krasny a spokojny

janetty
23. únor 2010

nastreľovanie menej bolí, ako klasické prepichovanie ihlou... //teda mňa to menej bolelo//
...aj mne sa furt u malých chlapčekov pačila naušnička v uchu a aj som si tak hovorila, že ak budem mať raz chlapčeka, dám mu naušničku do ucha. Ale nedala som 😀 Ak vyrastie a bude chcieť sám, tak asi nebudem proti. Manžel nosil naušničku, mne sa to uňho strašne páčilo, ale už ho to prešlo a dal si ju dole 🙂 Ja tiež mam na jednom uchu 3 a na druhom 4 naušnice a aj v nose mám...

sharko, tak ak raz budeš mať syna a by si chcel aby mal naušničku v 7.rokoch ako píšeš a on to bude tiež chcieť, tak daj 😉 /ale u lekára alebo odborníka!/

kuchy
23. únor 2010

ahojte, teda mám chlapečka a taky by se mi líbil s náušnicí 🙂 ,ale miminku to dělat nenecháme 😎 , nesouhlasím s hloupými názory ,že je to nevkusné a pro homosexuály apod 😝 Manžel má náušnici, malý kamínek a nechal si ho píchnou nedávno na moje narozeniny,aby mě překvapil, protože věděl,že mi to na mužích přijde sexy 😀 Jeho konzervativní rodina byla zásadně proti a pak si toho ani nevšimli,že už ji má.
Ale myslím,že by si to měl každý rozhodnout sám, u holčičky je to automatika, tam je to žádoucí,ale jestli náš prcek bude jednou sám chtít náušnici jako táta, bude ji mít. 😎 😎 😎

kuchy
23. únor 2010

...a do konce života mít dírky určitě nikdo nebude, pokud si náušnici vyndáš,tak konkrétně v oušku dokonale zaroste...mě se zase třeba moc nelíbí holčičky bez náušnic 🙂

beruska2x
23. únor 2010

no ja mela v jednom uchu 2. dirku, nasrelenou, bolelo to jako prase, mam ji vyndanou tak 4 roky a nezarostla 🙂

shaula
23. únor 2010

Kuchy - to není pravda, moje maminka nenosila náušnice téměř celý můj život a dírky měla stále - možná už ne průchodné, ale viditelné ano.

Osobně si myslím, že toto rozhodnutí by mělo být na dítěti, ne na rodiči. A navíc až v době, kdy je dítě schopné domyslet důsledky takového rozhodnutí.

luthien.k
23. únor 2010

Nedala bych náušnice ani holčičce, ať si rozhodne sama, jestli je bude chtít, natož chlapečkovi. Připadá mi, že takové věci dělají rodiče hlavně pro sebe, kvůli svému "stylu", který ale dítěti později vůbec nemusí sedět.
Navíc v uších je spousta propojení do celého těla a pro dítě je to nepraktická záležitost - naušnice ztrácí, hrozí zatržení ouška, často se vyskytují reakce na kov... (vlastní zkušenost, dírky v uších mám, ale náušnice nenosím).

marekovci
23. únor 2010

male deticky DIEVCATA ano, CHLAPCI nie... tak ako "to ma byt"...je normalne a dievcatam patria nausnicky... odjakziva...to, ze si niekto neda nausnicky ako dospely, je to jeho vec, no divne...kazdemu jednemu muzovi sa isto pacia zeny s nausnickami ako bez...to je jak take zmuznovanie, ci co...no okrem vynimiek, ktore su alergicke snad na vsetko, striebro, zlato, kov... 😔
a urcite dievcatam nastrelit ked su male a nie "ked maju svoj rozum", teda starsie... male deti to predsa "neboli", tak naco ju trapit ked to vnima? je to len trapenie zo strany rodicov...
a chlapci, ak chcu nech si rozhodnu sami ked budu starsi... mozno je to zlate u maleho chlapca, no predovsetkym je to umelo vytvorene rodicmi...jake ho chcu mat...divne. ☹

beruska2x
23. únor 2010

marekovci ale to je vytvorene rodici v obou pripadech ☹ a fakt souhlasim s luthien, je to dost nebezpecne, babicka delala leta ve skolce a natrzenych usi z nausnicek pry meli hafo ☹ pak se to spatne hoji a dost to boli 😔

diddi
23. únor 2010

mne sa hnusia muzi s nausnicami....a malemu chlapcovi by som urcite nedavala prepichnut uska-co uz je toto za blbost?!!!

luthien.k
23. únor 2010

Pamatuju, že se tu probíralo i tetování malého dítěte... 😠 Přijde mi, že rodiče občas nevědí, coby roupama, viz. létání miminek a podobné nesmysly.
Když už dítě potřebuju mít nutně "vydyzajnovaný", tak bych to řešila oblečením, ale ne zásahem do jeho tělíčka, který mu nic prospěšného nepřinese.
Jo a mimochodem, co se tradice týče, v některých zemích je tradicí i ženská obřízka 🙄 Samozřejmě, je to hodně vzdálené, ale chci tím říct, že když je něco tradice, ještě to neznamená, že je to správné.