Weleda kosmetika. Jakou máte zkušenost?

sabor
13. únor 2012

Ahoj maminy 🙂 jaké máte zkušenosti s Weledou- pěstíci mléko a nebo bylinná koupel? Je to docela drahé, tak než to koupim tak bych chtěla znát zkušenosti.
Děkuji moc 🙂

bohmici
13. únor 2012

Bylinná koupel je bezvadná, krásně voní , nevysušuje pokožku a k tomu používám olejíček po koupeli. Jsem s tím spokojená a doporučuji. 😵

zdeniii
13. únor 2012

@sabor mně se mic nezamlouvá. Raději mám věcičky od Nobillisu 🙂

janey_1
13. únor 2012

od narození jedině Weleda, maximální spokojenost!

sabor
autor
13. únor 2012

@bohmici ten olejíček máš taky od weledy?

beruska24.9.
13. únor 2012

@sabor - zkusila jsem u první dcerky, ale moc mě neuchvátila (nevoněla mi a ta cena!!!). pak jsem objevila Hipp kosmetiku a u ní už zůstala. používám i u druhé dcerky a za mě spokojenost 😵

kacab
13. únor 2012

..já jsem byla s weledou moc spokojená... Terezce jsem kupovala do koupele a mlíčko pravidelně a hlavně jsem zbožňovala, jak po ní ta miminka krásně voní.... U druhého už jsem musela více řešit peníze, takže jsem synka myla jen čistou vodou a mazala slunečnicovým olejem z lékárny a taky vyrostl... a kůži měl a má krásnou a zdravou... jinak já jí měla možnost předem vyzkoušet v nemocnici - v porodnici měli welledu a i jiné a na každé koupání to sestry půjčovaly, pokud někdo nechchtěl rovnou nějakou svojí kosmetiku z domu.... setkala jsem se ale i s názorem a docela s ním souhlasím... že mnoho kosmetiky a i vlhčených ubrousků má v sobě kupu konzervantů, které více uškodí než sama kosmetika dá... takže i proto u druhého dítka vedla voda a čistý olej a i ty ubrousky jen na cestách....

salomee
13. únor 2012

@kacab s tímto názorem sympatizuji...a asi to taky tak nějak povedu, až se malý narodí. I když jsem úchyl na takové ty vlhčené ubrousky (různé ty intim), různé vůně a druhy sprcháčů, šamponů, mlék atp,ale proč cpát na mimčo něco, co vyloženě nepotřebuje, jen pro mou úchylku na kosmetiku🙂... důležitá je čistota a pak nějaká péče o pokožku..
Ale když už, tak na weledu slyším hodně chválu, tak proč ne.

sabor
autor
13. únor 2012

celkem souhlasím, já malého koupu v čisté vodě, někdy přidám olivový olej, a pak namažu olejičkem Hipp.

Ale chtěla jsem vyzkoušet něco nového, tak se ptám.
Asi ho budu furt koupat v čisté vodě(když je to miminko, to se nezašpiní, jen kakáním- to ho beru ubrouskama a po kakání+mokrým hadříkem). Do koupelny je to daleko 🙂

Takže zůstáváme u vody, ale pak ho namažu tým pěstícím mlékem.

Dík, něco takového jsem potřebovala.

rydal
13. únor 2012

Weledu pouzivame casto a je vynikajici. Osobne ji povazuju za nejlepsi detskou kosmetiku. Porovnavala jsem ji i s jinou prirodni kosmetikou a napr. krem na opruzeniny nema konkurenci.

Jinak co se tyce vhlcenych ubrousku: jdou koupit ubrousky bez konzervacnich latek, parfemu atd., kratce receno hodne jemne vhodne i pro citlivou pokozku.

Napr. PENATEN - ty byly testovane s nejvyssi znamkou a jsou vhodne i na utirani ocicek
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=926432

Nebo levnejsi hodne kvalitni varianta jsou od DM Babylove na citlivou pokozku.
http://www.miminakupy.cz/levne-babylove-sensiti...

@salomee
@kacab

luthien.k
13. únor 2012

Pokud máte v rodině nějaké kožní potíže, alergie či astma a dítě tak má předpoklad k tomu, že bude mít citlivou pokožku nebo bude atopik, tak bych se kosmetice parfémované esenc. oleji rozhodně vyhnula. Weleda je parfémovaná velmi.

mahafi
13. únor 2012

@luthien.k Mohla bych se tě zeptat, jakou kosmetiku bys doporučila na používání? nejdřív jsem mazala slunečnicopvým olejem, pak nám doktorka napslaa excipial a teď říkala, že se zase můžeme zkusit vrátit k oleji, ale po týdnu má na obličeji suchá místa a je trochu osypaná 😒 , tak přemýšlím, čím jiným mazat.. Právě jsem přemýšlela o nějaké Weledě, ale když píšeš, že je to plné parfémů, tak to přehodnotím 🙂. Budu ráda za rady, díky 🙂

kamilka007
13. únor 2012

My používáme obojí doteď - jen koupel nemáme tu bylinkovou, ale jednodušší verzi. Mlíčko po koupání střídáme s olejíčkem (četla jsem, že olej jen promastí a nehydratuje a opačně). Od Weledy vlastně používám veškerou kosmetiku, (plus Bepanten na zadeček a teď Excipial na suchá místa) a jsem moc spokojená. Malá neměla od mala žádný problém s jejím přijetím.

luthien.k
13. únor 2012

@mahafi Excipialem, pokud sedí, není problém mazat delší dobu 😉 Jinak klasika pro atopické (i ostatní) děti pro běžnou péči je Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega... Pokud je osypaná, přes nějaký z těch emolientů bych použila zinkovou pastu.
Pokud máte v rodině alergie - astma - ekzémy, pouvažovala bych i o dietních opatřeních, protože takto může reagovat na něco ze stravy (Tvojí při kojení nebo i na UM, pokud na něm je).

janinka1987
13. únor 2012

U Weledy mě vždy odradila cena ☹ Když byl syn hodně maličký, používali jsme hipp, te´d nedám dopustit na přípravky z DM (zn. Babylove). Ubrousky, sprcháč, tělové mléko...

lucy222
13. únor 2012

Weledu si hodne lidi chvali,ale zkusenosti osobne nemam. U male jsme (kdyz byla miminko) pouzivali Sebamed (gel na myti, ale ne denne), ale ted pouzivame hodne veci z DM (ubrousky, gel na myti), na mazani olivovy olej z lekarny a nebo Excipial... Pokud ma sussi kuzi (ted v zime jak je vsude pretopeno),tak do koupele Linolu...na zadecek je fajn i olejicek co si naredis s vodou a strikas na ubrousky 😉 take obcas pouzijeme,ale vic kdyz byla mala 😉

sabor
autor
15. únor 2012

Holky, kolik jste toho dávali do vaničky? 1 nebo polévkové lžíce? děkuji

sabor
autor
15. únor 2012

@kamilka007 kolik jste toho dávali do vaničky? 1 nebo polévkové lžíce? děkuji

kamilka007
15. únor 2012

@sabor Já někde četla nalít třikrát malé množství, takže to třikrát krátce zmáčknu a je to. 🙂

sabor
autor
15. únor 2012

jj už jsem si to taky přečetla na weleda.cz. Taky tam píšou, že je lepší pro kojence jen ta koupel, bez tech bylinek. tak jsem ji koupila taky. Děla ti na pokožce ten film? Mě připadá,že to moc nedělá.
Zatím jsem ji vyzkoušela dneska podruhé.
Takže mažeš i po koupeli? Asi koupim ještě to pěstící mléko.

zelvy
16. únor 2012

Ahoj, u obou dětí jsem od narození používala Weledu koupel, olej a krém do mrazu, ten používám dodnes.

