Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

frenkina
20. dub 2010

Ahojky holkyyy,tak kočárek už máme doma od minulé středy,ale samo jsem zase včera píchla gumu 😕 😀 no jsem prostě šikulka 🙂 jinak malej je nemocnej má strašnou rýmičku a začíná pokašlávat dva dny už v noci pořádně nespinká a stále odsáváme,dnes jsme byli u doktorky takřekla jen odsávat a kapičky atak a ve čtvrtek jdeme na kontrolu.ještě že nemáme teplotky to by byl chudák už úplně hotovej.Jinak krásně rosteme máme 7700g a 67cm 😉

maova
21. dub 2010

Ahoj holky,
my máme za sebou první část psychotestů, písemných a za měsíc nás čeká pohovor s psycholožkou. Pak už jenom na magistrát a máme to za sebou a potom už budeme jenom čekat 🙂

Pets, gratulace k těhotenství, hlavně ať je všechno v pořádku 🙂 A s Bárou, ať se to zase brzy zklidní. Zrovna jsme to probírali na kurzech, že pubertou někdo propluje bez problémů, někdo naopak, ale vůbec to není dané adopcí nebo vlastním dítětem, prostě to tak je a asi nezbývá než vydržet 😉 Držím palce, ať je to brzy pryč a Bára je zase hodná holka 🙂

petul, snad dočištění proběhne v pořádku, je dobře, žes aspoň nemusela na revizi. A z jakého jsi kraje, že řekli, že je dětí málo? ☹

frenki, ať je malému brzy zase líp a je dobře, že už máte zase kočárek 🙂

wrtulka
21. dub 2010

Ahojky všem..
už jsem sem nakukovala..ale teď tohle témátko pro mě začíná být aktuální..
máme doma vyzvednuté formuláře žádosti o adopci..
a upřímně řečeno jak jsem z toho byla na začátku nadšená tak mi spadnul úsměv..
- nejvíc se bojím asi formuláře kde se má zaměstnavatel vyjadřovat k mé sobě, pracovní morálce atd (ne že bych měla pracovní morálku špatnou to si o sobě opravdu nemyslím, ani nejsem špatný člověk.. ale prostě nemáme na pracovišti díky krizi vůbec dobré vztahy..) takže se fakt děsím co mi tam napíšou ☹
Jinak paní v Pardubicích byla moc milá.. chce od nás kromě jiného naši společnou rodinnou fotku chtěli to od někoho a nevíte někdo proč to chtějí?
potvrzení od doktora chápu..
ale tak nějak je na mě těch papírů strašně moc..

mila30
21. dub 2010

Mao, super, že už to máta skoro za sebou. Tak držím palce ať máte od potvrzení, že jste vhodní žadatelé, miminko doma co nejdřív.
Wrtulko..tak po mě nic ohledně pracovní morálky nechtěli..ale myslím, že tady někdo psal, že to nevyplnili a vysvětlili paní na sociálce, že nechtějí, aby se to tam o nich vědělo, že bych pak třeba mohli mít problém si teď v krizi to místo udržet, kdyby věděli, že se vlastně chystá na mateřskou i přes to, že víme, že to běh na delší trať. Tak zkus to stejné...
Jinak toho papírování je hodně, ale dá se to zvládnout a fotky od nás taky chtěli, prý je to pro to, když vybírají dítě, tak aby nám bylo aspoň trošku podobné 🙂 .

mila30
21. dub 2010

Frenki, super s kočárkem a ta píchlá guma..to je zákon schválnosti 😅 . A ať se prďolka rychle uzdraví a míry máte moooc pěkné. Je to krásnej klučina 😵 .
Petul to jsem ráda, že se tak pěkně čistíš a revize nebude potřeba..
Pets..krásná zpráva o mimi 😵 a s Bárou..pevné nervy a věř, že to není o tom, že je adoptovaná i když si myslím, že ti to je jasné...můj synovec byl taky v tomhle věku na zabití..ale už to přešlo a je to zase super kluk. 😉 Tak pevné nervy a třeba až se vám to narodí, tak až to malé uvidí, tak to bude zase tvoje hodná holčina 🙂 .

