Velmi suchá pokožka miminka - čím ho mám mazat?

franzovka
16. kvě 2012

Syn má od úporodu velmi suchou pokožku, která místy tvoří až šupinky. Doktorka mi doporučila příliš nekoupat (koupeme max.2x týdně) a jako léčbu Lipobasi a 1x týdně mazat Excipialem. Ani jedno ale nezabírá, mám spíš pocit, že je to horší než když jsem ho koupala častěji a mazala olejíčkem Aviril. Máte někdo podobnou zkušenost a hlavně radu na promaštění pokožky miminka? Olivový olej se už nedoporučuje, spíše slunečnicový, ale zatím jsem ho nezkoušela, tak nevím...

janaj0
16. kvě 2012

já používám ambiderman, je buď na předpis nebo jde koupit i volně. Nám moc pomáhal, je to v podstatě vazelína

pejtho
16. kvě 2012

My jsme používali krémy od Sebamedu. Proti suché pokožce nám pomohly výborně.
Jinak švagrová mazala obě děti olivovým olejem a se suchou pokožkou problém také neměli, tak kdo ví 🙂

lucccy
16. kvě 2012

olej do koupele Balmandol + několikrát denně na suchá místa Lipobase Repair

barevka
16. kvě 2012

Měly jsme stejný problém, náš pediatr doporučil omývat mýdlem Dave (doporučují ho i kožaři) a mazat univerzální modrou Indulonou. Doporučil mazat ráno a večer po koupání než vše zmizí a pka jen po koupání (1x denně večer). Po týdnu byl klid, zbavena šupinek i fleků, jedeme v tom už skoro dva roky a zatím bez nejmenšího problému a to ji koupeme každý den 😀 😉

cernalu
16. kvě 2012

my teda na radu dr. mažeme Excipialem ráno i večer po koupání a je to v pohodě 🙂

denousek
16. kvě 2012

doporučuji vážně ten excipial u lipolotio http://www.dermocentrum.com/index.php?option=co... vážně to pomáhá!!my jsme šli z porodnice uplně sušší a s citlivou pokožkou tímhle stačilo namazat 2 x!! a bylo to pryč a ted už můžeme cokoliv... zkus to...

a jeste do koupele oilatum...

jaa
16. kvě 2012

Oleje ,opravdu ne. Ten promastí navrchu a uvnitř tu kůži ještě více vysuší. Zkoušela jsi kosmetiku od A-dermy a Bio.Dermy? Všichni jsme alergici a tak mi byla doporučena hned po narození..krém od A-dermy s ovsem a veškeré koupele,šampony atd.. také od nic..Ještě záleží v čem pereš. Může mimču vadit i to..

jajulin
16. kvě 2012

Ahoj, dětská dermatoložka mi doporučila nechat si v lékárně namíchat mast leniens. Stojí to pár korun a určitě tím nic nezkazíš.

lili_k
16. kvě 2012

modra indulona a pontin, muze byt i synderam a zluta vazelina

hlavne ne oleje! ani ty do koupele. aderma a bioderma taky ok

kway
16. kvě 2012

Nám doktorka doporučila klasickou vazelínu a je to v pohodě 😉

baris
16. kvě 2012

my jsme taky měli problém s velmi suchou pokožkou - hlavně mladší. Ta ve 3týdnech měla silnou kožní reakci na fenyklový čaj. Obličej a uši měla jak struhadlo 😢 .

Vyzkoušeli jsme všechno možné, drahé krémy z lékarny .... Nakonec pomohlo mýt v obyčejném těkutém mýdlu Dove (koupeme každý den) a 3x denně mazat měsíčkovou indulonou. Teď používám z DMka tu jejich značku - tělové mléko Balea Urea a naprostá spokojenost.

A neboj, ono se to ustálí a pokožka se zlepší 🙂

ined77
16. kvě 2012

na suchou kůžičku nám dr. napsalá také excipial a pomohlo to 😉 .i modrá indulona kůži pěkně promastí.
olejíčky obecně moc vhodné nejsou, musejí se totiž vetřít do kůže v co nejkratší době po koupání jinak mají spíše opačný efekt.

beponka
16. kvě 2012

modrá indulona. první dcera měla fakt suchou a zabralo to fakt skvěle. sice vůni indulony nemusím, ale hlavně že kůže se srovnala a už na to netrpíme...

