Nejkvalitnější kosmetika pro miminko. Poraďte

blackpearl25
8. led 2012

Ahoj holky. Čekáme naše první děťátko a vybíráme výbavičku. K tomu též patří i kosmetika. S jakou značkou máte nejlepší zkušenosti. Nevadí mi připlatit si za kvalitu. Děkuji za odpovědi. 🙂

ladybugie
8. led 2012

já jsem na dceru používala už od porodnice slunečnicový olej a lenienskou mast z lékárny. Je to čistě přírodní, žádná chemie. Koupala jsem a koupu jen ve vodě, bez mýdel a jiných přísad. Šampon na vlásky používáme Sebamed. Obličej na zimu jsem mazala Bübchen krémem, letos niveou, nechtěl se mi shánět ten krém. Na prdelku používáme Rybilku mast a ubrousky taktéž z lékárny. Dcera nikdy neměla problémy s kůží.
Na dvojčátka to budu dělat zrovna tak.

mamkamarketa
8. led 2012

@blackpearl25 to je tezky rict,kazdemu vyhovuje neco jineho. me treba rybilka smrdi 😝 ale urcite kosmetiku bez chemie. urcite nedoporucuju johnson & johnson na nej je nejvice alergii a v porodnicich ho hojne pouzivaji,takze na to bych si dala pozor

scvrcek
8. led 2012

@ladybugie souhlasím, já teda kosmetiku ve výbavičce napsanou nemám..

blackpearl25
autor
8. led 2012

Hodně uvažuji o té nivee - bíle sensitive a sebamedu. Jen doufám, že malý nebude mít eksemy... ☹

rydal
8. led 2012

@blackpearl25 Za nas doporucuju Weledu. Na zacatku neni moc kosmetiky potreba, hlavni je mazani na zadecek a tam se mne prave osvedcila nejvic Weleda. Pokud tolik investovat nechces, tak prirodni kosmetika Alverde od dm - taky skvela kvalita, navic krasne voni 🙂

janey_1
8. led 2012

já mám pro malýho Weledu, maximální spokojenost! a pak Sebamed. Nedoporučuji Johnson a Hipp kosmetika, pry jsou alergenní, ale každýmu sedne něco jinýho. My třeba nemůžeme Niveu. Na zadek Bepanthen. Jinak klasickej modrej olejíček a zásyp od Avirilu🙂

mpavlinka
8. led 2012

My též mazali lenienskou a koupali v čisté vodě. Malá měla vždy krásně vláčnou pokožku 😉 Od roka používám na střídačku i Nivea mlíko a spokojenost. Na zadeček používáme Bepanthen na střídačku s Rybilkou.

dagina
8. led 2012

Mě se hodně osvědčila Lenienska - je to obyčejná míchaná mast za pár korun, potírala jsem i tělíčko (samozř. i plenkovou oblast), proti mrazu na obličejík je dobrý Infadolan, na větší opruzeniny či bolavé bradavky Bepanthen - na bradavky nic jiného nepomohlo - je sice dražší, ale dobrý. Na tělíčko ještě používám Excipial.

jajulin
8. led 2012

@blackpearl25 se starším synem jsem párkrát byla u dětské dermatoložky a když viděla, že jsem znovu těhotná, tak mi sama řekla, že nejlepší kosmetika je žádná, ale opravdu nic, pokud není problém. A když je kůžička sušší, tak míchanou mast Leniens z lékárny. Takže my nepoužíváme na mazání nic, na prdelku nic, vlhčené urbrousky jen při stolici, šampon asi 1x za 2 měsíce (a to se malá narodila s dlouhými vlásky, už je má i trošku ostříhané), koupeme v čisté vodě. Jde o to, že kůže by se měla promašťovat sama. Pokud se jí moc pomáhá krémy a olejíčky, tak zleniví a žádný maz vytvářet nebude.

kachen
8. led 2012

To je tezky rict. Kazdymu sedne neco jinyho. Nic moc do zasoby nekupuj. Snad jen ten bepanthen, tim se neda nic zkazit a na bradavky a na prdku je super. Moc nesouhlasim s nazorem, ze nemazat nicim. Zrovna novose bych teda promazavala, ale to je kazdyho vec. Na leniens mast jsem taky slysela chvalu, kamaradka ji pouziva na atopicke dite. My jsme teda zacali seba-med a ted jsem koupila bubchen na zimu a rekla bych, ze je lepsi. Ale mala nema s pokozkou problem (tuk, tuk), tak by ji snad vyhovovalo vsechno.

kachen
8. led 2012

@blackpearl25 Jo, chtela jsem jeste dodat, ze kdyz ti nevadi si priplatit, tak pry je dobra Bioderma. Zvlast pry ta micelarni voda. Mne se teda zdalo 600Kc docela mazec.

mitote
8. led 2012

ja do budoucna urcite premyslim nad Biodermou 🙂

jeudi
8. led 2012

me nejvice vyhovoval aviril a sebamed

teriaondrasek
28. črc 2013

My jsme alergičtí a vadí nám kdejaký parfemace a chemie.....Tak používáme téněř od narození olivové mýdlo a SUPER 🙂 Jsme bez opruzenin, nevysušuje a nemusíme se bát alergické reakce..... a PS: když se s ním budete mýt taky, budete mít hebkou kůži jako dětskou prdýlku 😀
http://www.olivovyobchod.cz/olivovyshop/eshop/1...
a nebo ho prodává Energyvita.cz

ebsian
29. črc 2013

Nedoporučuji zejména koupel johnsons pro dobré spaní a ani mléko té řady, byla celá červená 😢 😢 😢

Používám nivea olejíček a mléko, pak z DM bez parfemace balea sensitive emulzi po koupání, do vody žádnou přísadu, šampon balea DM taktéž, nebo bella happy šampon..Šamponuji jen jednou týdně, stačí to zatím..

A uv krém do stínu v létě doporučuji daylong baby, pak kids..

kathie88
23. čer 2022

Zajímavou kosmetiku pro miminko i maminku jsem viděla zde - https://www.naqed.cz/product-category/materstvi/, ale osobní zkušenosti s ní nemám. Za sebe ale můžu určitě doporučit mít v zásobě nějaký krém na opruzeniny, ten se hodí vždycky 🙂 A poté záleží na samotné mamince, jestli svoje dítě bude již od dětství v kosmetice rozmazlovat či nikoli 🙂

swan42
23. čer 2022

@blackpearl25 weleda a purity vision - cesky a prirodni

elesse
23. čer 2022

Bezne nepouzivam nic, ale kdyz je potreba, tak Naif, pripadne Weledu. Dobra je i Buoderma, ale zatim se mi nepovedlo spotrebovat to, co jsme dostali…

cekamnazazrak
23. čer 2022

já půjdu cestou nontoxic - tedy Purity Vision - koupím set pro miminka... případně bych ještě uvažovala o Weledě.. ta je taky super, ale já pro sebe používám Purity, tak ji vezmu i pro mimčo... až bude potřeba mít děťátku vlasy, tak sáhnu po Naif, stejně tak u opalováku... za sebe bych do "klasické" dětské kosmeticky nešla.. tváří se že je super, ale když koukneš na složení tak je to samá chemie...