Píchání oušek na náušničky. Máte zkušenost?

marti73
19. únor 2011

Ahoj.. budu nechávat holce píchat ouška. Jaké máte zkušenosti? Teď jí je 5.měsíců, doktor mi radil až v 6.-ti měsících, až bude mít za sebou základní očkování. Jak dlouho se to hojí a na co si mám dát pozor?? 😒

eloana
20. únor 2011

Ahoj- nechala jsme dceri nastrelit ve 4 mesicich - staci po 2 ockovani...... bylo to bez problemu, ani nepipla.
jedno ousko pak malinkato zlobilo, ale jen kratce- o hodne mene nez kdyz kamaradka nechala propichnout

dana3262
20. únor 2011

Vubec nechapete. Jdete slepe po povrchu. Je to zbytecne riziko a svevole, jak uz jsem psala. Rozhodne jsem nepsala nic o spatnych matkach atd, ale dovolila jsem si to oznacit za nerozum. Reakce na tema ockovani a co udelam az muj syn prijde s nausnici jsou mimo misu. Z nich je poznat jak mluvime (piseme) jedna o koze a druha o voze. Jiste, neni tolik pripadu, kdy by vznikly vazne komplikace, tak proc bychom to neriskli, ne?

jasekd
20. únor 2011

Ahoj, cekame ted holcicku a stale se nemuzu rozhodnout, zda ji ty usi necham pichnout (nastrelit) nebo ne... Mozna je to tim, ze ted mame kluka, nejak si neumim predstavit mimino s nausnicema. Taky jsem si rikala, ze to necham na ni. Ja sama je mam pichle od narozeni a asi ve 13ti jsem si pridala druhou dirku do levyho ucha (sama, vydesinfikovanou jehlou na siti 😀 😝 ), dneska uz bych nesebrala odvahu ani za nic 😝 Tak jsem se koukala, jake jsou na to nazory, zatim se spis priklanim k tomu, ze nedam, ovsem takove hadky ze rozpouta nevinny dotaz na zkusenosti s tim...
@dana3262 Asi bych nenapsala ".... z mlika kostku..." a podobne veci, ovsem musim souhlasit, ze tvoje nazory a formulace jsou ponekud extremni a dovolim si tvrdit, ze holkam naznacujes, ze jsou spatne matky, a tvoje formulace, ze kdo da dite do jesli, mel si rozmyslet, zda ho mit... Z jakeho titulu takto lidi soudis? Mam pocit, ze si te pamatuju (nick a foto) z jinych temat a i tam to bylo podobne (mam pocit,ze to bylo v debate s velmi vdecnym hadacim tematem kojeni... Pokud ne, omlouvam se), soutezis o Matku roku? 😅 Napis svuj nazor, ja s nim mozna i budu souhlasit, ze nausnice u miminka mi prijdou zbytecne, ale neprud tolik 😉
Mozna az svoji holcicku uvidim, ze pak taky neodolam 🙂 I kdyz nejsem na ruzovou a maslicky a tim, ze mam toho kluka, fakt mi prijde predstava mimina s nausnicema divna, tak treba pak taky budu mit tu "princeznu", uvidime. Ja Martinka nejak nenastrojuju, hlavne at to ma pohodlne, ale uprimne, obcas kdyz nekam jdeme, taky ho v mezich pohodlnosti vyladim, ktera mama by se nechtela trochu pochlubit 😉

mataharyy
20. únor 2011

@dadous jsem dumala kde jsem co psala a už jsem si říkala že mi to těhotenství leze asi na mozek když ani nevím co píšu 😀
@apollo11 díky 🙂
Jináč to co jste tu psali o tom že se jezdí za někým kdo odvodí místo kde náušnice nevadí, tak to jsou většinou lidé co mají co dočinění s akupunkturou, ale najít takového člověka je celkem nadlidskej úkol, je jich pomálu a těch dobrejch je opravdu hodně po málu a nejsou všude 😉
Jináč se radí že když ty uši zloběj delší dobu (týden a víc) tak není na škodu při promazávání tu naušnici potřít dezinfekcí, nějakým alkoholem, či tak něčím 😉 Mast se totiž nedostane všude a pak se může ucho zapalovat zevnitř a alkoholem se nic nezkazí 😉 a když už z ucha jde hnis tak i za cenu řevu je nutné pořádně ucho vyčistit - zmáčknout u náušnice... Taky se zkuste poptat na takovej gel, umrtvuje lalůček při propichování/nastřelování, je to chladivé, ale nevím jak je to s využitím u malejch dětí... A taky rada ze salonu u dětí pozor na náušnice, aby nebyli "těžké" pak to taky může dělat celkem paseku... 🙂