crca
16. kvě 2012

Když byli miminka kupovala jsem klasickou mast Leniens,je to dělaná mast,ale mají jí vždycky když jí potřebuju,pak jsem to nějak neřešila a jelikož jsme dostali Niveu pro děti tak jsem je mazala tím.Teď syn dostal nějaký exém,nejdřív jsem mazala jen modrou indulonou,ale nic moc,pak dostal nějakou mast od dr.,taky to moc nepomohlo a teď nám napsala taky ten Excipial a do dvou dnů super 😉

luthien.k
16. kvě 2012

Excipial a Lipobase - oni lékaři ani nic jiného předepisovat neumějí... Na obojí má hodně dětí reakci.
Pokud je kůže jen suchá, ne červená, tak jsou na to výborné vitamínové masti, buď hotové z lékárny (například Vitella) nebo doma dělané, například smíchat stejným dílem Bepanthen, Infadolan a Revitgal s vit. E. Koupat v koupelovém oleji určeném na atopickou kůži (Oilatum atd.) a ne často. Promazávat oleji na kůži je ale nevhodné.

bohuli
16. kvě 2012

My jsme to měli na obličeji a ještě občas máme, nic moc nám nepomáhalo až jsem se naštvala a namazala to Bepanthenem, co jsem měla na prsa a konečně to zabralo, navíc co se složení týče, tak to není žádné svinstvo.

Excipialu bych se trochu bála, obsahuje triclosan ( http://avocados.cz/slozeni-kosmetickych-vyrobku#h1 ), píše se o něm i v Době jedové 2.

Ovšem pediatričky to píšou maminám ve velkém a nikdo to neřeší.... 😢

veruska007
16. kvě 2012

Zkus misto excipialu Infadolan. Hur se nanasi, je to mast, ale mne pomaha skvele a malemu taky. Olej bych nedavala, ani ty ruzne specialni. Sice to na detskych masazich doporucuji, ale sama mam tezky ekzem a dela mi to zle.

hojda
16. kvě 2012

Nás olej spíše vysušoval, takže jsem zkusila Weladu a ta zabrala. Taky dáváme do koupele a střídáme s Ovesnou koupelí.

garfie
16. kvě 2012

taky bych napřed zkusila tu leniensku z lékárny. Je to vlastně základ pro ostatní krémy-používají ji i v porodnicích. A stojí pár korun.....

ruda
16. kvě 2012

zkusila jsi obyčejnou modrou indulonu nebo bílou vazelínu?

mates22
16. kvě 2012

doktorka nám psala excipial, malej má i exémy a hodně citlivou pokožku, ale nepomáhalo to valně, nejlépe zabírala modrá indulona a bepanthen. A nedávat do vody nic, mýt jen vodou. Osobně nedám dopustit právě na bepanthen, ten nás už zbavil nejedné potíže

mysickaaa
16. kvě 2012

slyšela jsem, že je na to skvělý zvláčňující krem od Mary Kay - v podstatě je to vazelínka🙂 mám skvělé zkušenosti na manželově suché kůži a známá na něj u svého miminka nedá dopustit

clloi
16. kvě 2012

kupuji v lékarně váženou bílou vazelínu, je výborná, je na velmi suchou pokožku

pajapoj
16. kvě 2012

nám teda na suchou kůži vždycky pomohl konopný olej, nebo u malýho miminka meruňkový od Nobilisu
pro sebe a svůj ekzém používám olej z černého kmínu a když jsem někde sušší tak je to za 2 dny pryč. Já bych teda oleje paušálně nezatracovala, není olej jako olej, některej se hodí leda tak do friťáku

kucka
17. kvě 2012

ahoj, maly se taky hrozne loupal, uz v porodnici a bylo to horsi a horsi, doporucili mi tam i pak mudr leniens(uz ji tu taky nekdo zminoval), v lekarne namichaji('vetsinou ji maji uz nachystanou, nemusis tam 2x) a je cenove dostupna.a bala jsem se, ze to nepujde vyprat, protoze jsme mazali nekolikrat denne, ale je to na bazi vody, takze nic na obleceni nezustalo a vse se vypralo,.tak hodne stesti 😉

nasekuratko
17. kvě 2012

Modra indulona nebo bepanhen-vyborne! Nam to zabralo uzasne. Excipial pro male miminka neni dobry... varovali me pred tim na koznim i pediatri. A koupali jsme 2x tydne a pridavali jsme do vody Linolu olejicek, jen par kapek.

coxa
17. kvě 2012

Měli jsme podobný problém, Excipial taky nezabíral, doporučuju Ondřejovu mast a nebo Leniensku - mají v každé lékárně. 😉 Koupali jsme 2-3x týdně a v Linole.

kozous01
30. kvě 2012

Také bojuju se suchou kůžičkou a dost nám na to zabírá Oilatum. Teď v těch vedrech je to nejhorší. Do koupele ho dáváme tak 2x v týnu a stačí to. Já ho kupuju v lékárně nevím zda jde sehnat v drogerii. A není tak drahý co že také super.

michaela28
1. čer 2012

Já používám také Excipial, ten je super a střídám to po koupání s modrou Indulonou. Hodně se doporučuje také Linola, tu chci také koupit na prostřídání.

petrunka01
1. čer 2012

já koupu obě děti v Linole olejíčku a mažu Excipialem a Linolou-lotion