Náušničky - píchnout nebo nastřelit? Máte zkušenost?

pusolamy
14. čer 2011

Ahoj maminky chci se zeptat na vas nazor jestli nausnicky nechat pichnout nebo nastrelit.Jakou mate zkusenost? 🙂

berenika39
14. čer 2011

vyhledávač - vpravo nahoře, když otevřeš forum...dáš, co hledáš, bez háčků a čárek, najde ti to všechny diskuse o naušničkách a spol.🙂.

mihaulka
14. čer 2011

Nastřelit 🙂 Je to rychlejší a bezbolestné, jen se musí nosit cca 6 týdnů jejich náušničky, ale mají pěkný výběr, malá plakala jen proto, že se bála, když se z toho vyspala, ani nevěděla 🙂

ankava
15. čer 2011

my jsme nechali náušnice píchnou obvodní doktorkou v deseti týdnech, plakala jen při tom píchání a chvilku potom, hned dostala svoje zlaté, obešlo se to bez hnisání. Já preferuji píchání.

svatule
15. čer 2011

tak dneska jsme nechali píchnout, zatím je to vše ok, jen nevím, jak často to ouško čistit, mám líh a framykoin mast, nemáte některá zkušenost? sestřičky říkaly dle potřeby 🙂

sayast
15. čer 2011

v 5.-ti tydnech jsem nechala pichnout na ORL. nepatrne plakala jen pri pichnuti, co ji dali do kocarku uz ani neknikla, vubec o tom nevedela. nausnice dostala hned svoje. vse bez komplikaci.
preferuju pichnuti jehlou a co nejdriv
@svatule my 2x denne cistili odvarem z repiku, dostali septonex mast, tak tou taky potirali. framykoin je antibioticka mast, tu bych pouzila teprve tehdy pokud by to zacalo hnisat

vally.
15. čer 2011

My je máme nastřelené a naušničky se nám tak libilli že jsme je v oušku nechali déle a vubec nám to nevadilo, nehnisalo nic. Mazali jsme to preventivně vždy po koupaní framykoinem ale ani jsme nemusel. Já osobně jsem si nechvala nastřlit 2 roky zpět abych měla naušnice na svatbě a musím říct že mě to bolelo spíš asi pul hodiny po potom samotném nastřelení než ten vpich.. A málá taky neplakala u první vubec. Spíš poslouchala protože to trošku bzučí a pak se trošku lekla a až u druhé trochu mrčela protože ji sestřička pevně chytla ale to spíš plakala jen proto že ji držela.. Takže ja jsem pro nastřelení. Jeden vpich a ok u pichaní se pak musí ještě do rány dat naušnice..au
Svatule : já bych stím lihem opatrně, teda ja osobně bych ho na ránu po vpichu nedala vůbec.. Nechala bych jen ten framikoin. Vím že se tím lihem čistí naušnice ale dávat to na dírku mi příjde blbost..

Málem bych zapoměla hlavně protáčet popř. protahovat at to nesroste (mě to srostlo ve 12 letech a musela jsem jít operativně dát pryč ale to mi zarostla naušnice ze zadu ani nevím jak se mi to povedlo 🙂

vendulka
15. čer 2011

jednoznačně nastřelit, je to rychlejší méně bolestivé ne-li to nebolí vůbec a nehrozí infekce

hamma
15. čer 2011

Já jsem si nechala náušnice nastřelit asi před pěti lety a nemůžu říct, že by to nebolelo - jasně, nebrečela jsem, ale bezbolestné to tedy není. A ty malý holčičky to asi budou prožívat ještě trochu víc než já. A jinak teda doporučuju dodržet tu dobu, po kterou se to nesmí vyndávat - já jsem si je vyndala dřív a už nešly zpět, tak jsem píchala podruhé 😲

leny86
15. čer 2011

Nastřelit 🙂. Malá sice plakala, ale žádné komplikace neměla. Občas jsem ouška vyčistila lihem a dobrý. I doktorka mi doporučila nastřelení, ouško nekrvací a není tak poraněné. Je to určitě šetrnější.

