Náušnice pro miminko - stříbrné nebo zlaté?

gwennie
13. led 2014

Ahojte, nemuzu se rozhodnout, jake nausnice koupit. Osobne bych radsi stribrne, protoze jsou levnejsi a prijde mi prepych aby male mimino melo nausnice za 1500... Slysela jsem navic, ze je deti obcas ztraci, tim spis se mi nechce investovat. Na druhou stranu jsou ohlasy, ze stribro dela casto alergie... Jaka je vase zkusenost s nausnicema? Co doporucujete? Dekuji! 🙂

sabuse1
13. led 2014

Nelča měla troje zlaté, pokaždé se jí jedna rozepínala, jednu několikrát ztratila, naštěstí jsme jí vždycky našli takže teď už jedině stříbrné kdy nás ta ztráta nemrzí, celkem už měla patery, ty stříbrné jí vydržely týden☹ žádnou reakci neměla, bála jsem se toho protože sama jsem alergická na nikl a každé stříbro nesnesu, dneska už se naštěstí tolik nepoužívá nebo to mívá nějákou úpravu,že to nevadí

dadushe
13. led 2014

@gwennie U nás jsou zlaté (bílé zlato) a investovala babička. Jediná nevýhoda je, že já bych vybrala jiné...ale hold nekupovala jsem 😀 😎 Zamknutý je nemá a zatím teda jsme řešili rozepnutí jenom jednou (má je 2 roky)...Jinak já mám taky alergii na nikl, tak jsem u dcery nad stříbrem nepřemýšlela, ale dávali jsme nastřelovat, takže to bylo za 200 i s pozlacenýma naušnicema (takové pecky) a ty byly podle mě fajn, úplně dostačující🙂

koada
13. led 2014

My budeme dávat zlaté. S tou dětskou pojistkou vepředu, aby si je malá nemohla sama rozepnout.... Snad je neztratí.

popellka
13. led 2014

Zlaté 😉

gwennie
autor
13. led 2014

@koada
@dadusche
Aha, a jak poznám naušnici, které mají onu dětskou pojistku/zámek? Bývá to tam napsané?

koada
13. led 2014

@gwennie Oni mají takový zobáček ve předu. Zajdi si to do klenot a tam ti je ukážou. Cenově jsou kolem 2tis.

sonik05
13. led 2014

Malá měla náušnice zlaté od babičky, pak jí začalo hnisat ucho a jediné, které jsem jí mohla dát, aby je snesla, byly právě stříbrné. Stříbro je totiž "čisté", kdyžto zlato je v podstatě slitina.
Problém s rozepnutím či ztrátou jsme neměly žádný za 5 let, co je má.

riakuk
13. led 2014

Moje děvčátka (3roky, 16měsíců) mají zlaté. Ta starší má bílé zlato a kupovala je babička. Mladší má klasické zlato, cena byla 1000,-. Musíte si najít zlatnictví, které není předražené. Jinak mám ještě první naušnice po sobě i po sestře - stačí vyčistit a dají se použít. Stříbro bych nedoporučovala 😒

kamilka007
13. led 2014

@gwennie Taky máme zlaté, žluté zlato, připadá mi na holčičkách něžnější. A máme naušničky na tyčce s krycí "klíckou" vzadu. Nejdřív jsem je vůbec nechtěla, že ji budou ve spaní tlačit a tak, ale pak mi došlo, že i při nastřelení jsou tam první týdny tyčkové, a bez té klícky, a malá si vůbec nestěžovala, takže jsme do nich šly a už skoro dva roky naprostá spokojenost - pořád vypadají, jak mají (netočí se a nepřevrací jako visací) a není vidět změna barvy v místě dotyku kůže, což mi tehdy dost vadilo.

