Kde přebalujete?

xvink
17. zář 2013

Ahoj holky. Chtěla jsem koupit přebalovací pult do dětského pokoje, případně nějakou komodu z Ikei, na kterou bych si dala pevnou přebalovací podložku. Ale pak jsem tady četla nějakou diskusi, ze které plynulo, že většina maminek děti při přebalování oplachuje v umyvadle vodou. V tom případě bych ale asi koupila jen tvrdou podložku (asi něco takového http://www.eshopbaby.cz/podlozka-s-pevnou-desko...) a dala si ji na pračku. Přeci nebudu běhat s nahatým miminkem mezi koupelnou a dětským pokojem... Jak to děláte vy? Díky.

lindafr
17. zář 2013

Neoplachuju, jen ve výjimečných situacích, kdy je malej pokaděnej až ve vlasech. Ale to se mi za celou dobu jeho existence stalo jednou. Já mám komodu v dětským pokojíku, přebaluju tam.

tvarohacek
17. zář 2013

měla jsem jen přebalovací podložku a používala ji kdekoliv, na posteli, na zemi...přebalovací pult považuju za zbytečnou investici.

betelgeuzz
17. zář 2013

@xvink já jsem vždycky při přebalování umývala vodou, je to lepší než navoněné ubrousky a na to pak mazat ještě krémy. Do koupelny se mi ale podložka nevlezla, měla jsem přebalovací podložku v obyvacím pokoji na psacím stole. Musela jsem sice chodit, ale člověk si zvykne. pokud bych měla místo v koupelně, určitě volím koupelnu.

llluckaaa
17. zář 2013

Já oplachovala. Přebalovací podložku jsem měla ze začátku na pračce. Až když prcci povyrostli, tak jsem si ji nechala na přebalováku v obýváku. Oplachovala jsem pořád, pak už jsem měla v koupelce jen osušku a dítě přenášela.

alma13277
17. zář 2013

Přebalování v koupelně mi přijde praktické. Na druhou stranu je fajn mít při ruce i oblečky. U nás máme přebalovací pult s veškerými potřebami pár kroků od koupelny a přenášení na oplachování v umyvadle je naprosto v pohodě.

scvrcek
17. zář 2013

přesně tohle jsem hrozně řešila 🙂 nakonec na komodu Hemnes z ikey koupila jen pevnou podložku,vedle měla všechno po ruce, misku s vodou a nastříhaný perlan. Používala jsem to tak první čtyři měsíce, pak se mi syn pořád otáčel při přebalování na bříško a bála jsem se, že by spadnul, tak jsem začala přebalovat všude možně 🙂 na posteli, na zemi, za pochodu...pak už dostaneš víc cviku a půjde to. Ale znám i maminky, které přebalují na pultě dvouleté dítko 🙂 záleží na prckovi, jak je klidný...a zhruba od 11měsíců po kakání dávám malého do vany a sprchuju zadeček ve vaně...

alpakovo
17. zář 2013

měla jsem jen přebalovací podložku na pevném základě a stěhovala dle potřeby... Nejčastěji ale stejně v koupelce na pračce, jak na přebalování, tak po koupání miminka 😉

jancip
17. zář 2013

@xvink Mám obyčejnou komodu Ikea v obýváku (do ložnice musím do patra) a na tom molitanovou podložku, kterou jsem si mohla podle potřeby dát na pračku (když jsme koupala). Určitě doporučuji nějakou komodu, protože tam člověk může mít vše po ruce. Hygienické věci, oblečení...člověk nikdy neví, co zrovna u toho přebalování bude potřebovat.

ustarana
17. zář 2013

Na prebaľovacom pulte. Najprv som ho nechcela, lebo mi to prišlo zbytočné, ale teraz som rada, že ma manžel presvedčil. Prebaľujem a prezliekam tam obe deti. Keď som bola tehotná, tak som syna prebaľovala a prezliekala tam, kde som ho povalila, aby som sa s ním neťahala tak vysoko, ale musím povedať, že ma fakt boleli záda z toho ohýbania sa do roznych poloh. A naviac som dosť často na niečo zabudla (mastička na zadok, slipy...) a musela som pre to šuplíku a medzitým mi syn utiekol a mal z toho desnú srandu, keď som ho naháňala. Takto ho posadím na pult a on vie, že tam má sedieť alebo ležať a ja mám všetko po ruke. A ako bonus, pult má akurátnu veľkosť, takže sa nemusím naťahovať ani ohýbať.

blahova_andrea
17. zář 2013

já měla velký přebalovací pult v koupelně, do kterého jsem nastrkala všechny možné blbosti, co se jindy válí po koupelně a komoře a horní část byla synova. měl tam měkkou podložku, plínky, vatičky atd. oblečky jsem si vždy přinesla, když jsem si koupání chystala. pak jsem měla ještě v jeho postýlky samostatnou přebalovací podložku na komodě, kde jsem ho přebalovala mimo koupání. jakmile se naučil ovládat svěrače, tak jsem začala přebalovat klasicky na posteli. byl dlouhý a na pultíky už se mi pak stejně nevešel.

limpopocz
17. zář 2013

Myslím, že přebalovací podložka s pevnou vložkou je ideální. Můžete si ji přenášet a dát na jaké místo potřebujete. V naší nabídce naleznete jak tyto podložky, zak i podložky měkké. A co se týče toho oplachování - na co pak jsou vlhčené ubrousky? Leda by v plence byla velká nadílka 😀

mafeska
17. zář 2013

@xvink koupila jsem tuhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7002... měla jsem jí na pračce v koupelně, používala jsem jen večer po koupání, během dne jsem si vystačila s jednorázovou podložkou typu fixies a přebalovala na posteli nebo gauči. POstupem času šla podložka z pračky v koupelně na zem a přebalování s jednorázovkou taky na zem. přebalovací pult nemám, nemám na něj místo a hlavně jsem zjistila že to jde i hravě bez něj.

mafeska
17. zář 2013

JInak neoplachuju, používám vlhčené huggies pure, neparfemované. Prdelku oplachuju pouze ve výjimečných případech kdy je kakání až na zádech a triku 🙂

ivcacekb
18. zář 2013

Přebaluju v kuchyni(spojená s obývákem), máme velký, dlouhý stůl, takže rovnou na podložce i krmím, jsme na UM a v obýváku na stole i koupeme, protože tam topíme v krbu a máme koupací kbelík 🙂

kocour1
12. bře 2014

Ahoj, já osobně, kdybych měla více místa v koupelně, tak bych měla přebalovací pult rozhodně tam - třeba se to dá dát i na pračku (já mám bohužel vrchem plněnou a ještě v kuchyni)...takhle při každém přebalování běžím s naháčem do koupelny, zrovna tak po koupání zase rychle do ložnice. Ještě to má jednu nevýhodu - večer před spaním v ložnici větrám a tudíž je tam na oblékání do pyžama, různé mazání apod. poměrně chladno (na spaní naopak dobré)...takže přes den na přebalováku a večer na gauči v obýváku. Bohužel malý byt☹.

margeta
12. bře 2014

Měli jsme položenou přebalovací podložku nejdřív na stole a pak na zemi 🙂 Zjistila jsem, že na zemi je to nejlepší. Můžeš si cokoli podat a dítě ti nikam nespadne.

kikimaruska
12. bře 2014

V koupelně nemáme místo ani cm navíc, takže tam není ani pračka, ani možnost přebalovat. Do půl roka se malej koupal v kyblíčku v teple v obýváku, kde máme donynějška přebalovací pult... 😉

emakrul
23. čer 2021
Uživatel emakrul je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od emakrul.

ahojky, já jsem si koupila tady tuto https://www.postylky-vybaveni.cz/postylka-se-suplikem-prebalovaci-komoda-orech-krem-zirafka-2 postýlku a k tomu i přebalovací komoda a mám ji v dětském pokojíčku hned vedle postýlky 🙂

lovemusicsun
23. čer 2021

Já mám přebalovací podložku v dětském pokojíku na stole. Mám po ruce oblečení a pleny. Vedle podložky mám misku s vodou a nastříhaný perlan, tím umývám. Při kakání nosím do koupelny a myju v umyvadle. Ubrousky nepoužívám, jen na cestách..

marimanta
23. čer 2021

Pro jedničku jsem koupila přebalovací podložku. U dvojky se rozpadla. Trojku a čtverku jsem přebalovala/přebaluju na zemi. Na řece, ručníku... Máme sto čtyřicet let starý kamenný dům a všichni to přežili. Výhodu spatřuji v tom, že ze země už nikam nedspadnou 🙂

rebe
23. čer 2021

Přišla jsem na to až postupem času, ale opravdu nejpraktičtější je v koupelně: můžeš úplně eliminovat vlhčené ubrousky, voda je nahradí, po koupání máš miminko kde bezpečně odložit, využije se i u větších dětí třeba při čištění zubů. V ložnici je fajn, protože tam máš i komodu s oblečením a plenkami, ale my měli podzimní miminko a v ložnici zimu, takže jsem nekonec stejně víc přebalovala a převlékala na gauči.