• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Velmi suchá pokožka miminka - čím ho mám mazat?

Syn má od úporodu velmi suchou pokožku, která místy tvoří až šupinky. Doktorka mi doporučila příliš nekoupat (koupeme max.2x týdně) a jako léčbu Lipobasi a 1x týdně mazat Excipialem. Ani jedno ale nezabírá, mám spíš pocit, že je to horší než když jsem ho koupala častěji a mazala olejíčkem Aviril. Máte někdo podobnou zkušenost a hlavně radu na promaštění pokožky miminka? Olivový olej se už nedoporučuje, spíše slunečnicový, ale zatím jsem ho nezkoušela, tak nevím...
16. kvě 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
já používám ambiderman, je buď na předpis nebo jde koupit i volně. Nám moc pomáhal, je to v podstatě vazelína
16. kvě 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme používali krémy od Sebamedu. Proti suché pokožce nám pomohly výborně.
Jinak švagrová mazala obě děti olivovým olejem a se suchou pokožkou problém také neměli, tak kdo ví :slight_smile:
16. kvě 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
olej do koupele Balmandol + několikrát denně na suchá místa Lipobase Repair
16. kvě 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měly jsme stejný problém, náš pediatr doporučil omývat mýdlem Dave (doporučují ho i kožaři) a mazat univerzální modrou Indulonou. Doporučil mazat ráno a večer po koupání než vše zmizí a pka jen po koupání (1x denně večer). Po týdnu byl klid, zbavena šupinek i fleků, jedeme v tom už skoro dva roky a zatím bez nejmenšího problému a to ji koupeme každý den :grinning: :wink:
16. kvě 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
my teda na radu dr. mažeme Excipialem ráno i večer po koupání a je to v pohodě :slight_smile:
16. kvě 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
doporučuji vážně ten excipial u lipolotio http://www.dermocentrum.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&category_id=7&flypage=flypage.tpl&product_id=1285&lang=cs&vmcchk=1&Itemid=1 vážně to pomáhá!!my jsme šli z porodnice uplně sušší a s citlivou pokožkou tímhle stačilo namazat 2 x!! a bylo to pryč a ted už můžeme cokoliv... zkus to...

a jeste do koupele oilatum...
16. kvě 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oleje ,opravdu ne. Ten promastí navrchu a uvnitř tu kůži ještě více vysuší. Zkoušela jsi kosmetiku od A-dermy a Bio.Dermy? Všichni jsme alergici a tak mi byla doporučena hned po narození..krém od A-dermy s ovsem a veškeré koupele,šampony atd.. také od nic..Ještě záleží v čem pereš. Může mimču vadit i to..
16. kvě 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dětská dermatoložka mi doporučila nechat si v lékárně namíchat mast leniens. Stojí to pár korun a určitě tím nic nezkazíš.
16. kvě 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
modra indulona a pontin, muze byt i synderam a zluta vazelina

hlavne ne oleje! ani ty do koupele. aderma a bioderma taky ok
16. kvě 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám doktorka doporučila klasickou vazelínu a je to v pohodě :wink:
16. kvě 2012 ve 12:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme taky měli problém s velmi suchou pokožkou - hlavně mladší. Ta ve 3týdnech měla silnou kožní reakci na fenyklový čaj. Obličej a uši měla jak struhadlo :cry: .

Vyzkoušeli jsme všechno možné, drahé krémy z lékarny .... Nakonec pomohlo mýt v obyčejném těkutém mýdlu Dove (koupeme každý den) a 3x denně mazat měsíčkovou indulonou. Teď používám z DMka tu jejich značku - tělové mléko Balea Urea a naprostá spokojenost.

A neboj, ono se to ustálí a pokožka se zlepší :slight_smile:
16. kvě 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
na suchou kůžičku nám dr. napsalá také excipial a pomohlo to :wink: .i modrá indulona kůži pěkně promastí.
olejíčky obecně moc vhodné nejsou, musejí se totiž vetřít do kůže v co nejkratší době po koupání jinak mají spíše opačný efekt.
16. kvě 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
modrá indulona. první dcera měla fakt suchou a zabralo to fakt skvěle. sice vůni indulony nemusím, ale hlavně že kůže se srovnala a už na to netrpíme...
16. kvě 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Když byli miminka kupovala jsem klasickou mast Leniens,je to dělaná mast,ale mají jí vždycky když jí potřebuju,pak jsem to nějak neřešila a jelikož jsme dostali Niveu pro děti tak jsem je mazala tím.Teď syn dostal nějaký exém,nejdřív jsem mazala jen modrou indulonou,ale nic moc,pak dostal nějakou mast od dr.,taky to moc nepomohlo a teď nám napsala taky ten Excipial a do dvou dnů super :wink:
16. kvě 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Excipial a Lipobase - oni lékaři ani nic jiného předepisovat neumějí... Na obojí má hodně dětí reakci.
Pokud je kůže jen suchá, ne červená, tak jsou na to výborné vitamínové masti, buď hotové z lékárny (například Vitella) nebo doma dělané, například smíchat stejným dílem Bepanthen, Infadolan a Revitgal s vit. E. Koupat v koupelovém oleji určeném na atopickou kůži (Oilatum atd.) a ne často. Promazávat oleji na kůži je ale nevhodné.
16. kvě 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
My jsme to měli na obličeji a ještě občas máme, nic moc nám nepomáhalo až jsem se naštvala a namazala to Bepanthenem, co jsem měla na prsa a konečně to zabralo, navíc co se složení týče, tak to není žádné svinstvo.