zamilovanadonej
13. led 2014

@gwennie Tak jestli si je necháte nastřelit stejně budete mít chirurgickou ocel. Ta je asi nejlepší. A jinak zlato, protože stříbro není čisté ani omylem, navíc se lehce může při nekvalitních naušnicích rozvinout alergie na nikl.

mafeska
13. led 2014

jsem pro zlaté, a přijde mi to naprosto normální, nenapadlo by mě že když má dítě zlaté náušnice je to přepych, navíc to není na pár měsíců ale na pár let. Stříbrné bych nedala kvůli riziku vzniku alergie.

gwennie
autor
13. led 2014

@zamilovanadonej No nastrelene uz mame mesic, ale MUDra nam tvrdila, ze pry same casem vypadnou a musime dat nove...

lucka2092
13. led 2014

my máme zlaté 🙂 ale asi dáme střibro pořád se nám rozbíjí, co máme ted tak se kroutí

medvidek
13. led 2014

Dcera má zlaté náušničky s tvarem srdíček a uvnitř je růžový kamínek. Platili je prarodiče a jsou kupovány ve zlatnictví Primossa a stály kolem 1500 Kč. Vůbec dceři nepadají ani se samovolně nerozepínají. Když je potřebujeme nechat vyčistit (dáváme je ke zlatníkovi), tak máme u babičky schované náhradní, po manželově sestře. Stalo se nám, že když dcera byla nemocná, tak nám náušnice zčernala, ale zlatník to vyčistil, to on nás na to upozornil, že se to stává. Dcera je asi šikovnější, já jsem jich ve školce i škole poztrácela dost a vůbec nezáleželo zda byly zlaté či stříbrné. 🙂

laurital
13. led 2014

Rozhodně zlaté, původně měly holky ty z chirug. ocele, byly super.Po roce je vyměnily za stříbro a uši hnisaly, takže jsme se pokorně vrátily ke zlatu.

@lucka2092 Náušnice můžeš nechat u zlatníka tzv. zapečetit.

lucka2092
13. led 2014

@laurital děkuji za typ, a co to je zapečetit??

laurital
13. led 2014

@lucka2092 Vlastně ti to zavírání uzavřou tak, že ho malá neotevře.Neboj, rozdělat se to pak dá snadno.

zamilovanadonej
13. led 2014

@gwennie Nám nastřelená první vypadla až po sedmi měsících.

pt1981
26. led 2014

ahojky, taky se přidávám k diskuzi. Zatím děti nejsou na světě, ale schované hezky u maminky. Důvodem, proč píšu:dlouhé roky jsem dělala ve zlatnictví. Časté hovory s maminkami mě utvrdily v tom, že rozhodně zlaté. Vyvolávají skutečně mnohem míň alergií, než stříbro. Zlaté tečky se dají koupit už od pětistovky a klasické miminkovské jsou do 3000 ( podle váhy ). Zároveň ale platí, že čím jsou dražší, tím jsou těžší, takže můžou malinko víc tahat dirku. První naušničky doporučuju tak kolem jednoho gramu. Jak je psáno výše, dají se nechat uzamknot. Dělá se to kdekoli u zlatníka ( né na prodejně ) a jde to jen u těch jakoby visacích..

neyki
20. zář 2016

U zlatých náušniček je mnohem nižší pravděpodobnost alergické reakce než u stříbrných. Ouška u malých dětí jsou navíc o něco citlivější, proto určitě doporučujeme raději investovat do zlatých náušniček. Pokud je kupujete jako první náušničky, holčička bude mít navíc krásnou vzpomínku a může je v dospělosti věnovat své dcerce. 🙂

hanulaaa1
13. říj 2016

Zdravím🙂 já jsem pro nejmladší koupila náušnice zde: https://www.goldini.cz/Detske-sperky/Stribrne-d... mají pohodlné zapínání a nevyvolaly žádnou alergickou reakci. Té starší ( 8 let) jsem koupila už bez zámku. Amoc jim to oběma sluší🙂

zlatuskam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz