Kosmetika pro mimi, jaká je nejlepší?

vyrubka
26. srp 2012

poradíte mi prosím jaka kosmetika je pro mimi nejlepši, myšleno značka? slyšela jsem že nivea ani johnson není dobra

díky moc

elana
26. srp 2012

na to není univerzální rada (kdyby nikomu Nivea a Johnsons nevyhovovaly, neprodávaly by se), každému miminku vyhovuje něco jiného, někdo preferuje jen čistou vodu. Určitě je, pokud kosmetiku používat chceš, minimálně pro novorozence a maličké mimčo vhodné vybírat kosmetikku bez zbytečných alergenních látek (PEG emulgátory, parabeny) a látek na bázi ropných produktů (minerální oleje, bílá vazelína, tekutý parafín atd.). Nivea i Johnsons shodou okolností obsahují oboje 🙂 , ale jak říkám, plno dětí je snese dobře, navíc ne všechny řady (např. bílá řada Nivea Nutrisensitive) jsou s těmito látkami. Doporučuju číst pečlivě složení, což se Ti ostatně bude hodit natrvalo (i u jídla atd.). Jinak když mám být konkrétní a zmínit značku, co mě mile překvapila a i bez masivní reklamy je šetrná a podle mě kvalitní, tak je to česká kosmetika Manufaktura, její dětská řada s Krtečkem.

rebelie
26. srp 2012

Stejná otázka je zde https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jaka-kos... A jak jsem psala, nejlepší kosmetika = žádná kosmetika, stačí čistá voda a mateřské mléko.

vrtule83
26. srp 2012

já u malého mimi upřednostňouvala jen vodu a slunečnicový olej z lékárny, občas na prdelku jemné mýdlo. Časem jsem přešla na niveu nutrisensitive, mycí gel a mléko. Obě děti jsou náchylné k ekzémům a bílá nivea nám vyhovuje a nedráždí, samozřejmě při výsevech používáme i jiné mastnější přípravky. Na zadeček nedám dopustit na sudokrém, kalciovku a aviril.

veri25
26. srp 2012

tak my používáme niveu nutrisensitive od malička, samozřejmě ho mýdlem nekoupu každý den, ale jen třeba dvakrát do týdne a pak mažeme olejíčkem značky hipp, i když není už potřeba, maličkej má super pokožku, ale krásně potom voní, musíš si sama vyzkoušet co mimi bude vuhovovat, dobrý je i prý značka sebamed, koupíš i v lékárnách.

jasminy
26. srp 2012

Po narození Johnson, teď Babylove sensitiv z DM (vyhovuje mi, že je bez vůně). Musíš vyzkoušet, každému vyhovuje něco jiného.

antarres
26. srp 2012

Sebamed dětský syndet (mýdlo) a nebo Sebamed mycí emulze, šampon máme od Nivea s lipovými květy, nikdy mé holčičky neměly problémy s vyrážkou a tak...na zadeček jednoznačně Rybilka (teď výrazně podražila, ale dá se sehnat v lékárnách na netu za nízkou cenu) 🙂

slundo
27. srp 2012

Na niveu a Johnson jsou asi reakce častější než u jiných značek.....pro malý mimčo bych to nekupovala , pro větší už asi v poho. Začínali jsme s hippem, ale ani ten nám nevyhovoval, měli jsme atopický ekzém, takže jsme měli speciální kosmetiku od Dr. ... ale jinak si hipp maminky chválí a nám i přes ten ekzém vyhovoval Sebamed. Na zadeček jsme měli bepanthen, nic jiného nám bohužel nesedělo. A ještě je dobrá kosmetika robátko....používali jsme na suchá místa, zmírňovala svědění a kamarádka v tom i koupala..... ted už je nám rok a vystačíme si se značkou Batole za pár kaček 🙂

akita
27. srp 2012

Já používám na doporučení Bubchen ( sprchový gel, šampon na vlasy i pěnu do koupele, olej i tělové mléko ) jak na 3 letého tak na 3 měsíčního syna a bez problémů..Nechávám si ji kupovat v Německu páč tam je to oproti cenám v českých drogerkách a lékárnách směšná položka

cutce
27. srp 2012

prvni mesic zadnou nepotrebujes, staci ti jen voda s vatickama. Miminky kuze je moc citliva na nejakou kosmetiku a potom je treba vyzkouset co miminku bude vyhovovat 😉

stellamax
27. srp 2012

Já jsem na doporučení doktorky používala Rybilku namíchanou v lékárně a slunečnicový olej. Ten ale jen na sušší místa. Teď už používám jen Biodermu a jsem spokojená.

jaa
27. srp 2012

Každý dermatolog Vám řekne,že absolutně nevhodné je používat na miminko,olej.Na povrchu hodně zmastí,ale uvnitř pokožku extrémně vysuší.Proto jsou daleko vhodnější mléka a mycí mléka.
Já po poradě s dermatologem používala a stále používám jen kosmetiku z lékárny A-derma a Bio-derma.Malé ted budou 4 roky.

barushka0404
27. srp 2012

Já používám u obou dětí Hipp a jsou spokojeni. Nepoužívala jsem olej, šampon a sprchový gel a ze začátku jen přípravek do koupele. Na zadeček Sudocream a pak krém proti opruzeninám Hipp nebo Niveu, na hodně opruzený zadeček při růstu zubů - Imazol. Rybilku a Bepanthen za sebe nedoporučuji.

anieanne
27. srp 2012

Já nepoužívám pravidelně žádnou. Občas kápnu do vody trochu koupelové emulze Babylove Ultra Sensitive, nebo když je potřeba, tak namažu mlékem stejné značky. Na opruzenou prdku Imazol.

teerka
27. srp 2012

Slyšela jsi celkem správně. Naše zkušenosti ( a že jich mám dost) docela se v tom vyžívám. Nivea ani nepomůže ani neuškodí, jen krém proti chladu a větru byl dobrej. Johnson nic moc, sice velká propagace, ale u mě na posledním místě. Plácala jsem na děti i seba med, ale pokud nejsou nějak alergický, tak je to zbytečný. Jen ten krém se pěkně maže. Je to bez parfému, ale po čase jsem přestala používat. A opruzeniny to je kapitola sama: Syn neměl snad ani jednou, ale dcera na to trpí ( spíš je zapařená z těch veder, ale...)
Nivea-na nic, bepanthen- no v nouzi,sudocream-zhoršil, imazol-na předpis-výborný, ale naní to na pravidelný používání, weleda měsíčková mast - za tu bych dala ruku do ohně. Ta nám vyléčila vše, jen ji už nemám a musím dobrat bepanthen, rybilka taky dobrá, ale mě to smrdí. Jinak krásně voní hipp. Já mít zkušenosti před tím, tak si nakoupím celou řadu hipp kvůli vůni a na zadeček weledu a na popraskané bradavky purelan 100. A na úplně malinký miminko se používá šlehaný slunečnicový olej z lékárny, a do vlásků na šupinky jedině na mast na předpis. TTřeba ti to trošku pomůže 🙂

sariel
27. srp 2012

Žádná. 🙂 Používám jen sudocream na zadeček a slunečnicový olej namíchaný v lékárně. Dcerce jsou teprve necelé dva měsíce a nic jiného nepotřebuji.

jennyska
28. srp 2012

@vyrubka Ahoj, toto téma už na MK máme a proto jej zamykám. Prosím, obrať se na téma, které ti poradila @rebelie, které tímto děkuji za pomoc a radu 🙂 Hezký den, J*