maova
21. dub 2010

wrtulko, vůbec se není čeho bát 😉 Pracovní posouzení po nás teda zatím nikdo nechtěl a snad ani chtít nebude, tak to moc neporadím, ale snad i přes špatné vztahy ti napíšou něco bezrpoblémového 🙂 A fotku, tu po nás chtěli už několikrát, zrovna musíme udělat další 😀 Chtějí je snad všichni 😀 Je to hlavně proto, aby věděli, jak vypadáte, protože potom vybírají miminko třeba právě i proto, jak by mohlo být komu podobné. A taky si myslím, že si každý založí fotku k vám do složky, aby nezapomněli o koho jde, fotka jim to pak asi víc připomene 😉
A přeju hodně štěstí 🙂

mílo, děkujeme 🙂

Jo a s tou prací, u mě v práci to šéf ví a už teď přemýšlí, jestli mi má tu a tu práci dát, když tady jako nebudu věčně 😀 Já to teda nechápu, protože dva roky, nebo i dýl jsou dlouhá doba, tak proč by mi neměl zadávat práci, ale to je jedno, radši na to nemyslet.

anya
21. dub 2010

Ahoj holky,
super že jsou tu i dobré zprávy 😉
Mám na vás pár otázek: Máte někdo zkušenosti s přímou adopcí? Zajímalo by mně jak to chodí a jaké bývají čekací doby. Je potřeba vyřídit všechny formuláře klasicky, nebo se dá rovnou přes FOD? A ještě jeden dotaz - je opravdu nezbytné mít potvrzení od zaměstnavatele? U manžela by to problém nebyl, ale pro ženu je to těžká situace... víte jak to chodí...
Mějte se hezky a díky

zejm
21. dub 2010

Wrtulko, byli jsme to my, komu by dělalo problém vyjádření zaměstnavatele. A v pohodě to uznali, když jsme to vysvětlili. Tak to zkus. A rodinnou fotografii jsme dávali taky - lépe se jim na to kouká a víc to vypovídá, než pasové fotografie.
Holky, uvažovaly jste některá o látkových plenách? Pořád nevím, ta myšlenka se mi furt vrací. Zajímalo by mě, co vy...

wrtulka
21. dub 2010

Milo moc děkuju za super radu! To mě uklidnilo..že se to dá i "nevyplnit"
blbé je že je součástí toho taky doklad o příjmech a ten myslím potřebujou určitě..
no zkusím to zaměstnavatelům dát ale mám z toho nerva.. zajímalo by mě co by se dělo kdyby mi tam napsali něco špatného 😔 i když snad ne..
Pokud jde o to papírování tak už teď mi to připadá síla 😀 ale naštěstí mám manžu úředníka tak se v tom vyzná 😀
Aha takže oni se snaží vybírat mímo tak aby bylo podobné? To jsou věci já mylsela že jsou rádi že vůbec nějaké děti mají.. tedy právně volné jak jsem pochopila..a oni ještě uvažují aby se do rodiny hodilo a tak..
Ještě se zeptám vyplňují se tam doktoři...které navštěvujete.. nevíte je komplikace že chodím k psycholožce.. právě kvůli srovnání se s neplodností? Klidně jim to tam i takhle napíšu..jen se bojím aby mě nějaká paní "zubatá" nepovažovala za cvoka.. 😔

wrtulka
21. dub 2010

Zejm moc děkuju..
a jak jste to udělali s potvrzením o příjmech?

maova
21. dub 2010

anyo, o přímé adopci jsme se doma taky dost bavili. Podle toho co vím, tak bys nemusela podstupovat celé adopční kolečko, sice o tom tak uvažovali, že by to tak mělo být, ale není, takže se pravděpodobně stačí obrátit na FOD.
A jak už jsem psala, u nás potvrzení od zaměstnavatele ani nechtěli.