Excipialu bych se trochu bála, obsahuje triclosan ( http://avocados.cz/slozeni-kosmetickych-vyrobku#h1 ), píše se o něm i v Době jedové 2.

Ovšem pediatričky to píšou maminám ve velkém a nikdo to neřeší.... :cry:
16. kvě 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Zkus misto excipialu Infadolan. Hur se nanasi, je to mast, ale mne pomaha skvele a malemu taky. Olej bych nedavala, ani ty ruzne specialni. Sice to na detskych masazich doporucuji, ale sama mam tezky ekzem a dela mi to zle.
16. kvě 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nás olej spíše vysušoval, takže jsem zkusila Weladu a ta zabrala. Taky dáváme do koupele a střídáme s Ovesnou koupelí.
16. kvě 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky bych napřed zkusila tu leniensku z lékárny. Je to vlastně základ pro ostatní krémy-používají ji i v porodnicích. A stojí pár korun.....
16. kvě 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkusila jsi obyčejnou modrou indulonu nebo bílou vazelínu?
16. kvě 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
doktorka nám psala excipial, malej má i exémy a hodně citlivou pokožku, ale nepomáhalo to valně, nejlépe zabírala modrá indulona a bepanthen. A nedávat do vody nic, mýt jen vodou. Osobně nedám dopustit právě na bepanthen, ten nás už zbavil nejedné potíže
16. kvě 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
slyšela jsem, že je na to skvělý zvláčňující krem od Mary Kay - v podstatě je to vazelínka:slight_smile: mám skvělé zkušenosti na manželově suché kůži a známá na něj u svého miminka nedá dopustit
16. kvě 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
kupuji v lékarně váženou bílou vazelínu, je výborná, je na velmi suchou pokožku
16. kvě 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám teda na suchou kůži vždycky pomohl konopný olej, nebo u malýho miminka meruňkový od Nobilisu
pro sebe a svůj ekzém používám olej z černého kmínu a když jsem někde sušší tak je to za 2 dny pryč. Já bych teda oleje paušálně nezatracovala, není olej jako olej, některej se hodí leda tak do friťáku
16. kvě 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, maly se taky hrozne loupal, uz v porodnici a bylo to horsi a horsi, doporucili mi tam i pak mudr leniens(uz ji tu taky nekdo zminoval), v lekarne namichaji('vetsinou ji maji uz nachystanou, nemusis tam 2x) a je cenove dostupna.a bala jsem se, ze to nepujde vyprat, protoze jsme mazali nekolikrat denne, ale je to na bazi vody, takze nic na obleceni nezustalo a vse se vypralo,.tak hodne stesti :wink:
17. kvě 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Modra indulona nebo bepanhen-vyborne! Nam to zabralo uzasne. Excipial pro male miminka neni dobry... varovali me pred tim na koznim i pediatri. A koupali jsme 2x tydne a pridavali jsme do vody Linolu olejicek, jen par kapek.
17. kvě 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měli jsme podobný problém, Excipial taky nezabíral, doporučuju Ondřejovu mast a nebo Leniensku - mají v každé lékárně. :wink: Koupali jsme 2-3x týdně a v Linole.
17. kvě 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Také bojuju se suchou kůžičkou a dost nám na to zabírá Oilatum. Teď v těch vedrech je to nejhorší. Do koupele ho dáváme tak 2x v týnu a stačí to. Já ho kupuju v lékárně nevím zda jde sehnat v drogerii. A není tak drahý co že také super.
30. kvě 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám také Excipial, ten je super a střídám to po koupání s modrou Indulonou. Hodně se doporučuje také Linola, tu chci také koupit na prostřídání.
1. čer 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já koupu obě děti v Linole olejíčku a mažu Excipialem a Linolou-lotion
1. čer 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tvůj příspěvek