Tréninkové kalhotky. Máte zkušenost?

argousek
24. bře 2009

Holky možná tady takové téma už bylo, ale nemůžu nějak dohledat, co bych se potřebovala dozvědět. Nemáte zkušenost s tréninkovými látkovými kalhotkami. Já zkouším Adámka nechat bez plenky, ale je to hrůza, když se stane nehoda, tak mu to steče až do bačkůrek. Tak jsem se dočetla na internetu, že se dají použít tréninkové kalhotky. Že dítě cítí, že je mokré, ale oblečení zůstane suché. Chci se zeptat jestli vy nebo nějaké vaše kamarádky nemáte nějakou zkušenost a když tak s jakou značkou . Ony jsou ty kalhotky docela drahé, tak abych se nenapálila a nebylo to z bláta do louže

ronie
24. bře 2009

jé tak to sem taky zvědavá, to bych snad taky zkusila...já o nich jen četla v té vtípné knize Prevít 😀 😉

astrane
24. bře 2009

Máme Imse Vimse a neprotečou....Píšou na nic,že je to na jedno vyčůrání.Rozhodně to nebudete mít na gauči a pod.Ale malej je taky prevít,protože jak má cokoli-plenky(látkový) kalhotky a nebo i slipy,tak čůrat nejde.Ale určitě je využijem na delší trasy do auta a do města místo slipů,až budem i venku odplenkovaní.Kvůli tomu,že ne vždy jde zastavit nebo vystoupit....Oni ty papírový jsou taky pěkně drahý a tohle se přepere a druhej den zase slouží.Taky je chci dávat zezačátku na noc,až budem rušit noční plíny....

zuzik.3
24. bře 2009

já jsem o nich taky uvažovala a nakonec ani nebylo třeba, několikrát jsem teda musela čistit koberce i bačkůrky, ale trvalo to jenom týden 😉

astrane
24. bře 2009

No já pak hlavně kvůli tomu cestování...přece jen na dálnici nemůžu pořád zastavovat a je to takový lepší než plínky-my tomu hrdě říkáme slipy 😀 A jezdíme často a když jedem autobusem,tak jede jeden za hodinu,tak taky nemůžem vystoupit a počkat na jinej 🙂 na doma je taky nepotřebujem,ale asi 14 dní jsme je dávali,když jsem něco dělala a nemohla ho pozorovat dostatečně ostřížím zrakem 😀

zuzik.3
24. bře 2009

aha, no já na ven a na cestování dávám normal. plenu, většinou je stejně suchá

argousek
autor
24. bře 2009

hmm tak mně tak napadá, jestli se to vyplatí takové kalhotky koupit, kdyby se to měl třeba po týdnu pár nehod i těch počůraných bačkůrek naučit 🙄

zuzik.3
24. bře 2009

zkus jeden balík a uvidíš 😉 každé dítko je jiné, jednomu nevadí být počuraný a např. moje to nesnesla, nesnene na sobě jakoukoliv špínu takže proto rychle pochopila co udělat aby nebyla bak 🙂

astrane
24. bře 2009

no jestli to chceš jen na to přechodný období a ven pořád dávat plínu,tak asi ne.jedny ty kalhotky stojí kolem200 a na týden,14 dní to asi nemá cenu....já papírovky nepoužívám a vyplatí se mi to určitě (ty by se taky prodražili)Mám troje a schovám i na další mimi,aby se ta investice zužitkovala 🙂

argousek
autor
24. bře 2009

zuzik asi myslíš zkusit ne látkové ale jednorázové? Jak to funguje?? Já používám jednorázové pleny normální pampers sleep and play, ale s tréninkovými nevím jak to funguje? Oni nesajou dobře, tak dítě cítí, že je mokré? Nebo jak to funguje ☹

zuzik.3
24. bře 2009

no já jsem myslela ty tréninkové kalhotky od huggies pull ups, ty se prodávají v balíku a teď zpětně čtu že astrane mluvila o látkových, které se prodávají po kuse a dají se prát. O těch jsem ani nevěděla 😅 😕 Zas jsem o něco chytřejší 😉

susik77
24. bře 2009

ahoj. holky a kdy je dobre zacit s temi kalhotkami? ja malou zatim davam na nocnik jen sem-tam, aby si zvykla, jeste ne moc systematicky. kdyz zacneme uz systematicky, za jak dlouho se asi nauci chodit sama? ja si to moc nmeumim predstavit. to kdyz mi ukaze ze chce na nocnik, ji pujdu rychle sundat vsechno obleceni+plenku?

