Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

blabola
autor
24. črc 2008

ale ten metodicky pokyn, co jsem nasla je z ku pro jihomor. kraj, myslim ze to bude vsude obdobne?

carodejnice
24. črc 2008

A co tam píšou?

blabola
autor
24. črc 2008

popisuji cile posuzovani a rizikove prvky je to dost obecne, neda se podle toho rict, jestli bude zkoumat sousedy - to urcite ne, ale me to trosku uklidnilo, ze to snad nebude az tak strasne - mrkni: www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?pubid=33685...

carodejnice
24. črc 2008

Stabilita a prognóza partnerského vztahu 😀 Bože, vidím báby s křišťálovou koulí 😀

bod 3) zjistit pro jaké dítě by žadatel byl vhodný - to by mě zajímalo, jak poznají na takovým půlročním drobečkovi, ke komu by se líp hodil, jeslti k Novákovým nebo Novotným 😀

Je nutné vyloučit sexuální deviace - zajímalo by mě jak to zkoumají.

Jo, teď mě ještě napadlo, měli jste taky v tom dotazníku, který musel potvrdit obvoďák sloupce třeba páteř, zrak, sluch, břicho atd. Doktorka k tomu musela něco připsat? Já byla mrtvá smíchy, protože máme s manželem každý jiného doktora a byla tam v sloupci taky orientace. Moje doktorka napsala "v normě" a manželovi tam napsala jeho doktorka "heterosexuál". Doufám, že se Zubatá pobavila stejně jako my 😀

carodejnice
24. črc 2008

Tak a teď si to z toho jihomoravskýho kraje pěkně vytisknu a až u nás bude Zubatá, budu si to všechno pěkně odškrtávat. A běda, jeslti na něco z toho zapomene 😀 😀

blabola
autor
24. črc 2008

😀 tak ten "heterosex." me tez pobavil - my mame oba v norme - u kolonky "socialni pomery" od obvodacky mam ja "bydli s manzelem ve vlastnim byte" a manza (tez nema stejneho obvodaka) "maji vlastni byt 3+1" - nechapu, ze tohle musi hodnotit lekar? my se smali, ze jak tam bylo sluch, zrak, bricho, nohy.. - ze to uplne svadi napsat: noha smrduta, tri dny nemyta.. 😀

campi
24. črc 2008

Carodejko: jdu Ti psat e-mail.

ad bod 3) myslim, ze trochu vybiraji deti i podle vzhledu (typu), aby nedali blondakum chlapecka s hnedejma ocima a kudrnatyma tmavyma vlasama. Kdyz mi kamaradka hlasila, ze je jim jejich 4mesicni adoptovany kluk podobny, tak jsem se ji i trochu smala, ale pak jsem ho videla a fakt vypada jako do jejich rodiny, tak jsem ji pak musela dat zapravdu.

blabola
autor
24. črc 2008

no jasne, ze se drobatko hodi vic k Novakovym, protoze Novotni maji krastsi prijmeni 😀

blabola
autor
24. črc 2008

campi: mas asi pravdu - diky za vysvetleni, mas pravdu, ze se vsude priklada fotka

carodejnice
24. črc 2008

Betty, piš, bála jsem se, co s TEbou je. Asi máš pravdu, že hledají podle vzhledu, ale stejně si neumím předtavit, jak to na takovým miminku poznají. Vždyť mají všichni modrý oči a pár chloupků na hlavičce. Leda podle rodičů.

Blabolo, my tam žádný "sociální poměry" neměli. To jsme tedy byli ochuzení o pořádnou bžundu, sakra 🙂

blabola
autor
24. črc 2008

carodejnice: mas pravdu, asi bych se domahala zhojeni stavu v podobe dalsiho formulare 😀 😀

carodejnice
24. črc 2008

😀 😀 myslíš, že by nám pak věřili, že kolonku "léčili jste se na psychiatrii" jsme vyplnili pravdivě, že neléčili? 😀

blabola
autor
24. črc 2008

to mas vlastne pravdu, ze tam tez neco takoveho bylo 😀

campi
24. črc 2008

A vy fakt musite mit posudek z prace? Myslim, ze tyhle moji kamaradce se to dost podarilo utajit, kdyz jim pak oznamila, ze za 14 dni odchazi na materskou, tak na ni koukali jako na mimozemstanku. Od podani zadosti ubehlo v Praze 2 roky, na zacatku kvetna ji zavolali - pak kvuli tomu regulerne brecela na hodine anglictiny, jak byla stastna - a za 14 dni mela chlapecka doma.

Carodejnice: a nemusi se tam uvadet politicka orientace prarodicu? 😀

blabola
autor
24. črc 2008

campi: to verim, to musel byt prijemny sok - obavam se, ze jestli se nam to podari, take neudrzim emoce na uzde. ad hodnoceni zamestnavatele - my ho museli mit, carodejnice psala, ze oni pry zatim ne, asi se to lisi kraj od kraje - nebylo to nic obsahleho, ale jak jsem driv psala v tom nasem formulari byl oddil, ve kterem ma vyjadrit zamestnavatel svuj nazor proc ne/sverit dite do pece zadatele. jsem docela rada, ze mame oba rozumne zamestnavatele - ze to probehlo v pohode.

carodejnice
24. črc 2008

Betty, nestraš s politickou situací, víš jak bych na tom u vyvdaných prarodičů byla 😀 To by mi pak nedali už ani 5x zabásnutýho cikána 😀

Tak pádím domů z práce. Mějte se a kdyžtak zítra! Ahoj holky!

blabola
autor
24. črc 2008

carodejnice: ahoj!

blabola
autor
25. črc 2008

dobre pozdni ranko preju!
carodejnice - muzu mit dotazek? jestli to neni prilis osobni: zadate mimiii zdrave, bile, co nejnizsiho veku? my jsme se rozhodovali u zdr. stavu, ze bychom se treba dokazali postarat o detatko i s lehcimi zdr. potizemi napr. s astmatem, ale je fact, ze u nas v rodine, nikdo nic takoveho nema v tezsi forme a ja nevim presne co by tezsi forma astmatu obnasela, radeji jsme napsali zdrave a zubajde to takhle napsali do ziv. a opetovne zluty listecek k formularum 🙂

carodejnice
25. črc 2008

Ahojky,

chtěli jsme miminko bílé, zdravé a do půl roku. Zubatá nám řekla, máme napsat spíš do 1 roka. Tak jí manžel říkal, že chce, aby miminko nebylo dýl jak půl roku v kojeňáku (v dospělosti by mohlo mít citový problémy - manžel studuje sociální pedagogiku a těmahle inforamacema je nabušený 🙂 ). Tak jsme napsali do formulářů - bílý, zdravý miminko do jednoho roku s podmínkou, že nebylo dýl než půl roku v ústavu.
A pak jsme to ještě rozšířili a připsali, že nechceme miminko od rodičů, kde jeden z nich (je-li to samozřejmě známo) je autista nebo se to v rodině vyskytuje.
Zaškrtli jsme taky, že NEchceme fyzicky postižené nebo s nevyléčitelnou vadou a zaškrtli že by nám nevadilo dítě s vyléčitelnou vadou.

Je to srozumitelné?

blabola
autor
25. črc 2008

carodejnice, moc ti dekuju. je super mit doma odbornika 🙂

carodejnice
25. črc 2008

Jak kdy, někdy bych ho nejraději zabila 😀

Nám Zubatá opravdu řekla, ať tam nepíšeme úplně všechno, i kdyby to měl být seznam na dvě stránky. Že je to jenom naše věc a psát, že chceme postižený miminko jenom proto abychom ho měli co nejdřív, že je blbost. Že budeme nešťastní my i dítě. A je to samozřejmě pravda.

blabola
autor
25. črc 2008

zubata ma pravdu. ad odbornik doma - to je vsude to jak kdy 😀 manza dela servisniho technika - vyrizuje zarucni opravy a reklamace oken. Myslim, ze serizeni oken co my mame doma uz u neho reklamuju pres rok 😀

blabola
autor
25. črc 2008

mate moc fajn zubatou, ta nase byla take moc ochotna, jen ja mam proste z kohokoli na ourade vzdycky pocit, ze to lejstro, co tam nesu je spatne (i kdyz jsem si to doma 100x overila, ze to je dobre) a pak koktam a cervenam se 😀 si rikam, vzdyt je to stejne clovek jak ja, musel se tu praci tez ucit, tak proc sacra jsem tak nerfozni? 🙄

carodejnice
25. črc 2008

Blabolo znáš to - kovářova kobyla chodí bosa 😀

Neměj z ní strach, opravdu jsou tam ony pro Tebe než Ty pro ně a ony by Ti měly pomoci jak nejlíp dovedou - jak nám řekla naše Zubatá. Hlavně se na všechno opravdu ptej. Já vždycky když mě něco napadne, napíšu na papírek a doma přepíšu do normální papír, abych to měla pohromadě a pak normálně vyndám papír a postupně jí to předříkám.

carodejnice
25. črc 2008

Blabolo ještě vlastně jedna věc - manžel nechtěl, aby miminko bylo v inkubátoru (měl pro to svoje nabušený důvody ze školy), ale s tím jsem nesouhlasila, takže jsme to tam nenapsali. Tím chci říct, že tam fakt napište kde co.

blabola
autor
25. črc 2008

ja vim, ona je moc mila a ochotna - to na me mozna pusobilo difne to prostredi toho uradu, ona sama rikala, ze se nam bude mluvit snadneji, kdyz budeme doma. take stale rozsiruju seznam toho, co me napadne. asi si to pak (nez prijde) prectu nahlas na diktafon a pak ji to jen pustim, u toho koktat nebudu 😀 a pak si rikam i kdybych koktala a cervenala se, hlavne, ze se ji zeptam, ze? 😉

blabola
autor
25. črc 2008

zdravim mracik! dekuji za odkaz - ja vim, ze je zalozene jiz jedno tema tykajici se adopce, hodne tam pisou holciny ze SR, me zajimalo, zda nekdo stoji na uplnem zacatku tak jako ja v CR.

carodejnice
25. črc 2008

To je dobrý nápad 🙂 Nebo to přečti z papíru jako z knížky, to se třeba taky nezakoktáš 😀
Já Ti napíšu ve středu, jak Zubatý u nás chutnala bábovka a kafe, v úterý k nám má přijít.

Teď se loučím, pádím z práce, jedu navštívit "milou" tchýni a tchána, na CELÝ víkend! 😠
Tak se mějte a krásný víkend

blabola
autor
25. črc 2008

drzim ti palce s navstevou zubate i "mile tchyne" a preju i tobe hezky vikend! ps: urcite napis. jsem zvedava.