simonceli
15. čer 2011

nechávali jsme nastřelit a malá měla spoustu komlikací a ve inále je bez naušnic rok a stále máme problémy s oušky. Já za sebe kdybych měla druhou holčičku, tak jí naušnice dávat nebudu. Ať si je píchne potom sama.

mauska
15. čer 2011

Malé jsem nechala nastřelit hned po prvním očkování (3M) a úplně v pohodě. Žádná krev, žádný hnis, šla bych do toho znovu. Malá plakala, ale hned jak jsme byli venku z ordinace tak byl klid. Že se musí nechat ty nastřelovací naušnice mi trochu vadilo, protože jsou dost dlouhé a vzadu je ta ostrá špice, nicméně nebyl problém 🙂

deyana
15. čer 2011

Určitě nastřelit - je to bez komplikací a za dvě vteřiny o tom nebude vědět, píchnutá naušnice bolí i měsíc a klidně dýl.

labell
15. čer 2011

Ahoj,
já nechala první holčičce uši pichnout. Docela dost krve a strašně křičela..hojilo se to krásně. Druhé sem nechala nastřelit, krev žádná, pláč malej (potřela ji ale ucho něčím na zklidnění). Byli sme strašně nadšení, ale od té doby co sme ty nastřelovací vyměnili za naše, tak tam má takové zhnisané bouličky 😒

schnek
15. čer 2011

nechala jsem píchnout, pozvala jsem PA k nám domů a sama se účastnila. Řekla bych, že si dcera ani nevšimla, spíš plakala, že jsem jí držela hlavu - jen co jsem ji pustila, přestala. Žádné komplikace se nekonaly, ouška jsem asi 2t ošetřovala lihem a homeopatickým zásypem + protáčela.

sares
15. čer 2011

Určitě píchnout, sama mám píchnutých 5 dírek, poslední před rokem a vůbec žádná bolest to není. Dcerce to píchala sestra z ORL s tím, že si vůbec neumíme představit, kolik je u nich holčiček kvůli nastřeleným náušnicím. Nastřelovací pistole prý působí takovým tlakem na drobný lalůček, že každému tkáň lalůčku rozdrtí. Někdo s tím má problémy, někdo ne. A nastřelovací náušnice hodně zarůstají, že to tam holčičkám musí vyřezávat. I když mi moje dětská říkala, jak je nastřelení super, dala jsem na radu osoby, která s ušima denně pracuje 😉. A žádné problémy s tím neměla, krásně se to zahojilo, ani framikoin nepotřebovala. Jen jsem čistila lihem podle rady sestřičky.

klarinetek
17. čer 2011

jednoznačně NASTŘELIT.Je to rychlejší, pro dítě šetrnější a nemusíš ho tak dlouho trápit.Pro¨pichování se taky ještě doporučuje, ale pokud je dítě menší, tak po té porodnici nej, alevětší určitě nástřel. My ani nemažeme, jen protáčíme a ouška ani nekrvácela, takže bez problémů a navíc, u píchání se nejdřív píchá a pak tam ještě musíš dostat naušničky, kdežto u nástřelu to rovnou střelí naušničku a jeklid. My jsme za 5minut byli z ordinace a už se těšíme,až budeme vyměňovat za normální naušničky..i když jsoui ty nastřelenéněkdy velmi krásné.

sarlotta
21. čer 2011

Na tohle se názory různí.
Nastřelení je bez krve, lépe se hojí, nehnisá , dírka nezarůstá, naušničky jsou kvalitní, nejlíp malinké tečky - nevadí při oblékání. Dítě brečí spíš při lihování, kreslení tečky a držení hlavičky, po nastřelení se rychle uklidní.

