Kartáček na zoubky. S jakými značkami máte zkušenost?

kjajule
3. lis 2009

Ahojky, chtěla jsem se zeptat s jakými značkami zubních kartáčků máte zkušenosti.My jsme zatím používaly takový ten prstový, ale myslím že je načase na nějaký normální.Malýmu se ted doklubal osmý zub.

A popřípadě od jakého věku používáte zubní pastu, nebo jak jste naučily vaše děti pastu vyplivnout...Od půl roku nám doktorka předepsala tabletky s fluorem s tím že je máme používat do doby než budeme používat pastu.

A ještě sem se chtěla zeptat jestli náhodou nevíte o nějakém zubaři , který přijímá pacienty.Přestěhovala jsem se s malým na Mělník, přítelův zubař nové pacienty nepřijímá, ani pokud to jsou rodinní příslušníci... 😠 A potřebovala bych s malým na první kontrolu ... ☹

gartneroval
5. lis 2009

Ahoj,chci se jen zeptat od kdy jste začali poctivě s tím čištěním zoubků, malá má teprve dva zoubky dolní a ted se klube třetí dolní zoubek, koupila jsem kartáček, ale malá si ho nechce nechat strčit do pusinky, má zněho strach, tak to poříd odkládám, ale mám strach, aby se jí zoubky nekazili, já nevím.

kjajule
autor
5. lis 2009

Tak my jsme začaly v půl roce.Má se snad od prvního zoubku, malýmu vyrostli hodně rychle skoro všechny najednou...teda všechny...těch osm co má... 😀 Ted zatím nic, ale poctivě čistíme každý večer od půl roku... 😉

jandalinka
5. lis 2009

gartneroval:kup si "prsťáček",je to taková guma,která se navlékne na prst a z jedné strany má malinkaté drsné částečky a hezky to malé vyčistíš sama.Později zkus malinkatý kartáček a ukazovat jak na to 😉
kjajule:čistíš jen každý večer?my každý večer i ráno 😉

kjajule
autor
5. lis 2009

Zatím jsme měli taky jen prstáček , a večer kvuli tomu že m po ránu moc práce na to aby si mě vůbec všímal...Zkusila jsem to jen jednou a to bylo vzteku... ☹

sisi.v
5. lis 2009

je to úplně jedno, jaký koupíš kartáček, jen by měl mít co nejmenší hlavici. my čistily bez pasty, s ní až od dvou let, kdy se naučila plivat, používáme weledu.

kozinka
6. lis 2009

My čistíme od 8. měsíce (od prvního zoubku) dokud neměla stoličky čistily jsme jen ráno, co má stoličky čistíme ráno i večer při koupání 😉
Zpočátku neměla čištění vůbec ráda, pak jsem koupila takové ty čistící gumové z DM a od té doby čištění miluje 🙂 😵
kartáček měním podle potřeby, už má třetí (Colgate na těch gumových nožičkách - přísavkách) a pastu jsme měli prvně Colgate dětskou (modrou) a teď máme Elmex (ale ta jí tak nechutná 😅 😀)

kacka.va
6. lis 2009

my kartáček používáme, co nám vylezly první zuby. Nejprv jsme měli kartáček prsťáček a teď máme Curaprox pro děti. Bez pasty.

martinka78
7. lis 2009

Ahojky, my máme kartáček Elmex a pastičku Signal jahůdkovou ta je od 2- 6 let a Adélce moc chutná, plivat neumí, ale já jí dávám na ten kartáček minimum takže je to jedno a myslím, že u těchhle mrňat je to úplně jedno. Zoubky si čistíme ráno i večer a ráno i několikrát, šmrdlá si ho v pusince dlouho, asi jí to dělá dobře na dásničky, i když zoubky už máme všechny, ale čistí si je ráda, neprotestuje.

med
7. lis 2009

My používáme zubní kartáček Curaprox a pastu Odol Perličku. Vyplivávat se naučila teprv nedávno, ale stejně mi přijde, že tu pastu většinou sní.

zorina
8. lis 2009

Ahoj, můžete mi poradit kde seženu ten kartáček na prst. Mají ho třeba v dm? díky

kacka.va
8. lis 2009

zorina: mívají ho v lékarně nebo zdravotních potřebách.

kristi
8. lis 2009

kartacek i pastu jahudkovou mame z DM

kjajule
autor
8. lis 2009

zorina: prstáček v DM myslím zrovna nemají ale v každé lékatně ho seženeš... 😉

lena27
9. lis 2009

kartá ček z DM asi za 18,- a pastu Elmex

garfie
12. lis 2009

Moje zubařka mi říkala, že od toho fluoru se právě upouští, že už se ani nedává dětem ve školkách. A že první pasta by ho právě ani mít neměla, nebo jen minimum. Zato by měla obsahovat mléčnou kyselinu-takové pasty se prodávají ve zdravotnických potřebách. Taky že do dvou let je ideální prsťáček, ale je jasný že chceme naučit děti čistit si zuby samy, takže nejlepší je asi střídat. No a ještě že první návštěva u zubaře (t.j.někdy kolem toho roku) je spíš o poučení rodičů aby věděli co a jak než o prohlídce zubů....takže na to nemusíte tlačit 🙂

peroli
12. lis 2009

mi máme prsťáček od tuppreware a v poho 😵

teessa
12. lis 2009

co mám nejnovější info tak od prvních zoubků by se měl používá normální klasickej kartáček-aspon tak se to učí naše hygienistka děťátko si zvykne na to že mu někdo sahá do pusy a líp se to učí

kjajule
autor
15. lis 2009

Tak hlásím novinky...máme kartáček Farlin a dětskou pastu elmex.Čistíme už tři dny a malýmu se to náramně líbí 🙂 Cení na mě těch osm zoubků a směje se u toho.Takže u nás kartáček velký úspěch!!! 😀

blandik
22. lis 2009

Máme kartáček a pastu elmex. Malému se kartáček líbí a pasta chutná. Ale čím dál více si chce tím kartáček šmydlit v puse sám a nechce mi ho ani půjčit ani vrátit. Má 13M. Zubní mi taky říkala, ať nepoužívám fluoridové tablety, které mi dětská vnutila. Ať pužívám malilinkaté množství té pasty elmex a bude to ok. JInak máme ještě sůl s kyselinou listovou a taky bohužel s fluoridem - myslím, že je to jediná sůl s kyselinou listovou, a bohužel je tam i ten fluorid. Takže pastu dávám jen jako mikro vrstvičku - sotva viditelnou, i tak to pění, a pak tu sůl. Protože ta kyselina listová je nedostačující ze stravy, jelikož nemáme vlastní pěstovanou zeleninu, ale musíme kupovat z obchodů.

shaula
22. lis 2009

Blandik - sůl na zuby? To jsem ještě neslyšela 😕 A navíc pro malé dítě? 😕