Opruženej zadeček. Co mu na to pomůže?

janulle22
10. zář 2008

holky potrebuju poradit.Malej ma strasne opruzenej zadecek a nekdy i pytlika.ted jsem se divala ze tu kuzicku ma jakoby prasklou a strasne ho to boli kdyz ho utiram vlhcenyma ubrouskama a beci u toho...mazu mu to rybilkou,ale to vubec nepomaha....muzete mi prosim poradit co mu mam na to koupit...?moc diky...

janulle22
autor
11. zář 2008

vcera sem se nikam neodstala tak dnes uz musim....tim vetranim a velkou vrstvou rybilky se to trosku zlepsilo...tak snad nam neco pomuze...

maruskag
11. zář 2008

Ono asi zalezi, v jakem stadiu to kdo mate, protoze nam sudocream VUBEC nepomohl, pouzivam ho jen na prevenci.. Ja radim jedine pytiol.. Da se koupit bez predpisu a stoji kolem dvacky jak uz tu nekdo psal. Ale nedavat velke vrstvy, ta kuze musi taky dychat.

jituska
11. zář 2008

Pityol a pokud už je to hodně opruzené, po každém přebalení umývat čistou vodou a nepoužívat ubrousky, ty to ještě víc rozdráždí a mimčo to utírání bolí.

jituska
11. zář 2008

Mě zase dr. radila dávat ze začátku hodně Pityolu, aby to opruzení nebylo ani vidět, páč ze začátku je prý bolí, i když si to místo i počůrají. Pak postupně ubírat Pityolu.

kalu
11. zář 2008

My na opruzeniny sice moc netrpíme,ale když už náhodou,tak nám vždycky pomohl BEPANTHEN. Vždycky jsem jí namazala jen jednou a hned to pomohlo. Jinak na Pytiolu (nebo v jeho letáku) je napsáno,že je pro děti od 10 let věku!

kikimaruska
11. zář 2008

Ahojky, my se oprudili dvakrát, jednou v nemocnici a to mu vyléčili Pityolem a pak doma 'pak jsem zjistila, že to bylo vždy z ubrousků s Aloe Vera. Nic nepomáhalo, ani Bepanthen, koupali jsme v řapíku, mazali fialkou a pak to vyfénovali...bylo to hrozné, opruzeniny se zvětšovali a byly to až mokvavé boláky ☹ , tak jsem šla ten Pityol koupit, v nemocnici mi ho i doporučovali-na dětské JIP. A po prvním namazání bylo vidět obrovské zlepšení a do 3 dnů se vše krásně zahojilo. Ted mažeme Rybilkou a Bepanthenem, je dobrý i Weleda s měsíčkem...ale Pityol tu máme jako první pomoc, kdyby opravdu zas něco, ten jediný krém nám pomohl 😉

martik28
11. zář 2008

Janulle, naše taky chodí a nevydrží moc ležet, ale vážně i jak radí kopcik, rozložit podložky a nechat větrat a Sudocrem (na Imazoll se zeptat...)

janulle22
autor
11. zář 2008

martik to bych jemusela rozlozit po celym byte 😀 😀 😀

maruskag
11. zář 2008

Jitus, jasne ze se to musi cele zakryt, ja myslela jen tam toho nedavat tuny 😀 . A jak rikas postupne se zlepsenim ubirat. Ono je to stejne druhy den uz skoro vylecene, jak rikam my meli velke bolaky i kuze se loupala. Zkousela jsem ruzne kremy ale nic nepomohlo...

gucz
11. zář 2008

mne dala doktorka na zapareninu imazol krém pastu. Teraz používam nivea krémik proti zapareninám a ešte sa nám riťula nezaparila 😉

petrys
11. zář 2008

ahoj, také jsem velmi často řešila tento problém. Každou chvilku měla dcera zadeček opruzelý, popraskaný,..... vyzkoušela jsem snad všechno co zde píšete- rybilka, bepanthen, pevaryl, zinkové masti, heřmánek, levanduli, pityol, sudokrém (ten byl nejlepší), ale pořád to nebylo ono, trvalo to dlouho než se zadeček zahojil. Je to asi měsíc, co mi sestra doporučila spray první pomoci z aloe vera. Pokud se zadeček začervená postříkám aloí a je klid. Už ani nepoužívám nic preventivně.

marinka
11. zář 2008

Jani, Pityol koupíš bez receptu v každé lékárně 🙂

janulle22
autor
12. zář 2008

holky diky zkusim koupit ten pityol a zkusim se zeptat jestli se pevaril a imazol daji koupit bez receptu ...ma dr to nevedela...sand se nam to brzo zahoji...umyvam uz jen vodou a vypada to lepsi...mazala jsem mu to silnou vrstvou rybilky aby ho to aspon trochu chranilo od vlhka a dnes uz snad konecne neco koupim...jinak me svihne... 😉

syrael
12. zář 2008

Nazdarek, my jsme minuly tyden meli naprosto prisernou opruzeninu. Normalne na to vubec netrpime, takze jsme si to vybrali i s uroky🙂 Nicmene ciste nahodou jsem videla v krame Nivea SOS krem na zarudnuti a opruzeniny a skusila jsem ho. je to neskutecny - po druhy aplikaci opruzenina vyrazne ustoupila a za dva dny bylo po vsem! Je to uzasny, od ted budu mit doma vzdycky jeden pohotovostni.

titkovamiriam
12. zář 2008

Nivea na zapareniny,rybacia mast a teraz nova baby indulona-vsetky su super-ta nivea asi najviac-krasne voni 😀

ivushka
12. zář 2008

ahoj,
aj my sme si s tym uzili... nasa kozna mi na to len povedala: najlepsi je vzdusny kupel... takze sa pripajam k tejto rade, skus ho nechavat co najviac len tak s holou prdelkou, este kym je teplucko..

no a nam velmi pomohol krem z LAVERY, je to bio kozmetika, maju to len v niektorych lekarnach. je to "bio-mandlovy a bio-jojobovy" krem 😀 z toho dam tenku vrstvu a cez to fakt nahrubo Sudocrem. za 2 dni vyrazne zlepsenie...

drzim palce 😵

janulle22
autor
12. zář 2008

o te nivee jsem jeste neslysela...jak je to dlouho na trhu...?da se to koupit treba v globuse...?

kopcik
12. zář 2008

janule22: taky jsem ty jejich výrobky hledala, protože jsem viděla reklamu v časopise (jsem hrozně ovlivnitelná reklamou 🙂 ) a nikde jsem je neviděla. a minulý týden jsem je našla v hypernově. takže už určitě budou i jinde

janulle22
autor
12. zář 2008

tak jsem holky koupila imazol stal kolem 80kc a lekarnica rikala ze ten pityol uz se malym detem nedava ze je az od 10let,ale prej driv se to malym detem davalo a ted uz nee...aspon jsme chytrejsi...tak dekuji za rady a napady a snad se nam to brzo zahoji...

lekno
12. zář 2008

Ahojky.
Moja malá mala raz strašne zaparenú ritku. Až tak, že jej to mokvaôlo a žiadny krém jej na tom nedržal, všetko jej stieklo preč a utrelo sa to do plienky. V lekárni mi predali SUDOCREM. Je to antiseptický krém na zapareniny, ekzémy a pod. Perfektne jej zabral a odvtedy kupujem len ten. Ten menší síce stojí okolo 12O korún a ten väčší okolo 18O-19Osk. Je drahší, ale dobre zaberá 😉

lekno
12. zář 2008

Opr. mokvalo

janulle22
autor
12. zář 2008

lenko...a to mi rikej ze imazol ji stekal...?malymu drzi jako pribitej... 😀

dzany
12. zář 2008

ahoj, naše malá měla před 14dny taky totálně rozdrážděnou kůži, mokvajíci - lezou jí zoubky, takže víc kadila tak asi z toho ☹(( nic nezabíralo - rybilka (tu používam normálně) baby indulona, imazol, ani sudocream 😔 hrozně jí to muselo bolet protože už při dotyku řvala jak tur 😝 no a v lekarni mi poradili - pythiol!!! je to mast, je tam uvedeno že je to pro starší děti, ale prý se kdysi na zadek dával úplně běžně a stojí jenom 25Kč a musím říct že do dvou dní jí měla zas heboučkou 😀 fakt nan nedám dopustit! lékarnice říkala že když se to do 3dnů nezlepší at jdu k doki, že prý v krajném případě dávají na to až antibiotika!

janulle22
autor
12. zář 2008

dzany no me to dnes rekla taky lekarnice ze uz se to nedava...mame imazol tak dnes sem mu to dakla poprve a sem zvedava na rano...ale udivuje me ze lekne to stekalo...

dzany
12. zář 2008

no kamoška mi říkala že prý ten imazol je něco jako novodobý pytiol (ten si pamatuje i moje mama) 😀
tak uvidíš, když ti nezabere tak jdi a kup si rovno ten p.
hlavně at to máte brzo hezké 😵

bufik
13. zář 2008

Ahoj,naše Kája se taky hodně oprudila,tak jsem na rady mamky koupila Pytiol a nedám na něj dopustit.Taky mně vylekal příbalový leták,kde je psáno od,tuším 10 let,tak jsem naklusala ke kožní.Ta mně uklidnila,že je fakt výborný,jen že se nesmí u malých dětí používat na velké plochy,takže kousek dupky prý je naprosto v pohodě. 😉 Je to skvělá doktorka,která má doma roční dvojčátka a taky ho používá.Napsala mi taky Imazol,kdybych prý přece jen měla z Pityolu obavy,ale myslím,že účinek je u Pityolu mnohem lepší a rychlejší.Přeji hezký den a zadečky bez opruzenin. 🙂 G

radka.m.
13. zář 2008

ahojda,holky a zkoušely jste namazat opruzelý zadeček mateřským mlékem,to taky pomáhá.

janulle22
autor
14. zář 2008

holky ada snedl trochu te masticky imazol na prdel...co ted... ☹ ?

jonatanka
14. zář 2008

janulle, k,ed len masticku na prdelku, to je v poho ja som tu moju nachytala ako si pochutnava na indulone- dost jej chutila 😒 , no neviem kde ju nasla, ale nic jej nebolo sledovala som ju poctivo

janulle22
autor
14. zář 2008

no ale na opruzeniny...:(snad to bude dobry...je uplne normalni smeje se papa pije vse takze asi dobry..