Přebalovací pult, nebo tvrdá přebalovací podložka?

smartbear13
12. bře 2013

Ahoj holky, možná se ptám na "ptákovinu", ale v posledních dnech hodně řeším,jestli je třeba kupovat přebalovací pult,respektive komodu a na ni přebalovací desku, investovat peníze, práaci, místo...,anebo, jestli není třeba lepší tvrdá přebalovací podložka na postýlku?Jaké máte zkušenosti?Můžete mi napsat nějaká pro a proti?Díky🙂

zuz.ik
12. bře 2013

Mám přebalovací pult (komodu) a jsem spokojená, podle mě, pokud je na komodu místo a peníze, šla bych do přebalovacího pultu. Přebalovací podložka na komodě se dá většinou odmontovat a používat pak už jen jako komodu.

ivule13
12. bře 2013

Souhlasím se zuz.ik. Mám přebalovací podložku s tvrdou deskou přes postýlku, není to nejhorší, ale musím se víc ohýbat a od 2 měsíců ji musím sundávat, abych malýho dala do postýlky. Ale my máme malej byt a málo místa. Jinak bych šla do komody nebo přebalováku (třeba Ikea) 😎

ffiinnkkaa
12. bře 2013

Asi podle místa..já ho přebalovák měla..ale nakonec jsem stejně využívála jen podložku, např. v obýváku na gauči 😉

mirusak1
12. bře 2013

Ja jsem za prebalovaci pult, pokud je na nej misto

dri
12. bře 2013

ahoj,my si koupili komodu a na to dali přebalovací podložku. Využila jsem to tak do 5m. Pak už se malá furt vrtěla,tak jsem přešla na gauč, postel, zem 🙂

aneta0707
12. bře 2013

na prvni jsem mela prebalovaci komodu. moc sem ji nevyuzila, jenom kdyz byla malinka. potom jsme stejne presly na gauc, postel... ted na druhy jsme prestehovany zatim do mensiho a znovu sem si ji dala. a pak si to rozmyslela 😀 takze akorat skrinka na obleceni a postylka s prebalovaci podlozkou. nezabira tolik mista a podlozku muzu schovat pod postylku, kdyz ji nepotrebuju.
@smartbear13

smartbear13
autor
12. bře 2013

Holky, díky, zatím je to teda tak půl na půl, to jsem dost zvědavá, co nakonec pořídím🙂

speedygon
12. bře 2013

my z finančních důvodů neměli komodu...přítel vyrobil jednoduchý, ale bytelný přebalovák, který jsme měli na postýlce....tu jsme potom po zrušení přebalováku museli vyztužit šroubama v místě spojů, jelikož jak malá vyrostla, tak její váha+váha přebalováku postýlku přetěžovaly a trochu se rozjela...ale jen malinko....a přebalovák účel splnil na výbornou....podle mě jsou komody zbytečně drahé a takový jednoduchý přebalovák se dá udělat na jakoukoliv komodu, co máte doma a unese nějaké zatížení 🙂

lucyhavirov
12. bře 2013

U prvního mimča jsem nic neměla a u druhého jsem si koupila přebalovací komodu a byla jsem nadšená,nahoru se toho dost vleze a v komodě taky místo,litovala jsem že jsem si to nekoupila i u prvního mimi a měla jen podložku.

monaida
12. bře 2013

@smartbear13 Taky nad tím dlouho spekuluju, a došla jsem k tomu, že to u nás bude jako dřív... Taky žádný přebalovací komody nebyly, podložku na stůl nebo na postýlku a hotovo. Máme mini byt, tak si ušetřim místo.

mafeska
12. bře 2013

kdybych měla místo na přebalovák s komodou určitě bych neodolala ale jelikož místo není, koupila jsem v ikee přebalovací podložku s nafukovacíma stranama a přebalovala v koupelně na pračce, jak malá rostla přestěhovala jsemse s jednorázovýma podložkama na gauč a zem.

olusenka
12. bře 2013

Já mám přímo přebalovací komodu. Podařilo se mi sehnat použitou přes aukro, krásnou a zachovalou, za celkem dobrou cenu. Nahoře hodně místa, takže vedle té plastové přebal. podložky se vejdou ještě ubrousky a různé jiné věci na utírání zadečku, mastičky apod., dole za dvířky v komodě jsou přebalovací podložky, další zásoby ubrousků atd., v šuplíčkách hned pod přebal. deskou a po ruce jsou drobné věci na miminko, co jsou třeba: teploměr do vany, teploměr, odsavačka, dudlíky, kartáčky na vlasy, nenačnutá balení různých kapiček a mastiček apod. Bez téhle komody bych si to dokázala těžko představit. Oblečení v ní nemám, to mám jinde. Na posteli jen oblíkám, a je to hrozný se ohýbat, pult na přebalování vede i po 1.narozeninách, i když je malému už krátký.
Na druhé mimčo na noční přebalování uvažuju o přebal.podložce s tvrdou deskou na postýlku (komoda je v dět.pokoji a mimčo bude s námi v ložnici asi), ale asi se bude muset vylepšit, ty desky, co jsem viděla, nemají vespod zarážky a na té postýlce by to teda jaksi nedrželo.

