Poraďte základní kosmetickou výbavu pro mimi

berunda
7. pro 2007

ahoj holky, mužete mi poradit zakladni kosmetickou vybavu na mimi do začatku? Kremy atd? mydlo........mastičky..Co vše bych mela mit?děkuju moooc 🙂 😀

lendy1
7. pro 2007

berundo, tady najdeš spoustu info

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

stačí ti šampón, olejíček nebo tělový krém, něco na opruzeniny a já mám ještě něco od Johnson´s přímo do koupele, mrkni na tu diskuzi, určitě ti to pomůže 😉

denousek
7. pro 2007

berundo tak ja mam nachystane proste vse vyrobky od johnsona.....tj sprch gel,tuhe mydlo,sampon na vlasky,telove mleko,telovy olej-to mam vse fialovou řadu pro dobrá spaní,zasyp,bepanthen na prcku proti opruzeninam,mast proti chladu a vetru,-to ty potrebovat ale nebudes 😀
pak cistitka do uší,oční kapky,bunicinu na utirani ocicek,plenky,vlhcene ubrousky,,...
a dale ale to koupim az v lekarne at je to cerstve lih na pupik,a desinfekci do pusinky..doufam ze jsem trosicku pomohla,,

listicka20
7. pro 2007

Já brala pro začátek radši Weledu - měsíčkový krém na prdelku, šampon s mýdlem v jednom a olejíček, teď mám rybilku a olivový olej. Nic jinýho jsem zatím nepoužila a kromě potniček nám zatím nic nevyrašilo, musím zaklepat. Ten měsíčkový sprcháč jsem používala i já - na omývání stehů.
Jasně, vlhčený ubrousky a vatu.

berunda
autor
7. pro 2007

ahoj, dekuju za rady a napady.

mysulka
9. pro 2007

Ahojky, já mám zatím jen dárkovou sadu od Hipp a bepanthen.

Chodila jsem na hodně přednášek o mrňouscích a právě tam moc kosmetiku Johnson´s nedoporučovali ☹ Byli to většinou lékaři, ale diskuse byla tak rozsáhlá, že jsme se nedostali k tomu proč, tak jí budu používat až dýl, až bude odolnější. Zatím jsem hodně pro tu Weledu, byla mi i v hodně lákárnách doporučena jako velmi dobrá kosmetika 😉 Tak uvidím, ale hodně dětských doktorek se přikládá k názoru, že kosmetiku ze začátku nee! Že stačí mýdlo a ten bepanten, ten tu péči o drobečky hodně ulehčí 🙂

Ale vlastní zkušensoti řeknu snad už za pár 🙂

luucia
9. pro 2007

Já na mimi používám Weledu a na obličej krém proti mrazu od Nivea 😉 Na Johnson sem neslyšela nic moc dobrýho, hodně na to maj prý mimi alergii. My sme s Weledou spokojený, zadeček mažu Lenienskou nebo Bepantenem a dr mi doporučila koupat v oleji Balmandol a taky dobrý 😉

petraluk
9. pro 2007

Berundo,mě mudr řikala, že čím míň tím líp. Postačí dětské mýdlo za dvacku z lékárny. Když měl malej suchou pokožku tak jsem do vody kápla trochu olivového oleje a teď když už je v pohodě nemažu ničím.
Bepanthen je nejdražší, takže sem ho měla jen poprvé.Používala jsem ho i na popraskané bradavky. Teď už kupuji Infadolan nebo Rybilku.
Na mytí používám sprchový gel SebaMed. Šampon na vlásky by se měl používat až někdy od 1 roku dítěte.
Johnson se nedoporučuje, protože na něj bývají nejhorší alergický reakce 😉

jana06
9. pro 2007

Ahoj, já jako správně švihlá těhule, musela mít pro mimíse všechno od jedné značky. V porodnici se nám (podpbně švihlým) maminám sestřička tak trochu vysmála. Upozornila nás, že kupovat od jedné značky celou řadu - šampon, mýdlo, měco na tělo, krém na obličej, koupelovou pěnu a já nevím co- je zbytečný. Že stejně v tom spěchu budeme používat jen jednu věc a budeme rády, že jsme rády. A měla pravdu. teď už to vím taky.
Ale k té značce.
Použila jsem na malýho jedinkrát kosmetiku Hipp. Chuděrka se mi celý osypal. Pak jsem přešla na Seba med a super.
Když ho koupu, tak dám do vaničky koupelovou pěnu Batole a když mu jen umývám zadeček pod vodovodem, tak mám na vaně nachystané tuhé mýdlo od Nivei. Na těle ho natírám mlíčkem od Seba medu. Zároveň tím dělám i baby masáž.

