Píchání oušek na náušničky. Máte zkušenost?

marti73
19. únor 2011

Ahoj.. budu nechávat holce píchat ouška. Jaké máte zkušenosti? Teď jí je 5.měsíců, doktor mi radil až v 6.-ti měsících, až bude mít za sebou základní očkování. Jak dlouho se to hojí a na co si mám dát pozor?? 😒

crca
19. únor 2011

@marti73 Nám je píchali ve 3,5 měsících.Sestra si jí odnesla,pak jsem slyšela jen řev(ale čekala jsem horší 😅 ) a hned přinesla(no asi bych to snášela hůř kdybych tam byla u toho,ale i tak to bylo srdcervoucí 😀 My to měli v srpnu a měla jsem s sebou bavlněnou čepičku s těma ouškama na zavazování,jak jí to píchli a dali přes to ten fáč,tak aby jí to nesjíždělo a neteklo a nebo si to nestrhla 😉 Nechala jsem do večera,večer vykoupali a projížděla náušničku v oušku aby to nesrostlo a mazala Framikoinem a opět projížděla,několikrát denně.U většího dítěte si to teda neumím představit 😅 takhle byla malinká a neměla tendenci na to sahat 😉 Nám se to hojilo krásně,ani nehnisalo,jen asi 2 dny to měla rudý,ale nic strašného.Tak hodně štěstí 😉 Jinak ti dr.řekne co a jak,ale ta čepička byla super 😉

gucci
19. únor 2011

já nechávala nastřelovat po prvním očkování, tzn. po 3m a naprosto v pohodě, byla jsem u toho a Leu jsem držela, netekla krev, asi po měsíci jsme jí vyměnili erární za naše a vše ok

deyana
19. únor 2011

nechali jsme jí je nastřelit cca ve 3 měsících a reakce - 2 vteřiny řev a jinak klid, nehnisalo, nemuseli jsme mazat, bylo to hnedka zahojený. Asi bych nenechala dítě trápit při píchnutí..

mataharyy
19. únor 2011

Já bych vlastnímu dítku ouška nenechala píchnout/nastřelit do chvíle než by samo přišlo a řeklo že chce... Z vlastní zkušenosti - mě nechali dát náušnice jako miminu a ještě v sedmi letech jsem měla šílené potíže, hnisalo mi to, zarůstalo a mohla jsem mít jedny jediné náušnice, po jinejch se mi hned uši zapálili a bylo veselo 🙄 Tak proto bych do toho nešla, ale jináč to bude dost individuální (asi) záleží na tom jak je dítko (ne)snášenlivé, myslím kůží a tak 😉

deyana
19. únor 2011

@mataharyy mám stejný problém.. vadí mi některé kovy, ale zlato teda nee 😅

dadous
19. únor 2011

@marti73 určitě dej píchnout co nejdřív, dokud si mala netaha za ouška 😵 a jinak , taky jsem radši pro nastřelení, je to rychly , a brzo zahojeny 😵

mataharyy
19. únor 2011

@deyana já mohla mít jen zlaté a fakt jen jedny jediné... Nevím proč i doktorka z toho byla paf... Zkoušeli jsme totiž zda náušnice nejsou těžké tak mi dali menší (taky zlaté) a bylo zle, když jsem si je vyndala že je nechci, tak bylo taky zle... No zkušenost bohatá, tak jsem proti náušnicím u malejch dětí, ale jak říkám bude to asi dost individuální a asi jen v určitém věku, teď už si do těch děr můžu nacpat kde co a pohoda, jen větší těžké náušnice můžu mít den a pak zas oddech 😅

marti73
autor
19. únor 2011

@crca Díky.. mám z toho trochu obavy, kamarádky holce se to hojilo měsíc, nějak jí to hnisalo.. 😖

luckaa
19. únor 2011

Tak my u první dcery nechali nastřelit a probrečela půl dne,u druhé dcery jsem to nechala píchnout hned v porodnici a úplně bez problémů,3 dny jsme to 3x denně mazali Framykoinem a protáčeli a to je vše

baris
19. únor 2011

@marti73 Každý doktor ti doporuči něco jiného a zjistila jsem, že v každém městě to i funguje jinak. Ve F-M se dávají holčičkám náušnice až po prvním očkování - tedy po 3 měsíci. Od švagrové jsem v Olomouci slyšela, že tam nechávají píchat/nastřelovat náušnice až po 2 očkování hexavakcíny. Na jedné diskuzi jjedna maminka psala, že její holčičce propíchli uši už v porodnici ....