martankas
20. únor 2011

ahoj,sice ještě nemám zkušenost s pícháním oušek u miminek,naše holčička se teprve narodí,ale chtěla bych jen napsat můj názor-naši mě a sestře náušnice píchnout nenechali.když jsem začala chodit do školy,bylo mi líto,že všechny holčičky je měly a já nic. proto jsem asi v 11 letech maminku přemluvila,aby mi je doktorka píchla. bolelo to hodně,ke všemu mi po nějaké době začali uši hnisat, takže náušnice šly ven. Nicméně za pár let mi to nedalo a rohodla jsem se pro nastřelení-bylo bezbolestné a náušnice můžu mít v uchu jakékoliv...Po této mé zkušenosti jsem rozhodnutá nechat holčičce náušničky nastřelit, ještě když bude miminko (případnou bolest si pamatovat nebude) a až bude velká je jen na ní,zda je bude nosit dál nebo je sundá...jak už tady někdo poznamenal-pořád lepší,když bude mít náušnice od malinka,než aby jednoho krásného dne přišla s tím,že si s kamarádkou ve škole na záchodě propíchly ucho...samozřjmě každý má jiný názor 😉

mufinka1
20. únor 2011

jha nechavala dceri pichat usi, kdyz ji byly necele tri mesice, nechtela jsem, ale rodina tlacila a tlacila, ze babicka koupi nausnicky atd atd, nechala jsem se do toho ukecat, mala kricela, drzeli ji tam prispendlenou na lehatku, rvala az byla modra, ale pak v kocarku usnula a od te doby o nausickach nevedela..ja se citila jako nejhorsi matka jeste minimalne pul roku 😒 Ale byla malinka, takze si na ouska nesahala, krasne se to hojilo a vse bez problemu..i kdyz ted, jsou ji tri, mame problemy se svlekanim a oblekanim, na ouska je hrozne opatrna, porad rika maminko hlavne pozor at to neboli...parkrat se stalo, ze jsme zatrhly ☹ Ale jinak je na ne moc pysna a libi se ji...Ale i tak az pujde do skoly tak nausnicky vymenime za pecicky, u nas, kam pujde do skoly je zakaz nausic a ostatnich "ozdob" takze je budeme stejne muset vyndat.

andreasek82
20. únor 2011

my jsme nechali nastrelit nausnicky ve trech mesicich a byla to rychlovka, mala zabrecela, ale zadne sceny a podobne, opravdu doporucuji nastreleni, pichnout bych nenechala, potom, co jsem vsude mozne vycetla.. po mesici se nausnicky vymeni za zlate koupene a je to 🙂

mufinka1
20. únor 2011

ja kdybych tenkrat vedela, ze se to da i nastrelit tak to tak taky delam, hodne holek mi rikalo, ze maji uplne jine zkusenosti, pichani jehlou fakt bylo strasne, nastreleni pry prcek ani nevnima jak je to rychle. Jsem rada, ze druhy prcek je kluk, uz bych tim znova prochazet nechtela brrrr

mataharyy
20. únor 2011

@martankas No ono je to asi tak že to co dítě má nechce a to co nemá, po tom touží 😉 Já měla rovné vlasy a chtěla jsem kudrnaté, kamarádka měla kudrnaté a chtěla rovné... Každopádně to co píšeš má taky své, ono hodně záleží na rodičích, třeba já vím že v okamžiku kdyby případná holčička řekla že chce náušnice, tak jí na rovinu řeknu co to obnáší a nebude mi dělat potíže jít s ní a nechat jí dát náušnice, právě proto abych jednou předešla tomu že si je s kamarádkama někde propíchnou spínacím špendlíkem... 😉 Ale je to o názoru a hlavně o přístupu rodičů, přeci jen zakázané ovoce nejvíce chutná, takže nakonec děti těch opravdu zarytejch odpůrců zkončí s náušnicí nejen v uchu... 😉
(ale ani to není 100%) 🙂

dana3262
21. únor 2011

Nemam zajem otevirat oci nekomu, kdo mi nadava a zesmesnuje me. Nekdo si z mych prispevku snad neco vzal.

