Píchání oušek na náušničky. Máte zkušenost?

marti73
19. únor 2011

Ahoj.. budu nechávat holce píchat ouška. Jaké máte zkušenosti? Teď jí je 5.měsíců, doktor mi radil až v 6.-ti měsících, až bude mít za sebou základní očkování. Jak dlouho se to hojí a na co si mám dát pozor?? 😒

zdezli
19. únor 2011

Ja ziji v Nemecku a zde se ouska miminkum nepichaji - tusim, ze je to mozne az od 3 let. Ne-li pozdeji, Ja sama mam nausnice pichnute az ve 20 a taky ziju 😉

andara
19. únor 2011

ahoj, my nechali pichnout po prvnim ockovani, myslim nejak kolem 3m. Byl tam s ni manzel, chvilku brecela, ale pak kdyz sem ji vzala a dala do autosedacky, tak usnula. Nic nam nelepili, krev ji netekla, jen jsem mazala Framykoinem a mela to hned zahojene. Ja si teda nedovedu predstavit, ze bych cekala az bude sama chtit, takhle o tom za chvilku nevi. Manzela segra si nechala pichnout usi az nekdy v 18ti, ale od nejakyho kluka jehlou -byly v mode ty plastovy kruhy a ona to chtela hned!

@simonceli jeda to me mrzi, chudinka☹ Ale opravdu se to musi umet, nas pediatr je suprovej!

simonceli
19. únor 2011

@sussanah no kdyby na nas netlačilo okolí a my jsme hlavně nepodlehli tomu tlaku, tak jsme je malé ani píchnout nenechali, ale tak stalo se a víme že už nikdy. A tentokrát nás nikdo nezvyklá.

mataharyy
19. únor 2011

@sussanah Já se musela hádat ještě jako těhotná 😠 Když jsem zjistila že jsem těhu tak jsem řekla že kdyby to měla být holka tak žádné náušnice (tehdy první "a proč"...) pak mi řekli že budeme mít holčičku, znovu jsem řekla že náušnice ani náhodou a tehdy první hádky s tím že tak koupíme náušnice a pak jí je budeš muset dát, má reakce tak koupíte náušnice a budou někde ve skříni 😠 Je to fenomen a nějak je mnoho lidí kteří nechápou že ne každej mu chce podlehnout 😖

mataharyy
19. únor 2011

@andara no ale pak už je dost velká aby si následky nesla sama... Takhle pak mají rodiče akorát těžkou hlavu že nechtě ublížili dítěti... 😅

sunnye
19. únor 2011

@marti73 já nechala dceři náušničky nastřelit v 6m u homeopata. Bylo to rychlé a bez krve. Brečela jen chvíli. Nehnisalo to vůbec, takže jsem nemusela mazat.

andara
19. únor 2011

@mataharyy jasne,kdyz jsou takovy komplikace:-/

simonceli
19. únor 2011

@mataharyy @sussanah myslím si, že naušničky u malých holčiček jsou jakýsi přežitek staré doby, kdy se holčičky naušničkami odlišovali od chlapečků. 😠 Babička říkala (maminka už není), že nám mamka nechala píchnout uši už v porodnici (jsme 3 sestry).
@andara no jak jsem napsala my vyloženě natrefili na lempla.... a to nejse tací, co jdou po nižší ceně za nějakou službu u malé teda za nastřelení,a le spíš si připlatíme, když budeme vědět, že to bude kvalitní provedení. No a ono nebylo, ale zas je to zkušenost.
@zdezli v anglii mám kamarádku a tam se dokonce ouška píchají až holčičky výjdou ze školky, do školky je s naušnicema ani nevezmou. Takže kamarádka taky malé nechala píchnout ouška a jak měla jít do školky, tak je jí je musela sundat, protože by jí ji nevzali.

sussanah
19. únor 2011

@mataharyy jj u nas si moji rodice jeste porad mysli, ze kdyz ty nausnice koupi, tak je pripadne holcicce nacham pichnout 😀 Jakoze ja sama jsem dostala prvni nausnice od krsnych rodicu, je to hezke, ale radeji si pockam, az mi pripadna dcera sama rekne, ze by si nausnice prala a uz i bude vedet, co to obnasi a proc ji teda nekdo rejdi tou jehlou v usich 😅

mataharyy
19. únor 2011

@simonceli jo je to tak, moje náušnice byli taky komplotem babiček 🙄 Jináč to je zajímaví s tou anglií... Ale celkem fajn řešení, alespoň se vyvarují tomu že v zápalu her se podaří a dítku se ucho protrhne 🙂

sussanah
19. únor 2011

@simonceli jj mam stejnou zkusenost z uk ze soukrome skoly, holky mely zakazano nosit nausnice i jakekoliv nahdelniky ci naramky. Muj byvaly pritel z UK dokonce povazoval nasi tradici nastrelovani nausnic temer za tyrani deti 😝

