Opalovací krém pro kojence z Lidlu, značky Cien

sabor
26. dub 2012

Ahoj mate zkušenosti s opalovacím krémem pro kojence z lidlu, značky CIEN? nebo kterou značku byte mi doporučily? děkuji

marbo
26. dub 2012

daylong je výborný.

dana3262
26. dub 2012

Co bepanthen? Ted jsem ho koupila a zkusila poprve.

kachen
26. dub 2012

Cien neznam, bohuzel. My pouzivali Biodermu a dobry. Kamosky mely Daylong, taky dobry.

@dana3262 Bepanthen ma opalovaci krem? To jsem vubec netusila.

dana3262
26. dub 2012

@kachen taky me to prekvapilo, tak jsem chtela hned vyzkouset 🙂 www.mimibazar.cz/foto.php?id=52354480&tab=11

petrakm
26. dub 2012

@sabor ahoj , urcite nezkousej, pro miminka musis zainvestovat, Avene, Daylong a La roche ( jestli dobre pisu), to jsou jediny, kt doporucuje moje kamaradka -primarka na koznim..no a standard do roka nevystavovat, poridit uv oblek..asi tak..ja dostala spoustu prednasek, ale kdyz ji vidim, jak je stale mladistva,tak ji uz verim..ona se hodne chrani, neopaluje se..neco na tom bude..

weri1
26. dub 2012

my máme biodermu.
bepanthen má i zimní krém a o Cienu jsem slyšela,že je taky dobrej. Ne každý má na krém za 400

petrakm
26. dub 2012

@weri1 to sice ano, ale investice do zdravi je neco jineho..ale kazda neseme zodpovednost za sve dite..ty drahe kremy maji i jinou koncentraci, vystaci na dlouho..a nemusis mazat po kazdym koupani, staci rano..ve finale se ti levny krem, kt. proste dite musis mazat casto, vysplaha na castku tech drazsich..

alenv
26. dub 2012

@petrakm rozhodně není pravidlem co je drahé musí být lepší.. když jsem si celá nadšená používala Vichy a ted vím co je to zač, že např. obyčejná krém z Lidlu vyšel téměr na druhém místě v testu a vichy druhý nejhorší.. takže ne vždy je to o ceně.. a psát do zdraví zainvestovat, ale opravdu ne každý má na to dát za krém 400 Kč. Já třeba mám, ale rozhodně se neřídím cenou ani reklamou.. např. jsem zjistila, že velmi zázrašný krém na téměř vše je infadola za 32 Kč v lékárně a třeba Daylong vyšel v testech velmi špatně ohledně opalovacích krémů. Takže když už tu mluvíš o investování tak je lepší si zaplatit náhled na výsledky testovaných výrobků a podle toho rozhodovat koupi. To nemyslím ve zlém.

petrakm
26. dub 2012

@alenv jo daylong mas pravdu ten na dite nemam..ale Avene mam doporuceny a ten vysel, co jsem tak tenkrat koukala excelentne..ja myslim, ze to nebude o reklame, ta kamaradka neni dealerka, ale lekarka s bohatou praxi..bohuzel jsem ani netusila jaky vyvoj ma u nas rakovina kuze..ja mam stesti, jsme vsichni fototypem 3-4..presto dostvavam pri kazdem nasem setkani s kamaradkou opravdu prednasky a kontroly kuze, pih..a propo Vichy jsem take pouzivala nez mne bylo receno, ze zadny zazracny krem na vrasky neni a uz vubec ne Vichy, pouze sledovat koncentraci ovocnych kyselin..a biodermu doporucuje, ale opravdu ne opalovaci kremy, ostatni kosmetiku ano..asi tak..nerada bych tu rozproudila diskuzi o nejakych preparatech,at uz drahych ci levnych..timto koncim a jiz se vyjadrovat nebudu 😕 😅

luthien.k
27. dub 2012

@petrakm ono každý lékař hodnotí nějaký problém svým úzkým pohledem - hlavně mám na mysli to nechození na slunce - je tu taky jedna věc, a to problém s nedostatkem vitamínu D, jehož velice důležitým zdrojem sluneční záření je a který je v naší populaci vysoce nedostatkový kvůli těm věcem, za které primářka kožního bojuje a který má dost značný vliv na dobré fungování naší imunity a řadu dalších věcí (včetně toho na vznik rakoviny). Já jsem zastáncem toho, nic nepřehánět, ani slunění, ani vyhýbání se slunci zcela. Každá mince má totiž dvě strany...

