Koupal někdo miminko od začátku ve velké vaně?

xvink
15. srp 2013

Ahoj, je tu někdo, kdo koupal od začátku ve velké vaně? Případně třeba nejdřív v kyblíku a později ve vaně? Máme nedostatek úložných prostor, tak se snažím nekupovat zbytečnosti. A přemýšlím, jak dlouho budu vaničku používat, než dítě přejde do velké vany. Co nějaké lehátko do velké vany? Poraďte....

zamilovanadonej
15. srp 2013

@xvink No, ve zkratce....lehátko je nejlepší látkové ověřené generacemi http://www.zbozi.cz/vyrobek/lehatko-do-vanicky-... , žádné anatomické se mu nevyrovná. Ani anatomická vanička se nám neosvědčila. Vím z vlastní zkušenosti. Je ale potřeba přemýšlet nad tím, že vana se musí vždy pečlivě vydesinfikovat než se tam miminko dá. Vanička se dá používat cca do 9 měsíců na běžné koupání-pokud je to ta klasická, a určitě i později se v ní může dítko cachtat 😉

adrianka1712
15. srp 2013

My sme vanicku nekupovali, pri synovi sme ju skoro vobec nevyuzili a je to zbytocne velka ostara. dcerku kupem vo vanicke v sprchovom kute a nevidim na tom ziadne negativum. 🙂

jika10
15. srp 2013

My jsme vanicku vyuzili do 6,5mesicu, preci jenom z velke vany, kdyz se tam clovek musi ohybat boli docela zadat. Ale po tom, co jsem byla parkrat diky kopani ve vanicce po koupani zlita od hlavy az k pate, tak jsme presli na velkou vanu

hav81
15. srp 2013

U prvního dítětě jsem měla vaničku a ve vaničce klasické látkové lehátko,vaničku jsem vždy napustila a přenesla do pokojíčku na skříňku,abych se nemusela ohýbat,když byla dcera větší a už se ve vaniče začala cachtat,tak šla do velké vany.
Teďka u druhého dítěte jsem vaničku nesundavala ani z půdy,synka koupu ve velké vaně na látkovém lehátku,osušku si vždy připravim na pračku a pak ho umytého přenesu na přebalovák.Tenhle způsob mě maximálně vyhovuje,jak časově tak prakticky.Pro mě je vanička zbytečna,vana a klasické lehátko v pohodě stačí 😉
V porodnici nás taky učili koupat v takové malé vaničce,napustila se málo vody,dítě se položilo na látkovou plenku a bylo to taky koupání v pohodě 🙂

dzejnab
15. srp 2013

Já před porodem pořídila molitanové lehátko - dítě na něm neplave a zároveň leží na měkém. Dcerku jsem prvních 6 tádnů koupala ve vaničce hned vedle přebalováku - měla jsem hrozný strach jí nosit neoblečenou a mokrou - není za co chytit.
7.týden jsem se "odsekla" a Lůca se koupe vevelké vaně, pod sebou molitan. Zabalim do osušky a jdu.
Dneska bych řekla, že vanička je zbytečnost.
Na druhou stranu, budete mít tolik odvahy na velkou vanu? Budete k dítěti ohnutá, nebo u něj budete klečet na kolenou - tak to dělám já 🙂 A to dítě z tý vany mokrý zvednout 🙂
No já mam teď už sebevědomí, že bych to zvládla, ale v tu chvíli fakt ne.

acla88
15. srp 2013

a co ten kyblík? používaly jste některá??? taky řeším v rámci úspory místa..ale nemám vanu ale sprchu s hlubokou vaničkou...

lv
15. srp 2013

vanicku - docela velkou jsem vyuzivala do 10m, dokud neumela sama sedet. Prvne s tim starym latkovym lehatkem. Ale pokud budes mit lehatko, zvladne se to jiste i v bezne velke vane, jen se budes ohybat a muset mit prebalovak treba na pracce, na utreni..

