Kosmetika pro miminka, s jakou značkou máte zkušenost?

monikaprudicova
26. dub 2017

Dobrý den. Chtěla bych vás poprosit o rady a názory...🙂 v červnu očekáváme malou princeznu a pomalu začínám přemýšlet nad tím, jakou kosmetiku pro ni vybrat. Vím, že se to pak bude hodně odvíjet na tom, co bude malé vyhovovat, ale abych měla něco do začátku...🙂 s jakou značkou máte jaké zkušenosti a hlavně, co je potřeba koupit a co je naopak zbytečné kupovat?

Moc děkuji všem za rady a názory...🙂

leki
26. dub 2017

Nejsem si uplne jista co si predstavit pod pojmem kosmetika v tomhle smeru, doufam, ze teda odpovim dobre. My jsme meli (a mame) bepanthen na prdylku (je fajn i na popraskany bradavky). Biodermu atoderm intensive baume na vyrazky a mandlovy olej lisovany za studena mazani po koupeli/promazavani hlavicky + obyc indulonu na telicko, ale blbe se maze, lepsi je napr mesickova, ale pry nekterym mimcum muze ten mesicek vadit. Tot vse.

leki
26. dub 2017

Ale s tou biodermou bych pockala, malej mel vyrazku ze vseho co jsem snedla, mela jsem 3 mesice docela dietu,ale to asi nebude vas pripad. Je docela draha, ale funkcni (i me pomohla kdyz jsem mela pred trema mesicema alergickej sok) a navic to mas na dlouho, nemazes tim cely telo.

soyevita
26. dub 2017

@monikaprudicova Ze začátku není potřeba nic kromě vody a slunečnicového oleje a dětské mýdlo a linolu
Měla jsem dětskou bio kosmetiku Mother and baby,ač neměla být parfemovaná,tak pěkně voněla a nechala jsem si pro sebe.
Nakonec požíváme Biodermu abcd derm

kekulice
26. dub 2017

My používáme přírodní od Nobilis Tilia - na zadeček ochranný krém, mandarinkový koupací olej, šampon s medem a heřmankem. Koupila jsem celý balíček i s hygienickýma potřebama do porodnice na jednom eshopu a už jsem u toho zůstala.

lucy_89
26. dub 2017

Neni treba temer nic. Ja mam termín za mesic a mam jen prirodni olej (nějaký 100% - treba kokosovy, slunecnicovy, olivový, je to jedno), zinkova mast na zadek a prirodni mydlo. Nic vic 🙂

sunrain
26. dub 2017

Určitě bych vynechala komerční značky kosmetiky z reklam. Většina dětem nesedí. Máme vybavu z Nobilis. Zkušenosti zatím nemáme taky čekáme na červen 🙂

soyevita
27. dub 2017

@lucy_89 Přesně tak,čím míň,tím líp🙂

monikaprudicova
autor
27. dub 2017

Děkuji všem za názory...🙂 Taky si myslím, že čím míň, tím lepší, ale já nemám zatím ani to málo a už bych ráda něco nakoupila, aby už byl člověk připravený, kdyby cokoliv...🙂 Jediné, co vlastně mám, tak je Aviril olejíček...

marcetta_k
27. dub 2017

mám půlroční holčičku a jediné co používáme, tak od narození dávám do vaničky Linolu, teď jí střídám s mandarinkovým olejem od Nobilis Tilia. Když jí trochu zčervená zadeček, tak mažu Sudokrémem. A když občas měla suchá místa na těle, promazala jsem krémem od Linoly a v pořádku. Nic jiného nemám, nepoužívám a zatím ani používat nebudu 🙂
Na bradavky tady někdo zmiňoval Bepanthen - ten já po osobních zkušenostech doporučit na prsu nemůžu. Mě zachránil Hemagel.

janawei
4. kvě 2017

Měla jsem koupený jen měsíčkový olej a měsíčkový krém na opruzeniny. Oboje přírodní, od Weledy. A Medvídka od Eoné na výrobu domácích vlhčených ubrousků. Pak jsem dokupovala dle potřeby, prckovi se objevil lehký atopický ekzém, tak jsme vyměnili měsíčkový olej za tělové mléko pro atopiky. Značce jsme zůstali věrní. Úplně stejně to udělám i teď u druhého prcka, připadá mi zbytečné toho nakoupit na začátku moc, když to pak třeba nebude vyhovovat. A to nejdůležitější máme stejně všichni doma - vodu. A na kosmetických přípravcích mi připadá nejdůležitější samozřejmě složení.

monikaprudicova
autor
4. kvě 2017

Také přemýšlím o Weledě a nechci toho kupovat moc, abych to pak nemusela dávat pryč, když to malé nebude vyhovovat...🙂 Takže moc děkuji za radu...🙂

janawei
4. kvě 2017

Rádo se stalo. Myslím, že jakákoliv přírodní kosmetika je víceméně dobrá, ale Weleda je pro mě u mnoha výrobků prostě nejlepší. A pryč to případně nedávej, můžeš to použít i pro sebe 🙂.

nafuka
4. kvě 2017

jakákoliv přírodní je určitě dobrá.Do koupele určitě olejovou složku kvůli změkčení vody.já mám holčičku už větší, tak ji postavím do vany a osprchuju zadeček s Hippem.Medvídka od Eoné jsme taky měly.Do koupele mám Linolu i Weledu měsíčkovou.

cadeau12
4. kvě 2017

Ja bych urcite doporucila kosmetiku Eone, delfinka do koupele a medvidka - na domaci myti prdelky. A na opruzenouopruzenprdelku prdelku Rybilku. Prirodni kosmetika je nejlepsi, krasne voni 🙂 kamaradka ma od nobilisu, je taky moc spokojena, postupne na ni prechazi i ona sama a cela rodina