dana3262
27. dub 2012

@petrakm to, ze se nemusi opal.kremem mazat po koupani (ze je vodeodolny) je podle me blbost. A taky si nemyslim, ze je nutny kupovat drahy kremy, natoz uv oblek. Vsichni asi vime, ze opalovani neni zdrave, ale souhlasim s @luthien.k , ze bezne sluneni (kdyz to neni pres poledne a dite ma neco na hlave) zdrave je. I dusevne prospeje. Ted jsem si ale vsimla na ulicich (jako by to byl "novy trend"), ze maminky, co maji mala miminka v hlubokych korbach, maji slozenou boudicku a miminka nechavaji slunit, ci co. Ty lezi v korbe na zadech, pari jim to do ksichtiku a krouti se..to mi prijde fakt ulet. Nebo kdyz maji deti v golfkach bez strisky. Dite treba spi (v sede-ale to je jina kapitola) a ony se prochazi po slunci, to mi taky prijde drsny.

luthien.k
27. dub 2012

http://www.celostnimedicina.cz/svet-zachvatila-...

Zajímavý článek o důležistosti vit. D a jeho nedostatku v populaci... Znovu opakuji, aby si to někdo špatně nevyložil, nejsem v žádném případě pro opalování, ať už dětí, či dospělých, ale pro běžný pobyt na slunci bez UV oblečků a klidně chvíli (do 10 - 20 minut dle fototypu) i bez ochranných krémů ano. Co píše @dana3262 o těch miminkách je samozřejmě hrozné.

luthien.k
27. dub 2012

P.S.: Odmyslete si v článku ty konspirační teorie 😀 a berte ta fakta...

reruna
27. dub 2012

@sabor značka Cien vychází v testech velice dobře (prestižní dTest)

kocicinka
27. dub 2012

My jsme používali loni u moře Daylong, na letošek jsem koupila Alverde z DM drogerie s minerálním filtrem. Cien taky neznám, asi bych to zkusila nejdříve na sobě. Kdysi jsme měli sprchové gely od Cienu a ty byly moc dobré.
Vichy je teda šunt, ten už bych nekoupila ani za nic.
Souhlasím s @luthien.k ohledně slunění.
My s mužem slunce nesnášíme vůbec, ihned jdeme do ruda a loupeme se. Jonášek je tmavovlasý a sluníčko na něj vůbec nejde, zajímavé 🙂

luthien.k
27. dub 2012

@kocicinka tak to je Jonášek asi po tatínkovi 😀 😀 😀

Taky letos budu zkoušet Alverde, když to jde, dávám přednost přírodní kosmetice, což teda u atopiků zdaleka vždycky nejde...

ahojkyy
27. dub 2012

ako sorry, necitam celu diskusiu, ale z nazvu musim zareagovat - trochu kvalitnejsie a na mineralnej baze kremy dostanes v lekarni. Pre kojenca, z lidlu.. ee 😉

ahojkyy
27. dub 2012

@alenv s tym vichy to myslis vazne? Posles mi odkaz na ten test? nech sa na to mrknem 😉 vopred dik 🙂

janinka1987
27. dub 2012

@sabor Nečetla jsem všechny komentáře, ale jelikož jsme to teď řešili ve skupině na FB, trošku něco vím 🙂. Vyšli totiž nové testy u dTest s dost zajímavými výsledky. Daylong dost propadl (pouze uspokojivé, 50%), nejlepší opalováky jsou: La roche Posay (mám doma, mohu doporučit), ladival (také se zakoupí v lékárně) a právě opalovací krémy z Lidlu (cien) a DM (san dance) - takže - ne všechny drahé krémy z lékárny jsou k něčemu. Doma mám i ten z DM, a jsem maximálně spokojená.

luthien.k
27. dub 2012

Souhlasím s tím, že rozhodující není cena, ale složení. Výborná nízkoalergenní kosmetika pro různé druhy pleti (pro nás pro maminky) je například Barekol a je za pár korun.

