Kosmetika na koupání novorozeněte, jaká se osvědčila?

verry
15. lis 2012

Jaká se vám osvědčila kosmetika na koupání a po koupání novorozeněte??
Díky za tipy. Nevím co vše koupit. 😅

ckei
15. lis 2012

Koupu jen ve vodě bez čehokoli a ještě chvíli takto koupat budu a po koupání se mi osvědčila kosmetika Johnson´s baby 😉

melca
15. lis 2012

Seba med,používáme od narození i ještě teď když má dcera rok a půl a Bioderma,mycí emulze v pumpičce 😉

zvalentova
15. lis 2012

čistá voda nebo čistá voda 😉, na namazání max. modrá indulona.

alexyn
15. lis 2012

Koupala jsem jen ve vodě, do které jsem přidala lžičku škrobu pro změkčení, natírala jsem olivovým olejem koupeným v lékárně.

prdecek
15. lis 2012

úplně pro novorozence se doporučuje jen čistá voda a pak olejíček z lékárny, obyč. slunečnicový, ale na později mám koupenou sadu Nivea

lv
15. lis 2012

voda, na zadeček děcké mýdlo z drogerky, myslím Johnson. Olivový olej z lékárny na promazání, nebo lenienskou mast..a jsem zastáncem toho, že děcko není horník, tak se nemusí koupat denně, koupu ob 2-3dny, jen prdelku opláchnu žínkou denně..a ručky, ty má jak prasátko 🙂

asaka
15. lis 2012

nekupuj nic, nic neni potreba, jen voda. Po koupani slunecnicovy olej z lekarny.

margeta
15. lis 2012

Já jsem spokojená se značkou Hipp. Máme pleťové mléko a šampon.

martinakl
15. lis 2012

Ja koupu 2-3x tydne. Jen v ciste vode. Mydlem jednou za tyden nebo dva (SebaMed). Vlasky taky jen obcas samponem Hipp. A zezacatku mel hodne suchou kuzi na ruckach a nozkach, tak jsem mu to mazala Hipp olejickem, ted uz nemazu. Doktorka ale taky doporucovala obycejnou indulonu nebo slunecnicovej olej z lekarny jen na ty scuhy mista. Ja uz mela koupenej ale ten Hipp 🙂

petrusew
15. lis 2012

Koupala jsem v emulzi od weledy, ale malé neseděla. Tak pak jen v čisté vodě. Olejíček nám neseděl, takže jsem v lékárně pak koupila krém, nám vyhovoval excipial, teď mažeme konopnou mastí od cannaderm robátko a spokojenost. Míň tu znamená víc.

ladie
15. lis 2012

Jako úplného prcka jsem malého koupala v čisté vodě a zadeček/ruce jsem umyla buď sprcháčem Sebamed nebo tuhým mýdlem (tuším, že jsem měla dětskou Niveu a z DM tu jejich značku). Na promazání buď slunečnicový olej z lékárny nebo těl. mléko Sebamed.

kamino
15. lis 2012

Priklanim se take k ciste vode a slunečnicovemu oleji 🙂

zlatelevizeedna
15. lis 2012

Ja pouzivala od zacatku koupel od Weledy a na telo olej od Manufaktury, koupala jsem dvakrat tydne (zadek, predek 🙂 a ruce denne) od tretiho mesice koupu ob den.

karla951
20. kvě 2013

Narazila jsem na praktickou věc. Teda, na naše prcky ji už nevyužiju, ale kdyby se to náhodou někomu hodilo. http://postovnezdarma.cz/detsky-koupaci-kloboucek Aby při koupání netekl šampon do očiček. Narazit na to o nějakou dobu dřív, ušetřila jsem své uši :D

sedivka
20. kvě 2013

Koupeme uz 8mes hlavne pouze ve vode. Po koupani modra indulona

kocour1
9. čer 2013

Já také koupu v čistě vodě, ale před spaním namažu poctivě Bepanthenem všechny záhyby a choulostivá místa. Osvědčil se mi Bepanthen i na tvářičky, když tam měla malá potníčky. Indulona je dneska příliš parfemovaná a bojím se, že by se mohla osypat. Bepanthen je šetrný a nezatěžuje dětskou pokožku.

