Velmi suchá pokožka miminka - čím ho mám mazat?

franzovka
16. kvě 2012

Syn má od úporodu velmi suchou pokožku, která místy tvoří až šupinky. Doktorka mi doporučila příliš nekoupat (koupeme max.2x týdně) a jako léčbu Lipobasi a 1x týdně mazat Excipialem. Ani jedno ale nezabírá, mám spíš pocit, že je to horší než když jsem ho koupala častěji a mazala olejíčkem Aviril. Máte někdo podobnou zkušenost a hlavně radu na promaštění pokožky miminka? Olivový olej se už nedoporučuje, spíše slunečnicový, ale zatím jsem ho nezkoušela, tak nevím...

petruska_007
1. čer 2012

My máme od malička modrou indulounu a nebo Linola Fett 🙂

mpavlinka
1. čer 2012

My jsme hodně mazali lenienskou a teďka jsme prostřídali s Niveou a dobrý.

xvitk101
1. čer 2012

Excipial a teď jsme od naší dětské dostali na předpis ambiderman.

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
miskasvob
6. čer 2012

Ahoj, my jsme byli taky vysuseni. Leniens nam nepomohl a jeste je vyrobeny z parabenu takze jsme dali prednost Bioderm, maji primo pro miminka hydratacni krem a stacilo nam dvakrat namazat a bylo to znatelne lepsi. Takze bych spise doporucila drazsi variantu stoji okolo 400 kc, ale je vyborna ahypoalergenni.

dvojcata2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarka11
6. čer 2012

Já používala u obou dětí z lékárny výrobky od Cutishelp, jsou z konopí a jsou super, oba mají pokožku krásnou, zkus od nich CannabioxE, krém a mlíko, za 14 dní byl malý bez struhadla na kůžičce 😉 http://cutishelp.com/medica.htm

bobeska
10. čer 2012

Měli jsme stejný problém. Dr. doporučila excipial s mandlovým olejem 2x denně, ale nějak to nepomáhalo. Tak jsem malou začala mazat Sebamedem a je po problému. Používám jej i já na nohy po oholení 😀 .

barky
12. čer 2012

dostali jsme olejiček na koupáni balmandol myslím od dr. a mažeme lipobasi a linolou a koupat max. obden a zabíra krásne

effka84
12. čer 2012

ahoj, do třech měsíců jsme mazali obyčejným sádlem 😉

zdendina
8. zář 2014

my doma pro nasi Emilku pouzivame bio masticku HAVLIKUV PRIRODNI ZAZRAK, musim rict, ze zadne masti predepsane doktorkou nikdy tak nepomohly.

katty80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenulinkaaa
4. pro 2014

Zkus konopnou kosmetiku, já si ji hrozně chválím. Koupu pravidelně, každý den dětským mýdlem Robátko a po každé koupeli malého mažu dětským olejíčkem, ten obsahuje kromě konopného oleje i levanduli, takže úplně krásně voní a se suchou pokožkou nemáme žádný problém. Určitě vyzkoušej, ať se daří.

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
januchovic
7. bře 2015

já nedám dopustit na infadolan, je to mast z lékarny, stojí asi 50,- a je to skutečný zázrak. mazala jsem ním malou celou zimu, kolem pusy a tváre, super

bledule24
6. čer 2015

Ahoj všem mám skoro stejný problém,můj dvouletý synek ma až příliš moc suché nožičky,nejorve to vypadá jak modřina,ale tak za dva dny se ztoho stane suchá až tůdorovitá pokožka.Paní doktorka nám doporučila Excipal a Locoid a olejíčky do koupele,ale bohužel nic nezabíra už si stím nevím rady,vypadá to fakt hrozně,jako kdyby měl starou kůži už nevím co stím,myslim si že je to nějaký ekzém,ale nevím jak na něj,kdyby ste měl někdo nějaký rady jak se toho zbavit předem moc děkuju

ppavlusa
6. čer 2015

bledule24 dcerka jako maličká měla hodně suchou pokožku.Dr nám doporučila taki exicial.A když nezabíral tak nám doporučila promazavat vepř. sádlem.Koukala jsem na ni jako tele...ale opravdu to zabralo!!!
Ted mažu 3x do tejdne modrou indulonou 🙂

dezyre
6. čer 2015

Excipial lotio

janulle21
20. črc 2016

ahoj,me doktorka doporucila černy caj otirat a nekoupat ..ale taky mi to prislo k nicemu, kazdy je mozna jiny ..ja jsem pak normalne koupala a natirala olejickem AVIRIL jako predtim a ted uplne v pohode 🙂

sulae
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pavlaasi
13. led 2021

A mohu se zeptat k čemu se tedy olejicky používají? A bodylotion?
Dekuji za odpověď