Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

blabola
autor
4. srp 2008

😀 jeee - ja jsem tak rada, ze v tom nejsem sama - vedeni domacnosti me tez neba - zejmena zehleni 😝 - max. ruzne "vylepsovaky" jak si vse usnadnit (jak mit vsechno co nejbliz po ruce, abych jen sahla a nasla to co prave chci, nacpat krabice vsude tak, abych nemusela udelak o krok vic atp.) 😀 ale priznam se, ze rucni prace me docela ba - jsem tu k tomu zlanarila kolegyne z prace a chodily jsme tady kousicek do jedne prodejny s blbustkama vyrabet nausnice, potiskovane tasky atp. bylo to moc hezky odreagovani.

abych dnes zavrsila iluzi dokonale manzelky - koupila jsem si krasne kyticky do truhliku (zadne muskaty - ty tedy opravdu nemusim 😝 ) ale hezke nenarocne, samoobstaravaci (ano, jak jsem vyse uvedla, hlavne at je to nenarocne 😀 nemusi se pry moc zalevat, kdyz budou venku) tedy ono to je spis takove rosti neco jako buxus a k tomu takove stribrne neco, co vypada jako koral - no nadhera - uz se tesim az za chvili poletim domu, budu se rochnit v hline a pak to dam v cele krase na okno. 🙂

blabola
autor
5. srp 2008

dobre ranko! tak je po kolaci - a papir od manzelovyho zamestnavatele je "stale" na ceste, doufam, ze ho najdu ve schrance dneska, pac jsme to urgovali uz oba.

ale stejnak mam radost - koukali jsme rano pri snidani z okenka na vrchol meho zahradkarskeho umeni - mno doufam, ze az pujdu domu, ze najdu pod okny nekoho "prasteneho" truhlikem 😅 (nedejboze az k nam pujde zubata 😀 )

carodejnice
5. srp 2008

Ahoj blabolo, vedení domácnosti, plotna a různý blbiny kolem domácnosti mě šíleně nebaví 😠 Naštěstí nemusím vařit, manžel chce jenom abych pekla. Tak peču (sice nerada), ale je to alespoň rychlý a chvíli to vydrží 😠
Ruční práce mě taky nebaví, hlavně jsem levá jako šavle. Jednou mě zlanařila moje sestřenice na ubrouskovou techniku. No to bylo něco šílenýho! Sešla se tam banda bláznivých ženských (většinou rozvedených, opuštěných) a pižlaly tam těma nůžkama ty ubrousky a nadávaly na chlapy. No to byl děs, utekla jsem asi za hodinu. A nikdy více!

Se zahrádkou jsem na tom podobně jako s domácností a ručními pracemi. Jelikož rodiče bydlí v baráku, tak mám v sobě zakódavanou tu povinnost lézt po kolenou kolem záhonů a vytrhávat plevel, brrr! TEď bydlím v bytě a na balkoně mám jenom v truhlíku balzamíny, protože ty jediné po několika letech pokusů vydrží balkon na sever a bez sluníčka. Občas zapomenu zalít ☹

Koukám, že mě vlastně nebaví nic co se týče vzorného vedení domácnosti, které by bylo nejlepší jako podklad pro adopci. Naštěstí tohle nezkoumají 😀

blabola
autor
5. srp 2008

jejej - to te tedy uprimne lituju - z takove sleziny bych tez utikala a to urco driv nez po hodine 😕 ja ne, ze bych byla tak zrucna, to urco ne - muj vyrobek je pokazde "unikatni" - hodne se lisi od predlohy, ale prislo nam super, ze jsme se sesly mimo praci, popovidaly, zasmaly se a jeste jsme si odnasely hezke vanocni darecky.

zahradka me tez bavi jen kdyz si muzu delat co chci, kde chci a hlavne se to nemusi prilis obstaravat - nejlepe u manzelovy mamky a nebo na chate 😀 doma balkon nemame, mame v oknech take jen ty dva vcerejsi kvetniky a jeden kericek na tycce - to je cela moje domaci zahradka (vyjma toho, co mam ruzne po byte). zkusim vytvorit album - snad mi ho admin nesmaze (ze se netyka tematu 😀 ) a pridam sem odkaz na krasivij kvetnicek ozvlastneny nasim kocourem (umelecke foto necekej, to neumim, jsem rada kdyz nekde neco macknu a ono to nejak vyjde, takze kocour kouka smerem z okna a nikoli na me 😀 )

blabola
autor
5. srp 2008

snad to hnedka nesmazou: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

mimochodem, nemysli, ze si vsechno fotim - ale moje kolegyne me vcera prosily at jim vyfotim finalni verzi, pac videly, jake kytii jsem si koupila 😀

carodejnice
5. srp 2008

Jej, vy máte krásnýho kocoura!!!! I kytky jsou pěkný. My máme jenom uřvaný párek zebřiček (Oldřich a Božena), ale pěkně se na ně kouká. Jednou mi jich bylo líto a pustila jsem je proletět. No už to víckrát neudělám - naháněla jsem je po bytě jak šílená a nemohla je vůbec chytit.
Psa, potkana nebo kočku mám zakázáno. Bylo mi manželem řečeno, že buď on nebo nějaký takovýhle zvíře. Zatím tedy jsem si vybrala jeho, ale jen mě naštve, hned pořizuju zvířátko a půjde 😀

blabola
autor
5. srp 2008

to mas dobre vymysleny 😀 oldricha a bozenu mate pojmenovane podle te povesti? to verim, ze si svobodu jen tak nenechaly vzit 😀

manzel take nejprve nechtel zadne zviratko, ale sisa (bohuzel na regulerni jmeno kvido neslysi) mu ucaroval 😵 . dokonce po case chtel do bytu nastehovat i jeho segru, kdyz jsme ji videli, jak byla zbidacena (tedy ona sama si tak urcite nepripadala, mela svuj klidek na vesnici venku, jen byla cela chundelata a rozcuchana), ale to by asi uz byla v bytecku hodne velka divocina. 😀

blabola
autor
5. srp 2008

mnooo jooo - uz zmizela netematicka fotka s kocourem i cele album - no neva - jeste ze sis to stihla prohlednout zavcasu 🙂 . ale abych se vratila zpet k puvodnimu tematu: ve schrance OPET nebyl pozadovany papir od manzelova zamestnavatele (uhrnne potvrzeni prijmu) a jejich mzdova ucetni ma dovolenou ☹ mame sice vyplatni pasky, ale chteli radeji tuto. asi zubaty zavolam i beztak a nez prijde, snad to dorazi 😖

emanek
6. srp 2008

blabola asi bych jí zavolala, protože to se Ti vše natahuje a zbytečně.

carodejnice
6. srp 2008

Taky radím, abys zavolala Zubatý. Však kdyby přišla dřív než lejstro, tak jí ho vždycky můžete dodatečně donést. Na nic nečekej, zavolej jí a domluv si s ní návštěvu. Oni taky nemají čas každý den, lítají po soudech a tak, takže určitě nepřijde okamžitě.

blabola
autor
6. srp 2008

dobre ranko! tak mame domluveny termin - zubata prijde v utery rano. asi maji uterky celoplosne pochuzkovy den 🙂

carodejnice
6. srp 2008

Tak to je fajn, že přijde takhle brzy. Ta naše si ještě libovala, jak máme skvělý větnamcovský krám kousek od baráku 🙂
Do úterka asi ten koláč nevydrží, co? 😀

emanek
6. srp 2008

blabola, tak to držím palce ať Zubatá je fajn. Jinak raděj bych upekal koláč nový, co kdyby si náhodou kousla. Ještě budeš platit jejímu zubaři 😀

blabola
autor
6. srp 2008

to by kolacek asi opravdu dobre poslouzil leda k vylomeni bolaveho zubu 😀 ale my ho zblajzli uz vcera. upecu novy 😉 ona jde sice pry od nas k lekari (myslite, ze se objednala preventivne, aby si potom co u nas doma uvidi nechala zmerit tlak a tak vubec? 😀 ), ale co kdyby si nahodou opravdu kousek dala? jinak u nas nejbliz by si mohla koupit leda televizi nebo koberec 😀 .

