Molitanové lehátko na koupání. Máte zkušenost?

dhav
27. bře 2007

Ahoj maminky,
můžete mi poradit?
Už se začínám porozhlížet po věcičkách pro miminko a původně jsem chtěla koupit klasické látkové lehátko s kovovou konstrukcí do vaničky, ale dnes jsem poprvé uviděla molitanové lehátko (vytvarované podle tvaru miminka.
Máte s ním některá zkušenost??? Poraďte jeké je lepší!
Děkuji moc všem.

kebulka
27. bře 2007

Ahoj.
Měli jsme obě a to látkové je jednoznačně lepší. To molitanové strašně dlouho vysychá a moc hygienické to není. Navíc "neroste" s dítětem, zatímco látkové ano. Takže můj hlas patří určitě látkovému lehátku, a to přesto, že se od dob, kdy jsme my byli malí vůbec nezměnilo 🙂

dashak
28. bře 2007

ahoj, my měli molitanové, bylo výborné v tom, že malá měla ze začátku hrozný strach z koupání ve vodě a chtěla se jen sprchovat pod tekoucí vodou (zvyk z nemocnice, kde byla měsíc a půl). Takže se koupala ve velké vaně - můžeš kuknout na fotos.

Ale opravdu nikdy nevyschne tak dobře, jedině snad na slunku a to v noci moc nesvítí 😀 , takže po pár měsících měla na ramínkách trošku suchou kůžičku, zřejmě se v tom molitanu vevnitř udělala nějaká plíseň, tak jsme ho pak vyhodili a koupala se už bez lehátka rovnou ve vaně. Stejně je lepší když si mimi na vodu zvyká a má ponořené uši (samozřejmě větší, tak od 4 měsíců)

S látkovým zkušenost nemám.

mapris
28. bře 2007

dhav,
tak my jsme si od známých půjčili to klasické látkové a nemůžu si ho vynachválit, je fakt, že Terka na něm vždycky sklouzne dolů, ale pak ho pověsíme v koupelně a do rána je suchý. Já k těm molitanovým nemám důvěru ..

dhav
autor
28. bře 2007

tak maminy mockrát Vám děkuji za radu, mě to taky napadlo ( s tím schnutím a molitan pak i plesniví) ale zase se mi líbilo, že je úplně rovné a miminko má položené celé tělíčko ve vodě a vyvýšená je jen hlavička, ale máte pravdu neni nad klasický osvědčený procedůry, oni kolikrát ty moderní zlepšováky stojí za prdlačku...ještě jednou díky je rozhodnuto 🙂

krista
25. črc 2009

zizala • 1d • 15. duben 2008 v 17:13
....pěnové nebo látkové? nebo žádné? jaké se nejvíce osvědčilo vám? já jsem chtěla objednat to pěnové (molitanové), ale zase jsem se dočetla, že se v tom drží bakterie.... dá se prát? díky za rady

terkaz • 1d, 24tt • 15. duben 2008 v 17:17
ahoj, muj nazor zadne. My jsme Fildu davali nejdriv v plence a drzeli jsme ho pod hlavickou. Mela jsem koupene molitanove, zkusila jsem ho jednou a pak uz ne, protoze voda na nem hned vychladla... 😖 ale treba ho nekdo vyuzil 😉

minea • 1d • 15. duben 2008 v 17:26
Taky žádné nepoužívám. Je to věc, kterou jsem ani nekupovala, protože jsem nikdy pořádně nepochopila, k čemu je dobrá 😉 . Je přece super, když se mimi může celé ponořit, nechat se nadnášet a jakoby "plavat". Lehátko by překáželo. Mimi držím za vzdálenější ramínko a hlavu má položenou na mém předloktí. Je to dokonale stabilní poloha.

vrtule83 • 1d • 15. duben 2008 v 17:50
tak první měsíce jsem koupala jako minea, ale když malá povyrostla s ještě neseděla tak jsem používala to látkové, je dobré že se dá vyprat na 90st.