lulii
12. bře 2013

@smartbear13 Já jsem za přebalovací komodu 😉 Máme místo, takže máme i fakt velkou, kam se vejde opravdu i dvouleťák 😉 A hlavně mám všechno po ruce, oblečení, kosmetiku,....A hlavně nebyl vůbec drahý - na chalupě na půdě našel taťka "mycák" - jedno šuble, kde byly lavory a pod ním je skříňka. Náš šikovný taťka vyndal lavory, dal nové dno šubleti, celý "restauroval" a fakt spokojenost 😉 Jsou toho plné bazary 😉

blahova_andrea
12. bře 2013

Já měla v koupelně velkou komodu z bazaru, do které se mi vešla spousta věcí od zásob plínek až po prášky na praní atd. V pokojíčku jsem pak měla jen starou komodu - šuplíky, na které jsem si od kamošky půjčila takovou tu podložku se zdvihnutýma krajema. Když bylo místo, tak bylo děsně fajn mít pohodlí jak u koupání, tak i u běžného přebalování a nemuset v noci lítat přebalovat do koupelny apod. Asi jsem ti moc nepomohla, protože já jsem rovnou pro dvě přebalovací místa. Jde spíš jen o to místo než o peníze. My jsme nízkorozpočtový a šlo to 😉

sedivka
12. bře 2013

@smartbear13 mam prebalovaci pult z ikey a super. Uz pulroku vyuzivam vyhradne to. V koupelne mam jen tu mekkou podlozku na zemi

zuzik24
12. bře 2013

Já přebaluju na posteli na nafukovací přebalovací podložce. Místo na komodu by se i našlo, ale takhle mi to přijde pohodlnější, veškeré potřeby k přebalování, uchošťourky, krémíky, olejíčky atd. mám v takové umělohmotné bedýnce hned vedle a je to bez problému. 🙂 Ale každému vyhovuje něco jiného 😉

pismenka
13. bře 2013

u prvního jsem si pořídila komodu kam se dá přidělat ten horní díl - pult. Ted u druhého jsem ji ani nevytahovala - horní díl jsem sundala, tak z toho mám skřínku v šatně a přebaluji druhé mimčo od malička na posteli, sedačce, postýlce. Dnes když tohle už všechno vím, tak bych si komodu nekupovala. Jen ten molitan (je to potaženo takovým tím omyvatelným plastem - nevím jak to mám popsat 😀 ) ten mám na pračce v koupelně, ten je dobrej, je čtvercový, abych mimčo mohla mít proti sobě né bokem.

http://www.matulda.cz/detail.php?zbozi=3204052

mám ho a je na pračku ideální 😀 akorát

petanevesta
13. bře 2013

já mám koupenou přebalovací komodu z Ikey a i když dítko teprve čekáme, tak už teď jsem z ní nadšená, je hodně prostorná, takže si myslím, že se tam malá vejde i větší a hlavně je tam navíc úložný prostor na plínky atd.... máme jí teda umístěnou v děcáku a v noci, dokud bude malá s námi v ložnici, budu asi přebalovat na posteli nebo v postýlce

schnek
13. bře 2013

já jsem za přebalovák na komodě, pokud to jde - velký prostor, všechno po ruce, vydrží dlouho, ale v pohodě jsem přebalovala i u nás na posteli, jen jsem si musela hlídat, že mám v šupleti všechno nachystaný. Do podložky na postýku bych nešla, přijde mi to nepraktický a nebezpečný.

smartbear13
autor
13. bře 2013

Holky, díky, jste hodný, taky jsme přemýšleli přebalovat na pračce,ale máme tu užší s plnění zeshora,tak by to asi nebylo úplně praktické, i když manžel je šikovný a uměl by i takový přebalovák vyrobit, musela bych hio sundávat při praní a nemohla bych na něm nic mít. Asi nakonec bude ta komoda a pult..sice je to,jak já říkám, další krám do baráku,ale co bysme pro mimčo neudělali🙂

xvink
15. srp 2013

Já si myslela, že pořídím nějakou komodu (něco menšího, co půjde využít i potom), na kterou si položím tu pevnou podložku. Protože ceny přebalovacích pultů a komod mi přijdou přehnané. Ale pak jsem tady četla nějakou diskusi, ze které plynulo, že většina maminek děti při přebalování oplachuje v umyvadle vodou. V tom případě bych ale asi koupila jen tvrdou podložku a dala si ji na pračku. Přeci nebudu běhat mezi koupelnou a dětským pokojem... Co si tom myslíte?

jennyska
11. lis 2013

Ahoj @smartbear13 @xvink @schnek @petanevesta @pismenka @zuzik24 @sedivka @blahova_andrea @lulii @olusenka @mafeska @monaida @lucyhavirov @speedygon @aneta0707 @dri@mirusak1 @ivule13 @ffiinnkkaa @zuz.ik

mohly byste, prosím, vložit své případné zkušenosti s přebalovacím pultem na https://www.modrykonik.cz/prebalovaci-pult/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním maminkám, které si prochází stejným obdobím a zvažují zda pult ano, či ne, popř. jaký a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča