Perlan - jaké jsou vaše zkušenosti? K čemu ho využíváte? Co se stane, když ho vyperu?

minea
30. dub 2008

Koupila jsem si svůj první perlan a přemýšlím co s ním. Nastříhat na čtverečky a používat jako žínku na mytí zadečku? Jaké máte zkušenosti a k čemu všemu ho využíváte? Co se stane, když ho vyperu? Dík za inspiraci.
(Pro ostatní: Perlan je český výrobek, netkaná textilie, která se používá ve zdravotnictví i v jiných oborech. Prodává se ve zdravotních potřebách v rolích nebo jako prostěradlo. Já jsem 1 prostěradlo koupila za 40 Kč).

silvie82
30. bře 2017

Perlan uzivam vsude - v kuchyni jako hadru, pri kuchani skvele se tim drzi ryba, utiram tim na mokro prach z nabytku, ze sedacky, na socialkach, boty, psovi tlapky. Kdyz peru na 60st, tak mam hadry rozlisene - zastrihnu treba rohy, nebo kdyz uz se nehodi do kuchyne, tak pokracuje na spinu..

evaamy
30. bře 2017

Perlan používám na výrobu vlhcenych ubrousků, suchým perlanem pak otru synovi zadeček do sucha. Opakovaně peru, vydrží dlouho. Bacha, v sušičce se trochu sráží.

foxikkk
8. kvě 2017

@evaamy Prosím jak přesně si ubrousky vyrabite? A v čem je skladujete?

evaamy
8. kvě 2017

Nastriham perlan na optimální velikost, do plastové dózy s víkem naliju asi dvě deci vody, čtyři lžíce olivového oleje extra virgin a osmkrát stlacim pumpicku nějakého eko sprchového gelu, promicham prstem až se to spojí, vložím do toho stoh ubrousků ať se všechny namoci a je to.