Poraďte základní kosmetickou výbavu pro mimi

berunda
7. pro 2007

ahoj holky, mužete mi poradit zakladni kosmetickou vybavu na mimi do začatku? Kremy atd? mydlo........mastičky..Co vše bych mela mit?děkuju moooc 🙂 😀

gaba3
17. led 2008

ahojky 😉 nemáte někdo zkušenost s kosmetikou altermed baby? Jsem alergik a hlavně ekzematik, manžel alergik a astmatik a Dr.mi říkala, že je téměř 100%tní, že prcek bude mít také alergii, tak bych chtěla kosmetiku, co nejvíc šetrnou... díky za radu 😉

vivian
17. led 2008

Taky doporučuju Weledu, je skvělá 🙂 Je sice dražší, ale ono to nějaký čas vydrží, takže to nakonec zase tak drahé není... a na péči o miminko se stejně moc nevyplatí šetřit 🙂 Já používám na malou měsíčkové tělové mléko a měsíčkový pleťový krém. Johnsona taky nedoporučuju. Za prvé se testuje na zvířatech, což je mi silně proti srsti, ty testy jsou dost brutální a já to odmítám podporovat, a za druhé je to dle mého názoru opravdu kosmetika nevhodná pro jemnou a citlivou pokožku miminka, je to plné agresivní chemie, parabeny, silná parfemace... Já jsem si to pro malou samozřejmě nekupovala, ale dostala jsem od kamarádky tělové mléko z té řady "pro dobré spaní" a to je tak silně a nepříjemně navoněné, že by mě ani nenapadlo tím malou mazat... Zkusila jsem se tím natřít sama, ale ani já to nevyužiju, je to na kůži nepříjemné, nechává to takový lepkavý film 😔 A ta parfemace, to je bolehlav. Takže Johnsona fakt ne.
Jinak vřele doporučuju Rybilku, ta je na prdelku ideální, já ji používám po každém přebalení a malá ještě nebyla opruzená 🙂

kukuli
18. led 2008

ahoj chtela jsem se zeptat jake mate zkusenosti s kosmetikou pro miminka od Nievei.My pouzivame radu pro dospely a jsme maximalne spokojeny. Ted nas ceka nakupovani pro naseho cvrcka,tak by me zajimaly vase zkusenosti.Diky

gaba3
18. led 2008

Vivian: díky za radu 😉 šetřit v žádném případě nechci a ani nebudu 🙂 Dr. mi říkala, že nemůžu ani denně koupat, max. jednou za dva, tři dny... chci tomu dát vše, nechci aby to prďolka měl po mě! ještě přemýšlím o té Altermed baby, našla jsem leták u Dr. v čekárně a je to taky bez parabenů, parfemace a mycí koupele neobsahují mýdlo, naopak ještě D-panthenol..... tak asi koupím něco od Weledy a něco od Altermed a uvidíme 😉
Kukuli: jinak nivea je podle mě taky dobrá, kdyby prcek neměl takový předpoklad na ekzém, tak bych klidně do ní šla 😉 A Johnson to je je fakt hnus, já se z něho osypala a miminku bych to v žádném případě nedala!

tigr21
18. led 2008

holky a tak všeobecně,nehledě na značku co všechno je zapotřebí?

minea
18. led 2008

Tigr21, všeobecně: olejíček (slunečnicový nebo olivový z lékárny), mast na zadeček při každém přebalování (např. dětská mast s rybím tukem z lékárny), mast na opruzeniny (např. Bepanthen), líh na pupík, krém na obličej do zimy (stačí Infadolan). Taky používám nesterilní gázové čtverečky (na vytírání záhybů) a na pupík jsem používala štětičky do uší. Dál dětské mýdlo - mám syndet od Sebamedu.