mataharyy
19. únor 2011

@sussanah No jo hrdý prarodiče, potřebují mít případnou holčičku vyšperkovanou 😀 Já to na jednu stranu snad i chápu, ale sama za sebe jsem toh názoru jako ty, až bude chtít a bude vědět pro co jí to bolí, tak prosím půjdu, najdu kvalitní osobu co jí ty ouška píchne, ale do té doby nevidím důvod 😉 (ještě že čekáme druhého kluká 😀 😀 )

simonceli
19. únor 2011

@mataharyy furt jsem slyšela, bez naušniček to není holčička, proč už je dávno nemá, to je hrozný, ona snad nikdy nebude mít naušnice, bez nich je nekompletní holčička atd..... jak kdyby na těch blbých naušnicích stála její ženskost a krása.... na jednu stranu je chápu, protože mají zažité jiné zvyklosti a jinou dobu, ale na druhou stranu nechápu.
@sussanah náhrdelníky a náramky jsem nevěděla, ale je to logiské, když jsou zakázané naušnice..... a na délku rodičáku přítel nic neříkal? 😀

sussanah
19. únor 2011

@mataharyy pohlavi neni nikdy jiste, dokud se mimco nevyloupne na svet 😉 😀 Jakoze, ano taky chapu jejich pohnutky, takze pripadne darovane nausnice schovam, az se dcera rozhodne sama 🙂

sussanah
19. únor 2011

@simonceli z delky rodicaku byl primo nadseny 😀 Ale u nich byla jeho mama doma az do jeho asi 10let a pak pracovala jen castecne. Oni sice maji kratsi rodicaky, to jo (vetsinou to byva rok, ale od pul roku byva neplaceny, zalezi na smlouve se zamestnavatelem), ale zase je to na druhou stranu vynahrazene moznosti castecnych uvazku a velkym vyberem chuv 😉
Ovsem nekompletni holcicka, to je fakt krasne 😝 😀

mataharyy
19. únor 2011

@simonceli No právě je to dobou... I toto se jednou snad zvrátí a nikdo nebude tvrdit že holčičky bez náušnic je jako bez ruky 🙄
@sussanah No to je sice pravda, pač první byl celou dobu holčička, až na porodním sále jsem zjistila že to co má mezi nohama není pupeční šňůra 😀 😀 Ale teda kdyby se to teď takhle zvrátilo, tak si s doktorem vzájemě dáme pár facek... Protože ten ultrazvuk byl teda jasnej 😀 😀 Ano já jsem taky říkala že budou ležet v té skříni dokud se sama nerozhodne, ale chraň ruka páně toho kdo by jí za mejma zádama přemlouval a lanařil 😠

simonceli
20. únor 2011

dobré ráno
@mataharyy taky doufám, že postupem času nebou lidi lpět na naušničkách u holčiček

@sussanah to bych asi nezvládla být s pokladem doma jen rok nebo půl roku a pak ji svěřit cizí osobě. Jako pravda je, že já i teď pracuju, ale převážně z domu a v kanceláři mám malý dětký kooutek, takže to jde úplně v pohodě. A co nynější přítel říká na píchnutí oušek?

dana3262
20. únor 2011

Proc to probuh maminky delaji?! Nechapu, naprosto nechapu, proc maminky rozhoduji za sve deti a jeste jim zpusobuji bolest a mnohdy komplikace. Kdyz bude slecna chtit nausnice, tak si to ve 12ti, 15ti, 20ti snad rozhodne sama.. Je to zasah do tela a je naprosto zbytecny a jeste ke vsemu vubec nevite, zda to to dite vubec chce..? Je to ulet a nechapu, ze to nekdo nezakaze kdyz uz matky nemaji dost vlastniho rozumu a nastreluji a pichaji ouska kojencum ve velkem.. Dost by me zajimal duvod, proc to delaji protoze ja neumim na zadny kloudny prijit.

dadous
20. únor 2011

@dana3262 ještě jsem nepotkala holku, ktera by vyčítala´sve matce, že ji nechala dat naušnice 😀 ja jsem je dala dceři, pže když ja jsem byla mala, tak mi mamka uši nenechala propíchnout a tak dlouho jsem ji otravovala, až nakonec v deseti letech mi ty uši píchla, pamatuju si , že jsem ji vyčítala, že mi je nedala píchnout když jsem byla mimino 😵 je to každyho věc, tak se tady nerozčilujte nad tím, že ty hrozny matky, takhle tyraj svoje děti 😵 možna kdybys měla holku tak přemejšlíš jinak 😵

terinda
20. únor 2011

Souhlasím s dadous, taky jsem našim vděčná, že jsem byla od mala poznatelná za holku a nemusela si náušnice vydupávat 😎
Pokud budu mít holku, tak to taky schytá 😝 😀
Sobecky rozhodnu za ní a když bude slečna chtít, později si je může na vlastní triko sundat 😀

