Opruženej zadeček. Co mu na to pomůže?

janulle22
10. zář 2008

holky potrebuju poradit.Malej ma strasne opruzenej zadecek a nekdy i pytlika.ted jsem se divala ze tu kuzicku ma jakoby prasklou a strasne ho to boli kdyz ho utiram vlhcenyma ubrouskama a beci u toho...mazu mu to rybilkou,ale to vubec nepomaha....muzete mi prosim poradit co mu mam na to koupit...?moc diky...

janulle22
autor
10. zář 2008

tak to fakt nejni nikdo... ☹ ?

mikca
10. zář 2008

Ahoj..když je opsuzelej zadeček tak je rybilka na prd..zkus si koupit Pityol nabo Bapanthen.já mám super zkušenosti s tím pityolem udělá na zadečku takovej film kterej ho chrání a navíc ty opruzeninky léčí...jinak hodně větrejte zadeček a at je zadek v suchu..je teplo tak to půjde 🙂

janulle22
autor
10. zář 2008

no a neni lepsi ho umyvat vodou nez vlhcenyma ubrouskama...?nevim jak vetrat vse bude pocurany
😀 a ten pityol jde koupit bez receptu...?

mikca
10. zář 2008

janul mě ho psala mudra, ale myslím že ho koupíš bez receptu taky, ale nejsem si jsitá..je asi jedno čím ho omýváš duležité je, ho pak pořádně vysušit a a nezabalit ho ještě když je velhkej..větrat nemusíš celý den stačí jen občas..třeba když má jsitotu že se vyčural tak ho chvíli nech lítat bez plen..fakt to hodně pomáhá.. 🙂

janulle22
autor
10. zář 2008

no ja zkusim jeste jsem si voalal k dr a ona mi poradila 2 maste ale ze nevi jestli to jde bez predpisu:(bydlime 120km od me dr a nechce se mi malymu menit...tak zkusim lekarnu a uvidime...jinak dekuji za napad ...si snad jedina kdo s tim ma nejake zkusenosti... 😉

mikca
10. zář 2008

janul to asi ne..myslím že v kojencích už je rozjeté téma na opruzený zadeček..tam bylo těch příspěvků víc..ale nemám čas ho hledat musím mazat do práce 😝 ..tak at se to malému vyléčí co nejdříve je to pro ně hodně nepříjemné..tak ahoj 🙂

janulle22
autor
10. zář 2008

tak malej uz neni kojenec ale batole ale doufam ze jsem tim neporusila nejake pravidlo 😒 ...to by jsem nechtela...tak diky za info...pekny den v praci...

ssaara
10. zář 2008

Tak my měli nedávno stejný problém,malej se mi docela dost oprudil,měl na zadečku dvě prasklinky a když jsem použila vlhčené ubrousky nebo ho namydlila při koupání,tak plakal bolestí. Osvědčil se mi Bepanthen,omývat ho čistou vodou,často měnit plenku a při každém přebalení větrat zadeček na 10 minut. Během pár dní nebyla po opruzeninách ani stopa... 🙂

janulle22
autor
10. zář 2008

no menime pliny casto...zkusim neco koupit snad se mu brzy zhoji...smudla beci u prebalovani trepe se ze ho to boli...tak zacnu teda omyvat vodou a ubrousky vynecham zatim...

zanetka82
10. zář 2008

Tak nam se maly taky často oprudil. Trpíme na průjmy. Doporučené masti od dr. jsou imazol a pamycon. A taky nam radila přikladat sačky černého čaje (samozřejmě převařeného) 😉 🙂 ....hodně štěstí

dludli
10. zář 2008

cauky, nase mala je taky nachylna na opruzeni, kdyz to jde mam ji nahatou i v kocarku (pod ni takovou tu jednorazovou prebalovaci podlozku) no v tomhle pocasi je nahata prakticky porad, jinak ja jsem objevila vybornou vec opruzeni zmizelo temer pres noc, u nas zabralo skvele http://www.e-plenky.cz/zbozi/detail_zbozi.php?i...

dludli
10. zář 2008

jo a doma taky omyvam temer jen vodou

marinka
10. zář 2008

Jani, určitě radím Pityol, to je naprosto zázračná mastička za 25 Kč 😉 Mně se teď malá oprudila díky průjmu, během dvou dnů opravdu ošklivá opruzeninka, na kterou nezabíralo nic, co jsem měla doma - Bepanthen, Rybilka, Avirilka..spíš se to horšilo. Našla jsem si na netu v diskusích, že tahle mastička zabírá a opravdu, do tří dnů měla zase zadeček jak miminko 😵

marinka
10. zář 2008

Jo, a doma taky umývám jen vodou, vlhčené ubrousky máme jen na cesty..

maruskag
10. zář 2008

Nejlepsi je pytiol! Mala byla moc nemocna. Zadecek mela hrozny, az se ji loupala kuze, pytiol pomohl vzdycky do dvou dnu, omyvat cistou vlaznou vodou pred namazanim. Nic jineho nam nepomohlo...

berynka
10. zář 2008

Doporučuju mastičku Calcium Panthotenicum. Je k dostání normálně v lékárně bez předpisu. Je to jen levnější Bepanthen 😉 . Jinak hodně větrat a častěji přebalovat.
Malé prdku vodou moc často neomývám, po tom městském hnusu, co nám teče z kohoutku, se jí dělá vyrážka 😒 . Takže používám spíš zvlhčené ubrousky, značky střídám.