meo
21. únor 2011

@marti73 já jsem nechávala píchnout po třetím měsíci. Doktorka říkala, že se může po první Hexavakcíně, ale to je asi různý názor. Malá měla asi čtyři dni zarudlé dirky a pak to bylo dobrý. Určitě kup zlaté nebo chyrurgickou ocel, kvůli nějaké reakci.
A co se týká názoru, že náušnice nejsou potřeba, tak to je sice hezký, ale nechci se jednoho dne dočkat, že mi přijde dcerka s ušima propíchnutýma špendlíkem, nebo něco takového. Protože většina holek náušnice má, tak já to chci taky. Já to beru takovou tradici a pokud to někdo nechce, tak je to jeho věc.

mishad
21. únor 2011

@dana3262 Víš, občas trochu podávej své názory jemněji, nemusíš hned psát o nás maminkách, které necháváme píchat nebo nastřelovat naušničky svým holčičkám, že jsme nějaké nerozumné atd. Když si uvědomím, jak vše řeším ohledně kojení, příkrmů, očkování, chození ven a prostě vše ohledně naší holčičky, až mi za to už doma nadávají, jak vše přeháním, tak mi to příjde docela líto, když ty napíšeš, že jsem nějaká nerozumná a to vše, co jsi napsala. Jasně, diskuze je od toho, aby jsi psala své názory a hlavně radila těm maminkám, které to potřebují, ale trochu s mírou. Píšeš, že ti nadávájí a zesměšnují, ale co jsi udělala ty? Napadla jsi maminky a vlastně i mne, že dáváme naušnice. Tuším, že jsem četla tvé názory ohledně prvních příkrmů, s tím zase nesouhlasím já, ale nenepsala jsem ti nic špatného, přešla jsem to, je to tvůj názor. Jelikož jsem to necítila stejně jako ty, tak jsem neměla potřebu s tebou o tom diskutovat 🙂 . Navíc nebyla tato diskuze na téma zda nastřelení nebo propíchnutí a néé jestli vůbec něco z toho?? Ahojky

aemmi
21. únor 2011

Ahojky, tak mně rodiče náušnice nedali, z tátový strany rodiče náušnice zásadně odmítali, že je to zbytečnost, bolí to a tak, navíc mamka se svou ségrou měly špatnou zkušenost, píchnul jim to v dětství někdo neodborně, hnisalo to a dírky si nechaly zarůst ...no, ve školce jsem byla jediná, kdo je neměl, na základce taky a bylo mi to líto, jenže odvahu nechat si ucho píchnout jsem neměla, takže bych byla bývala baly ráda, kdyby mi je rodiče dali coby miminu...náušnice jsem si nechala nastřelit a to až v 15 a měla jsem z toho děsnou radost...sestřenice je taky neměla, ale ta se sama rozhodla už asi v 5 ti letech, že je chce, teta si nechala nastřelit až po 40 😅 takže jestli budeme mít holčičku, tak náušnice určitě necháme dáme a to nastřelit, podle mě je to rychlejší a šetrnější, neteče z toho krev, nemusí se to mazat, protáčet...vím, že ne všechny maminky a i doktoři jsou pro náušnicoví, tak ať je svým dcerkám jednoduše nedávají, v tom nevidím problém, ale nechápu, proč se tu tak rozohňujou nad něčím, co se jich teda osobně netýká, navíc zakladatelka téhle diskuze se neptala, jestli dát, nebo nedat a na pro a proti, takže tohle tady asi netřeba řešit 😉

