Kosmetika pro atopická miminka, jakou používáte?

eldudova
19. bře 2017

Ahoj holky,
Jakou pouzivate kosmetiku pro sve atopicke miminka? A co ciste bambucke maslo? Mate nekdo zkusenosti? Slysela jsem ze pomaha. My jsme dosly od kozni a mame suplik plny vzorku tel.mlek.ale moc se mi to na ni zbytecne patlat nechce,at ji jeste neprihorsim.jeden vzorek je tak na 2x a rada bych taky nechala pokozku dychat. Doma mame z drivejska biodermu atoderm,vylecila nam potnicky,ale tentokrat je to tel.mliko bez ucinku,spis zhorsuje

elveren
19. bře 2017

Zatím teda nemám prcka, ten teprce přijde, ale sama jsem atopik od malička. Dostávala jsem kortikoidy, dělané mastičky, kosmetická mýdla,..... = k ničemu. Nejvíce mi na rozjetý ekzém pomáhaly hypermanganové koupele a to pomáhá i teď. Co jsem si hledala na netu, tak maminky atopiků taky doporučují odvar z černého čaje a ta postižená místa potírat. Pokud už je to suché, tak namazat mastnějším krémem. Bambucké i kokosové máslo prý taky fajn.
Jak jsem psala, já zatím toho prcka nemám, ale teď mám ekzém rozjetý taky. Vyhýbat se umělotinám v oblečení, hodně ta místa větrat, mě moc pomáhá na ta suchá místa obyčejný krém na strie 🙂 Když jsem to měla rozmokvané doktor mi napsal Excipial a koukala jsem, že je i pro děti. Také zkuste kouknout na svou stravu, pokud kojíte. Ekzém hodně dráždí citrusy, kravské mléko a mléčná bílkovina, soja a ořechy.

nikipos
19. bře 2017

@eldudova Syn má atopický ekzém téměř od narození. Už jsem byla dost zoufala, protože nic nepomáhalo a já přestávala verit, že bych mohla mít miminko s jemnou kůží... Nakonec jsme se dostali k vyhlášené dermatolozce a ta nám doporučila pro malého kosmetiku Klorane Bébé (seženeš přes internet v lékárnách) - používám krém na obličej s cold creme, tělové mléko a sprchový gel a musím rict, že super! Syn má krásně jemnou pokožku a ae se mu už téměř neobjevuje. Pokud má někdy kůži podrážděnou např od oblečení, namazu postižené místo Bepqnthenem (tím klasickým) a do druhého dne je ok. Kortikoidy už nepoužíváme 😊

blenny
19. bře 2017

Obidve decka atopici po manzelovi nam pomaha excipial u lipolotio a oilatum obidve telove mlieka a od koznej lipobase starsia 8r v nuzi kortikoidy

eldudova
autor
19. bře 2017

@nikipos kojim a drzim ted mlecnou dietu, a taky dietu na alergeny,veci co nadymaji apod...
Muzu se zeptat odkud jste a k jake dermatolozce jste chodili?
Mala to ma suche,mistama suche a zarudle, hlavne na zadech na kterych ted lezi 90% dne a poti se...:/ pak lokty az na raminka, kolena a stehna.no jak ma male telicko tak skoro vsude. Kozni rikala ze to vypada na AE,kortikoidy jsem odmitla. Hodne mi je doporucovana kosmetika Linola,mate zkusenost?

gabriella85871316
19. bře 2017

La Roche Posay....na tělo Lipikar Baume Ap a do vany nebo sprchy Lipikar Syndet a nebo koupelovy olej. Vse bud na notino.cz nebo benu.cz.
Bambucke maslo nevim, ale kokosovy olej je taky super

nefertiti20
19. bře 2017

Sebamed, linola..lipobase

elveren
19. bře 2017

@eldudova pokud to má suché a zarudlé, chtělo by to promazat něčím mastným. Zkuste ten kokosový olej, krém na strie, pokud vám nějaký ještě zbyl,.... Atopický ekzém je hrozná věc a nikomu ho nepřeju. Pokud malá leží převážně na zádíčkách, nepřemýšlela jste o nošení v šátku nebo změny poloh na boku? To by možná mohlo trochu pomoct, aby se tolik nepotila.