@janinka1987 Alverde opalovák nevíš, jestli byl také předmětem toho testu?

janinka1987
27. dub 2012

@luthien.k Jé, to bohužel, sama jsem ho neviděla, jen to co nám psala mamina co ho odebírá...Ale když si najedeš na www.dtest.cz a pokusíš se mezi výrobky tu Alverde najít, můžeš si výsledek toho krému za 20,- přečíst...Teda, jestli ho testovali...

herminka
27. dub 2012

@luthien.k Alverde netestovali, jen několik typů Sundance a Babylove.

alenv
27. dub 2012

@ahojkyy ten už nemám.. bylo to minulej rok, když testovali krémy.. ale dělají je pořád.. ale jak se psalo je to na www.dtest.cz

reruna
27. dub 2012

@alenv ale ten časopis musíš mít předplacený, ne? nebo tam ty výsledky jsou jen tak? Já některé testy znám od kamarádky, co to odebírá...ale sama to předplacené nemám

ahojkyy
27. dub 2012

@alenv dik, skusim na to mrknut, fakt zaujimavy vysledok..
no my mame eucerin, kupila som ho v lekarni minuly rok, neviem, ako by vysiel v testoch, ale dnes som maleho namazala a ma opalene za cely den na slniecku len ruky, tie sme umyvali 😀 😉

sabor
autor
30. dub 2012

Všem moc děkuji za vaše zkušenosti a rady.
Daylong vyšel hř, jen kvůli tomu, že neí moc voděodolný. ale jinak vyšel fajn. S kojencem přece nechodím do vody.

Prosím vás a nevíte jak to je- že by se nemělo do roka mazat?
To mi psala jedná maminka,
Ale přece ho chránit nějak musím, i když se snažím být ve stínu.

jenny.kay
30. dub 2012

Radila jsem se o tom v lékárně, prodali mi Ladival. Není nejlevnější, ale tak snad bude dobrý. Prcek to šesti měsíců by se neměl vůbec vystavovat slunci, pak s rozumem malinko jo, ne mezi 11 - 15 hodinou. Miminko prý mazat i maličké. Dceři je 5 měsíců, raději mažu, i když se ji snažím mít v kočárku zakrytou plenkou. Přeci jenom si ale občas odkope nožičky, nebo mi to někde plenkou probleskne (a hlavně plenka nebrání před UVA a UVB, jen zastíní). Včera jsem jí ručičky nenamazala a zasvítilo jí na ně sluníčko snad na minutku, než jsem stačila posunout plenku a večer je měla červené. Takže dnes jsme mazaly celé tělíčko a OK

kachen
30. dub 2012

Tak jsem sla do lekarny pro Daylong. Chtela jsem zkusit letos neco jinyho nez Biodermu (je docela draha), doporucili mne Ladival, pry vysel velice dobre v testech. Dalsi pozitivum, ze je skoro o 200Kc levnejsi nez Bioderma. A prave mluvila i o tom, ze ten Daylong moc dobre nevysel. 😒 Takze beru prispevek vyse zpet. 😝 Otazkou ovsem zustava, jak objektivni ty nezavisly testy jsou...

ja.na81
30. dub 2012

@sabor predstav si, ze me to rekli dokonce i v jedne lekarne, kdyz jsem tam shanela pro syna opalovaci krem (tehdy mel uz skoro 8 m), ze do roka nemazat... jen ti ted presne nevim, proc, jestli neco v tom smyslu, aby se nezatezovala pokozka kremy? No ja nabehla do druhe lekarny a tam si klepali na hlavu, ze samozrejme mazat...(mmch doporucili mi tam krem Sebamed ochranny faktor 50)