Parní pračka, pračka na 8kg a víc. Máte zkušenost?

janculovi
21. bře 2013

Ahoj,chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenost s parní pračkou nebo pračkou na víc jak 8kg prádla.Chtěla bych si jí koupit ale zajímá mě osobní zkušenost.Děkuji

ocelotka
21. bře 2013

Moji rodiče mají LG parní na těch 8 kg myslím a je prostě úžasná! 😵 Oproti naší normální je z ní prádlo takové nadýchané, svěží a samo super vyprané, navíc má hodně programů speciálně třeba pro miminka, pro alergiky atd. Až se přestěhujeme, jdu do ní. 🙂

vojtisek2007
21. bře 2013

@janculovi -ségra má tuhle a je moc spokojená, má jí cca dva roky, s kromě toho parního programu - kterej je úplně úžasnej a pustili jí tam flíčky,které už předtím byli xkrát prané v normál pračce, a hodně využívá ten miminkovskej program - nevím jestli je to baby nebo care....
http://www.kasa.cz/pracka-lg-f1480tds6/?kampan=...

evitaa
21. bře 2013

My máme parní LG na 8 kg. Jsem spokojená, ale používám jen dva programy - bavlna (trvá tak 1 hod. 20 min.) a krátký 30-ti minutový program. Ty protialergické nebo dětské programy trvají přes tři hodiny a opravdu mě nebaví prát tak dlouho a ani nejsem tak bohatá, abych si to mohla dovolit.

stavba
21. bře 2013

@janculovi ahoj, super téma, zatím s touto pračkou zkušenost nemám, ale už ji mám dlouho vyhlídlou a "čekám" až doslouží ta stará, a pak chci do ní taky jít, tak budu také ráda za zkušenosti 🙂

oqoq
22. bře 2013

Ahoj, už asi rok a půl máme Whirpool Aquasteam 9701 a jsem moc spokojená. Používám různé programy, občas i páru samostatně (na oblečení, které je oblečené jednou, ale někde načichlo - typicky v hospodě), zatím se mi jí nepodařilo přeplnit (je až na 9 kilo). Téměř celá rodina má pračky Whirpool různě dlouhou dobu a všichni jsou spokojení (včetně babičky a ta pochválí máloco 😉 ), reklamace žádné. Doporučuji 🙂

blahova_andrea
22. bře 2013

ahoj, já měla jen malinkou 3kg, takže když se narodil prcek, tak jsme si na valentýna nadělili LG na 7kg s parním praním a jsme spokojení. jelikož nežehlíme, tak jsem moc ráda, že párou projde prádlo aspoň při praní 😉

janculovi
autor
22. bře 2013

supr že jsem někoho našla,díky za info a ted se budu ptát
-ten program parní praní-máte jen třeba ten 20 min na oživení a nebo to parně pere celý cyklus a prádlo je čisté?
-vleze se Vám do pračky ložní prádlo 4členné rodiny i s prostěradly najednou bez toho aby ste to tam cpaly a prádlo je čisté a vyprané?
@blahova_andrea
@oqoq
@evitaa
@vojtisek2007
@ocelotka

já toužím po tak velké pračce hlavně proto,abych mohla dát naše i dětské prádlo najednou (ted to sou 2pračky) a vyprat,nebo když peru po převlíkání peřin tak je to i na 3x ( a to mám 5kg),taky bych to chtěla prát najednou,peřiny co máme zimní+letní dohromady musím taky prát zvlášt,nemluvně když přijedem z víkendu nebo dovolené
vleze se tam toho opravdu hodně a pohodlně?

a páru chci hlavně používat na oživení prádla a na to když příjdu z hospody,né že by jsme chodili často ,ale jdu večer na kafe s kámoškou,vezmu si čisté oblečení,sedím tak 4hod a příjdu domů jak z nějaké nonstopky,věci sou tále čisté(hlavně rifle,svetr,mikina) a musí se zbytečně prát,tak bych to chtěla jen jakoby vyvětrat,opravdu to ten cigaretový smrad vyvětrá?

evitaa
22. bře 2013

@janculovi Já pouštím páru při každém praní. Také jsem si tuto pračky vybrala kvůli refreshi, ale použila jsem ji asi 3x. Zakouřený věci raději peru rovnou, ale je pravda, že přijdu "zahulená" max. jednou za měsíc. Manžel je profi sportovec, má velkou spotřebu hlavně triček a ponožek, kdybych neměla tak velkou pračku, tak se asi zblázním. A bílé ponožky špinavé od antuky jsem v jiné pračce nevyprala. Co se týče ložního prádla - mám povlečené jen tři postele, ale vejdou se do bubnu v pohodě a jsou dobře vyprané.

oqoq
22. bře 2013

@janculovi Zatím jsme pouze dva, ale k ložnímu prádlu pokaždé přidám minimálně 2 velké osušky, ručníky, někdy i utěrky a všechno je čisté. Můj problém je, že pak mám celý byt zaskládaný sušáky 🙂 Parní praní používám zatím pouze těch 20 minut na oživení - hospodu to opravdu vyvětrá. Používám, tak jednou za měsíc, za dva. Dřív se mi stávalo, že pokud jsem smradlavé oblečení hned jen vyprala, pach tam někdy trochu zůstal...

blahova_andrea
22. bře 2013

mám tak oživovací krátký program čistě jen parní a nebo si můžu páru přidat jako doplněk k běžným programům, což využívám nejvíc. hlavně na plínky, ložní prádlo apod. čtyřem členům zároveň neperu a většinou ne ani povlečení s prostěradly, protože to barevně neladí, ale vejde se mi tam toho opravdu hodně. řekla bych, že tři celé postele by se vešly. jestli to vyvětrá z oblečení cigarety, když dám jen krátký parní program na oživení, to netuším, nezkoušela jsem.

janculovi
autor
27. bře 2013

holky díky za info,pokukuji po značce Hotpoint A. ale nevím

lucik1983
5. říj 2015

pokud jde o Hotpoint, tak my jsme nedávno šli do téhle http://www.expert.cz/hotpoint-wmsd-723s-eu/ a zatím spokojenost, ovšem až za pár let uvidíme, jak na tom bude s životností. je na 7kg prádla, což je pro 4členou rodinu v pohodě dostačující

emilkamilka
22. lis 2018

stara tema, ale znovu otvorim. Pračka na 7 kg je, ale žeby bola pračka na 8 a viac kilo som ani nepočula. Ak ju máš, daj prosím, nejake info. Ďakujem