katyxq
15. srp 2013

my koupali prvních pár dní (než se zahojil pupík) v umyvadle, pak asi do 5 měsíců v kyblíku a od té doby ve vaně nebo sprše

olusenka
15. srp 2013

@xvink taky nemáme nějak extra moc místa (vanička byla zadarmo od kamarádky, dá se ušetřit a sehnat za pakatel přes bazar, existují i skládací vaničky), my máme vaničku na skříni. Plně jsme ji používali spolu s látkovým lehátkem první dva měsíce. Pak začal syn hystericky brečet u koupání, šílený strach v očích, tak jsem ho myla ve velké vaně a měla jsem ho položeného na sobě na hrudníku nebo na klíně. To jsme praktikovali asi do 6-7měsíců. Pak začal koupat manžel a střídali jsme to: vanička už bez lehátka nebo velká vana se mnou, a velice brzy jsme pak vaničku úplně odložili a začali ho koupat ve velké vaně ale už samotného. Nedokážu si představit ohýbat se k miminku na dno velké vany, zkusila jsem to jednou a stačilo. vaničku jsme používali položenou na prknech na vaně, takže byla dostatečně vysoko. Teď už je sice ve velké vaně, ale zase sedí, stojí, tak se myje dobře a člověk se moc ohýbat nemusí. S kyblíkem zkušenosti nemám, nelíbí se mi.

kachen
15. srp 2013

Nejdrive jsme koupali v umyvadle, potom v kybliku (uz si nepamatuju do kdy). A od te doby koupeme ve vanicce. Hlavne z duvodu uspory vody. Vanicku mame ve velke vane. A kdyz neni cas nebo nalada, tak sprchujeme. Male je lehce pres 2 roky.

mucosin
16. srp 2013

Od začátku jsme koupali ve velké vaně na látkovém lehátku. Rozdíl oproti vaničce je asi jen v tom, že je člověk předkloněný. Vaničku je možné dát někam na stůl, židle, .... Vzhledem k tomu, že se ale miminko nekoupe hodinu, mi přijde vanička naprosto zbytečná. Pravda, koupenou jí máme. Využíváme jí v horku na balkoně místo bazénku, takže uplatnění nakonec našla 🙂

alkena
16. srp 2013

Používali jsme malou vaničku asi prvních 14 dní. Pak přišla vlna veder, začali jsme denně sprchovat, pořídili látkové lehátko a k vaničce jsme se už nevrátili. Službu udělala zase až letos, když jsme ji využívali přes den na balkoně místo bazénku.
U nás se to ukázalo opravdu jako zbytečnost, stejně jsme ji neměli moc kam postavit, tak byla vložená ve velké vaně, takže ohýbačka a klečení probíhalo tak jak tak. Na pračku jsme pořídili takovou tu pěnovou rohožku, aby to po ní neklouzalo, na to osuška a dítě jsme tak mokré přendávali jenom z vany na pračku. Pak se nosila pěkně zamotaná v osušce.

marketajuppova
16. srp 2013

@xvink Ahoj resim ten samy problem a zatim mi vsechny maminy rikaji ze lehatko ve velke vane staci. Ze to dam. Tak snad jo. Kupovat vanicku nebudu, kam s ni pak...kybl mi prijde divnej. Na komodu v koupelne pripravim vzdy rucnik a v teple maleho/malou prenesu na prebalovak. Snad to tak pujde 🙂

benjik
16. srp 2013

@xvink dcerku od narození ve velké a pro syna jsem měla nafukovací vaničku

ckei
16. srp 2013

@xvink tak já koupala ve velké vaně od prvního dne, co jsme přišli domů. Lehátko jsem použila asi 3x, jinak jsem malého položila na plínku do vody a bylo. Příště bych nekupovala ani to lehátko 😉