Osobně z mých zkušeností (mám dvě dcery). Starší jsem nechala nejdříve propíchnout uši, ale začaly jí hnisat, tak jsme museli náušnice vyndat a po zahojení znovu propíchnout. Mladší jsem nechala uši prostřelit a bylo to v poho - za 2 měsíce jsem náušnice vyměnila za zlaté.

Jediné, co doporučuji dát nejdříve starší náušnice (klidně i třeba rok nošené ...), jinak to může dělat paseku.

A taky souhlasím s názorem, dát náušnice co nejdříve - pak si začínají hrát s ušima, "likvidovat" je a pokud nejsou zvyklé, že tam mají náušnice, mohou si ublížit.

marti73
autor
19. únor 2011

@dadous Chtěla jsem je jí dát píchnout po 6.-ti nedělí, ale dala jsem na radu doktora, že je to trochu riziko, když nemá ještě to očkování a při další návštěvách, mi radil ještě posečkat. Nechtěla jsem zbytečně riskovat, i když už se moc těším, až je bude mít.. 😅

crca
19. únor 2011

@marti73 Je to individuální 😉 taky jsem se toho bála a já sama můžu mít jen zlaté,což jsem koupila i holce a dobrý 😉 S tím nastřelením souhlasím,pokud to tvůj doktor taky dělá tak radši nastřelit,ale naše dr. jen píchá(teda naušnice 😀 )tak jsem neměla moc na výběr a když už mám páreček tak jsem chtěla holčičku se vším všudy 😅 .

marti73
autor
19. únor 2011

Díky všem za rady.. 😅 😅

dadous
19. únor 2011

@marti73 nam dr říkala, po první očkovaní, takže jsme jeli ve čtyřech měsících 😵 co dr to jinej nazor 😅 někde dokonce píchaj už v porodnici 😕

crca
19. únor 2011

Jo a ještě jsem zapoměla...ty náušničky jsem měla přes noc naložené v lihu a nesla jsem to tam i s tím lihem.Je jedno v jakém,ale do slivovice mě to bylo škoda,tu jsem si dala pak radši doma 😀 takže jsem to měla v tom klasickém co jsme měli na pupíček na čištění 😉

mataharyy
19. únor 2011

@marti73 Dle lidí co dělají v salonech různé propichování je lepší píchnout (není to prý tak brutální pro kůži a tkanivo), no ale většinou se nastřelení hojí rychleji, ale zase je to hodně individuální... Každopádně bych si hodně dávala pozor kdo bude probodávat/nastřelovat a kde... Většina doktorů ale jen píchá 😉 JInáč v porodnici kde jsem rodila nebodali ani za nic... a pak dětská doktorka taky nebyla zastáncem, takže kdo chtěl musel hledat jinde 😉

myschka
19. únor 2011

@baris Aduš měla odsunuté očkovánía naušničky měla až v 8měsících a žádný problém tu nebyl, vůbec jí nezajímalo co má v uších. Z ušima si nikdy vysloveně nehrála, simyslím, že je úplně jedno kdy se naušničky dají 😉

dadous
19. únor 2011

@mataharyy ja bych řekla že dneska je to už pul na pul, píchaní a nastřelovaní, samozřejmě do salonu bych s míminem nikdy nešla, my musely jet 60km za dr, pže tady u nas nenastřelujou 🙂

marti73
autor
19. únor 2011

@crca Jo jo.. dík.. to už mi kámoška říkala.. Taky mám schovaný ten co jsme měli na pupík. 😅

simonceli
19. únor 2011

Ahoj, nechali jsme malé skoro v 8 měsících nastřelit naušnice. Doktorka, co jí to nastřelovala byla ultra lempl a každou dírku ji nastřelila jinak. Ani si to neoznačila a rovnou od oka to nastřelila. Takže malá má každou dírku jinde na uchu 😠 furt jí to hnisalo, pak zas to bylo moc suchý a ouško praskalo, tak bylo doporučený ty nastřelený naušnice vyměnit (průběh cca 20 dní než jsme je měnili) za zlaté, tak jsme koupili kvalitní zlaté naušnce s certifikátek původu a pravosti zlata, aby jsme něco nepodcenili, ale prblém furt stejnej. Tak jsme opět na doporučení lemploidní doktorky koupili naušnice z chirurgické oceli a ještě s protialergenní úpravou, vyměnili, mazali, ošetřovali a problém pořád stejný. Malá si ouška, třela, měla je furt horká, z toho to chvilku hnisalo pak zas to bylo strašně suchý a do krve popraskaný..... tak jsme se na to vykašlali, naušnice jsme vytáhli, dírky jsme nechali zatáhnout, ošetřovali jsme jse mastičkama ouška (to už po konzultaci s naším dětským doktorem - on ouška jen píchal a ne nastřekloval, proto jsme volili lempla doktorku) a až nedávno (malá má 16 měsíců) se nám ouška zcela zahojila. Dírky jdou vidět, ale naušnice já jí rozhodně už dávát nebudu a pokud bude chtít někdy nějaké nosit, tak ať si je nechá píchnout sama. Navíc vyšla nová studie, že spousta holčiček kvůli píchnutým ouškům trpí očními vadami a nosí rýle, protože je v uchu spousta nervových zakončení, která se můžou propíchnutím narušit. A pokud někdy budeme mít druhé dítě a bude to holčička, tak rozhodně ouška nepíchneme. ALe jsme možná jen extrémní případ, ale po zkušenosti s malou už to my za sebe rozhodně neuděláme a u vás ostatních to může být a je pořádku. 😉

