Poraďte základní kosmetickou výbavu pro mimi

berunda
7. pro 2007

ahoj holky, mužete mi poradit zakladni kosmetickou vybavu na mimi do začatku? Kremy atd? mydlo........mastičky..Co vše bych mela mit?děkuju moooc 🙂 😀

monaberuska1
10. pro 2007

já bych řekla že ta kosmetika je hodně individuální🙂já třeba co znám holky tak používají hodně taky toho johnsa a úplně jsou spokojený🙂já si myslím že každýmu miminku sedí něco jiného🙂Ale ta WELEDA je fakt bomba kosmetika🙂jsem zvědavá asi začnu tím bepantenem a tou weledou🙂já mám zatím jen bepanten na prdýlku pak se musím zeptat v porodce a tak🙂moc o tomhle nevím🙂jen co kdo mi řekne🙂 😀

mobina
10. pro 2007

Tak já nakonec koupila Seba Med, ale jen šampon a koupací emulzy. Na Johnson prý mívají dětičky hodně často alergie, prý až 80% z nich, tak to chce asi risknout. Nivea je prý šetrnější z téhle dostupnější kosmetiky.
Jinak na zadek budeme používat Bepanten nebo Rybilku, na tělo slunečnicový olej neparfémovaný z lékárny. Ubrousky jsem koupila v akci nějaké Pampersy. Ještě musím koupit šťouradla do uší a to je snad pro začátek všechno, co je potřeba, když nepočítám ještě gencianu a líh na pupíček. Ostatní se dokoupí podle potřeb prcka.

mandragora
10. pro 2007

denoušku,já na malého měla jen Johnson koupel a olej a byla jsem spokojená a myslím,že i on,to asi záleží na pokožce miminka.ted taky nedivočím,mám zase koupenou koupel a olej a když mu to nebude sedět,tak to vyměním.na zadeček Bepanten a hotovo.to pak uvidíte,co je ještě potřeba.

vivian
10. pro 2007

Já používám hlavně Rybilku (proti opruzeninám) na prdelku, je bezvadná. Po koupání mažu malou měsíčkovým tělovým mlíkem od Weledy, to je taky fajn. A ještě mám šampón na vlasy od Bübchen, hezky miminkovsky voní 🙂 Mám toho teda víc, ale skoro to nepoužívám, ono to dítě ve skutečnosti skoro nic nepotřebuje, nejvíc se asi užije to mazání na zadeček, to používám při každém přebalování. Jo a ještě vlhčené ubrousky. Ty střídám (zatím jsme měli Niveu a Huggies, obojí jsou dobrý). Malá naštěstí snese jakoukoliv kosmetiku, kterou jsme zatím měli, ještě se mi po ničem neosypala...

vivian
10. pro 2007

Na Johnsonu mi vadí, že se testuje na zvířatech, já se snažím takovou kosmetiku nekupovat, je mi to proti srsti... A dostala jsem od jedné známé Johnson dětské tělové mléko "na dobrou noc" (či jak se to jmenuje), a to je tak hrozně nepříjemně a silně navoněné, že mi to přijde pro miminko vyloženě nevhodné. Já jsem si s ním namazala ruce a vadilo mi, že nechává takový nepříjemný mastný pocit...

mobina: šťourátka do ušíé si kup ty "bezpečnostní", jsou udělané tak, aby se nedaly zasunout moc hluboko do ucha 🙂

yasmin07
10. pro 2007

Já slyšela chválu na Bubchen, tak taky zkusím tuhle 🙂

fredanek
11. pro 2007

A co holky a co olejíček Aviril a krém na zadeček.Máte s tím zkušenosti?Já olejíček zatím používám na bříško a super.A hrozně mi voní.Používala ho i moje mamka na mě, když jsem byla mimi a vše v pořádku. 😉

mausi
11. pro 2007

Fredanku, ja ten modry Aviril olejicek pouzivala na brisko taky a taky mi krasne vonel. Navic jsem cele tehotenstvi mela brisko uplne bez problemu, ani jedina prasklinka. Ted si ho koupim znovu. 😉

monaberuska1
11. pro 2007

cože???fakt johnson se testuje na zvířatech???neeeeeeeeee, tak ten si nekoupím☹

mausi
11. pro 2007

S tim Johnsonem a testovani na zviratech jsem to mockrat slysela 😠 , ja ho ze stejneho duvodu nekupuju.