ckei
16. srp 2013

@marketajuppova jasně, že to tak půjde...já měla vždy na pračce v koupelně deku a na tom osušku, malého jsem z velké vany přenesla do té osušky a odnesla do obýváku na přebalovák a bylo. Fakt absolutně bez problémů 😉

xvink
autor
16. srp 2013

@marketajuppova
@benjik
@mucosin
Holky a jak je to s tím "dezinfikováním" vany před každým koupáním? Mně to totiž přijde jako nesmysl. Copak musí být miminko ve sterilním prostředí? Když ho položím třeba na postel, tak tu před tím taky nebudu nijak sterilovat ne? 😉 Nechci něco zanedbat, ale rozhodně nechci vytvářet kolem mimča vakuum.

benjik
16. srp 2013

@xvink cože? Já vanu vždy jen lehce osprchla a ton jen kvůli bydlení u silnice a pak už napouštěla.

marketajuppova
16. srp 2013

@xvink Nejsme s manzelem prasata, doma mame cisto a vanu mame taky cistou. Maximalne ji osprchnu nez tam prcka dam. Akorat mi vcera mamka radila, ze nemam zezacatku pouzivat frote rucniky, aby se moc nerozdrazdil, ze jsou na to deti jeste malicky, kdyz jsou cerstve privezeny z porodnice. Pry prodavaji do zacatku nejaky hladky bavlneny osusky. Tak se po nich jeste podivame.

xvink
autor
16. srp 2013

@marketajuppova
@benjik
Jsem ráda, že nejsem jediná... Už jsem se bála, že jsem blázen, když nechci dezinfikovat 🙂

benjik
16. srp 2013

@xvink řid se zdravým rozumem,nic se nemá přehánět.

lusyy
16. srp 2013

My jsme koupali hned od narozeni ve velke vane,malou vanicku jsem vubec nemela.

mucosin
16. srp 2013

@xvink jak píšou holky, vždycky jsem vanu osprchovala a bylo. Jinak jsme měli přebalovák na kolečkách, který do malýho bytu určitě doporučuju. Nemáme v koupelně pračku ani žádnou skříňku, kam bych malou mohla položit, takže ten se rozhodně osvědčil.

dana3262
16. srp 2013

@xvink ja druhého koupala od narození ve velké vaně bez lehátka. Vanu jsem pred kazdym koupání myla sanytolem a houbou.

carodejka_m
16. srp 2013

taky jsem od narozeni pouzivala velkou vanu.. ze zacatku sme meli tvarovane umele lehatko a pak klasiku latkove co sme meli my coby mimina 🙂

carodejka_m
16. srp 2013

@marketajuppova ja mela velky osusky jakoby plinkovy.. taky jsem rucniky nepouzivala a ani ted nebudu 🙂 kdyz je najdu mam je nekde schovane .. malemu uz je skoro 7 let 🙂

lomanta
16. srp 2013

Zatím koupu v kyblíku, sedím na gauči a malého mám před sebou na zemi, bohužel už bude muset do vany, už mu to není moc pohodlné... a pak to nebude pohodlné zase mě 😀 no co se dá dělat 😉 Ale ten kyblík byl úžasný. Řeším ale to, kolik mu dát vody. Je zvyklý být ponořený po krk, tak ho nechci teď trápit v 5ti cm, ale zase plnou vanu mu taky napustit nemůžu, bysme se nedoplatili na vodě (máme jí skoro za 100.-) 😒

dzejnab
19. srp 2013

@marketajuppova a co obyč bavlněná plena?

dzejnab
19. srp 2013

@lomanta je pravda, že to leze hodně do peněz. Moje Lůca chodila na plavání, teď jsou prázdniny, takže pauza a já napoučtím plnou vanu každý den - aby nevypadla ze cviku.

xvink
autor
19. srp 2013

@lomanta Dá se koupit přepážka do velké vany. Právě, aby se nemusela napouštět celá. Právě to zvažuju...