Používáte při přebalování pudr nebo krém?

listka
5. zář 2009

Chci se zeptat jestli pouzivate pri prebalovani krem nebo pudr?Ja jsem to jednou zkonbinovala a malej mel opruzeniny po celem tele kde mel plenku.tak se chci zeptat jestli to taky kombinujete nebo pouzivate krem popr.samotnej detsky zasyp

shaula
5. zář 2009

Já používám zásadně krém.
Vyčetla jsem, že při použití pudru je důležité, aby bylo miminko dobře osušené, protože jinak ten pudr natáhne vodu a stane se z něj něco podobného, jako když dáš vodu do mouky. A když to pak vyschne, udělají se hrudky a ty v plence dráždí. Myslím, že to je ten důvod, proč se tvému synovi udělaly ty opruzeniny, když jsi to zkombinovala s krémem 😉

garfieldmail1
5. zář 2009

No já bych řekla, že po zkušenosti s jedním dítětem, u druhého nebudu používat vůbec nic. Nejdůležitější je určitě nechat před zabalením dupku opravdu velmi pečlivě oschnout a hlavně při pokadění okamžitě přebalit. Krémy proti opruzeninám jsou podle mne funkční až když se dítě oprudí, jako prevence to myslím zas tak nefunguje. Malý, když byl kojený, kadil i 12x za den a to se opruzeninám dalo opravdu předejít jen těžko ☹ A jediné, co zabralo, vždy pečlivě zadeček osušit a vyvětrat, pak teprve zabalit, a 2x denně tenká vrstva Imazolu 😉

kristi
5. zář 2009

ja nepouzivala nic. Ubrousky a nechat uschnout apokud byl problem, tak imazol. Bepanthen je podle me moc mastnej, coz na opruzenou prdku neni ok.

shaula
5. zář 2009

Tak nevím, ale právě na opruzený zadeček používám Bepanthen a je super 😉 Jednou byli kluci po ATB opruzení hodně, to pomohl Imazol, ale ten se nesmí používat při každém přebalování, max. tak 3x denně.

kristi
5. zář 2009

shaula, no jasne, jak komu co vyhovuje, kazda prdelka je jina 😉

jandalinka
5. zář 2009

pudr nééééé ☹ a už vůbec ne to kombinovat. 😠 Krém,!!!nám se osvědčil od Weledy proti opruzeninám jako prevence anebo Bepanthen,ale jen příležitostně... 😉

nikka.vo
6. zář 2009

Nám na opruzeniny zabírala klasická rybí mastička udělaná přímo v lékárně, smradu jak v cařihradu, ale do dvou dnů bylo po problému, ale v mezi čase jsem nemazala ničím. 😉 😉 Ta rybí mastička to krásně vysuší už první den 😉

ygreen
6. zář 2009

tak já zase peferuju pudr, teď mám od babylove, předtím bubchen a předtím oriflame a super. Hlavně v létě. naopak moje zkušenosti jsou takové, že ho zasypu, dobře to rukou rozmažu, přebytečný pudr spadne na podložku a je nádherně suchej, vůbec se nazapotí. Hlavně super je to pod pindíkem. Ale když byl mimčo, tak jsem užívala jen Bepanthen. Podle mě je nejlepší. Sebamed nic moc a hlavně Astrid a Indulona na opruzeniny - je smíchaná s pudrem! a na vlhké pokožce nejde vůbec roztírat 😝 Rybilka je fajn, jen ten smrad je příšernej a můj manžel by se zblil 😀
Teď už moc nemažu a lítá doma s holou pr*elkou 😉

nikka.vo
6. zář 2009

no smrad je to velkej, ale přes plenu to cítit není, to jen maminka si musí vždycky pořádně umýt mastičku za nehty 😀