astrane
24. bře 2009

My jsme sundali všechno kromě trika a ponožek,jinak jsme nestíhali 😀 Když dobře trefíš zralost dítěte,tak do týdne můžete být doma bez plín...Malej už stihne i doběhnout a sundat tepláky,slipy zatím nenosí.Ale v plíně neřekne,ani když je mokrá 😖 Je mu to jedno...jen je prostě rád,že ho chválme na nočníku a je důležitej a baví ho to 🙂 Jo a neříká,že chce čůrat-chodí si sám....Naopak malej od kamarádky se pravidelně počůraval rok-až skoro do 3,těžko říct,kde byla chyba...chodil ale taky bez plínek a nepřišel říct ani když tam měl bobek 😎

JInak já ho nechala vždycky večer tak od roku a půl nějakou dobu bez plíny-vždycky se počůral 🙂 a dopoledne doma chodil jen v těch kalhotkách,nám to vyhovovalo,ale nutný to není,když je nebudete mít,poradíte si bez nic-kamoška má jedny a dává je malýmu před koupáním vždycky,když třeba musí hodinu předtím přebalit,tak aby nemusela za hodinu vyhazovat další plínu,tuhle přemáchne a zase použije-spočítala si,že za měsíc-2 se jí ta investice vrátí 🙂

astrane
24. bře 2009
susik77
24. bře 2009

astrane: a jake jsou ty znamky zralosti? moje zatim rika kaka kdyz uz kaka 😀

astrane
24. bře 2009

Tak pardon,tady je to lepší.ten první odkaz nějak není komplet.Máme Imse Vimse Organic
Tak se mrkněte a rozšiřte si obzory 😉 😀
http://www.slune.eu/index.php?main_page=index&c...

astrane
24. bře 2009

No já to dělám tak,že mu vezmu plíny a řeknu,že má chodit na nočník čurat a ukážu mu ho a opakuju několikrát denně,teda vždy,když se vyčurá jinam 🙂 ...no a když ani po týdnu nechodí,tak to udělám znova za měsíc.U Staníka to bylo na druhej pokus a po 3 dnech se nepočůrával,u staršího syna to byl 3 pokus,Staník ve 23 měsících a Petřík ve 24

susik77
24. bře 2009

dobry napad. asi zkusim 🙂 mam pocit, ze malou nocnik zajima. akorat mam strach, z bude nemocna, kdyz ji necham bez obleceni a bosou...proto premyslim, jestli nepockat tak do kvetna?co myslis? doma mame vsude plovouci podlahy...

astrane
24. bře 2009

klidně ještě měsíc počkej...je celkem malá.my máme lino a jsme v domku-starším-teplo tak asi 20 stupňů a vyšlo nám to na únor.Ono je blbý,když se to prošvihne,protože pak už často děti nechcou dát plíny pryč a je to větší boj a trvá to dýl.Správný načasování je tady nejdůležitější+- kolem 2 let,u holek možná dřív

susik77
24. bře 2009

diky moc za rady, ozvu se jak se nam dari 🙂

argousek
autor
24. bře 2009

no náš Adámek si začal říkat, když chtěl kakat eee a když čůrat, tak si pořád sahal mezi nohy, musela jsem ho pozorovat. No a pak byl 14 dní nemocný a všechno pryč, přestal si říkat. Ale nevzdávám to, snad to zase začne, když už to jednou dělal. Právě bych chtěla zkusit, aby poznal ten důsledek, že když se počůrá bude mokrej. Zkoušela jsem to právě se spoďárkama bez pleny, ale výsledkem byly i počůrané bačkůrky 😒 A to mně omrzelo ☹ Tak jsem právě začala přemýšlet, jak to udělat, aby to pochopil. Já si myslím, že to dítě musí také začít mít zábrany se jen tak počůrat a to v těch jednorázovkách nemá. Prostě ví, že to může pustit.