zejm, já zatím ne a myslím, že ani nebudu, ty papírový mi přijdou pohodlnější 😅

maova
21. dub 2010

wrtulko, já myslím, že problém, že chodíš k psycholožce nebude 😉 Vždyť i při adopci se musí k psycholožce 🙂

zejm
21. dub 2010

Ahoj Anyo, o přímou adopci jsme se hodně zajímali, ale nakonec jsme nesebrali odvahu, když jsme si pozjišťovali informace. FOD už to nedělá, dostali nějakou pokutu. Byla tu jedna holka, která má holčičku z přímé adopce, trvalo jim ale několik měsíců, než to uznal soud - po celou tu dobu si to bio maminka mohla rozmyslet a vzít si miminko zpátky. Ověřovali si je i z ministerstva, jestli se nejedná o obchod s dětmi. Na kurzu nám říkali, že jedné biomamince dali adopt. rodiče zlatý řetízek a měli pak velký problém u soudu. Je to tenký led.
Teď ale existuje možnost zaškrtnout po kurzech možnost: dítě z babyboxu, přímá adopce atd. Biomaminka může v porodnici říct, že nechce dítě dát do kojeňáku, a sociálka z prověřených žadatelů vybere pár, kt. to má zaškrtnuté. Děťátko pak jde z porodnice rovnou do rodiny. Důležité je, že se biomaminka musí v 6 týdnech znovu zastavit a písemně potvrdit souhlas. A pak už je děťátko oficiálně Vaše. To riziko je tedy jen těch 6 týdnů a pak už jsi ofic. na mateřské, mimi je Tvoje a nikdo Ti ho nevezme.
Tohle je dost novinka poměrně nedávno schválená. Říkala nám to v lednu na kurzu dr. právnička přímo z ministerstva soc. věcí.

wrtulka
21. dub 2010

maova díky moc..🙂 tak snad to bude ok..
je pravda že my už v papírech máme možnost zaškrntnou variatnu dítko z babyboxu nebo z utajeného porodu..
šly byste do toho? Znamená to že se o tom dítku tedy vůbec nemusí nic vědět..

zejm
21. dub 2010

Příjmy nejsou problém - to chtějí i v bance, když vyřizuješ hypotéku atd. Takže jsem to zaměstnavateli jen předhodila, že to po nás chtějí na úřadě a nikdo se na nic neptal (ale měla jsem nerva, nevím, co bych řekla, kdyby se ptali...).
S tím hodnocením jsem přímo zavolala na sociálku a pak na kraj, vysvětlila jsem to a oni řekli, že v pořádku, nevadí. Tak to taky zkus. Je to zcela oficiální, nic za to nedáš a když Ti to schválí, máš po starostech.
Ale je to pitomé, každému je přece jasné, že mladá ženská dříve či později na tu mateřskou bude chtít - je absurdní bát se přiznat, že chci mít děti. Někteří zaměstnavatelé jsou prostě na hlavu.

zejm
21. dub 2010

Taky jsme to zaškrtli, Wrtulko. No, my jsme vlastně kromě mentální retardace, zaškrtli úplně všechno 😀

mila30
21. dub 2010

Holky, tak my tam vyloženě napsáno neměli, zda jde o dítě z babyboxu nebo utajeného porodu..ale dítě nalezené..což my jsme zaškrtli, že nám nevadí.
Jinak obvodní doktorka ti píše do těch papírů cca stav v jakém jsi teď, takže pokud chodíš k psycholožce já taky...tak v tom není problém..pokud tam teda nechodíš jako z toho důvodu, že jsi "jiná" nevím jak to napsat 😅 . Taky tam chodím kvůli neplodnosti a vždycky si moc dobře pokecáme..je teda pravda, že mi pořád tvrdí, že se mnou nemá co moc dělat, ale na pokec je to dobrý a mě to tak stačí. 🙂
A jinak jsem do papírů psala, že běžně chodím k obvodní, na gyndu a do CARu ..nic víc. Já teda v té době ani k psychoterapeutce nechodila, byla jsem u ní 2x, dnes jdu po třetí a asi naposled. 🙂