mishad
21. únor 2011

@marti73 ahojky Marti, jestli ti smím poradit, zkus se ve vašem okolí pozeptat na nastřelování, pokud to nedělá přímo vaše dětská doktorka....naše Dr. nám to doporučila a musím říct, že jsem za to strašně ráda, je to šetrnější 🙂 Takže mezi 1. a 2. očkováním nám nastřelila přímo naše Dr., nejdříve Nikolce udělala dvě tečky na ouška, musela jsem to zkontrolovat, zda souhlasím a poté jí sestřička hladila a zároveň držela a paní Dr. nastřelila, chvilinku si malá zaprečela, ale hned jak jsem si jí vzala, tak pohodička a dokonce se i na doktorku usmívala 😀 . Jinak jsem platila 380 Kč za naušničky i nastřelení, naušnice jsou mooc hezké s kamínkem, každý nám je mooc chválí i když jsou provizorní 🙂 asi po 8 týdnech se vymění za vaše, které dáš asi na 24 hodin do lihu. Dírky jsou již zacelené a malé to vůbec nevadí. Jen podotýkám, že netekla vůbec žádná krev a opravdu žádná reakce ani hnisání, ani Nikolka nebyla protivná, nemusí se ani ničím mazat, pokud je to bez reakce 🙂 . Je to na tobě, přeji vám klidné propíchnutí nebo nastřelení, pa

crca
21. únor 2011

Jo tohle je smutný,když si jde někdo pro radu a nějaký chytrolínek začne jak jsme špatné mámy a jak ubližujeme,koneckonců,je to věc každého co svému dítku udělá 😅 a nasadí.Znám maminku co dala ve 3 letech KLUKOVI náušničku a to už mě příjde jako extrém,ale u holčiček je to normální.Tazatelce jsem napsala svoje rady,tudíž odpověděla na její otázku 😉 A já sama si nemyslím,že když jsem dala dceři píchnout ouška,tak jsem jí nějak poznamenala 😀 To pro mě to bylo 1000x horší když jsem jí slyšela brečet 😅

calli
21. únor 2011

Doporučuji nastřelit, je to rychlé, bez krve a malá brečela jen vteřinku, pak už ani nevěděla 🙂 A ten, kdo je proti náušničkám, tak ať je nedává,, nikdo ho nenutí, ale mě přijde normální, že holčičky nosí naušničky...zvláštní mi to přijde u malých klučíků....

petardice
21. únor 2011

My jsme náušničky nechali nastřelit - je to rychlé a bez krve. Já jsem s manželem malou držela a zabavovali jsme ji a sestra s doktorkou nastřelovaly. Bohužel u prvního ouška špatně nasadily tu nastřelovačku nebo jak se tomu říká - šikmo směrem vzhůru, takže ouško sice prostřelily, ale od místa, kde měla dírka být dozadu směrem k té tvrdé chrupavce. Ta se nepoškodila, ale pochopitelně bylo spousta řevu a krve. Řekli jsme s manželem, ať to tedy nechají být, že necháme nastřelit, až bude větší, ale doktorka nás přesvědčila, že bude lepší udělat to rovnou. Nakonec tedy nastřelily druhou náušničku (bez jediného problému), pak ještě správně první ouško a neměli jsme problém. Tedy do doby, kdy jsme vyměnili nastřelovací náušničky (vypadávaly a já se bála, aby je malá nespolkla) za klasické, ouška začala hnisat, tak jsme náušničky vyndali a během 3 dnů byla jedna dírka zcela zarostlá. Takže výsledek - přes to všechno náušnice malá nenosí a jsme rozhodnuti dát jí je nastřelit, až si o ně sama řekne a bude z toho mít rozum. A při té příležitosti jsme se shodli, že pokud bychom měli ještě jednu holčičku, s nastřelením vydržíme i u ní, až si řekne.

dadous
21. únor 2011

@mataharyy ne neboj jsi v pohodě, ja si tě spletla s dana3262, trošku mě nadzvedla a do toho si napsala ty svuj příspěvek, takže jsi to odnesla 😀

lenkabu
21. únor 2011

Mám dvě zkušenosti s nastřelením a jednoznačně doporučuju.

lenkabu
21. únor 2011

K otázce náušnice verusu nenáušnice...................zeptejte se 15ti letých holek jestli jsou rády za propíchnut uši nebo by si je chtěly jít nechat píchnout v těch 15ti 😉 Mně nevytáčí když někdo náušnice nedá tak necháu co má kdo mluvit do toho jestli je někdo jiný dá.