jana06
9. pro 2007

Jo a na prdelku buď bepanthen, Sudocream, nebo přímo v lékárně dělaný Lavarisin. Sice trošku smrdí jako Rybylka, ale Rybylka je větší štyngec 😀 Tu já nemůžu rozdejchat. ALe podle ostatních maminek je stejně dobrá jako Bepanthen.

monaberuska1
9. pro 2007

Ahojky holky🙂
jojo mě taky každý radí bepanten a tu rybylku a od johnsona🙂ale určitě tohle vyzkoším, ale myslím si že každá pak poznáme co je nej.pro toho drobečka🙂moje ségra třeba nemohla používat bepanten protože malej se osypal z toho,☹ale bepanten aspoň u nás dávají v porodnici:_)

mausi
9. pro 2007

Ahojky,
nam porodni asistentka radila po porodu miminko vubec nekoupat v mydle ani pene, ale davat do vody jen olejicek. Takhle jsme to praktikovali docela dlouho, myslim tak minimlane do pul roku.
Jinak na zadecek je vyborny krem od Weledy, jak uz tu bylo zmineno, totez plati treba o kremu na oblicej do spatneho pocasi.

Ja mam ale velice dobrou zkusenost i s kosmetikou Hipp a Buebchen. Tu kupuju ted, kdyz je malemu 2,5 roku.
Do vany zadnou specialni penu nemam, vymacknu tam trochu toho gelu (Hipp, Buebchen) a tim pak maleho, vcetne vlasku, umeju.
Jinak ma treba Yves Rocher strasne krasne vonavy myci/ sprchovy gel (i na vlasky) pro miminka a male deticky - je to z te rady Hamamelis.

monaberuska1
9. pro 2007

jojo jak píše mausi🙂WELEDA tu si chválí i má sestra🙂je to dražší ale prej výborný🙂

mausi
9. pro 2007

Berusko, je pravda, ze ta Weleda je drazsi, ale opravdu vyborna. Je to dobra investice. 😉

monaberuska1
9. pro 2007

mausi🙂
jojo taky slyším jen chválu na tu weledu🙂já zatím mám jen bepanten, ten zkusím a od toho se nějak odrazím.-)a jaký je dobrý olejíček??

kyri
9. pro 2007

souhlas - weleda 😵
dá se i přihlásit do jejich baby klubu, to je pak sleva 10% na všechno a posílaj i přes e-shop 😉
tady: www.weleda.cz

mausi
9. pro 2007

Berusko, s tim olejickem ti bohuzel neporadim, protoze my jsme meli olejicek vyrobeny ve vlastni dilne primo tou porodni asistentkou. Vymyslela tu recepturu sama a nadherne to vonelo ! Myslim, ze tam byla levandule, ale dal mi to vypadlo. Ale podivam se do zapisku a pak se znovu ozvu, jo ?

monaberuska1
9. pro 2007

mausi🙂
tak jo🙂super🙂
kyri🙂jo mrknu teda na odkaz🙂děkuji 🙂

aallii
9. pro 2007

Ahojky,mám známou zdravotní sestru na dětským a též mi říkala že jsou miminka dost často alergická na kosmetiku Johnson. 😕 Stačí prý mýdlo a krém na opruzeniny rybylku.Pupíček čistit líhem.Odsávačku na hleny,vatové tyčinky.Mám připravenou i koupel od nivea baby ale to až déle no a na prdíky krém Pupík,pomáhá namazat kolem pupíčku a též rekalní rourku.Na malého mi dost pomáhala,nesmí se ale do prdelky strkat moc daleko. 😅