zanetka82
10. zář 2008

Omlouvam se za překlep není to Pamycon ale Pevaryl 😉 🙂

janulle22
autor
10. zář 2008

zanetko-ty masti mi taky dr doporucila po tel ale nevi jestli ji muzu koupit normalne bez receptu...prujmy nemame jen treba jednou za den...a trosicku nevim esi je to tim ze moc pije...jime porad to samo dokola...

marinko a ten pityol jde koupit bez recetu...?taky budu jen umyvat teda vodou aspon nez semu to zahoji...

dnes sem ho teda vetrala a 2x za pul hodiny se mi pocural a strasne se tomu smal...🙂sna sem mu trosku pred spanim uklevila tim vetranim...

vojtisek2007
10. zář 2008

tak malá měla taky problémy se zadnicí a zjistili jsme, že to bylo vlhčenýma ubrouskama - teď už jenom omýváme vodou (převařenou - vždycky nějaká v konvice zůstane, když vařím kafe nebo čaj - nevyleju to) a mažeme rybilkou - a do týdne to zmizlo, a te´d už dobrý - ale jak už tu někdo psal - nechat vyvětrat a hlavně nezabalit vlhkou zadnici a mělo by to přejít 😀

janulle22
autor
10. zář 2008

zanetko--ja te pochopila mam to doma na papirku napsane jak sem voala dr tak jsem si myslela ze je to vono.🙂

vojtisku me dr rekla ze rybilka na tohle vubec nepomaha...:(prej je jen na prevenci...

pouzili jste po vyleceni zase rybilku nebo co jset pak mazaly..?

zanetka82
10. zář 2008

Ja sem použivala každy večer po koupaní ten Imazol (preventivně ) a super 🙂

berynka
10. zář 2008

Rybilka je opravdu na prevenci, když už to opruzení tam nějaké je, tak to nepomáhá ☹ . Já jí vystřídala krémem na opruzeniny od Sebamedu.
Imazol je dobrej, loni v létě se malé dělaly na krku takové mokvající rýhy, jak se potila, bylo velké horko a nešel jí tam vzduch, tak zabral téměř okamžitě 🙂 .

janulle22
autor
10. zář 2008

berynka a dal se koupit bez receptu...?

berynka
10. zář 2008

janulle22, to bohužel netušim ☹ , já ho dostala od kamarádky.

martik28
10. zář 2008

Ahoj, na běžné opruzeninky mám pomohl Sudocream, ale když malé rostl zub, zprudila se neskutečně a ještě měla průjem, dr. nám napsala Imazol a za asi 2,3 dny v pohodě..... hlavně taky větrat.. malá je na přebalovací podložce ve velké posteli a hrajem si a vetráme 🙂

janulle22
autor
10. zář 2008

martik malej lezet nevydrzi ten spis nekamlozit...🙂chodi takze nejake hajani nepripada v uvahu 😀 takze imazol asi jen tak nekoupim v lekarne... 😒

adelin
10. zář 2008

Ahoj malá se prudila jen asi dvakrát protože jsem používala jinej krém na zadeček. Já radím Bepanthen u nás krásně pomohl.

katja78
10. zář 2008

Janulle, vykúšaj Eryteal od Klorane, stojí asi toľko čo Sudocream, dostať ho len v niektorých lekárňach.

My sme mali škaredé zapareniny minulé horúce leto (malá sa ešte toľko nehýbala), vyskúšala som všetky maste, obklady, zmenila som plienky (tie napúšťané Pampersky jej nerobili dobre) aj vlhčené utierky (vrazila som peniaze do tých drahých od Hartman-u) - NIČ. Po asi týždni trápenia nám doktorka predpísala Imazol - NIČ (je to liek na plesne, ale dcérka ich zrejme nemala, tak to nezabralo).

V rodine máme lekárničku a poradila mi ten Eryteal - super sa rozotiera, krásne voní. A do týždňa mala dcérka riťku ako andelíček. Potom sme jej ho dávali preventívne celé leto, zapareniny sa už nevrátili, tak sme znova na Rybilke.

kopcik
11. zář 2008

janule22: ahoj. můj malý sice problémy se zadečkem nemá, ale pracovala jsem v londýně v jesličkách, kde jsem denně vyměnila i 40 plen 😒
a nejlepší je v případě opruzenin ubrousky vůbec nepoužívat!!! namoč si vatu a tou mu tu dupku otři a pak do sucha vysušit třeba látkovou plenou. netři to nijak hrubě, jen stačí poklepat. a vyzkoušela jsem snad všechny krémy, protože každé dítě mělo svůj a nejlépe se osvědčil SUDOCREM. u nás ho moc v lékárnách neseženeš, ale můžeš si ho u nich objednat. je sice trošku dražší, ale vážně pomáhá. velké balení stojí okolo 120 kč. dá se použít na všechno. dávám ho malému i na obličej, když se škrábne a do večera po škrábanci ani vidu... a když si koupíš jednorázové podložky - já kupuju ty nejlevnější Happy, tak na nich malého můžeš nechat ležet jak dlouho chceš bez plínky a ať to klidně počůrá.

titkovamiriam
11. zář 2008

tak ja uz som tu raz pisala ze sa mi osvedcila Nivea a rybacia mast,a teraz na zadocek vyraba mast aj indulona-vcera som ju kupila aj vyskusala vyzera ok. 😀 ,parfemovane obrusky by som nepouzila ale klasika vodu. 🙂