denousek
11. pro 2007

holky to sem nevedela ze se testuje na zviratech jak to vite to si teda najdu na netu to se mi moc nezda od takove znacky,,,,

nimmo
11. pro 2007

denousek: no to bude tim, ze se skoro vsechna "normalni" kosmetika na zviratech testuje! a kdyz uz ne primo ten vyrobek, tak treba jen nejaka jeho slozka, na internetu jsou seznamy tech par firem co netestuji 😉

mausi
11. pro 2007

Vetsinou si clovek za tu netestovanou musi trochu priplatit, ale myslim, ze je to moc dobra invetsice. 🙂

denousek
11. pro 2007

hmmm tesco testuje na zviratech to sem nevedela...

a weleda netestuje..johnsons sem nenasla beee

anka.
11. pro 2007

denousek_souhlasím s nimmo - většina kosmetiky pro Tebe i mimi se na zvířatech testuje 😒 je to blbý, ale je to tak, takže johnson není v tomhle žádná vyjímka

denousek
11. pro 2007

☹ no smula....no....ale ta kosmetika jinak s tema zviratama nema nic spolecneho ze jo....oni si to na nich jen vyzkousi nemusim mit jak strach ze by v me lahvicce byli chlupy z mysi ze...

nimmo
11. pro 2007

denousek: to myslis vazne? ty asi uplne nechapes termin "testovano na zviratech" 😖

nimmo
11. pro 2007

pro ty co to zajima firmy co testuji setrnym zpusobem: http://warbel.blog.cz/0609/seznam-firem-testuji...

denousek
11. pro 2007

jak myslis vazne??tak se teda omlouvam ze jsem se zeptala...

mausi
11. pro 2007

Nimmo, moc diky za tu stranku, proctu si to. Ale uprimne receno, milejsi by mi bylo, aby to na zviratech nebylo testovano vubec. Co to jsou ty "setrne zpusoby" ?????

monaberuska1
12. pro 2007

ahojky holky🙂jojo holky WELEDA ta se netestuje na zvířátkách🙂a každý si jí opravdu chválí🙂sice je o něco dražší ale myslím si že se to vyplatí🙂

many
12. pro 2007

mně radila kamarádka,že je dobrá kosmetika Hipp a nebo Johnson 😒 na mimi

adrianav
14. pro 2007

ahojki,tak ja mela pred porodem taky nakoupeno spousty kosmetiky pro mimi, od johnsona, oriflame pro deti a niveu....doktor mi hned johnsona a oriflame zavrhl, ze jsou na to mimi alergicky, ze to obsahuje ruzny parfemace a tak 😒 takze jsem ho ani nepouzila tak nemuzu posoudit..niveu pouzivame krem proti mrazu a vetru na pusinku a je fakt supeeer 😉 ...jinak hned v porodnici jsme mimca koupali v tekute prisade do koupele OILATHUM a je to fakt super-pouzivam doted.je to sice trosku drazsi,ale urcite se vyplati.mimco ma po ni krasne jemnou a vlacnou pokozku.dal mazu cistym olivovym olejem,ktery vam navazi v lekarne...a na zadecek jsme taky vyzkouseli ruzny druhy kremu- bepanthen-ten je fakt super,ale hrozne drahej,rybilka- taky dobra ale me hrozne smrdela 😖 ...a ted pouzivam ondrejovu mast-taky delana primo v lekarne a stoji jen 40kc a nemuzem si ji vynachvalit..... 😅