marti73
autor
19. únor 2011

@simonceli Tak to je mi jí líto chudinky.. 😨

babulinkab
19. únor 2011

my jsme na doporučení doktora nechali píchnout cca 14 dni po prvním očkování. u očkování jsme byli v ordinaci, doktor se sestrou ji svázali do plíny a píchli, no nebudu ti lhát, řvala u toho hodně, tak jsem ji ještě neslyšela. doma už o tom nevěděla, hnisalo to asi týden, ale červené ty uši měla docela dlouho, myslím si tak skoro měsíc. Někdy řvala i přitom protáčení a mazání framykoinem.

mataharyy
19. únor 2011

@dadous Já se ještě nesetkala s doktorem který nastřeluje 😅 ale hlavní důvod asi bude ten že po nich nijak nepátrám 😀 Jen když se někde nudím v čekárně a čtu co vše dělají nad rámec a kolik za to chtějí 😎
@simonceli Jo to znám a já to takhle měla sedm let... Horor děs a běs taky svejm dětem je nenechám dát 😉 Ale asi to je opravdu individuální v okolí jsem byla jediná, tak asi ta co potvrzuje to pravidlo... 😎

marti73
autor
19. únor 2011

@mataharyy U nás nastřeluje doktor z ORL (ušní), jinak uši píchá dětský doktor, co jsem tak pozjistila. 😕

mataharyy
19. únor 2011

@marti73 přímo na ORL, tak tam bych to asi nečekala 😅 tak člověk má tu útěchu že je to doktor odborník... 😅

katy007
19. únor 2011

Malé taky píchali až téměř v 6 měs. až měla za sebou 3. dávku hexy a píchali ji na ORL, měla jsem z toho hrůzu, jak ji budou "mučit" ale vůbec za 5 min. byla venku s naušničkami, skoro neplakala a ani ji to nekrvácelo. Hnisat naštěstí nezačalo, první dva dny jsem ji to otírala čtverečkem namočeným v borové vodě.

simonceli
19. únor 2011

@marti73 naštěstí už je z toho micinka venku a je spokojená a krásná i bez naušnic

@mataharyy no někdo to pravidlo musí potvrzovat, že? 😉 kolem sebe máme taky spostu holčiček přibližně stejného věku a žádná takový problém neměla.

mataharyy
19. únor 2011

@simonceli Tak někdo musí být jinej 😀 Tak pokud to bude mít jak já, tak si jednou bude nechat ty uši prostřílet na cedník a ani to s ní nehne 😉 Ale jsou to muka, když to svědí, pálí a celkově bolí... U mě byl pak ten problém že jsem je nemohla ani vyndat, jak to začlo "zarůstat" tak to bylo ještě horší vevnitř se mi udělal jako by hnisavej špunt a celé uši rudé a zahnisané 🙄

simonceli
19. únor 2011

@mataharyy teda.... taky jsi s i s tím zažila... jako až bude velká, tak ať si s něma udělá skoro cokoliv (nesnášim ty tunely v uších a tak), ale teď jí chudinku nebudu trápit. Kolikrát i tak naříkala, když si to ouško drhla..... 😔

sussanah
19. únor 2011

@mataharyy @simonceli jsem rada, ze nejsem jediny blazen, ktery nenecha sve pripadne dceri pichat nausnicky 😅 Sice uz jsem to musela obhajovat pred kdekym (a to jeste ani nevime, jestli cekame holku nebo kluka), ale ja proste z toho nejak nemam dobry pocit 😒
Kazdopadne ale vsem ostatnim maminkam, ktere davaji nausnicky pichat preji, at to probehne bez nejmensich komplikaci a rychle se hoji 🙂