Co se týká následků...............ano někdy jsou,na očkování jsou taky a lidi dávají i dobrovolná očkování jak zběsilí.

kalo
21. únor 2011

Bohužel se musíme smířit s tím, že v naší společnosti je to nastavené tak, že holky nosí naušnice a kluci ne. V jiných kulturách dělají děvčatům a klukům daleko horší zákroky...

storm07
21. únor 2011

My naušničky nemáme. Malá je hyperaktivka a od malička si tahala za ouška. Prot jsme se rozhodli, že jí je necháme nastřelit až bude větší a sama si řekne 🙂

mataharyy
21. únor 2011

@dadous Mě to potom došlo, ale v první chvíli jsem se zarazila a dumala jsem jestli mi náhodou už opravdu nehrabe, pač ani to není vyloučené 😀
@crca Není to o špatnejch mámách spíš o zkušenostech té které matky... Já mám v tomto jasno a názor měnit nebudu a ze svého pohledu na jednu stranu nechápu proč to dělat, ale na druhou stranu vím že je to prostě tak zažité že protistrana zas nechápe mě. Jináč jak píšeš s tím klukem, já zažila že jedna maminka nechala píchnout klučíkovi už v porodnici ucho a to jsem opravdu nechápala, bylo mi z toho zle a danou matku bych utloukla, pač v porodnici nikdo nepíchal uši a ona si pozvala nějakou kamarádku aby mu to bodla a protože se asi bála, tak chtěla aby v případě nouze byl poblíž doktor... To byl jinej fičák a ten řev od doktorů, si na ní pěkně zchladili žáhu 😎

pettru
21. únor 2011

ja sem teda jako dite dooost trpela, ze nemam nausnice...jeste k tomu vlasy na kratko a rikali mi chlapecku 😠 tak sem si je chtela nechat propichnout, ale kdyz sem slysle, jak se to dela s revem sem utekla z ordinace...a pak se zacli nastrelovat, to mi bylo asi 10 a hned sem si je nechala dat...bolet mne to nebolelo a hojeni taky v cajku
a sabince sme nechali nausnice prostrelit u detsky dr. po druhy davce hex (ne vten stejnej den) a zvladla to bez slzicky...
a vite co??? za tohle se necitim vubec provinile!!!!!!! 😉

kalo
21. únor 2011

Já teda neznám žádnou ženskou, která by litovala toho, že od mala nosí náušnice 😉 Naše holčičky budou v životě zažívat i horší věci, než půl minuta píchnutí....

kristi
21. únor 2011

nemame a nechame to na Mie, na jejim svobodnym rozhodnuti. Ja je sice propichle mam, ale nausnice nosim jednou za uherskej rok a kdyz uz, tak me bolej usi 🙂

evlyn
22. únor 2011

@kalo tak teď už znáš 🙂 náušnice mi nechala píchnout babička proti vůli mé maminky - prostě se jednou na procházce se mnou stavila u doktorky, protože správná holčička musí mít náušničky. Náušnice jsem měla tak cca do deseti, pak se mi při výměně náušnic za větší dírky zanítily a další náušnice nikdy nepřišly. Teď mám občas cuky, ale není to tak silné, abych si nechala uši znovu propíchnout.

k.ate
22. únor 2011

@pettru hele, mně si pletli s klukem náušnice nenáušnice 😀 až do nějakejch 15 😀 😀 😀 No a teď máme doma "krásnou holčičku", i když malej náušnici neviděl ani z vlaku 😀 😀 😀 Kdybych dostala 10korunu pokaždý, když mi to někdo řekl, měla bych doma už docela slušnou sumičku 😀 Takže jen náušnice holku x kluka prostě nedělaj 🙂

kristi
22. únor 2011

@evlyn no, tohle uz mi nekolikrat rikala tchyne, ze ji vezme k nim do salonu a nastreli, nastesti jsem ji pohrozila tim, ze by tam mala uz nikdy nejela, tak je klid 🙂

evlyn
22. únor 2011

@kristi no co jsem pochopila, tak u nás to bylo bez výhružek, prostě bum a hotovo. Potom teda bum a hotovo udělala naše mamka a plně ji chápu....