denousek
15. pro 2007

holky stejne kdyby byl johnsons nejakej zavadnej tak ho prece nemuzou prodavat takze proste je to osmetika pro mimi tak je to pro mimi a overerovany....jestli na to maji nejake deti alergii tak za to uz prece johnson nemuze ne...nektere deti maji alergii na johnson.nektere na niveu,nektere na hip je to proste individualni....zalezi na slozeni pokozky....tot muj nazor....neni prece problem to vyzkouset a kdyz to sedet nebude tak se proste koupi neco jineho,,,je to tak i s plenkama nebo ne,?..

mausi
15. pro 2007

Monoberusko, slibila jsem ti trochu popsat ten olejicek na koupani, ve kterem jsme zhruba ten prvni pulrok koupali naseho mrnouse: tak tedy byl v tom olej z avokada, levandule, hermanek a jeste dalsi prisady. Byli jsme s tim maximalne spokojeni, rada bych ho mela na druhe mimco zase. Ten prvni pulrok jsme vubec nepouzivali zadne mydlo ani penu.
Hlavne nam porodni asistentka radila nekoupat kazdy den, ale jen tak jednou, maximalne dvakrat tydne. Samozrejme, ze se musi umyt prdelka, ale celkove koupani kazdy den je zbytecne, ne li nevhodne. Praktikujem to tak dodnes a maly ma opravdu uplne bezproblemovou plet. Vidim nektere maminky, jejichz deti trpi na kozni problemy, exemy atd, a ony je presto koupou kazdy den v mydle. Pry jsou tak zvykle. (???)
Samozrejme rozhodnuti je individualni a na kazde z nas. 😉

aponchie
15. pro 2007

ja osobne mohu doporucit miminko koupat minimalne,vlasky taky obcas spis kvuli lupinkam a nepouzivat zadne serepeticky,ditko ma tzv.lanugo na tele mazek atd ktery ho ma cgranit a ne ho smivat dolu takze jsme malou na radu modernich i nemodernich doktorek a starych babek korenarek koupali asi 3xtydne v trosce vody s olejickem bud obycejnym z lekarny nebo kapkou olivoveho jen na promasteni sama se zacala olupovat na prstickach na nohach a tele postupne ale nesmeli sme to sloupavat prej je to prirozene a melo by bejt co nejdele,no a na telo potom taky olejicek pouze za predpokladu ze dite nema ekzem pac olej je krajne nevhodny na ekzem nebot dusi kuzi pod nanosem mastneho takze sme mazali z lekarny olejem nebo avirilem par kapek do dlane a rozetrit po tele maximalne Excipial Lipolotio nebo Hydrolotio jde koupit i bez predpisu vubec neni na ekzem ale na suchou pokozku ten je skvely na pusinku.jinak lih na pupik,a nic jineho nakoupila sem taky vse od johnsonu a doted mi lezi nejake oleje a peny v koupelne na vyhozeni jo a na zadecek zarucene rybylku anebo pytiol klasicky jeste dnes ji ho davam obcas -no problem 😉

dzej
27. pro 2007

holky prosím vás, jak je to s prvním vypráním soupravičky do porodnice? můžu to vyprat normálně nebo v nějakým spec. pracím prášku?díky

mkr
27. pro 2007

dzej:já peru všechno pro mimi v lovele

cechtek
27. pro 2007

já peru taky v tekutý dětský Lovele...
denousek: slyšela jsem od spousty kamarádek, že jsou mimča na Johnson alergická a s těma zvířatama tj. hustý teda fakt...
mám koupenej seba med dětskej, jinak prý weleda a bubchen jsou prý také super

mkr
27. pro 2007

jinak ještě my koupili do začátku libenar kapičky do nosu a ještě máme koupený takový čtverečky na utírání pupíka a očiček