• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Používáte při přebalování pudr nebo krém?

Chci se zeptat jestli pouzivate pri prebalovani krem nebo pudr?Ja jsem to jednou zkonbinovala a malej mel opruzeniny po celem tele kde mel plenku.tak se chci zeptat jestli to taky kombinujete nebo pouzivate krem popr.samotnej detsky zasyp
5. zář 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám zásadně krém.
Vyčetla jsem, že při použití pudru je důležité, aby bylo miminko dobře osušené, protože jinak ten pudr natáhne vodu a stane se z něj něco podobného, jako když dáš vodu do mouky. A když to pak vyschne, udělají se hrudky a ty v plence dráždí. Myslím, že to je ten důvod, proč se tvému synovi udělaly ty opruzeniny, když jsi to zkombinovala s krémem :wink:
5. zář 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já bych řekla, že po zkušenosti s jedním dítětem, u druhého nebudu používat vůbec nic. Nejdůležitější je určitě nechat před zabalením dupku opravdu velmi pečlivě oschnout a hlavně při pokadění okamžitě přebalit. Krémy proti opruzeninám jsou podle mne funkční až když se dítě oprudí, jako prevence to myslím zas tak nefunguje. Malý, když byl kojený, kadil i 12x za den a to se opruzeninám dalo opravdu předejít jen těžko :frowning2: A jediné, co zabralo, vždy pečlivě zadeček osušit a vyvětrat, pak teprve zabalit, a 2x denně tenká vrstva Imazolu :wink:
5. zář 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nepouzivala nic. Ubrousky a nechat uschnout apokud byl problem, tak imazol. Bepanthen je podle me moc mastnej, coz na opruzenou prdku neni ok.
5. zář 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevím, ale právě na opruzený zadeček používám Bepanthen a je super :wink: Jednou byli kluci po ATB opruzení hodně, to pomohl Imazol, ale ten se nesmí používat při každém přebalování, max. tak 3x denně.
5. zář 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula, no jasne, jak komu co vyhovuje, kazda prdelka je jina :wink:
5. zář 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
pudr nééééé :frowning2: a už vůbec ne to kombinovat. :angry: Krém,!!!nám se osvědčil od Weledy proti opruzeninám jako prevence anebo Bepanthen,ale jen příležitostně... :wink:
5. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám na opruzeniny zabírala klasická rybí mastička udělaná přímo v lékárně, smradu jak v cařihradu, ale do dvou dnů bylo po problému, ale v mezi čase jsem nemazala ničím. :wink: :wink: Ta rybí mastička to krásně vysuší už první den :wink:
6. zář 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já zase peferuju pudr, teď mám od babylove, předtím bubchen a předtím oriflame a super. Hlavně v létě. naopak moje zkušenosti jsou takové, že ho zasypu, dobře to rukou rozmažu, přebytečný pudr spadne na podložku a je nádherně suchej, vůbec se nazapotí. Hlavně super je to pod pindíkem. Ale když byl mimčo, tak jsem užívala jen Bepanthen. Podle mě je nejlepší. Sebamed nic moc a hlavně Astrid a Indulona na opruzeniny - je smíchaná s pudrem! a na vlhké pokožce nejde vůbec roztírat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rybilka je fajn, jen ten smrad je příšernej a můj manžel by se zblil :grinning:
Teď už moc nemažu a lítá doma s holou pr*elkou :wink:
6. zář 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no smrad je to velkej, ale přes plenu to cítit není, to jen maminka si musí vždycky pořádně umýt mastičku za nehty :grinning:

Pudr je dobrej možná na kluky, ale holčičku bych nezasypávala, moje máma říkala, že zasypala ségru poprvé a naposledy, si představte co jí do udělalo v buchťákovi za kaši :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a dostat to tam odtud ó ne pérdel :grinning:
6. zář 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já mazala krémem, ale zkoušela jsem i pudr, ale neměla jsem dobré zkušenosti. Ale já ted zkusila... od 1 roku malou vůbec nemažu (jen na noc) a ani jednou se neoprudila. Dříve jsme na to hodně trpěli ale co jsme přestali mazat (vím, zní to divně) se neoprudila ani jednou.
8. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Používáme jen krém - používáme sudokrém a je super.
Bepanthen nám opruzeniny jen zhoršil - na kožním nám řekli, že ten jen na "suché" opruzeniny a ne rozšířené a nejlíp jen na prevenci. Ten jsem měla jen jednou a už ne e.
8. zář 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitrulka, já myslim že to není divný, já nejsem moc pro preventivní mazání, ta kůže tak nemůže pořádně dýchat
9. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek