Johnson and Johnson - kde najdu datum expirace?

zuzka.kosta
28. pro 2013

Ahojte, prosím vás, nevíte, kde se dá najít datum spotřeby u výrobků Johnson and Johnson pro miminka? Mám doma mýdlo, krém i tělové mléko, ale nikde není datum spotřeby a není o tom ani zmínka, což mi dost vadí. Netslo se to poprvé a v obchodě na to vždycky zapomenu se zeptat. Díky.

sarkad2856
28. pro 2013

@zuzka.kosta A ze spodu nic není?To bych teda asi vrátila 😒

lv
28. pro 2013

prý se už musí uvádět pouze doba použitelnosti po otevření, to je namalovaný otevřený kelímek jakoby od krému s číslem, obvykle tam bývá 6, nebo 12 a je to tedy půl roku/rok.

sylvik0000
28. pro 2013

Přesně jak píše @lv, najdeš akorát datum výroby a pak je tam ten malý "kelímek" a u toho čísílko do kolika měsíců to spotřebovat 😉

alushka
29. pro 2013

Presne,podle nove vyhlášky o kosmetickych přípravcích uz nemusí byt uvedeno doba pouzitelnosti. Pouze do kdy se to ma spotřebovat po otevření

zuzka.kosta
autor
29. pro 2013

Holky, díky, kelímek tam je, s číslem 12, ale ani žádné datum výroby tam nikde není, takže moc nevím. Stejně je to blbé, to si jako po otevření mám někam psát datum, abych věděla, že za 12 měsíců to má expiraci? To je teda paráda...

lenkalenulka
30. pro 2013

Holky u kosmetiky je nekdy ten kelimek s cislem oznacuje to to, ze od doby kdy tu kosmetiku zacnete pouzivat tak do tolika mesicu spotrebovat, takze kdyz tam je 12 tak do dvanacti mesicu od zacatku pouzivani spotrebovat...