wrtulka
21. dub 2010

zejm 😀
Problém je že u nás šéf ví že se snažíme.. že jezdíme po doktorech a tak..
a problém je že tohle mu sice vadí ale akceptuje to..navíc s tím tak nějak nemůže nic moc dělat už když jsem nastupovala tak věděl že chci děti a že je chceme brzo a přesto mě vzal. Ovšem jak šel čas tak zjistil že aktivní snažení není pro firmu úplně 100% super truper.. když při IVF na měsíc vypadnu..nicméně přežil to a ani moc keců neměl.
Problém je že teď je krize a máme málo práce a tak nám to dávají dost sežrat. Dřív s námi byli spokojení teď najednou nejsou.. hledají chyby kde se dá.. takže se vztahy hodně zhoršily já kde to jen jde se s nimi o ničem kolem tohohle nebavím ani jim nic neříkám na doktory si vezmu dovolenou jen jim nahásím že se jedná o doktora aby jim bylo jasné že to dovolenou jako fakt pořetuju a konec..
Co problém je že šéf se tím že o našich prolbémech ví má potřebu k tomu mít debilní komenáře..žvásty typu abych vyměnila chlapa a podobně.. (podotýkám že jsem nikdy před ním neřekla a ani neměla potřebu řešit na čí straně problém je..)
Takže mě docela děsí když mu donesu papíry k adocpi a) kecy co bude mít nechci poslouchat b) děsím se keců co mi tam může napsat při současném stavu vztahů..

wrtulka
21. dub 2010

Mila tak já chodím k psychodoktorce už asi skoro 2 měsíce.. nejdřív to bylo docela intenzivní ale je fakt že teď už si k ní spíš chodím rovnat myšlenky..je to fajn..😵
my uvažovali i o skupině sourozenců .. jako malých 0-3 roky ale na to že je nám 28 a žádné dítko nemáme je to asi dost úlet co?jenže druhužadatelé zase čekají x let..nevím no..
jo holky jak se chodí "zubatá" podívat domů.. nevadí když máme dům v reknostrukci a z venku vypadá jak příbytek pro bezdomáky 😀 ale uvnitř je to dobrý bydlení..nová koupelna, hala, obývák, kuchnň.. jen děcký pokojík zatím nemáme s tím počítáme do podkroví...

mila30
21. dub 2010

Wrtul, tak o mě v práci vědí o tom co podstupuju vše a já musím zaklepat všichni včetně nejvyššího vedení mi vycházejí maximálně vstříc a všichni mě moc podporují a drží mi palce a někdy dokonce přijde i generální ředitel s nějakým nápadem jak to či ono vyřešit co se toho týče 😀 . Opravdu na tohle mám štěstí.
Jinak ze sociálky chodí domů, ale nebuj to proběhne v pohodě. Chtějí se podívat jak bydlíte, kde by dítě mělo pokoj (my ho taky teprve vyrábíme) a tak...ale skříně nebo tak neprolézají. My teda máme chlapa a ten přišel nic skoro neviděl a řekl "moc hezký" a odešel 😀.
Jinak vzít si sourozence nevidím jako úlet, taky jsem o tom přemýšlela, ale netroufám si na to..přeci jen to starší dítě už třeba v rodině něco zažilo a pak zvládnout dvě děti úplně vlastně u obou od začátku..to bych asi nedala...ale pokud se proto rozhodnete, tak super a vzhůru do toho. 🙂

wrtulka
21. dub 2010

Mila tak to máš v práci super.. já to na začátku taky měla v pohodě 😔 ale teď když se dozvídám jak si z toho šéf dělá srandu.. jako že to poznámkuje v mé nepřítomnosti 😔 před kolegy tak je mi z toho 😖 😖 😖
Tak to je snad v pohodě.. my jednou pokojíčky pro dítko/dítka mít budeme ale musíme se tam dopracovat no 😀 zatím by bylo s námi kdyby to hodně nešlo tak bysme mohli dítku přenechat ložnici a být v obýváku..přece jen už to co máme je dost velké jako nějaký i větší byt..
s těmi sourozenci.. já to uvažovala i jako dvojčátka..protože dvojčátka můžeš mít přirozeně, z IVF.. tak proč ne adopcí?
a jinak jak říkám uvažovala jsem sourozence 0-3 roky.. (jako že by tomu stršímu byly max 3..) ale je fakt že i ve 3 letech toho může mít bohužel spoustu za seobu 😔

mila30
21. dub 2010

Wrtul...tak pokud by to byli dvojčátka, tak do toho bych taky šla ...no čekáme co nám řeknou na kurzech a podle toho ještě vše upřesníme. My se nakonec s manžou dohodli, že bysme chtěli i míšence( běloch s černochem). Jinak co se týče požadavků, tak pohlaví je nám jedno, věk do roku, a co se týče zdraví : tak nám nevadí když bude mít lehce až středně těžkou léčitelnou nemoc..ale zase nevíme co si pod tím představit. Jo a taky, že nám nevadí dítě nalezené.

