Máme suchý až loupací obličejíček. Co by pomohlo?

sabor
12. únor 2012

maminky, nevíte co by nám pomohlo? Peťulka má furt suchý a obličej, a taky se mu loupe. Mažu mu ho olejíčkem, ale nepomáhá.
Poraďte
Máme 3 měsíce.

ined77
12. únor 2012

ahoj 🙂 ,
olejíčky prý paradoxně často vysušují ☹ ....malá měla takhle suché tělíčko, mažeme buď excipialem nebo modrou indulonou a je to v pořádku 😉 .
jinak je to samozřejmě na konzulatci s vaší dr. 😉 , ta poradí určitě 🙂 .

zdeniii
12. únor 2012

ahojky jjo když už nevím co tak sáhnu po modré induloně a ta zabrala vždycky!!!

jenny.kay
12. únor 2012

Zkuste vitamínovou mastičku Vitella

eiram
13. únor 2012

Lenienská mast, míchaná z lekarny za 40,-Kč, výborná 😉

luthien.k
13. únor 2012

@sabor jsou tu dobré tipy (až na tu indulonu, tu ráda nemám, vadí mi parfém pro citlivé děti). Dobrý je také Bepanthen nebo kombinace hydratačního emolientu (Biderma Atoderm PP, A-Derma Exomega) a žluté vazelíny z lékárny půl napůl.
Olejíčky jsou na promazávání naprosto nevhodné, jediné uplatnění kvalitního neparfémovaného oleje (slunečnicový, avodádový, kokosový...) je do koupele nebo na mokrou kůži.

sabor
autor
13. únor 2012

@luthien.k to jsem netušila, že olejíčky jsou nevhodné, tak to já radši koupím mléko, asi od Weledy sice je to dost drahé, ale snad to bude mít svůj účinek.

Takže olejíček je nevhodné i na hlavičku- šupinky? My jich moc nemáme ale mám to promazávat.

luthien.k
13. únor 2012

@sabor seborea je něco jiného, než suchá kůže po těle, tam má olej (neparfémovaný, z lékárny, nejlépe slunečnicový) své opodstatnění na změkčení těch šupin, ale potírat nestačí, postup je takový, že se silně natře cca tři hodiny před koupáním, nechá působit, poté jemně dětským hřebínkem nebo nejjemnějším dětským kartáčkem odstraní a hlavinka se umyje vhodným šamponem (perfektní je CutisHelp lupénka seborea).
Weledu nedoporučuju, obsahuje hodně aromatických olejů, které můžou dráždit.

sabor
autor
13. únor 2012

a jaké mlko bys doporučila, rom toho co jsi už psala. Co říkaš na hipp a niveu?
Se v tom asi dost vyznáš.

timbouctou
13. únor 2012

@sabor my používali na seboreu excipial u lipolotio, je to s ureou, za tři dny byla pryč. Náš starší to má každé jaro, má velmi husté vlasy a jak je v zimě nestříhám, tak se mu to dělá. Takže když se oteplí, vezmu strojek, sjedu mu to skoro na kůži a tři dny promazávám ureou 😀 Jinak kupodivu všeobecně mastné krémy a oleje nejsou na vytrvale suchou kůži vhodné, dobré jsou krémíčky na tělo a tvář od Hippu, Niveu nebrat, je dost alergenní. Pak ten excipial krém a také, i když to není pro děti, ale výborně to funguje, od Garnieru červený výživný krém v krabičce. S tím mám dobrou zkušenost. Naše mladší dítě, když má rýmu, odírá si ve spánku tvářičky o prostěradlo a má je jak alkoholik, loupou se mu a vylézají mu červené žilky. A ten Garnier na to zabral.

luthien.k
13. únor 2012

@sabor ani Hipp ani Niveu (ani Weledu) 😀 Já mám totiž poradnu pro atopický ekzém u dětí, takže jsem vysazená na parfémovanou kosmetiku. Na děti pouze skutečně hypoalergenní kosmetiku - Bioderma Atoderm PP, Excipila kids (ten U lipolotio s ureou vadí asi 50% dětí, mají reakci na tu ureu, ale komu nevadí, tak pomáhá dobře), A-Derma Exomega... Z přírodních věcí je výborné bambucké máslo.

luthien.k
13. únor 2012

Jo koukám, že jsem ty mlíka už psala 😀

lena5
13. únor 2012

Náš malej měl hodně podrážděný obličejík,Měl kolem pusinky čevené suché fleky,které se začínaly loupat.Koupila jsem tuhle mastičku,stojí asi 300 kč a fleky za tři dny jsou pryč.Doporučuju fakt je super:BIODERMA ABC DERM PERI-ORAL.

sabor
autor
14. únor 2012

@luthien.k Aha, ale to je docela dost drahá kosmetika ☹ Ale kdyby něco tak aspoň vím.
dík 🙂

sabor
autor
14. únor 2012

Excipila kids ta je levnější. i víc než od Weledy. tak vyzkoušíme.

luthien.k
14. únor 2012

@sabor to je pravda, ale je velmi kvalitní a navíc seženeš vzorky na vyzkoušení, což vždy doporučuji.

eloana
14. únor 2012

znamy doktor mi na tuto zimu doporucil zlutou vazelinu....take maji deti suchy oblicej

luthien.k
14. únor 2012

@eloana čistá vazelína není vhodná, příliš hutná, mastná, ucpává póry - je třeba ji míchat s něčím hydratačním (i do zimy, je mýtus, že se musí do zimy mazat bezvodým krémem).

eloana
14. únor 2012

@luthien.k tak ja ji taky neplacam kazdy den.)) mozna mytus ano.... nic mene mi takovy krem do zimy vadi mam po nem prave suchou plet

2veverka
14. únor 2012

@luthien.k A prosím te, můžu se zeptat, jestli se dá EXcipial U Lipolotio použít na něco jiného než na seboreu? Po dvojím namazání mi zbyla celá lahvička....
JInak mast leniens je dobrá, viď?

luthien.k
14. únor 2012

@2veverka dá se používat preventivně na promazávání těla, jako tělové mléko, pokud na něj není reakce a vyhovuje 🙂 Leniens je dobrá na promaštění, je dost mastná.

Veškerá nová kosmetická péče chce vždycky test tolerance, čili namazat několikrát na stejné místo 3x3 cm (třeba na předloktí), zda nebude reakce. Platí hlavně pro atopiky, ale pro neatopiky doporučuju též.

2veverka
14. únor 2012

Výborně, díky! Herečka Květa Fialová kdesi říkala, že používá leniensku jako základní krém. Uvažuju o tom taky, protože si sama pro sebe kupuju Biodermu na citlivou pleť, ale leze to hrozně do peněz

sabor
autor
5. dub 2012

@luthien.k prosím tě, a co říkáš na Robátko?

petruskaz
5. dub 2012

my používáme bambucký máslo a robátko (z konopí)... obojí nám zabírá parádně...

luthien.k
5. dub 2012

@sabor nemám zkušenosti s konopnou kosmetikou kromě šamponů CutisHelp.

sabor
autor
5. dub 2012

@luthien.k a nevíš jestli ji mohou miminka?

revange
13. dub 2012

my pouzivame slunecnicovy olej z lekarny a nebo infadolan (na doporuceni dr. v porodnici)