Vlhčené ubrousky nebo voda, co používáte vy?

sirael4
9. dub 2014

Před dvěma a půl roky nám v porodnici radili při přebalování používat neparfémované vlhčené ubrousky. Letos už se prdelka omývá vodou. Tak se chci zeptat, jak jste to dělali/děláte vy? Ubrousky, nebo voda a vlhčené mít jen na ven? Přijde mi, že se v současnosti hodně ustupuje od všelijakých kosmetických přípravků nepřírodního charakteru, tedy i od ubrousků, ale zajímalo by mě, jaká je praxe. U dcery jsem používala jen ubrousky a neměla nikdy problém s opruzeninami, syna myji častěji pod vodou a opruzený je pár dní po narození....

abalajda
9. dub 2014

Doma určitě vlazna voda a venku nebo u doktora samozřejmě ubrousky,já používala Pampers pro citlivou pokožku,bez parfému.

killi
9. dub 2014

V porodnici nám dávali perlan namočený ve vodě a používám ho do ted. Máme látkové pleny a pruzeniny nemíváme 😉

klaire22
9. dub 2014

Když byla dcerka maličká používala jsem jen perlan, medvídka a nebo vodu. Co je větší, tak jsem začala používat i vlhčené urbousky - na ven jsou nejideálnější. Kupuji nejčastěji DM a nebo Rosmann.

pisisvori
9. dub 2014

na pokakanou prdelku...špinavé ruce venku...jedině ubrousky Pampers (NE!! s heřmánkem) nikdy jsme žádné problémy neměli. Jinak samozřejmě večerní mytí při koupání nebo mytí rukou doma ...jen vodou a taky od porodnice na mytí používáme perlan ne žínky.... Ale jinak žádnou děckou kosmetiku jsme nepoužívala. Podle mne na malinká mimnka čistá voda bohatě stačí..když už byla na písku...tak mýdlo (většinou něco z Biodermy)

soleilll
9. dub 2014

Od narození jen vlhčené ubrousky - Pampers, Nivea, DM. Po otření ubrouskem jsem pokožku dosušila bavlněnou plenkou. V porodnici mi taky doporučovali čistou vodu (ani ne žínku - prý by se musela pořád vyvářet), ale zdálo se mi to nepraktický a zbytečný. Nosit dítě neustále od přebalováku v ložnici do koupelny a zpátky fakt ne. S ubrouskama nebyl nikdy problém, jen to leze do peněz.

irennn
9. dub 2014

Určitě používám kvalitní ubrousky...voda zbytečně moc vysušuje,to jen jednou denně vykoupeme....kamarádky dcerka šíleně trpěla na opruzeniny i z vody i z ubrousků i z medvídka a perlanu se to zhoršovalo, pak už dávali i Imazol a nevěděli,co s tím..nakonec jim dr.doporučila čisticí pěnu od firmy Hartman -Menalind ,je to pro staré lidi,citlivou pokožku, začala ji přebalovat s tím a to jim konečně zabralo http://www.zbozi.cz/vyrobek/menalind-profession... . Mám ji taky, byla jsem před mateřskou staniční sestra,použila jsem ji jen párkrát,když byl malý moc pokakaný a bylo to zaschlý.

romca05
9. dub 2014

Já používám pořád ubrousky Nivea. Ostatní mi smrdí (i ty neparfémované 😒 ). Klidně bych je používala i já 😉 A je to jediná kosmetika (chemie), kterou na děti používám/používala jsem, možná tak ještě občas troška pěny do vany. Jinak žádný mazání krémy, oleji, krémy na opruzeniny... Syn opruzený nebýval vůbec, dcera taky není, za mě osobně jsou ubrousky super vynález!

miskadis
9. dub 2014

Pro obě holky jsem používala a používám vlhčené ubrousky - ty bílé Babylove z DM. Doma, venku,prostě všude. Jsme s nima spokojení, holky na opruzeniny nikdy netrpěly.

hanny85
9. dub 2014

Vlhčené ubrousky - Pampers, Huggies, Linteo, Babylove, Nivea....

aideen
9. dub 2014

Používám látkové ubrousky namočené ve vodě 🙂 Jednoduché, účelné a jsou pořád doma 🙂

mimiveru
9. dub 2014

Používám ubrousky z DM, bílé Babylove. Malé s nimi mohu utřít i pusu a neosype se, což třeba o Pampers říct nemůžu. V době opruzenin jsme používaly jen vodu a papírové ubrousky.

leni84
9. dub 2014

Od narození používám jen vlhčené ubrousky. Zadeček jsem omývala vodou, jen když byla nehoda větší..Dcera na opruzeniny nikdy netrpěla.

ange_de_la_morte
9. dub 2014

Když jsem doma ve spodním patře tak umývám pod kohoutkem nebo mokrou žínkou, v noci v ložnici, nebo na cestách používám ubrousky. Ubrousky kupuju Babylove nebo Huggies

consti
9. dub 2014

Když je pokakaný, tak vlhčené ubrousky (ale kupuji bez parfemace apod.) a pokud je jen počůraný, tak naředěný mycí gel Medvídek s vodou a látkový ubrousek. Na cesty vlhčené ubrousky. Ale my používáme látkové plíny 😉 .

pejtho
9. dub 2014

Já používala vlhčené ubrousky. Bylo to nejrychlejší a nejpohodlnější-i když dražší.
Když se někdy oprudily, tak jsem omývala vodou.
Nejraději mám Pampers Premium.