dadous
20. únor 2011

@terinda 😀

marcelkap
20. únor 2011

@dadous Naprosto souhlasím.
Já bych spíš mamce vyčítala kdyby mi je píchnout nedala. Když je miminko malý, tak si nic nepamatuje a v 15ti když by chtěla holčička píchnout uši, tak si to bude pamatovat hodně dlouho jak to bolelo.
Pokud nebude chtít náušnice nosit, ať je nenosí.
@dana3262 A argument, že nevim jestli to dítě vůbec chce píchnout náušničky? To je směšný...vy snad někdo víte jestli dítě chce píchnout injekci s očkováním? Jestli chce přesně to, co my maminky děláme každej den? Myslim, že každá děláme pro svoje dítě to nejlepší podle svého svědomí a pokud má některá jiný názor, tak hned nemusí být špatný a nemusí to znamenat, že ona matka nemá rozum.

babulinkab
20. únor 2011

já je dceři taky nechala píchnout, bohužel v dnešní době jsou děti zlé a to i ve školce, myslím si, že by to že nějaká holčička naušnice neměla bylo hned středem zájmu a nechat je píchnout třeba čtyřletému dítěti si fakt nedovedu představit 😀
moje sestřenice taky naušnice neměla a dlouho tím trpěla, že ostatní holky je měly a ona ne...

simonceli
20. únor 2011

Tak to jsem asi zlá sobecká matka, zbavená rozumu 😀 když jsem malé nechala píchnout uši. JAko jo zrovna třeba naše malá to měla tak jak měla, ale dopředu to nikdo nemohl tušit. A asi matky chlapců jsou super, úžasné se spoustou rozumu. @dana3262 ty nosš naušnice? Máš píchnuté uši? Jestli ano tak jdi za svou matkou a vyčti jí to a řekni jí, že je zbavená rozumu a že ti to ublížilo. 😀 😀

simonceli
20. únor 2011

A myslím si, že to jak holčička příjme, že nemá naušničky je taky hodně na rodičích jak jí to dokáží vysvětlit a podat.

nausikaa
20. únor 2011

@simonceli Přesně, a taky jak dítěti potom vysvětlí že když už ty naušnice chce bude to trochu bolet- ale bude vědět proč. I malé dítě dost věcí pochopí.Tak u nás taky až bude chtít.

apollo11
20. únor 2011

Já teda dcerce náušnice píchnout nenechám, nějak nevidím důvod, na co kojenec potřebuje náušničky 😅 akorát by si je mohla o něco zatrhnout (mě se to jako dítěti stalo), a když tady čtu, jak to hnisá, jak kvůli tomu malé brečí půl dne a pak to mají ještě měsíc zanícený, tak mi trochu zůstává rozum stát. Samozřejmě ne vždy to probíhá takhle, ale proč to podstupovat s tím rizikem..
Mně moje holčička připadá krásná i bez náušnic 😵 a mám pocit, že je to trochu přežitek, není to přece panenka na hraní. Až bude v pubertě nebo i dřív sama chtít, ať si tam nechá dát třeba obruče a sama se rozhodne, jestli jí to za to stojí 😉

dana3262
20. únor 2011

Ja mam pichle usi a nechala jsem si je sama pichnout u pediatra DOBROVOLNE v 16ti letech. Jak muzete srovnavat pichani usi miminku (puvodne ritualni zvyk) s povinnym ockovanim? 😅
Ptam se znovu: k cemu je dobre, aby dite melo nausnice?
Nazory typu:moje maminka mi je taky nechala pichnout mi nejsou odpovedi. Moje maminka mi od 6.m michala do jidla bily cukr napriklad..a proto to udelam svemu diteti take? Ze ja to mela a presto ziju? I kdyz vim, ze to neni k nicemu dobre, ale naopak?
Kazdy si dela do svych deti diry jak chce, ale ja s tim nesouhlasim a povazuji to za nerozum.

k.ate
20. únor 2011

Já pokud bude druhej prcek holčička, budu se píchání nebo i nastřelování náušnic bránit zuby nehty,já jako mimčo náušnice neměla, chtěla jsem je až nekdy ve školce nebo první třídě, tak mi je (a zároven i sobě) mamka nechala nastřelit. Pamatuju si jen to, jak mi doktorka dělala na ucho křížek fixou 😀 každopádně od nějakých 13 - 14 zase naušnice nenosím 😀
každopádně si ale myslim, že každá holčička (nebo slečna) by si tohle měla rozhodnout sama 🙂 a argumentace tím, že si to malý mimčo mi připadá zcestná ☹ To jako může člověk dítěti nějak ubližovat (bolet to přeci jen může), dokud si to nebude pamatovat? 😕

k.ate
20. únor 2011

@marcelkap jsem asi cvok, ale jak náušnice dítě chrání před nějakým onemocněním? 😀