wrtulka
21. dub 2010

Milu já taky chtěla míšenečka ale manža je zatím proti.. nebo jsem chtěla i černouška..
no uvidíme ono se ty jeho požadavky můžou změnit jak píšeš na základě přípravky..a taky když se chodí dívat do kojeňáčku a tak..
my to zatím nevyplnili takže jen máme představu že teda bílé /neromské)(nebo jinak původem evropské dítko.. třeba italské, španělské nebo něco napůl ano..) mysleli jsme si do 3 let, zdravé..s tím je prolbém nechceme mentálně postižené..fyzicky asi taky ne.. spíš ne.. uvažovala jsem o té vyléčitelné nemoci a taky si pod tím neumím nic moc představit..
my máme číču a pesinu takže se bojím i alergií na ně.. protože dát je pryč by nás moc bolelo..

zejm
21. dub 2010

Já ještě horem dolem zvažovala romčátko (černoušek, asiat.. to je v poho)... Jenže lidi jsou děsně pitomí. I kdyby to bylo to nejhezčí, nejhodnější a nejchytřejší dítě na světě, lidi u nás na něj budou mít hnusné poznámky. A když holčina vyroste - koho si asi najde za partnera??? Roma? Mezi ně už asi nezapadne, vychovaná v našich tradicích a hodnotovém systému. A když si ji domů přivede bílý kluk, jak se asi bude tvářit jeho máma? Ať tak nebo tak, pořád mi z toho vychází, že romské dítě vychované v bílé rodině bude chudák... Nevím, jak uvažuje v tomto směru manžel - ale výsledek je týž: Romčátko ne.

wrtulka
21. dub 2010

Zejm souhasím..
i když je fakt že máme kamarády romy nebo taky napůl a v pohodě.. nikdo je neodsuzuje.
ale manža i přes to nechce bojí se že by se "vraceli ke kořenům"
no a holky co soudíte o černouškovi? Já bych do něj šla hned..ale mažna taky nechce..bojí se právě jak by ho brali ve škole..a celkově že tahle společnost by ho blbě přijímala..

mila30
21. dub 2010

Zejm, tak s romským dítětem mám stejný názor..taky ne..hlavně mám strach a řeknu to otevřeně, že přeci jen jsou u nich ty geny tak silný, že ač budeš mít sebelepší výchovu, tak se to u nich stejně projeví a jsou pak "jiné". 😒
Jinak my si dali původně, že chceme dítě jedině české..ale jak říkám čas a kurzy ukážou jak to vlastně budeme všechno chtít.

maova
21. dub 2010

Holky je fakt, že my jsme s každým kurzem měnili názory na požadavky. Hodně věcí nás nahlodalo, protože jsou věci, které jsme si sami třeba ani neuvědomili. I teď máme v některých věcech ještě nejasno, i když na začátku jsme přesně věděli co chceme. Třeba to tak u vás nebude, ale nám ty kurzy docela otevřely oči myslím 🙂 a trochu víc se některých věcí bojíme.

maova
21. dub 2010

A s romským dítětem máme stejný názor jako zejm a asi i vy ostatní. Mě by dítě nevadilo, ať si i okolí myslí co chce, to je mi fakt jedno, ale bála bych se, jak se k němu budou chovat ve škole a prostě celkově té jeho budoucnosti.

zejm
21. dub 2010

Občas se sem hlásí Pet.s, která má adoptovaného chlapečka černouška, je mu tuším 12 a s projevy rasismu vůbec problém nemají. U nás jsou lidi prostě na Romy háklivější

mila30
21. dub 2010

Zejm přesně tak, černoušek mi nevadí ani manžovi..to se bere jinak než romské dítě..a ať budeš dělat co budeš moct a to dítě bude sebelepší, tak ho stejně okolí nepřijme, pže prostě 90% romů jsou takový jací prostě jsou... 😒 .