Koupací kyblík nebo vanička, co je lepší a pohodlnější?

okejka7
27. led 2014

Prosím chci znát vaše názory co je podle vás lepší,pohodlnější pro mimi a taky zdravější.Můj syn má téměř 8 týdnů.,, diky

frantiska85
27. led 2014

Koupili jsme kyblík, ale vůbec nám to v něm nešlo, neuměla jsem se dobře dostat k zadečku a nohám a pořád měl tendenci zajet hluboko.
Ze začátku se malý koupal v umyvadle a pak přešel do vaničky, kterou postavím do vany.

silvush04
27. led 2014

Koupala jsem malou ve vaničce bez lehátka, protože lehátko bylo úplně na prd,ale jinak podle mě byla vanička pohodlná.Od 6ti měsíců koupu ve vaně 🙂

lucifereeek
27. led 2014

u nás taky vanička, dala jsem si ji v kuchyni na stůl, dovnitř plenku (měli jsme napřed to pěnové lehátko ale to je k ničemu) a koupalo se dobře 🙂 až začala dost stříkat u koupání, kolem 1roku - jsem ji přemístila do normální vany 🙂

anta
27. led 2014

My měli vaničku, abych mohla dítko pěkně držet, v tom kyblíčku bych se bála, že mi bude sklouzávat z rukou, ale je fakt, že to neznám. Vanička je určo prostornější 😉

alyssa.anna
27. led 2014

za nás jednoznačně vanička, ale podle mě je to dost individuální a každému dítku a mamce sedne něco jiného. Cbce to vyzkoušet

petule12
27. led 2014

u vaničky máš šanci, že ti déle vydrží, ale kyblík je taky fajn 😉
ovšem nakonec u nás zvítězila klasická vanička, že se tam malá krásně položila a natáhla.

klouzek
27. led 2014

my měli vaničku a super,dostaneš se u mimča všude kam potřebuješ,používali jsme i molitanové lehátko,ale to bylo děs-dlouho schlo a po delším používání se začalo i drolit

zouzelka
27. led 2014

My začali s vaničkou na prádlo - obyčejnou čtverhrannou, malého jsem krásně podpírala, dobře se to pak vylilo. Pak jsme přešli na dětskou vaničku, tu jsme měli na stole v kuchyni - dobře se v ní koupalo, ale to nalévání vody a potom to postupné vylívání hrncem, to jsem nesnášela. Koupili jsme kyblík, musela jsem tedy nejdřív přijít na to, jak malého do něj dávat, ale zvládla jsem to i se zánětem šlachy v zápěstí. Kyblík postavený v koupelně na zemi. Malý byl obřík, takže nikam nesjížděl, jen hlavičku jsem držela. Na zadeček jsem mu dosáhla a koupali jsme v čisté vodě, žádné mýdlo apod. Kdyby nebyl obřík, holt bych dala míň vody. S kyblíkem je snadná příprava i vylívání vody, lehký na manipulaci, spotřebuje se jen troška vody a hlavně je skladnější. Jenže, pak už se synek do kyblíku sotva vešel, tak jsme opět přešli na dětskou vaničku, ale jen na chvilku, v 17 měsících byl na operaci, a od té doby jsme si zvykli ho na stojáka sprchovat ve velké vaně.
Takže u nás jsme kombinovali obojí, ale pokud to šlo, tak s kyblíkem to bylo lepší.

mafeska
28. led 2014

vanička s lehátkem. kyblík jsem nezkoušela a ani si to nedovedu představit, nevěděla bych jak ji správně držet. Když z vaničky vyrostla, šla s lehátkem do velké vany