Pudr je dobrej možná na kluky, ale holčičku bych nezasypávala, moje máma říkala, že zasypala ségru poprvé a naposledy, si představte co jí do udělalo v buchťákovi za kaši 😅 😅 😅 a dostat to tam odtud ó ne pérdel 😀

jitrulka
8. zář 2009

No já mazala krémem, ale zkoušela jsem i pudr, ale neměla jsem dobré zkušenosti. Ale já ted zkusila... od 1 roku malou vůbec nemažu (jen na noc) a ani jednou se neoprudila. Dříve jsme na to hodně trpěli ale co jsme přestali mazat (vím, zní to divně) se neoprudila ani jednou.

gilotek
8. zář 2009

Používáme jen krém - používáme sudokrém a je super.
Bepanthen nám opruzeniny jen zhoršil - na kožním nám řekli, že ten jen na "suché" opruzeniny a ne rozšířené a nejlíp jen na prevenci. Ten jsem měla jen jednou a už ne e.

nikka.vo
9. zář 2009

jitrulka, já myslim že to není divný, já nejsem moc pro preventivní mazání, ta kůže tak nemůže pořádně dýchat

lenouch23
5. kvě 2017

Já používám jen krém, co se mi nejvíce osvědčil, pudr mi přijde, že zbytečně vysušuje.

luckylee
5. kvě 2017

Mazala jsem jen v sestinedeli,kdyz jsem pouzivala vlhcene ubrousky-pak se silene oprudil.Vylecili jsme to a od te doby nemazu preventivne nicim a umyvam jen vodou.Kdyz se oprudi (ma agresivni hovnousy pri rustu zubu) tak omyvam cernym cajem pripadne maznu sudokremem a hotovo.Jinak ma krasnou dupku.☺

sajul
5. kvě 2017

Nemazu nicim uz dlouho 😉 kdysi jsem obcas mazla bepanthenem, ale je to zbytecna drahots

lusynkova
6. kvě 2017

Používám svou vlastní mast. Ničím chemickým bych dítko nemazala.

nikuu
6. kvě 2017

Preventivně nepouzivam nic. Když se oprudila, tak sudocream, imazol. Mastné krémy typu bepanthen a pudr u nás nefungují. Vlhčené ubrousky nepoužívám.

junkka
6. kvě 2017

Obcas maznu sudocremem, spis jen po kadeni, curanky jen otru. No a kdyz bylo zle (rostly zuby a mela prujem) a byla fakt mega opruzena, tak ten imazol🙂 do dvou dnu byla ok

maqggienka
6. kvě 2017

Používala jsem pudr i sudocrem, ale pak jsem nemazala ničím. Jen když měl zadeček červený. Vlčené ubrousky jsem používala málokdy. Měla jsem Perlan namočený ve vodě.

hanulka_es
6. kvě 2017

u nás funguje bepanthen care, snažím se vyhýbat vlhčeným ubrouskům a máme koupený a nastříhaný perlan a roztok z heřmánku Medvídek. Poté máznu bepanthenem a zatím jsem neřešila nic závratného 😉

lenouch23
13. kvě 2017

@lusynkova A jaký krém prosím používáte ?

lusynkova
13. kvě 2017

@lenouch23 Svou vlastní zinkovou mast, kterou si vyrábím. Ráda nabídnu recept (přes zprávy). Je pouze z přírodních složek a můžu s ní malého s klidným svědomím mazat x krát denně.

janawei
18. kvě 2017

Preventivně nic. Vlhčené ubrousky jsem nepoužívala, vyjma těch "domácích" z perlanu a Medvídka. A i po těch jsem prcka omývala čistou vodou. Při občasné opruzenině jsem dávala přírodní Měsíčkový kojenecký krém od Weledy. Teď to budu dělat úplně stejně.

kristy31
22. kvě 2017

@lenouch23 já s mazáním zkušenosti ještě nemám, protože mimčo ještě není na světě, ale kamarádka si nemůže vynachválit propanthen 365 baby. má to prý stejný efekt jako bepanthen akorát je tam docela dost velký cenový rozdíl

soniacer
14. črc 2017
Uživatel soniacer je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od soniacer.

Super .. Díky za typ .. Taky jsem na něj četla dobré hodnocení