blabola
autor
6. srp 2008

pekny vecer preju! mam radost - papir ve schrance nalezen - pani ucetni nelhala a skutecne to do posty pred odchodem na dovcu dala 😉 mame tedy veskere papiry a muze prijit 😎

carodejnice
7. srp 2008

Ahojky, tak to je skvělý, že máte všechno pohromadě. Hlavně až přijde, tak si dávejte opravdu pozor co řeknete, ta naše si psala doslova to, co jsme řekli. Tak když nebudeš chtít na otázku jaký je manželství vypadat jako blbec (jako já), tak řekni něco pěkného a né to co já: je dobrý 😠
Ale jinak v pohodě, je to opravdu jenom povídání a s bílou rukavicí kontrolovat prach nebude 🙂

emanek
7. srp 2008

a kdy že k Vám má přesně přijít? ať držíme palce.

carodejnice
7. srp 2008

psala, že v úterý

blabola
autor
7. srp 2008

dobre ranko! moc vam dekuju za podporu.

carodejnice: snad ukociruju nervozitu - snad nebudu tak nervozni jako u ni v kancelari. ad ta rukavice - to opravdu doufam, pac mame kocoura a je to desivy chlupatec - denne smetu lopatku chlupu. ja ale opravdu nevidim nic spatneho na tom, ze jsi rekla, ze mate dobry manzelstvi (a urcite nevypadas jako blbec) - to se mi nezda spatne - ja bych urcite, kdybys mi o tom nenapsala rekla totez. asi budou hodnotit manzelstvi i na pripravach a v testech, tak tam to urcite poznaji presneji, i kdybychom ji rikali same superlativy 😉 ale dobra tedy, budu dbat tve rady a budu se snazit dobry nerict 😉

emanek: ma prijit v utery v 7,45h - to abychom si naridili budika, abychom ji nesli otevrit v neglize, ze? 😀 😀

carodejnice
7. srp 2008

Boha, takhle ráno???? No to bych asi nebyla schopná říct nic, měla bych zalepený oči a byla bych pěkně nepříjemná (po ráno jsem). Ale zase na druhou stranu to budete mít hned za sebou.

blabola
autor
7. srp 2008

ona chtela prijit dele, ale pak se ptala jestli by nam nevadilo hnedka rano a my vzhledem k tomu, ze manzel jezdi za praci do prahy na to kyvli. a asi taky budu muset vstat a lupnout do sebe ranni kavu, protoze bez ranniho kafe jsem naprosto nemozna, nevrla a nejak nedokazu vnimat 😀

carodejnice
12. srp 2008

Ahojky Blabolo, tak jak? Jsme napnutá jak špagát 🙂 Když jsem vstávala, tak jsem na vás myslela, jak musíte být už v plný pohotovosti. Proběhlo to v pohodě? Koláč dostala? A nezvedli jste jí tlak, že by naběhla k doktorovi s infarktem? 😀

blabola
autor
12. srp 2008

ahoj carodejnice, tak "snad v pohode, myslim" - pani rikala, ze pry nevidi duvod, proc by se to nemelo podarit 🙂 rikala nam dokonce, ze je u nas cekaci doba na mimiiiska 2,5 roku 😵 . na ty vase otazky se neptala, vubec si nic neznamenala overovala si letmo to, co bylo v zivotopise. pak se mrkla na bytecek, rekla, ze si vyzada opis z RT a prestupku a pak nas kontaktuji uz z kraje a pojedeme na psychotesty a odesla - ani si nedala kolac (a to jsem pekla pudinkovy se smetanou a grankem 😝 ) ani chlebicek (i kdyz je fact, ze cesnekova pomazanka by asi k doktoru nic moc 😀 ) . litala jsem do pul jedny s hadrem a rovnez jsem na tebe vzpominala 😀 jeste napisu az prijdu z obeda. mimochodem ji 2x poskrabal nas kocour a taky se produciroval pred ni po stole ☹ ☹ ☹ normalne to delal naposledy jako kote a tedka uz byl vzdycky klidnej, tak nevim, jestli to nebude mit vliv na jeji zpravu

blabola
autor
12. srp 2008

tak uz jsem z obidku zpatky, rozepisu podrobneji: ptala se na to co delame a jestli nas to bavi, jestli pracujeme v tom oboru, pro ktery mame vzdelani, na to jak dlouho jsme spolu chodili nez jsme se vzali, zda a jak dlouho jsme spolu zili pred svatbou a kde (kdyz jsme rekli, ze v domecku u manzelovych rodicu 4 roky a rekli jsme, ze bez konfliktu akurat me delalo problem dojizdeni, tak ji to evidentne potesilo a vysmekla nam obdiv 😀 i my se zpetne obdivujeme, jelikoz jsme 4 roky zili v jednom pokoji, ktery byl "obcasne" pruchozi (sousedil s pokojem svagra s manzelkou, neteri a synoveckem, kam jezdili na vikendy) - jsme doooost dobry 😀 😀 ) . ale neznamenala si nic. pak se ptala na vztah k bytu - zda je v SJM, zda jsme ho vybirali spolu, co nas ovlivnilo byt koupit a kde bude detsky pokoj.

blabola
autor
12. srp 2008

a vlastne! - v 9h, kdyz jsi mi psala, uz bylo davno vsechno vyrizene a zubata uz na ceste k lekari. my jsme v klidku dopijeli kavicku a jedli kolac, pak mi jeste manza cestou do prace koupil jakesi "halenkotriko" v takku - pry "za odmenu" asi jak jsem tam litala s kostetem, kdyz on uz spal 😀 - ale je moc hezky a pohodlny 😉

blabola
autor
12. srp 2008

jeste a naposled: (ja jsem dneska tedy pekne upovidana - nedivte se, ja mam radost, ze to je za nami 🙂 ) jsem si vlastne az tady v praci uvedomila proc byl kocour tak zlobivej - on normalne v tuhle hodinu je sam doma a vetsinou pospava i kdyz jsme s nim doma my dva (a spi prave na jedne ze zidli) - tedy spaval, my jsme vcera koupili nove (cili to bylo nastvani c.1 - kocour jakekoli zmeny v byte snasi se straslivym odporem, ktery nam dava patricne najevo (ruzne pokvikava a pak okusuje a drape vsechno stavajici vcetne nasich rukou 😠 ) a pak byly 3 ze 4 zidli obsazeny v hodinu, kdy on vetsinou na jedne z nich spava (vetsinou na miste u okna - kde sedela zubata) - cili nastvani c.2. fact me to mrzelo, moc jsem se zubaty omlouvala 😖 nas toto vubec nenapadlo 😖 ale snad to bude v pohode, kdyz rikala, ze nevidi duvod, proc by se to nemelo podarit. pevne doufam. ted uz to bude jen v jejich rukou.

carodejnice
12. srp 2008

Blabolo, já myslím, že váš kocour přesně ví co chcete udělat a jaká pro něj hrůza nastane - už nebude středem vašeho vesmíru, bude mu tam vřískat mimino, nebude mít klid, protože budeš pořád doma a vřískající mimino s tebou, navíc se k mimču nebude moct přiblížit a pořádně si ho označkovat 😀 😀 😀 Takže dělal všechno možné proto, aby vám to překazil a Zubatá to vůbec nepochopila 😀 😀 😀

Jinak gratuluju, že to máte taky za sebou. Zvládli jste to skvěle. Nás se vůbec na naše dřívější bydlení nezeptala, taky by nás třeba pochválila. Sice jsme nebydleli s rodiči, ale v hnusným, plesnivým bytě pod sklepama se záchodem na chodbě a s po chodbě se válejícími feťáky. Takže případný noční čůrání jsem řešila kýblem (na velkou jsem budila manžela) - fakt 🙂 Třeba by nám taky udělila pochvalu.

Omlouvám se, že jsem tě tak balamutila ohledně čekací doby. Ale řekla mi to doktorka, když se mě ptala jak dlouho se čeká v Praze. Takže vás vlastně Zubatá potěšila 🙂

A teď nezbývá než čekat. Neřekla vám kdy tak půjdete na ten kurz? Nám řekla, že podzimní už jsou od května obsazený, takže půjdeme nejspíš na jaře.

blabola
autor
12. srp 2008

totez jsme si take rikali, ze to kocour vytusil a chtel predvest zubaty, ze jsme neschopni vychovy a hlavou rodiny je u nas prece on 😀 snad to bude v poho, uz to neovlivnim, tak na to nebudu myslet. s tim bydlenim, to vas tedy obdivuju - to musela byt siiiiila. my koupili byt od mesta po pani, ktera neplatila najem, pry propadla alkoholu, vypadal straslive, na zachod bych nesla ani smykem, ale manzel to cele krasne opravil, jadro vyhodil atd., atd. a tedka to je ve fazi, kdy nam chybi jeste par veci, ale uz to vypada moc hezky, i zubata nas chvalila. vubec se neomlouvej, ja cetla 5 let i na strankach toho NRP, to jsi vubec nemohla tusit, treba zubata zohlednila nas vek nebo nase pozadavky, fact nevim. kdy pujdeme na kurz nam nerekla, rikala, ze do 14 dnu poda tu zpravu kraji (pac si musi vyzadat ty opisy z RT a prestupky) a pak nas kontaktuji oni, abychom sli na nejaky pohovor a pak psychotesty, rikala, ze je budeme delat v kladne, tak uvidime. jeste jsem si na tebe vzpomnela: rikali jsme, ze by nam nevadilo onem. ktere by bylo slucitelne s norm. vyvojem ditete - tzn. dokazali bychom tolerovat i dodrzovani diety (moje mamka ma diabetes), ale ona nam rikala o detech ktere trpi fenylketonurii - to jsem cetla jen 1x v zivote na tech levnych limoskach z coopu nebo flopu - kdyz jedeme nakoupit na chalupici do tamniho velkoobchodu 😀 a ptala se, zda bychom to dokazali tolerovat - tedy jsme rekli ze asi jo - ona ale rikala, ze pry veskere potraviny nejsou dostupne u nas v pribrami, ale v praze. neptala se vas zubata na toleranci tohoto onemocneni? nevis o tom neco blizsiho? pokusim se k tomu neco najit.

blabola
autor
12. srp 2008

jefiiiiiiif: tak to nebrat - mrkni: http://www.genomac.cz/cz/view.php?cisloclanku=2...
tedy lzu, my nerekli, ze asi jo, ze bychom to dokazali tolerovat, ale ze nevime, co to obnasi, ze tedy nemuzeme 100% ne rici, ze jo, ale ze kdyby to spocivalo pouze v diete a dite to nikterak neomezovalo v normalnim vyvoji, tak ano.

blabola
autor
12. srp 2008

dneska jeste jednou - ad ta fenylketonurie, jakmile jsem ti odeslala tu zpravicku, zacalo mi vrtat hlavou, ze vlastne nevim, co jsme ji rekli a zdalo se mi difne, ze by se na tuto ptala, kdyz jsme zaskrtli pouze onemocneni lecitelne - volala jsem manzelovi, proc ze se nas na to ptala a on me ujistil, ze se neptala, ze nam to vypravela, aby nam ukazala, ze to muze byt hodne obtizne - nejprve jsme mysleli, ze bychom se byli schopni postarat o dite, u ktereho je nutne v dusledku onemocneni dodrzovat nejakou trvalou dietu a dite to neomezovalo v norm. vyvoji, ale chteli jsme se na to preptat - nakonec jsme to ale (i na zakl. teto info od ni) zavrhli a zaskrtli prave to lecitelne a jine nikoli (jeste, ze toho manzu mam, asi jsem zrovna lovila kocoura, kdyz pani poskrabal a nedavala jsem pozor 😖 ) .