Píchnutí krvácí, musí se ošetřovat, můžete si rovnou nasadit svoje naušničky... pak má ještě výhodu, jehlička se vyhne bodům v lalůčku kde by dírka neměla být, což nastřelovací pistole neumí.

takže je stejně rozhodnutí na Vás čemu dáte přednost. 😎

kalo
21. čer 2011

Jsem pro píchnutí. My nechávali píchnout u odborníka (lékař-akupunktura). Byla to taková rychlovka, že si malá ani nevšimla, že už je tam má... Bohužel lékařů, kteří nastřelují náušnice je málo (u nás žádný) a nikdy bych nenechala nastřelit naušnice u nějaké kosmetičky, zdravotní sestry nebo zlatníka. Ať je to tak nebo tak, musí to dělat lékař!

ani3012
21. čer 2011

malej sme prepichovali , plakala len v ordinácii, potom zaspinkala, neboli ani žiadne komplikácie , pretierali sme liehom ,ale keby som mala ešte jedno dievčatko ,tak by som jej náušničky buď nedala alebo nechala príp. nastreliť

denousek
21. čer 2011

určitě nastřelit.píchání bolí a může hnisat a musí se to pořád čistit nastřelení ne

korcula
21. čer 2011

my nechávali nastřelit na ORL, je to 14 dní a zatím uplně bez problému...tuk tuk

monivo
21. čer 2011

My nechali nastřelit a vše v pohodě.

lumat
22. čer 2011

Taky jsme nechali nastřelit, je to týden a naprosto v pohodě. Malá zabrečela jen minutku, co jsem jí pevně držela, pak už nic. Uši nehnisaj, nejsou červné, prostě nic. Naprosto bez reakce a bez problémů.

gabka32
5. črc 2011

máme píchané klasicky u obou holek - dr.má na to nějakou spec.jehlu, že na ni nasadí přímo náušničku, takže uchem projede jen 1x a je to. obě dcerky byly šikovné, ani moc neplakaly a těch prvních 14dní jsem sem tam vymáčkla trošinku hnisu, jinak dobrý 😉

jankar
5. črc 2011

nastrelit,pichnout bych nenechala.Nasi Elisce to udelal muj gyndar.

miluse18
30. čer 2012

Dobrý den malá má rok a půl.Chceme ji nechat dát náušničky.Naše doktorka nám říkala,že se to už nepropíchává,ale že se už dávájí nastřelovací náušničky tak nevím no.A chci se zeptat kdyby jsme ji třeba nechali dát ty nastřelovací náučničky a měla by ty jejich tak jestli musíme dát jiné a nebo ji můžou zůstat ty jejich nastřelené?

diviska
30. čer 2012

já sama nejsem ani pro jedno, ale nějaká maminka co se tu živí děláním piercingů říkala, že určitě píchnout! vysvětlovala to tím, že při nastřelění se naruší kůže tupým hrotem náušnice, zatímco při píchnutí to krásně projede ouškem... navíc je při nastřelení rána, což asi není úplně příjemné..jen posílám dál moudra, co jsem se dočetla 🙂

hojda
30. čer 2012

Nastřelit. Mrkni na tyhle stránky, to mě přesvědčilo, paní dělá náušničky 15 let a píše, že nastřelování se s pícháním nedá srovnat.

http://www.nastrelovani-nausnic.cz/

Mluvila jsem i se švagrovou, která si nechala nastřelit loni a říkala, že dobrý. Mě píchali v prní třídě a pamatuju si, že to fakt bolelo. U nás to dělá i dr.

rozarka65
30. čer 2012

Já mám píchnuté uši,ale nepamatuji si,jestli to bolelo,byla jsem malá...tento týden jsem nechala naušničky nastřelit mojí starší dcerce, protože jsem slyšela,že je to rychlejší,bezbolestné...No nevím,jestli je to bezbolestné...Aninka docela plakala a kdyby nebyla paní,která jí to nastřelovala,pohotová,tak má asi jen jednu naušnici...Trochu mne vystrašilo to zarůstání naušnic,tak to budu asi protáčet každý den...Každopádně je Aninka šťastná,že má naušničky...a už se těším,až půjdeme nějaké vybrat...🙂

kachen
2. črc 2012

Osobne uz jsem ted pro pichnuti. Kdyz uz teda. Ja jsem se nechala naockovat od okoli, dala to male nastrelit a ona si to pri padu za 2 tydny vyrvala z ucha. Kdyby mela dirku normalne pichlou, uz s obycejnou nausnici, tak by se to byvalo nestalo. 😢 Ted je na pirata, protoze ji dirka zarostla a ceka nas to znova.