elana
17. únor 2012

mám Weleda koupel....jako ok, nevadí, ale nějak nevidím ten poměr kvalita:cena, stejnou službu mi udělají mnohem levnější přípravky, takže až ji dodělám, znova kupovat nebudu

co je naopak bezkonkurenční a za co si ráda připlatím, je jejich krém do větru a mrazu-bezvodý (rozhodně není samozřejmost!), jen mandlový olej, lanolin a vosk (plus měsíček a nějaké silice)

matyasek29_6
26. srp 2014

nám se Weleda osvědčila, používáme kojeneckou koupel už od narození....koupeme denně, chlorovaná voda vysušuje, ale když tam přidám tento přípravek, má potom malej kůžičku pěkně vláčnou...jinak ještě krém na opruzeniny je super, konzistence která se hned nesetře a hlavně se jedná o přírodní kosmetiku, za kterou si ráda i připlatím...

krystynaraszkova
26. srp 2014

Zdravím,byla jsem rozhodnutá o koupi kosmetiky Manufaktura,protože jsem chtěla pro miminko přírodní kosmetiku.Na obalu píšou bez Ropných produktů - Parabenů - Barviv - PEG emulgátorů - Sulfátů - Geneticky modifikovaných surovin - Živočišných surovin.Když jsem jí chtěla objednat v lékarně,tak mi bylo řečeno,že jediná opravdu přírodní kosmetika je WELEDA.Takže zatím mám zkušenost s těhotenským olejíčkem se kterým jsem spokojená a pro miminko určitě pořídím kojeneskou koupel..

kakusei
17. zář 2014

Já mám 7. měsíčního syna a Weledu používám skoro od narození. Začali jsme se zklidňující kojeneckou řadou s proskurníkem lékařským na zklidnění citlivé pokožky a protože jsem byla moc spokojena- i s příjemnou parfemací, vyzkoušela jsem měsíčkovou kojeneckou koupel a to je teda pecka- stačí jedna kapka do koupele a miminko pak nemusíš ničím natírat, je to boží a mímo pak nádherně voní🙂 Hele, ikdyž není nejlevnější, ty peníze za kvalitu prostě obětuju..🙂

matyasek29_6
24. zář 2014

Mohu jedině potvrdit,dostala jsem tu měsíčkovou koupel jako dárek a nic jiného na malého od té doby nekupuji,vůbec nemá kůžičku po koupání vysušenou (což dokazuje i film,který je na vaničce po vylití vody),krásně voní a stačí opravdu malé množství🙂

hyzeng
15. led 2015

@bohmici Mimi plánujeme a u prvního si nemůžu vzpomenout, jak se to jmenovalo. Spíše mě zajímá co vy a kosmetika? Bojím se, že se mi v těhotenství zhorší pleť, co něco přírodního, např. bio kosmetika

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janawei
2. únor 2015

Weledu mohu jen a jen doporučit! Měsíčková koupel je výborná, vůbec nedráždí, ani očička, když se do nich náhodou dostane voda a navíc to balení vydrží dost dlouho - 1 x týdně koupeme s Weledou, jinak v čisté vodě. A jinak mažu prcka Zklidňujícím pleťovým krémem a tělovým mlékem. Zkoušeli jsme i Měsíčkový kojenecký olej, ale ta řada pro citlivou pokožku mu vyhovuje lépe, je lehký atopik. Krémy na opalování jsme používali také, když se tu nechaly ještě koupit, a jedinou jejich nevýhodou pro mě bylo to, že po natření zůstával na kůži bílý film, s jejich "funkčností" jsem byla ale spokojená. Já jsem prostě weledová, dost řeším, z čeho se kosmetika vyrábí a s Weledou jsem maximálně spokojená.

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rami81
15. bře 2015

Za nas weledu urcite ne.Dostali jsme Weledu mesickovou koupel a olej,bohuzel syn se velmi osypal☹. Od kosmetiky teto tady bych to necekala