Teď už používáme toaletní papír (holky 3 roky a 18 měsíců) a ubrousky máme víceméně jen na odstranění "sarajtu" z rukou, pusy apod. a na cesty. A to kupuji převážně ty nejlevnější co seženu 🙂

cinky
9. dub 2014

u dcerky jsem používala jen ubrousky (všechny druhy) a párkrát opruzená byla, ale nic hrozného, určitě nee z ubrousků. U syna jsem chvíli po narození používala ubrousky, ale zhruba od třech měsíců používám na doma už jen vodu a ruku a ubrousky jen na ven. Nejvíc jsem spokojená s lídlovskými. Občas se s něma i odlíčím a nic mě neštípe.

janovkov
9. dub 2014

Na přebalování vodu a nastříhaný perlan (netkaná textilie koupená v lékárně).
na ven občas vlhčené ubrousky bez parfemace.

mafeska
9. kvě 2014

Používám vlhčené ubrousky + jednorázové plenky = naprostá spokojenost na obou stranách 🙂

melodygirl
9. kvě 2014

Jedině vodu, u miminka a na ven ubrousky vlhčené vodou + přírodním mycím olejem. Vlhčené kupované jsou chemie

kocour1
13. čer 2014

Já jsem první týdny používala ubrousky (než jsem získala více praxi) a nyní už automaticky po každé stolici umyji pod umyvadlem, jinak při počůrání nečistím ničím, jen namáznu Bepanthenem a dám suchou plínku. Opruzeniny naštěstí téměř nemáme.

silvapokorna
28. srp 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já používala první týdny vodu a na cesty ubrusky s micerální vodou. Pak už jsem zkusila i komerci, ale když to šlo, tak jenom vodu.

leeena_4
28. srp 2014

Doma perlan namočený ve vodě s pár kapkami Medvídka. Na ven eko vlhčené ubrousky. U syna jsem na začátku používala vlhčené ubrousky, ale pak jsem s nimi jednou zkusila utřít digestoř a od té doby tím dítěti prdelku neutřu. Syn už je pár měsíců bez plenky, ale u miminka se chystám od začátku používat vodu s Medvídkem.

fori
28. srp 2014

Co je to ten Medvidek? Nejaky myci gel?

agne
28. srp 2014

V porodnici pouze vlhčené ubrousky (ale ne heřmánkové, apod. anebo pro citlivou pokožku) - ani nic jiného nedoporučovali.
A doma prvně taky a pak při zarudnutí, menších opruzeninách, jsem postupně začala víc kombinovat nebo přidávat umývání vodou. Ale nejvíc se mi asi osvědčilo setřít ubrouskem z nejhoršího a potom smýt + zapudrovat/namazat.

laska.nezna.hranic
28. srp 2014

ubrousky

lllucielll
2. zář 2014

Na cesty ubrousky (jakékoliv) a doma perlan namočený ve vodě a osuším látkovou plenou 😉

terkaz
2. zář 2014

Doma jen voda, na cesty ubrousky. Pokud neni vylozene potreba ani nemazu kremem 😉

avantgarda
14. zář 2014

Já zpočátku používala perlan a Medvídka (http://www.branakdetem.cz/medvidek-myci-olej-na...). Když jsem získala trochu více praxe tak jsem začala omývat pod tekoucí vodou. Při počůrání někdy ani neoplachuji, jen namažu Bepanthenem a přebalím.
Vlhčené ubrousky používám při přebalování na procházce.

domorodka
14. zář 2014

nejlepší je perlan namočený ve vodě 😉
na ven používáme buď vlhčené ubrousky Babylove z DM a nebo taky perlan spolu s ředící lahvičkou co se prodává k Medvídkovi 😉 a do ní jen vodu a nebo toho Medvídka 😉
Jinak třeba má zkušenost, když je mimi pokaďákované, tak mi to vlhčenýma ubrouskama vždycky nejde umýt a nejlépe mi to jde právě perlanem ve vodě plus olej třeba Weleda a nebo slunečnicový z lékárny 😉
No a nejlepší je pod tekoucí vodou, akorát já u toho zatím ještě pořád namočím i bodýčko 😅 takže to myju jen když je víc pokakaná... 😉
a syn nikdy opruzený nebyl, dcerka zatím také ne 🙂 😉

weruunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz