Německý prací prášek/gel, který opravdu voní?

terel
3. říj 2017

Ráda bych se Vás zeptala na vaše osobní zkušenosti s pracím práškem nebo gelem z Německa, který dobře pere a zároveň vydrží dlouho a krásně vonět i bez použití aviváže.
Kupovala jsem si posledně prášek a gel na barevné prádlo Sunil, prášek voní hezky, ale když s ním vyperu, přijde mi, že vůně rychle vymizí.
Pak jsem hodně slyšela o pracím gelu nebo prášku Omo, ale nerada bych z netu objednala velké balení a pak byla třeba zklamaná.

Budu ráda za vaše odpovědi 🙂

annasmyckova
3. říj 2017

omo jsem měla v prášku, pral celkem dobře, ale vůně výrazná není. (Mě to ale vyhovuje). Pokud chci něco ovonět, vezmu na to aviváž. Ale máme doma atopiky, tak jen sem tam na něco...

terel
autor
3. říj 2017

@annasmyckova já právě aviváž také nepoužívám, proto bych ráda objevila něco, po čem prádlo vydrží vonět

msimankova
3. říj 2017

@terel myslim, ze po zadnem prasku moc dlouho pradlo nevoni, ale asi je to tak spravne 🙂 Ted mam nemecky take, nazev si nepamatuji, vune vydrzi chvilku. Co zkusit esencialni oleje na hadrik do skrine?

terel
autor
4. říj 2017

Nevím čím to je, většinou když potkám nějaké Němce, tak hrozně hezky voní a cítím z nich prací prášek 😀 Ráda bych přišla na to, v čem perou Němci :D

annasmyckova
4. říj 2017

já používám červený gel woolite a voní dost i po vyprání nebo bílý Persil gel senzitiv..brácha bydlel v Německu, tak mě dovezl Wieser riese -ten taky dobře pral, ale parfémovaný nebyl moc výrazně, ještě si švagrová chválila německý prášek Lenor
https://www.topmarkt.cz/praci-prostredky/lenor-...
chce to zkoušet, dávám so skříně mýdla, a to taky pěkně provoní a bez použití zbytečné chemie

majovasnazilka
4. říj 2017

Za mě nový Persil Sauber und Glatt , je na něm obrázek žehličky a je fakt, že prádlo je hladší a ta vůně nemá chybu. 🙂

anickane
5. říj 2017

Já jsem spokojená s českýma práškama, přijde mi zbytečné sem vozit cizí, když můžeme mít české a přiveze mi je dopravce až domů. Používám Euronu, koncentrované prášky, takže malá krabička strašně dlouho vydrží. Ten na barevné prádlo mi příjemně voní a když chci, aby prádlo vonělo víc, tak mám voňavý sáček ve skříni.

maii
5. říj 2017

@terel no tak to ale fakt voni spis avivaz, popripade fakt prehnany mnozstvi prasku/hodne avivaze, a to muze drazdit. Kup si par mensich baleni avivazi spis, popr. tekutych prostredku 2v1 a zkousej.

terel
autor
5. říj 2017

@anickane České prášky už nekupuji, četla jsem si hodně testů a srovnání a asi jako ve všem je německá kvalita prostě lepší. Hodně slýchám, že německá drogerie, ač je to třeba stejná značka voní více než ta naše česká.

terel
autor
5. říj 2017

Jinak děkuji za tipy, hledám prostě něco s intenzivní vůní, typicky německého, ne velké značky jako Ariel, Persil, apod..
Aby to bylo na oblečení cítit

misa1106
5. říj 2017

Já sice nemám radu, ale můžu jen potvrdit, že například i v Rakousku, kde žiju, voní jeden a ten samý prací prášek/aviváž úplně jinak, než v ČR. Chtěli jsme jednou něco koupit v českém Kauflandu, bylo to levnější, ale spíš mi to tedy smrdělo, ačkoliv to mělo úplně stejný obal jako to, v čem normálně peru 🙂 takže něco na tom určitě bude...