jaaanaluk
19. bře 2017

Je tu skupina poradna pro atopicky ekzem. Zkuste se podívat tam

nikipos
19. bře 2017

@eldudova Jsme z kousek od Českých Budějovic, ale na kožní jezdíme do Plzně k MUDr. Fikrlove (pokud vim, tak ale nové pacienty již nebere ☹ ). Hodně jsem četla a zjišťovala info o protikvasinkove dietě, když jsem syna ještě kojila, ale abych byla upřímná, nebyla jsem schopná ji dodržovat. Malý měl ekzém nárazově víceméně po celém těle... Linolu nám tehdy předepsala dětská Mudr, ale dermatolozkou nám doporučená nebyla - spíš naopak. O té kosmetice Klorane nám řekla, že navozuje správné pH pokožky a proto je právě vhodná pro atopiky, je bez parfemace a parabenu. My s ní máme jen pozitivní zkušenost 😉

gabkub
20. bře 2017

Nám nejvíce pomohl Avéne Xeracalm balsam z lékarny.

klarak1
20. bře 2017

On je to spíš problém vnitřní,ale nejvíc pomohlo A derma Exomega mléko a Nobilis Tilia Levantis.Tak bylo potřeba mazat cca týden dva kortikoidy-Locoid-dostalo se to z nejhoršího a doléčilo výše psaným

paulovak
21. bře 2017

syn atopik od 16měsíců, vyzdkoušena LR kosmetika, belobaza, bioderma pro atopiky. Na chvíli vždy něco pomůže, ale nyní jedeme bambucké máslo od L´occitane ( na mytí i na mazání). Zatím používáme 1,5měsíce a dobrý. Kortikoidy máme doma, ale ještě jsem nepoužila a ani nechci.

verulind
21. bře 2017

Syn atopik, já atopik, na sobě mám za svůj život vyzkoušeno kde co, ale nic nepomohlo dlouhodobě, dokud jsem nezačala tělo čistit zevnitř. Problém ekzému - vlhko, horko, vítr v těle. Aplikuji na sobě i na synovi čínskou medicínu, syn se vyčistil během 3 týdnů úplně, mně zbyly jen trochu sušší dva prsty. Každý jsme ale jiný, u každého převažuje něco jiného a každý se tedy musí trochu jinak léčit. Kdo i přesto chce spíš zkusit nějakou mast, je dobrý Ambiderman (masťový základ) z lékárny na promazávání... Za pár korun, výborný na suchý ekzém a suchou kůži obecně. Ale stále neřeší ekzém...

eldudova
autor
23. bře 2017

@elveren zkousime ted tu linolu.je dost mastna a vydrzi na tele docela dlouho aniz by se hned vpila.takze to ma trochu lepsi a neni furt vysisena jak po bioderme mliku..i ty zada.na noc ty cerveny mista mazeme mastickou od doktorky a nezhorsuje se.rekla bych, ze spos pomalinku lepsi.tak uvidime.no za 3tydny na kontrolu tak uvidime.

eldudova
autor
23. bře 2017

@nikipos to je zvlastni ze Linolu nedoporucuje. Prave co vim,fakt hodne lidem pomohla a hodne mi ji doporucuji,tak ji ted zkousie.Pry zas jak ma v sobe tu kyselinu linolovou tak zaceluje nemocne bunky na kuzi. Na kozni mi rekla zkouset zkouset,ze kazdemu pomuze neco jineho.
Ja jsem prave skoro odbourala cukr kvuli tem kvasinkam, porad se nemuzeme zbavit taky opruzeni,ikdyz uz mirne lecime to pres mesic.kazdopadne dekuji,zkusim vyptat vzorek.

eldudova
autor
23. bře 2017

@klarak1 na tu exomegu se mi osypala po telovem mlece. A on nobilisu olejicek na prdiky na bricho se taky osypala a byly z toho potnicky nakonec.takze zrovna na tyhke vyrovky jsem fakt opatrna 🙂

opicka_kiki
23. bře 2017

@gabriella85871316
@eldudova
Tiez pouzivame La Roche Posay - Lipikar Baume AP+ (telovy krem) a Lipikar Syndet AP+ (myci gel bez obsahu mydla). Oboje je vhodne aj pre miminka, doporucila nam to kozna a naozaj mozem doporucit, suche cervene miesta su prec, pokozka jemnucka a hebka. Sice je to draha sranda, ale urcite to stoji za to. Inak okrem toho sme presli z klasickeho UM na hypoalergenne. O par tyzdnov budeme skusat navrat k normalnemu UM, tak som zvedava, v akom stave bude pokozka, dufam, ze sa neobjavia zase suche cervene flaky 😐

eldudova
autor
24. bře 2017

A kdyz uz jste nasli vyhovujici krem,za jak dlouho bylo videt zlepseni?

eldudova
autor
29. bře 2017

@nikipos je mozne,ze po vyzkouseni 1vzorecku cold cremu od Klorane bebe ma exem lepsi??
Vypada to nadejne.linola hezky promaze,ale za hodinu je zas sucha a zlepseni nic moc po tydnu mazani.jak jste psala.pritom v lekarne mi doporucovali hlavne linolu a lipikar

klarak1
29. bře 2017

@eldudova hned za pár hodin

nikipos
29. bře 2017

@eldudova Tak paráda! My jsme se zpočátku nevyhli kortikoidům, takže jestli vaší malé bude stačit jenom Klorane, tak máte vyhráno 😉 Nedoporučovala bych nic, o čem nejsem sama přesvědčená 😊

eldudova
autor
31. bře 2017

@nikipos zatim musim rict ze vyborny! A zeptam se jeste, opqlovaci krem take pouzivtw na miminka od klorane bebe?? Nechci zbytecne mixovat znacky. Slunicko uz dost pali,tak by to neco chtelo.

nikipos
1. dub 2017

@eldudova Opalovací krém se mi vloni přes net vůbec nepodařilo sehnat, takže jsem používala na malého Biodermu a v pohodě 😉

mirrina
8. dub 2017

@verulind prosim Vas ako Vas a Vasho syna liecia cinskou mdicinou? Chcela by som to skusit. Dakujem!

verulind
9. dub 2017

@mirrina Je to trochu složitější, vlastně se jedná o vlhko a horko, může převládat jedno nebo druhé, navíc to komplikuje vítr (způsobuje svědění). Hlavní je ale vyčistit střeva a to se dělá různě dle stáří pacienta (jíl, aloe, ořešák, ...), poté se nasazují byliny. Ráda bych Vám hned poradila, ale musela bych Vás vidět a zjistit mnoho dalších informací, případně se obraťte na jiného praktika čínské medicíny (nechci si tu dělat reklamu, jen jsem chtěla poukázat na to, že ekzém je záležitost vnitřku těla a při vhodné kombinaci bylin, koupelí a dalších prostředků ho lze zvládnout dobře, je to ale často boj a trvá to určitý čas).

mirrina
22. dub 2017

@verulind Rozumiem. Som tiez za to jladat vnutornu pricinu. Povedala mi to i Mgr. v lekarni. Ale nas syncek ma len 4 mesiace a tie byliny sa este bojime. Lebo manzel mal ako dieta atopicky ekzem ktory mal tazky. V puberte mu to potom preslo. Ale je i astmatik a pelovy alergik, alwrgik na rozne byliny... ☹ takze sa trocha bojime. A ja som tiez pelovy alergik a kontaktny ekzem mam na rukach z ovocnych a zeleninovych stiav ked si nedam kuch. rukavice. takze maly ma predispozicie po nas bohuzial..
Boli sme vcera u koznej lekarky a malemu potvrdila atopicky ekzem. Chceme to este konzultovat s alergologickou, ku ktorej manzel chodi od malicka a vezme nam aj maleho do opateri.

eldudova
autor
22. dub 2017

@nikipos tak hlasim ze Klorane a Bepanthen je maly zazrak! Telicko krasne hladucke,jen na loktech asi 3 cervene tecky.jinak nic,stejne tak opruzeni je fuc. Momentalne mazu cca 1x za 2dny jen mistama,koupu obden.a hlavne ja jim vsechno a normalne,kojime a na jeji kuzi to projevy nema!mam silenou radost! Timto vam chci jeste jednou podekovat za radu

nikipos
22. dub 2017

@eldudova Jeee, tak to je paráda! Jsem ráda, že se vám i malé daří 🙂 Červené tečky na loktech syn taky občas mívá...

mirrina
30. dub 2017

@nikipos pomohla Vam znacka Klorane bebe priamo na cerveny suchsi ekzem? Lebo prave ma moj 4 a pol mes. syncek vzplanuty ekzem. Brali sme 5 dni Locoid, vycistila sa mu len tvaricka, kde sme davali nemiesany locoid a telicko nie. Tam sme davali locoid s namiesanym kremom kys. mliecnej z lekarne. 😕 Sme tam kde sme boli pred tyzdnom.

mirrina
30. dub 2017

@nikipos Maly to ma po celom telicku😢