Píchání oušek na náušničky. Máte zkušenost?

marti73
19. únor 2011

Ahoj.. budu nechávat holce píchat ouška. Jaké máte zkušenosti? Teď jí je 5.měsíců, doktor mi radil až v 6.-ti měsících, až bude mít za sebou základní očkování. Jak dlouho se to hojí a na co si mám dát pozor?? 😒

kalo
22. únor 2011

@evlyn Tak to chápu, že to je špatný zážitek. Jak jsem psala, že toho žádná ženská nelituje, tak jsem myslela ty, co mají naušnice od miminka...ne až v 5 nebo 10 letech...Pak je to určitě spojené s nějakým zážitkem...(PS: kdyby mé dceři nechal propíchnout uši někdo jiný, než já a ještě bez svolení, tak bych ho asi zadupala do země 😠 ..) I když babička to udělala v dobrém úmyslu...

evlyn
22. únor 2011

@kalo já si to nepamatuju, byla jsem právě to miminko, ale náušnic jsem se vzdala velice ráda v těch cca deseti - to že se ucho zanítilo, byla výborná záminka jak pro mě, tak pro mou mamku 😀 A s tím dobrým úmyslem, mě hned napadá cesta do pekel 😀

mataharyy
22. únor 2011

@kalo Já taky litovala a to jsem je měla od mimina, babičky se rozhodli a naši nátlaku podlehli... 🙄
@evlyn to jsi měla dobrý jenže mě je nemohli ani vyndat, pač u pokusu o vyndání mi začli hnisat ještě víc... Bylo to čas děsů, do dnes si pamatuju jak mě táta držel a máma čistila... fůůj ještě že už to přešlo 😎

mataharyy
22. únor 2011

@evlyn Jináč teda kdyby toto udělal někdo mému dítěti, tak to bum bude taky, ale do toho člověka 😠 Toto se nedělá a to ani v dobré víře či s dobrým úmyslem navíc ani jeno v tom nevidím 😅 Fuj úplně mě ta představa že by mi toto udělala třeba tchýně přivedla do "extáze" 😲 😅

akcull
22. únor 2011

My jsme malé nechali naušničky nastřelit v šesti měsících, bylo to rychlé, netekla žádná krev. u prvního ouška nebrečela vůbec a druhohého trošku. paní doktorka je moc šikovná, nastřelila to hezky. Nic nehnisalo, bylo to v pohodě.🙂 Píchání jsem se nějak bála....přijde mi to větší trápení

mataharyy
22. únor 2011

@akcull to píchání trvá o něco déle, proto je to takové "drsnější" ale jinak bych řekla že je to stejné jako to nastřelení a ani nastřelení nebude zárukou toho že ucho bude v pohodě 😉 to záleží hlavně na tělu té dané holčičky, jak to snese... Přeci jen je to zásah do těla a některé tělo proti tomu reaguje stejně jako proti nemoci a pak se stává že to hnisá atp. 😉

evlyn
22. únor 2011

@mataharyy tohle bylo o to horší, že to byla mamčina maminka - proti tchýni (přece jen je to "cizí" člověk) se člověk tak nějak ohradí líp...

mataharyy
22. únor 2011

@evlyn Tak já vím že tohle moje máti neudělá, je odpůrce náušnic (zkušenosti semnou stačili), ale u té tchýně, jak jsi to napsala, mi to přijde reálné... Ona totiž zásadně dělá opak toho co říkám já, případně i manžel ale to je důvod proč mi nehlídá děti a nikdy hlídat nebude 😎 a kdyby toto udělala, tak máma, tchýně nebo svatej petr to bych dělala jinej cirkus a teda jsem si jistá že manžel taky a on budí více strach než já 😀

marti73
autor
28. únor 2011

Tak 11. března bude mít Kačenka nastřelené náušničky. Už jsme se objednaly k paní doktorce, která je nastřeluje. 🙂 Moc se těším.. Děkuji Vám za cenné rady a napíšu, jak jsme dopadly a kolik slziček to stálo. 😢 Teď jen nevím, jestli bude bečet Kačenka, nebo já..?? 😨

mataharyy
28. únor 2011

@marti73 Tak držím palce 😉

dadous
28. únor 2011

@marti73 😀 pro tebe to bude daleko horší než pro malou 😅

mkr
28. únor 2011

my jsme píchali, brečela jen u nasazování naušniček, jen co vylezla z ordinace a viděla mě, byl klid, nehnisalo nám to, žádný problémy jsme neměli, jinak já to nesla špatně, proto jsem byli až někdy ve 4

marti73
autor
11. bře 2011

Tak milé maminky.. máme dnes nastřelené náušničky. 😅 Měla jsem srdce v krku, když se šlo na věc a po nastřelení prvního ouška by se ve mě krve nedořezaly, ale bylo to rychlé, bez kapky krve a za chvilku byla Kačenka zase klidná. 🙂 Maminka to snášela podstatně hůř.. 😕 😒

akras
11. bře 2011

My asi 4hodiny před pícháním uší, nalepili náplast EMLA na znecitlivění (rozstřihla jsem jednu, protože je veliká a na malá ouška by to nedrželo).
Při propichování pak necítila vůbec nic (já teda radši koukala jinam), ale dr říkala, že plakala jen, protože ji drželi a nemohla se hýbat, tak se zlobila. Když děti tu náplast nemají, tak ve chvíli, kdy se píchne, tak vyjeknou nebo zakřičí víc, ale to Bára vůbec nepostřehla. Žádný problém ani potom jsme neměly. 🙂

dancasofi
11. bře 2013

Ahoj holky 🙂 ,
myslím si, že to v dnešní době všichni hodně dramatizujeme.
Dříve, když jsme byli všechny malé, tak nám je píchali všem automaticky a nikdy se žádné drama z toho nedělalo.
Sama jsem se rozhodovala, zda dát a nebo ne. Ale nakonec jsem se rozhodla, že ano. A usoudila jsem po různých pročítání si a konzultacemi s kamarádkami, že to prostě jen dramatizuji. A co tady čtu, tak nejsem sama.
Je to prostě úplně normální přirozená věc, která už se dělá spousty let. Ale dříve nebyl internet ani tolik možností a ani tolik naušnic na výběr. A taky jsme zdravé a nepotřebujeme brýle atd.
Takže hlavu vzhůru a nepřemýšlejte nad tím tolik 😉, také nás to jako malé bolelo, ale teď o ničem nevíme a nepamatujeme si to 😉 . A ty naše malé holčičky za hodinu o ničem vědět nebudou 🙂.
Když nebude chtít, jako dospělá naušničky nosit, tak si je prostě vyndá a je to. 🙂

hankar20
14. dub 2013

Tak mi jdeme na naušničky zítra...chtěla sem jí je nechat nastřelit, ale má je na nastřelení moc malé tak bude mít klasiku 🙂 já sama mám dohromady 7 naušnic...první dvě dirky mi nechala mamka píchat v měsíci další dvě v půl roce a další dvě sem si nechala sama píchnout v 10 - nebolí to jen to pulzovalo a v 15 piercing do chrupavky - to bolelo cca půl roku než se mi dala dohromady chrupavka...ještě sem si sama píchla nos, ale to sem nepatří a tahle paráda mě přešla...jen co mohu doporučit z vlastní zkušenosti..nenechat se píchat v salonu a u homeopatiků...dětský dr nebo ušní je to nejlepší co můžete prckům dát, protože ví kam píchnout - uši mám přepíchané 2krát (to co sem si nechávala píchnout sama)