Suchá pokožka u dětí. Co na ni používáte?

skurinka
25. únor 2009

ahoj holky potrebuju poradit.
dcera ma od mimi suchou kuzi.brisko,paze.tvare a zadicka.kdyz byla mimi tak jsem ji davala do vody materske mleko pak olivovi olej a pak jsem v cesku koupila Oilatum to nam pomohlo.pac ziju mimo republiku tak ho nemohu sehnat.ptala jsem se u dets.dr na linolafeet ale ta my rekla ze to me nedoporucuje.ze si mam v dm drogerii koupit jejich vyrobky -baby love ,ze jsou nejlepe testovane .tak se chci zeptat jestli mate zkusenosti nebo nejake rady .dekuju
na tvaricky jsem ji koupila vazelinu a ta je celkem fajn

j.a.n.u.s.
26. únor 2009

skurinka..a nemas nekoho kdo by ti mohl to Oilatum poslat?

Mala ma taky suchou, ja pridavam do koupele par kapek oleje z pačuli, a mazu detskou Niveou a dobry..mandlovy olej je taky ok...

skurinka
autor
26. únor 2009

no prave ze to je trochu problem kamoska si to bere na sebe pro jeji malou a pak jsou problemy z pojistovnou pac to nemuze dr napsat 2krat do mesice ci co.janus zkusim jeste ten mandlovy olej a kdyz uz to nepomuze tak zajdu na kozni.dik 🙂

jabber
26. únor 2009

skurinka - tak se vyprdněte na pojišťovnu a kupte si to sami, ne, když to pomáhá 😉 vždyť půllitrové balení stojí 260,- Kč 🙂

skurinka
autor
26. únor 2009

jabber -me o tech 260kc vubec nejde ale ja to tady nemuu vubec sehnat vis.ted v lednu me dovezl tata jen tu malou lahvicku .a my jedeme do cech az v srpnu .jeste reknu mame az pojede do cech at me ze dve koupi.na internetu jsem koukala a tady maji jen obyc mydlo a to nechci.a linolafeet me dr nedoporucuje.vis.musim vydrzet

jabber
26. únor 2009

skurinka - jo aha, já myslela, že ti to může poslat ta kámoška, tak nic 😉 😀

mysulka
26. únor 2009

Ahoj, máme suchý nožičky a jediné co nám pomohlo byl Exipial a do koupele přidávám olej od Johnsna na dobrou noc, i když proti němu všichni bojují, že je to to nejumělejší a pod., nás takové té úplné šupinové kůže zbavil on. A teď to už jen udržoju tím excipialem. Zkus ho vyzkoušet na kousku kůže kvůli reakci a uvidíš, já jsem s ním naprosto spokojená, ale jelikož to malej zdědil po mně, tak to má do důchodu 😠

lenkala
26. únor 2009

j.a.n.u.s.,
co je to ten olej z pačuli?Chcela by som aj ja dat malej do kupela nejaky olejcek ale neviem aky... ☹ 😉

natalia3
4. bře 2009

Ahoj, nevim proc ti lekar rekl, ze Linola Fett neni dobra. Tobias ma neurodemitis a my pouzivame jen to a dost nam to pomaha. Na mandlovy olej bych si davala trosku pozor, nektere deti mivaji po delsim uzivani jeste vetsi problemy (alerigie atd.) Cau Nat

milik75
29. bře 2009

Ahoj, na suchou a atopickou pokozku je vyborna rada BIODERMA pouze v lekarne. Muj 19ti mes syn ma take suchou pokozku, nastesti nema atopic. ekzem a dr. nam doporucila tuto radu. Je drazzi, ale vyborna!! Olej do koupele, ani znacka Babylove ci Nivea nema zdaleka takovy ucinek.

jarka082
22. kvě 2012

Oilatum plus je myslím na předpis, ale jsou i produkty od Oilatumu který na předpis nejsou.....krém, klasický mejdlo a olejíček do koupele se dají koupit normálně v lékárně, já ho teda nikdy neměla problém koupit bez předpisu. hodně štěstí

sarihy
22. kvě 2012

Do koupele Linola Fett (olejová koupel), na mazání krém od A-Derma, Excipial (oboje z lékárny, volně v prodeji) a konopné krémy (Robátko).