aponchie • 2d • 15. duben 2008 v 17:53
zadne 🙂

lucaa • 15. duben 2008 v 17:54
ahojky, my jsme koupili latkove-da se vyprat, tak je to urco vic hygienicke nez to molitanove a umele mi prijde pro ty malinky dost nepohodlny...

kacamar • 1d • 15. duben 2008 v 18:19
Tak my máme to molitanové ve tvaru zajíčka 😉 a koupe se nám v něm super. Látkové jsme taky zkoušeli, ale je takové malé. V tomto molitanovém malá leží a ani se nehne. Bez lehátka jsem ještě nezkoušela, tak nevim.

niki2 • 2d • 15. duben 2008 v 18:45
Od narozeni nepouzivame zadne, v male vanicce se koupal parkrat, jinak vetsinou s velkym braskou ve velke vane 😀

niki2 • 2d • 15. duben 2008 v 18:46
Ale jinak bych spis doporucila to latkove. U prvniho ditete si nejsou maminky jeste moc jiste a to molitanove mi opravdu prijde nehygienicke.

zizala • 1d • 15. duben 2008 v 18:57
a když koupete bez té podložky, dáváte pod miminko alespoň plenu nebo něco? myslím aby to nestudilo. Ve velké vaně bych se asi bez jakéhokoli lehátka koupat bála. Kacamar a dá se to molitanové vyprat?

luucia • 1d • 15. duben 2008 v 18:57
žádné. koupili sme umělohmotný, ale moc dobře se nám s ním nekoupalo. lepší je mimi držet, aspon se pořádně umyje všude 😉 i ted když už je ve vodě hodně akční a mrská sebou, tak se dá v pohodě udržet 😉

majina • snž • 15. duben 2008 v 19:02
Co jsem hlídala děti tak všude měli hadrové a všechna byla super..... jednou si pořídím jedině hadrové! 😉

niki2 • 2d • 15. duben 2008 v 19:08
Zizalo, to nestudi. Nebo tebe studi vana, kdyz si do ni lehnes? Navic ona se ta miminka jakoby vznaseji, takze se ani dna nedotknou.

lenkazdenek • 1d • 15. duben 2008 v 19:31
Já koupu už ve velké bez lehátka,nedávám ani plenu nic 😉 a v malý jsme měly takovej ten anatomickej prolis

poppy • 1d • 15. duben 2008 v 19:54
Tak my měli molitanový a nedám na něj dopustit, vyprat se v pohodě dá (prala jsem každý třetí den), udrží teplotu a je přizpůsobivé tělíčku. Já doporučuju toto 😉

zizala • 1d • 15. duben 2008 v 19:59
no já si tedy asi ten molitanový pořídím, když se dá prát. A pak ho buď použiju nebo ne. Stojí to něco přes 100 Kč, což není zase taková investice.

kacka.va • 1d • 15. duben 2008 ve 20:28
já mám připravené látkové a všichni mi ho doporučovali. to umělohmotné bych nekoupila a v molitanu mi přijde, že se přece jen drží víc špíny, než v tom hadrovém 😉

kacamar • 1d • 16. duben 2008 v 08:42
zizalo, dá se vyprat tušim na 60 nebo na 90 stupnů. Dokonce se musí před prvním pouzitim vyprat. Nevidim na nem nic víc nehygienickýho nez na tom hadrovém a mimi v něm krásně leží a nemusis mit strach, ze mu treba hlavicka sklouzne pod vodu. A když ho jednou týdně hodis do pracky s mimi věcma, tak nevidim problem.

lu777 • 1d • 16. duben 2008 v 10:13
tak my máme látkový a spokojenost.. malýho držím za ručičku (ještě se někdy trošku bojí) a druhou rukou myju.. vyhovuje mi to, nemusím ho držet a záda si odpočinou a on si může u toho kopat ostošest, což ho teď už moc baví 🙂

zkoušela jsem koupat párkrát i bez, ale musím říct, že je to pohodlnější s lehátkem..