caira
9. pro 2007

tak ja do zacatku do koupele nebudu pouzivat nic, pry ze zacatku to vubec neni potreba, jen asi nejaky telovy olejicek od sebamed nebo nejake ten telovy krem, bepanthen na opruzeniny a lih na pupicek.S tim se do zacatku naprosto vystaci..
Do Johnsona bych nesla ani kdyby mi tu kosmetiku dali zadarmo a navrch mi platili, je to plne parabenu a alkoholu, neskutecne agresivni hnus 😠 schvalne se s tim telovym mlikem od Johnsona zkuste odlicit a pochopite proc ani vase mimi z toho nebude nadsene..je to k pokozce desne agresivni a na pokozce obliceje to pocitite nejlip..hlavne okoli oci je fakt zazitek 😝

denousek
9. pro 2007

holky tak to me docela mrzi ze johnsons u vas stoji za... ja mam od nej koupenou celou sadu sestra to taky pouziva a nahodou bomba..ja mam koupenou tu sadu na dobre spani.....
samozdrejme ze to kazdemu miminku sedet nemusi ale to ysi myslim ze zas tak neni kosmetikou ale slozenim pokozky proste nekomu sedne a nekomu ne...to mate jak kdyz nekomu se mimi osype z tesco plenek a nekdo si je nemuze vynachvalit,dle me to to to samy 😉

aallii
9. pro 2007

To co píše Caira je fakt,tuhle kosmetiku jsem měla na prvního syna,byl na ni alergický tak jsem ji používala já a opravdo štípe na odličování se to nedalo tak jsem ji požívala na mazánínohou,bylo mi to líto vyhodit.Ale to opravdu záleží na vyzkoušení,ale já ji taky zž nec hci 🙂

denousek
9. pro 2007

no vsak to poznam proste kdyz to nebude sedet tak se koupi neco jinyho no...

aallii
10. pro 2007

Tak to je jasanka.Nechtěla jsem tě urazit,jen jsem psala svuj názor.Pa a promin. 🙂

denousek
10. pro 2007

aalli jeeziss neee.jak urazit...jasne,vzdyt rikas tbuj nazormja zase nejsem nejaka fifla abych se hned urazila 😀
vzdyt si to myslela dobre....
bud nam to proste sedne nebo ne za to nikdo prece nemuze tak kliiddd 😉

paolin
10. pro 2007

holky, ja mela koupeny neco od Johnsons, ale maly se mi po tom okamzite osypal. je to taky strasne parfemovany. zkusili jsme Nivea baby a uplne supr! mam od nich vse od A-Z. ted jsem koupila komplet baleni od Hipp. bez parfemu, konzervantu apod. osklivosti. Hipp vyrabi i bio produkty pro deti, takze v tom umi chodit. 🙂 ja to mam jako atopik docela jednoduche. neco koupim, zkusim na sebe a kdyz se neosypu, tak je to kvalita 😀
jinak jsem mela koupeny olejicek do koupele, penu, sampon, krem, Bepanten, na pupik 70% slivovici 🙂 a kvuli ekzemum a potnickam jsme malyho koupali v cernem caji. zatim se nastesti proti ekzemum drzi!

denousek
10. pro 2007

hmm 😒 tak to vypada ze manzilek si po porodu bude muset vyjet do obchodu a koupit vsechno od jine znacky .....
no ale treba se neosypem ale ted sem teda zklamana ze johnsons stoji za prd ...

caira
10. pro 2007

paolin, taky to znam..ja taky trpim na ekzemy..takze vsechno nejdriv budu zkouset na sobe. O te kosmetice hipp jsem jeste neslysela, ale klidne bych ji vyzkousela, kdyz ji tady kazdy doporucuje..da se to sehnat normalne v lekarne??

denousek
10. pro 2007

hipp maji normalne v drogerce myslim ...

paolin
10. pro 2007

jojo. maji to ve vetsich drogeriich, lekarnach a ted v hyper/super obchodacich jako vanocni baleni. stranky maji hipp-babysanft.cz

mausi
10. pro 2007

Ten Hipp je fakt moc prima. My ted mame od nich pletovy mliko a taky kremik na oblicej - oboji moc fajn. Pouzivaji hodne mandlovy olej. Jinak koukam ted na baleni a pisou, ze v roce 2006 bylo to pletovy mliko v ekotestu ohodnoceno jako "velmi dobre".
Co se tyce alergii, tak se Hipp taky snazi vynout se vsem moznym rizikum, takze nepouzivaji zadna barvidla, zadne parfemy, ktere by mohly alergii zpusobovat (najeky parfem tam tedy je, ale minimum), zadne mineralni oleje....