V čem vyprat věcičky pro mimi?

ivca2409
30. pro 2012

Čaute holky, jsem tu nová - jsem i úplně čerstvá těhulka 🙂 konečně po 2,5letech se zadařilo! Vím, že 8.týden je hodně málo ☹ ale prostě si nic zlýho nepřipouštím - a hotovo 😀. Ale zpět k tématu.
Dostala jsem od kamaráda spoustu věcí na miminko - mraky bodýček, triček, punčošek.... jenže problémek je v tom, že jsou po jeho dcerce, které je dnes 5,5 roku. Ty věcičky ležely bůh ví kde, takže podle toho taky vypadají ☹ zažloutlé ☹ flekaté ☹.
Poradíte mi někdo, jak to dát do kupy? Bílé jsem namočila do Wanish bílý - ale asi to moc nepomůže ☹ Teď jsem to byla zkouknout a nic moc ☹ pak mám ještě drastickou verzi - klasika Savo perex..... Ale co s barevnýma věcma? Půjde to něčím dolů?
Předem děkuju za každou radu....

ined77
30. pro 2012

@ivca2409 ...ahoj, tak zkraje gratuluji k těhotenství 🙂 .
a co se týče věciček...na bílé je super ariel profesional na skvrny. a barevné bych zkusila vyprat jen tak v prášku bez ničeho a uvidíš, třeba to bude stačit. možná to dát na 60C 😉 .
určitě bude nějaký přípravek i na barevné, ale tady bohužel neporadím, leda se zeptat v drogerii 😉 .

andulka86
30. pro 2012

taky moc gratuluju. Já přidávám do bílého i barevného vanish, rovnou naliju do bubnu.

ivca2409
autor
30. pro 2012

@ined77 děkuju moc, za gratulaci i za radu - zítra skočím koupit a zkusíme...

ivca2409
autor
30. pro 2012

@andulka86 taky moc moc děkujuuu 🙂

maladama
30. pro 2012

@ivca2409 je to sice trochu víc práce, ale na hodně věcí pomáhá žlučové mýdlo - dá se koupit třeba v DM drogerii. Namočíš, namydlíš, necháš klidně 24 hodin odležet (v zakrytém kýbli, aby nevysychalo) a pak standardně vyprat v pračce. Se žlučovým mýdlem se radši zkamaraď už teď, protože až přijde mrkvička v příkrmech, tak to bude tvůj častý společník.

ivca2409
autor
30. pro 2012

@maladama může se to žlučové mýdlo použít i na barevné prádlo? nebo jen na bílé? nic takového neznám... ale zkusím... děkuju

maladama
30. pro 2012

@ivca2409 na všechno, je to velmi silný odmašťovač.
a jinak tedy, vzhledem k tomu, že mimi se ti narodí až v létě - naprosto skvěle na všechny fleky a zažloutlé věci funguje pořádné sluníčko, takže pokud můžeš, pak suš venku, to vyřeší spoustu skvrn!

iv45
30. črc 2013

bílé věci můžeš na 24 h namočit do kýble s troškou pracího prášku a soli na skvrny z DM, potom vyprat i na 80, a pustí, berevné klasika do pračky a přidat sůl na skvrny k prášku, vypraly se mi i skvrny zaleželé, po ssynovi 3 roky.
i na brindácích co jsem chtěla radši obarvit

djn
30. črc 2013

vyprat v Lovela prací prášek a přisypat sypký Vanish....nebo v Lovela gel a na každou skvrnu stříknout Vanish tekutý

kacenka1979
30. črc 2013

Mno ja nejdriv nastrouhala jelenu+ sodu + horká voda- nechala namocene a pak vyprala v lovele a klaplo to teda na fleky...na zazloutle netuším☹

klarisa6
17. srp 2014

Ahojky,
na to hovínkové blátíčko co občas se vyskytne na věcičkách používám jádrové mýdlo, funguje skvěle.

petraemma
19. srp 2014

Ahoj holky, já peru v http://www.refundo.cz/prasky-na-prani/tide-sens..., ale mám trochu pocit, že to malému nesvědčí. Peru v tom teda pro obě děti. Dcera v pohodě, syn se poslední dobou v čerstvě vypraných věcech ošívá. V čem perete pro vaše dětičky? Asi to změním

lllucielll
24. srp 2014

Od narození jen Persil sensitive a vše v pohodě 😉