kozous01
30. kvě 2012

Já používám také Oilatum a je to moc fajn, že to je v každé lékarně bez předpisu. Četla jsem o tom v diskuzích a holky si ho chválí, a já jsem taky spokojená. Nejvíce snad můj taťka, našel konečně tvrdé mýdlo co mu vyhovuje, jelikož on ty novoty jak říká nemá rád. Je to stará škola a má rád tuhá mýdla. Takže určo zkusit. 🙂

madormi
30. kvě 2012

olej do koupele od Biodermy, super věc

koukolinka1
9. čer 2012

Do koupele Balmandol ( dá se koupit v lékarně), po něm už se nemusí prý vůbec promazávat. Byla jsme mile překvapená. Olej máme od Tilie nobilis,taky spokojenost. Od kamarádky jsme slyšela názor, že děti s citlivou kůží se nemají vůbec natírat olejem, ale krémem. Máte s tím některá zkušenost?

keckemet
29. črc 2012

@skurinka U nas deti suche jak krokodyl.....🙂 Z bezne obchodni site absolutne nic.... Mozna modra nivea klasika a modra indulona🙂 Z lekarny nam vsechno funguje tak tyden. Excipial, BAlneum, oilatum, Balmandol, nic. Co jedine trochu pomaha je Lipobase..............

kyrab
16. pro 2012

V našem kraji se všechny miminka mažou Vrchlabskou mastí. je to úplný zázrak 🙂 Na suchou kůži, šupinky ve vlasech - perfektně zabírá. Krásně voní po levanduli a má hodně hutný masťový základ, takže ideální i jako krém na obličej do mrazu. Kam se hrabou všechny super drahý značkový krémy.

tepete
29. dub 2013

Jsem na "Koníkovi" nová a hledám tu nějaký nový tip na suchou kůži, mají ji obě dcery i já, takže zkušenosti máme bohaté. Zajímavá je informace o Vrchlabské masti, my používáme Leniens, možná to bude podobné. Olejíčky do koupele nejsou špatné, ale dlouhodobě to nestačí. Ačkoli nejsem velký příznivec různých barev do koupele, naše děti často užívají Kouzelný Bublík http://www.thebeanpeople.cz/produkty/kouzelny-b...
Je určený pro děti, vyrobený z jedlé sody, změkčuje vodu, asi nějak neutralizuje chlor a koupel nevysušuje kůži. Navíc to holky hrozně baví... 🙂
Chystám se vyzkoušet Oilatum, požádám naši lékařku o recept, tak jsem zvědavá.

nikola87
21. čer 2013

Dětský olej Bübchen 😵

martina_z
21. čer 2013

Osvedcily se mi rostlinne oleje Nobilis Tilia. Zacinali jsme mandlovym na kojenecke masaze a vsimla jsem si, jak malemu dela olej dobre. Pak jsme vyzkouseli i makovy (zklidnuje a je vhodny i na masaz pred spanim) a ted mame merunkovy, ktery pouzivam na oblicej i ja. Ale je pravda, ze ne kazdemu oleje sednou a nekterym ekzematikum navic problem zhorsuji. Vyzkousejte proto nejdrive vzorky.

@kyrab Vrchlabskou mast vubec neznam, ale jestli voni po levanduli, tak ji chci vyzkouset. Miluju tu vuni!

nasekuratko
21. čer 2013

nam zabira na suchou kuzi cista vazelina, modra indulona, nivea, domaci veprove sadlo (asi nejlepsi), nekoupat moc dlouho, pokud mozno jen sprchovat a hned potom poradne promazat.
Pak jeste je vyborny od Saloos (maji i v DMku) balzam atopikderm.

Kremy a mleka typu Bioderma, Eucerin, A-derma apod. by jsme museli mazat treba 5x denne. Jsou to lehke kremy, ktere jsou super treba v lete pres den. Ale na noc nebo v zime je potreba tu kuzi promazat poradne. 😉

dzejnab
21. čer 2013

@martina_z Nobilis je perfektní, používám já i moje mimi.
Když nás pustili dom z porodnice, tak jsme dlouho testovali čím ji dobře promazat, porád byla vysušená. Jednoznačně pomohlo jejich mandlový olej, škoda jen že jsem ho objevila až v 6.týdnu :(
Co se týče makového oleje na masáž před spaním, tak místo něj já požívám mandlový a přidávám kapku levandule, malá spí jak andílek.