zdenka26 • 1d • 16. duben 2008 v 11:12
žádné 😉

zapletalovi22.3. • 1d • 28. listopad 2008 ve 12:13
Ahoj holky, mám zase jeden ze svych priblblych dotazu 😎 Koupeme nasi princeznu ve vanicce, co mame pod prebalovakem a vzhledem k tomu, ze je doce kus zensky, tak se nam tam asi brzo nevejde. Pocitam, ze tam bude tak do 3,5 mes a pak posvisti do velke vany. Jak dlouho se pouziva lehatko? do kolik mes.?

pazhitka • 1d, 12tt • 28. listopad 2008 ve 13:09
to je asi individualni, my zatim pouzivame vanicu a do velke vany pujde asi az bude sedet...

andy80 • 2d • 28. listopad 2008 ve 13:54
Tak mi byli ve vaničce jen do 4 týdnů, pak se mi tam moje hráčka basketu nevešla, tak šla do velké. Lehátka mám dvě. To molitanové i takové to klasická. Obě jsem užila jen chvilku, pak jsem dávala míň vody a položila rovnou do vany, protože malá sebou ve vaně děsně mele a vždycky stejně z toho lehátka sjela.

kejka • 28. listopad 2008 ve 14:04
Žádné-zbytečně vyhozený prašule. 🙂 😉

mkr • 1d • 28. listopad 2008 v 15:01
tak my máme molitanové ale moc jsme ho nevyužili já malou koupala tak, že jsem ji pod hlavičkou držela a bylo jako to dělají v nemocnici, my jsme ho koupili zbytečně 😒

muminek • 1d • 28. listopad 2008 v 17:13
Já jsem málýho na lehátku koupala taky jen párkrát tak že bych do toho moc neinvestovala když tak obyčejné stačí. Už se stejně koupe ve velké vaně. A na to se moc těší 🙂 🙂 🙂

kacka.va • 1d • 28. listopad 2008 v 17:45
my máme látkové asi za 120,- a úplně stačí.

muminek • 1d • 28. listopad 2008 v 19:00
Stačí podle mě cokoli já ho tam měla když jsem si ze začátku
nebyla jistá aby malej nespadl

zapletalovi22.3. • 1d • 28. listopad 2008 v 19:09
super, dik holky, zkusime to bez lehatka a uvidime. Nase je taky uz zivy stribro, tak sebou porad mrska a dela zabku.

krista
25. črc 2009

bobulka2009 • Dnes v 18:51
ahojte, holky mohla byste některá poradit, jaké lehátko je lepší a jestli jste ho vůbec využily. Díky

astrane • 2d • Dnes v 19:04
ahoj,já měla klasický látkový,říkala jsem si,že nebude studit nebo tlačit....a moc nestojí 😉
využila jsme ho hodně,protože se mi dítě od 2měsíců nevešlo do vaničky a koupalo se pak ve vaně a tam bych ho už neudržela,navíc to byl obřík a měl už ve 3měsících přes 7 kg a v 6 měsících přes 9 a to ještě neseděl....nevím,jak jinak bych ho nějak elegantně vykoupala,aniž bych tam musela taky... 😉 🙂 to se totiž moc držet už nedá,taková váha 😀 a kor ve vaně...

marinka
25. črc 2009

Já jsem použila lehátko asi 2x 😅 Zjistila jsem, že je pro mě mnohem lepší, když malou přidržuju jen za hlavičku a voda ji nadnášela, taky se jí to víc líbilo, když si mohla volně kopkat ve vodě nožičkama.. 🙂

agness02
25. črc 2009

ahoj, tak já iniciativně koupila ještě v těhu to látkové a nevyužila jsem ho vůbec...dokonce mi vadila i plenka přes ruku...ale myslím, že je to látkové lepší...dá se vyprat 😉

fridininka
26. črc 2009

Ahoj, mám lehátka obě. V látkovém malý nechtěl vůbec být a jen na něm brečel. Asi mu vadilo, že sjíždí dolů a mezi nožičkami ho tvrdá konstrukce tlačí. Používali jsme tedy jen molitanové. Sice do druhého dne neuschne, ale žádná plíseň tam není. Používám ho od narození do teď, když prcka dávám ve vaně na břicho. Jsem tedy pro molitanové, mimíse nikde nic netlačí.

kladenacka
26. črc 2009

my jsme měli také obě. Nejdřív jsem používala to látkové, pak to molitanové ve vaničce i ve sprch. koutu. Teď zhruba od roku už nepoužíváme žádné. Prcek si nechce lehat na záda, tak ve vaně sedí.

pikusa
26. črc 2009

Ahojík...tak my máme molitanové,máme 2...taky peru co 3 dny a jsem moc spokojená....
mimís leží,nemusím ho přidržovat a on si to hezky užívá...,
Zkoušela jsem i to látkové,ale to nám sjížděl....

astrane
26. črc 2009

fridininka-vy na tom látkovém máte něco mezi nožičkama?my ne...je to fakt jen lehátko a pravda je, že z něj mimčo sjíždí,jak hodně kope-chce to občas povytáhnout zpátky nahoru 😀 Mě šlo hlavně o to ,aby mohl mít ve vaně víc vody a kopat si a měl hlavu nad vodou...a já ho nemusela nějak pracně v kleče držet ve vaně...mám špatný záda a vím,že bych to dlouho nevydržela....a navíc byl fakt těžkej...od té doby co seděl-cca 7 měsíců už jsme nepoužívali žádné,prozměnu jsme koupili protiskluzovou podložku do vany-výborná věc i později když začíná ve vaně chodit....nachávám jim to tam projistotu až tak do 3 let....aby neuklouzli 🙂
a do toho molitanového se vejde jak velké dítě?....

fridininka
26. črc 2009

astrane: máte to klasické, viz odkaz
http://www.babydracek.com/zbozi/3180-latkove-le...
ale prcek pořád kopal nohama a když sjel dolů, nemohl nohy dát k sobě. Vadila mu ta tvrdá výztuha. Koupání potom bylo peklo. Pořád s sebou šil a plakal.
molitanové lehátko, viz odkaz
http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=6...
tak tam jsem prcka dávala od narození, byl malinký 2,5kg, kolik měřil nevím. Neměřili ho, byl koncem pánevním a to miminka neměří, protože mají nožičky spíš vedle sebe než pod sebou. A to jsem ho ještě v lehátku trochu podpírala. Teď je prckovi 10 měsíců a má 72cm a v podohě se na něj vejde.

astrane
26. črc 2009

aha.tak my tam tu výztuhu dole už nemáme,takže tam nemá co tlačit...no aspoń vím nač si dát kdyžtak příště pozor 🙂

fridininka
26. črc 2009

Tak to je fakt asi lepší. Ale určitě jde taky o zvyk, třeba by si prcek zvykl. Ale proč to lámat přes koleno, když existují jiné varianty 😉

krista
12. únor 2010

djkrypta • 36tt • Dnes ve 12:33
Ahoj holky,
pořizuji výbavičku a nemá mi kdo poradit, je lepší koupit klasické látkové lehátko typu Péťa nebo plastové? Děkuji moc za rady....

beruska2x • 1d • Dnes ve 12:36
urco bych nekupovala to molitanove - usazuji se v tom necistoty a bakterie, ja mela plastove a vyuzili jsme ho tak 2 mesice, pak uz bylo tesne a k nicemu...
fakt asi nej mi zpetne prijde to látkové - je vice "prostorne" mas lepsi pristup k detatku... ale vetsina mamin pak stejne myje prcka na ruce

duzame • 37tt • Dnes ve 12:44
Právě mi přišel poštou "Péťa". Nejdřív jsem taky chtěla to molitanové, ale prý to špatně schne. To látkové se dobře pere a funkce bude stejná.

djkrypta • 36tt • Dnes ve 12:52
děkuji....taky si myslím že nejlepší bude Péťa...moc děkuji!!!!

kackaj • 1d • Dnes ve 13:32
Látkové lehátko je nej... Malý je v teplé vodě i zespodu, má vodu i kolem oušek, takže si na ni zvyká a nebojí se vody, dobře schne, je pohodlné a pasuje každému děcku snad. Má ještě asi i další výhody a tak bych neváhala a znova koupila obyč. látkové levné lehátečko