astrane
24. bře 2009

náš to klidně pustí i do látkovek 😀 Ale to záleží na povaze-někomu to vadí,někomu ne.Našemu zase vadí,když se mu lepí tepláky na nohy,jak jsou mokrý

grisgot
24. bře 2009

Ahoj všem, zajímavá diskuse..díky 😉

astrane..a jaký je rozdíl mezi těmi nejlevnějšími SLIP a těmi dražšími? 300 za kalhotky..tyjo ☹

astrane
24. bře 2009

to nevím,asi ve značce a kalitě.Mám Baby-lucy plenkový kalhotky a je to nic moc,moc igelitový na můj vkus,takže je nenosíme a máme jen jako záložní,s Imse Vimse plenkovýma kalhotkama nesrovnatelný.Cenovej rozdíl stejnej,takže pro tréninkový kalhotky to bude platit asi taky.Baby-Lucy bych nebrala a popoliny měli tvrdej lem kolem nožiček-ty jsem srovnávala s IV a vzala IV-jsou moc příjemný.
Já radši budu prát dvoje kalhotky pořád dokola,když někam pojedem,než kupovat papírový plíny-po 50použitích to mám zpátky 🙂A nemám furt v popelnicích plno. Tak snad se to asponˇsrovná.navíc máme ještě plenu vše v jednom a je to taková látková jednorázovka 😉 -prostě se zapne na suchý zipy a hotovo,jako papírovka a nic už se na to taky nedává,takže pro dítě skoro bez plínek máme zásoby 🙂

petra.vavra
24. bře 2009

já jsem koupila ty od Huggies, které mají být mokré uvnitř a mají děti nutit si říct 😀 ...jo a také se mění obrázky na přední straně. tak Terezce jsou obrázky šumák anějaká vlhkost jí absollutně nevadí, tak to necháme na léto a bude to- Sem tam nějakou loužičku vydržím 😝 .

jandalinka
6. lis 2009

Ahoj.Potřebuji poradit.Už 2měsíce jsme bez plenky,ale na noc dávám a když jdem ven,tak dávám od Huggies ty s obrázkem,jako by jednorázové kalhotky.Ale napadlo mě,jestli nemám koupit tyhle plenkové kalhotky Imse Vimse a dávat přes noc,kdyby náhodou se trošku počurala(stane se tak 1xza týden jinak je suchá plenka ráno)a dávat ven,kdyby náhodou??Píše se tu,že maminy používají,když se učí na nočník nebo na delší cestu autem,ale lze použít i na noc?A na procházku ven?Fakt neprotečou? 😉 Ať mi se malá, kdyby náhodou cvrnkla,nenachladila na pipce?! ☹

lenkazdenek
6. lis 2009

JAndalinka-řeším podobnej problém,malá už si fakt říká i venku,nebo to drží až domu a v noci se nám taky málokdy počůrá-dokonce sme jednou zapoměli i plenku dát a naprosto bez nehody 😅 ale jinak ven furt plenko kalhotky dávám,taky mám strach aby neprochladla takže tohle by mě taky zajímalo 🙂

zlatouch
19. únor 2010

Ahoj, mám doma pár krásných barevných tréninkových gatěk, tomu našemu mrněti (v 15m 8,5kg) jsou velké i Mka, tak nevím, jestli mi do Lka doroste 😀 Ale kdyby ji nebyly kolem nožiček větší, tak fungují bezvadně 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31114388&tab=2

hancazivocich
19. únor 2010
luca16
15. čer 2017

Potřebuju poradit. Přes den dcera chodí na nočník a venku sama na travičku, kdykoliv se jí chce. Na noc jí dávám klasickou plínku (i několikrát za sebou, když není pročůraná). Jaké tréninkové kalhotky NA NOC byste mi doporučily, aby to v ní neevokovalo pocit klasické plíny? Chci aby se to podobalo klasickým kalhotkám a na plíny, aby úplně zapomněla. Všude ale píšou, že látkové tréninkové kalhoty nejsou na noc☹ Díky!!