zvargova
9. čer 2013

máme johnsons&johnsons a bez problémů, po koupání mažeme excipialem, který ti může dr. napsat nebo je i volně prodejný ale na recept je to levnější

nunacek
9. čer 2013

Na začátku jen čistá voda a po koupání slunečnicový olej z lékárny. Později se osvědčila kosmetika Sebamed.

popellka
9. čer 2013

Sebamed 😉

lera1
9. čer 2013

od narození pouze čístá voda a po koupání mandlový olej od Saloosu.

kali.kal
9. čer 2013

Do vody na koupání dávám Delfínka = olejíček od Eoné. A po koupání už nemusím ničím mazat.

svoba
9. čer 2013

čistá voda a slunečnicový olej, kolem třetího měsíce jsem na zadeček začla používat biodermu abc derm a do koupele balmandol. vřele doporučuju!

gabbika
9. čer 2013

Také jsem koupala ze začátku pouze v olejíčku Delfíněk od Eone, stačilo pár kapek do kbelíčku a pak už jsem nemusela ničím mazat. Na zadeček používám Sudocream nebo krém proti opruzeninám od Weledy. Nic jiného nepoužívám.

jusinka
9. čer 2013

Do vody trošičku Linoly, omyje, promastí.. Jinak žádnou kosmetiku 😉

zvirka
9. čer 2013

Dávali jsme oilatum z lékárny do vody, na mazání pak Babylove sensitive mlíčko a krém na pusinku, olejíčky malému neseděly. U toho jsme zůstali doteď, akorát do vody už jen stříknu Johnsons dětský olej, vyjde to o dost levněji, dát se kápnout i panenský olivový.

mrsblack
9. čer 2013

Sebamed. Kdyz byl vetsi,tak potom Niveu baby a mleko Hipp.

barevka
9. čer 2013

Voda, později klasické mýdlo Dave (kostka) - doporučují i dermatologové a kožaři a na mazání jedině modrá Indulona. Jedeme v tom už 3 roky a nikdy žádný problém, velká spokojenost s touto kombinací 😉

romantika
9. čer 2013

na zacatku také nic, jen voda a promazat slunecnicovym olejem, max. bepanthen. postupne jsme presli na sebamed sampon, myjeme od narozeni téměř každý den vlasky protože jsme desne vlasaty a na telo z DM za nejakych 30-40 ten jejich telovy sprchacek - bily s modrym víčkem. Pouzivame uz tri roky a vse fajn. Nejmin nam sedl hipp z toho byla mala porad upatlana. Pak je ještě později dobra na promazani masticka z lekarny leniens, namíchají ji. Někdo daval olivovy olej ale to je taky fuska porad po tom umyvat vanu.

jamys
9. čer 2013

od zacatku jsme malou myli vodou a DOVE obycejnym tabletem. Jen vodou ne, bo vysusuje kuzi. A do roka jsem natirala olivovym olejem z lekarny. cenove je stejne jako cokoliv jineho "znackoveho", ale je to bez barviv, konzervantu a jakekoliv chemikalie. Po roce jsem zvolila olejicek z DMka, Babylove a spokojenost nejvetsi. Na zadecek SUDOCREM stridave s vazelinou. A Adi nema ekzem a nikdy nemela kozni problemy. Jo a doporucuji krem opalovaci BIODERMA SPF50 s mineralni slouźkou - udela ten bily film a dite se nespali, byli jsme i v Recku, mala mela 8 mesicu a super. Jo a jeste maximalne doporucuji Slezovy krem od JUSTu na prsicka a chodila, kazdy vecer (moc nevoni, ale je to o zvyku) a mala netrpi vubec na prudusky. A jeste je od JUSTu super "desinfekce" na vanu, hracky.... je na bazy BIO, zadny chlor a EUCASOL ve spreji, do loznice, super na spani.... ale to jsem davala az byla Adi vetsi. Mam tu vuni rada i ja 😉 krasne se po tom dycha.

salomee
10. čer 2013

Dávala jsem, co bylo v porodce: Do koupele Balneum hermal, toho se dá jen pár kapiček, a olivový olej z lékárny na mazání.